Податківці створюють максимально комфортні умови для переходу на сучасну касову техніку

Днями Державна податкова інспекція Богодухівському районі провела зустріч з суб’єктами господарювання, які мають зареєстровані касові апарати за участі начальника ДПІ Наталії Салигіної . Основною метою зустрічі було залучення платників до модернізації чи покупки нових реєстраторів розрахункових операцій, які б відповідали вимогам чинного законодавства та надавали можливість надсилати контрольну касову стрічку дротовими або бездротовими засобами зв’язку до органів ДПС. Представники податкових органів ще раз нагадали переваги подання електронної касової контрольної стрічки. По-перше, застосування передачі інформації у електронному вигляді до органів ДПС надасть можливість платникам податків зекономити час. По-друге, це надасть можливість суб’єктам господарювання зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкування паперової контрольної стрічки та її зберігання протягом 3-х років, у чому більше не буде потреби.

По-третє, використання електронної контрольної стрічки призведе до значного скорочення перевірок платників податків. А також, замість подання звітності про використання РРО на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа, передбачено її подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку. Також податківці повідомили платників про введення штрафної санкції за не дотримання вимог законодавства з 1 липня 2013 року. Податківці, представники сервісних центрів та бізнесу обговорили проблемні питання, які виникають у останніх у процесі перереєстрації та можливі шляхи їх вирішення. Обговорили також й існуючі моделі касових апаратів, які б виконували вищезазначену функцію з передачі контрольної стрічки та можливість переобладнання старих моделей.

«Ми просимо Вас, шановні платники, не затягувати з процесом реєстрації та перереєстрації касових апаратів та не відкладати це на до 1 липня, щоб не допустити великого скупчення охочих у сервісних центрах, які просто не зможуть одночасно обслужити таку кількість людей. Адже норми чинного законодавства необхідно виконувати, а норма з передачі контрольної касової стрічки до органів ДПС дротовими або бездротовими засобами зв’язку діє вже з 1 січня 2013 року. Про що Вам неодноразово повідомлялось на семінарах та у засобах масової інформації. Ми зі свого боку зробимо усе можливе, щоб зробити процес перереєстрації максимально комфортним та швидким для Вас. Якщо Ви не можете дізнатися про можливість переобладнання тієї чи іншої моделі РРО, звертайтеся до нас за допомогою, а ми в свою чергу будемо звертатися до сервісних центрів та виробників касової техніки.» — заявила Наталія Василівна.

Одним із питань засідання була також актуальна тема «декларування доходів громадян». Податківці ознайомили присутніх з підставами для обов’язкового декларування, можливості подання декларації у електронному вигляді, порядком безкоштовного отримання посилених сертифікатів електронного ключа та можливістю надати декларацію з метою отримання податкової знижки. А також наголосили на тому, що термін для обов’язкового подання декларації добігає кінця 30 квітня.