internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
Переглядiв: 9

«Обережно! Шахраї!»

Останнім часом в Україні шахрайство набуло значного поширення і характеризується зміною форм, видів та способів. Не є виключенням  і Богодухівський район, на території якого вчинення злочинів шахрайським шляхом відбувається все частіше. Шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману або зловживання довірою.

Значного розповсюдження набуло шахрайство в мережі «Інтернет» або при операціях з банківськими картками. Переважними причинами можливості вчинення вказаних злочинів є нічим не обумовлена довіра до шахраїв.

На даний час, спостерігається збільшення кількості звернень осіб, зокрема і мешканців Богодухівського району, з заявами про вчинення відносно них злочинів шляхом обману, в наслідок яких невідомі особи заволоділи їхніми грошовими коштами.

В ході досудового розслідування таких злочинів виникає можливість проаналізувати та виокремити найбільш розповсюджені способи вчинення вказаних дій.

Головною умовою для обману особи шахраєм є перш за все необхідність викликати до себе довіру. Для цього можуть застосовуватися певні психологічні прийоми, такі як: спілкування в дружній формі, висловлювання розуміння до проблем особи, умовляння або використання емоційного стану потерпілого, шляхом повідомлення неправдивих відомостей про членів його сім’ї, близьких осіб. Також розповсюдженим способом вчинення злочину шляхом обману є пропонування особі вчинити певні дії, за рахунок яких вона стовідсотково отримає вигоду. Як правило, такі дії передбачають перерахування незначної суми грошових коштів, для отримання якого — небудь подарунку, внесення передоплати за товар, який продається за суму, яка значно менша за ринкову.

Типовими ситуаціями шахрайства є:

  • дзвінок ніби то співробітника банку, який з будь — якою метою просить повідомити номер та пін-код банківської картки. Насправді, законом та договором не може передбачатися привід або підстава, з якої будь – кому необхідно повідомляти реквізити своїх банківських карток. Отримання таких даних дає можливість зловмисникам використати їх для зняття грошових коштів з банкоматів навіть без самої пластикової картки.
  • пропозиція внести передоплату за товар, який розміщений в Інтернет- магазинах або на сайтах, де розміщені повідомлення фізичних осіб (OLX та подібні).
  • обман людей, які шукають роботу (зокрема, віддалену) через відповідні сайти. Після дзвінка «менеджера» з потенційною жертвою зв’язується «бухгалтер», який випитує дані карти нібито для зарахування зарплати, оформлення паливної картки тощо.
  • дзвінок ніби то працівника правоохоронного органу, який повідомляє, що член Вашої сім’ї затриманий за вчинення злочину та Вам терміново необхідно перерахувати гроші для не притягнення його до кримінальної відповідальності. Шахраї, як правило, користуються емоційним станом жертви, а також вірогідністю, що вони вгадають і в даної особи насправді є брат, сестра, син чи дочка та безліч інших прикладів.

Відповідальність за заволодіння чужим майном шляхом обману передбачена ст.190 Кримінального кодексу України.

У зв’язку з викладеним, наголошуємо про необхідність бути обачним та не довіряти стороннім особам, адже на даний час існує велика кількість охочих, які використовують довіру, необізнаність в банківських послугах та операціях для отримання коштів незаконним шляхом.

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.