buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ФАКТУ СМЕРТІ/НАРОДЖЕННЯ ОСОБИ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ – роз’яснення надає Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Якщо особа народилася або померла на тимчасово окупованій території України, і цей факт посвідчується лише свідоцтвом, виданим органом створеним у порядку не передбаченому законом, то такі папери (свідоцтва) є недійсними і не створюють правових наслідків (ст. 9 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).
В такому разі, проведення державної реєстрації смерті чи народження в органах ДРАЦС України буде можливим лише за умови пред’явлення рішення суду про встановлення факту смерті чи народження, яке набрало законної сили.
Що необхідно знати про звернення до суду за встановленням факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України?

Хто може звернутися з заявою до суду про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України?

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини.

До якого суду звертатися?

До будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Хто може звернутися з заявою до суду про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України?

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками

До якого суду звертатися?

До суду за межами такої території України.

Вимоги до змісту заяви

У заяві повинно бути зазначено:
1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Термін розгляду заяви

Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Особливості провадження у відповідних справах

Заява про встановлення факту народження/смерті подається до суду в порядку окремого провадження. Окреме провадження — це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути оскаржено в загальному порядку. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.
Зміст рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення

У рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
Внутрішньо переміщені особи можуть скористатися безоплатною вторинною правовою допомогою
З січня 2017 року набули чинності внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Та, згідно з частиною 2статті 14 даного закону, внутрішньо переміщені особи мають право на всі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правовихпитань можна звертатися безпосередньо до Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

адреса центру: м. Богодухів, вул. Покровська, 5, тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)