Особам з інвалідністю допомога по вагітності та пологах надається у розмірі не меншому за обчислений з мінімальної зарплати

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ

вул. Боричів Тік, 28, м. Київ, 04070, тел. +38 (044) 206-14-39, press@fssu.gov.ua

16.11.2018

Допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом соціального страхування України для всіх працевлаштованих жінок за увесь період перебування у декретній відпустці, що в середньому становить 126 календарних днів. Сума матеріального забезпечення складає 100% середнього доходу особи за кожен день відпустки, однак не може бути меншою за обчислену із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

«Фондом реалізується гарантія матеріальної допомоги, яка компенсує увесь втрачений за період відпустки по вагітності та пологах заробіток. Цей вид допомоги надається Фондом за основним місцем роботи у розмірі, обчисленому не менше ніж із мінімальної заробітної плати, і не залежить від того, чи має застрахована особа на момент настання страхового випадку інвалідність і працює неповний робочий день. Тобто навіть у випадку, коли заробітна плата в жінки менша за мінімальну, і ЄСВ сплачується за неї роботодавцем, виходячи із її розміру заробітної плати, Фонд профінансує матеріальне забезпечення, обчислене з встановленої мінімальної зарплати», – говорить заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко.

Крім того, на розмір допомоги по вагітності та пологах не впливає тривалість страхового стажу. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також зазначений вид допомоги від Фонду соціального страхування України нараховується за місцем роботи за сумісництвом на підставі копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Упродовж трьох кварталів 2018 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по вагітності та пологах для понад 126 тис. жінок на суму близько 3 млрд гривень.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України