Підприємцям-спрощенцям варто уважно заповнювати документи

З 1 січня цього року працівники податкових інспекцій Міндоходів мають право застосовувати штрафні санкції за неправильне заповнення Книг обліку доходів та доходів і витрат, які ведуться платниками податків, що працюють на спрощеній системі оподаткування.

Мораторій на застосування штрафів за неправильне ведення звітності закінчився у зв’язку з тим, що у Перехідних положеннях Податкового кодексу України чітко передбачено його термін – протягом 2012 року.

Нагадаємо, що мораторій на застосування штрафів протягом минулого року було запроваджено Законом України від 24.05.2012 року № 4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення деяких податкових норм» як захід адаптації представників бізнесу до роботи в умовах Податкового кодексу. Він стосувався лише платників єдиного податку і передбачав незастосування штрафів у випадку порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платників єдиного податку і повноти сплати сум єдиного податку у 2012 році.

Отож, Головне управління Міндоходів у Сумській області закликає підприємців-спрощенців сумлінно ставитися до обов’язку заповнення документів, що підтверджують доходи і витрати. Консультації фахівців із зазначених питань можна отримати в центрах обслуговування платників податків.