Плануєте поїздку за кордон – ознайомтесь з деякими правилами пропуску товарів через митний кордон

Громадяни, які ввозять товари  на  митну територію України не частіше ніж 1 раз за 1 добу (24 години), декларують свій товар усно та не сплачують митні платежі. Водночас фактурна вартість такого товару не має перевищувати 1000 євро у разі, якщо перетин кордону здійснюється авіатранспортом. Якщо ж ви подорожуєте будь-яким іншим видом транспорту (автомобільним, залізничним, морським), вартість товару не має перевищувати 500 євро, а маса 50 кг.

При цьому, фактурна вартість — це вартість товару, зазначеного в рахунку-фактурі/інвойсі. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару при нарахуванні митних платежів при імпорті.

При поверненні із-за кордону громадянам слід знати, що ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання можна на загальну суму, яка не перевищуєеквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, — у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

без упаковки — у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

без упаковки — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Стосовно ввезення алкогольних та тютюнових виробів, слід зауважити, що громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України алкогольні напої та тютюнові вироби лише в обмежених кількостях.

Зокрема, в ручній поклажі або багажі без сплати митних платежів і без письмового декларування із розрахунку на одну особу дозволяється ввозити:

200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною масою, що не перевищує 250 г;

5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Поряд із цим, особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів державного контролю. Перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян визначено ст. 370  Митного кодексу.

Одночасно нагадуємо, що положення щодо пропуску та оподаткування товарів, які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України   визначені у Главі 55 Митного кодексу України.