buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

НОВОВВЕДЕННЯ 2018 РОКУ: ШТРАФУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЦИВІЛЬНОГО СУДОВОГО ПРОЦЕСУ ЗА ВІДПОВІДНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

З прийняттям судової реформи і набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII, почали діяти і правила щодо штрафування учасників судового процесу за відповідні порушення.

З даного приводу консультують фахівці Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зокрема, стаття 148 Цивільного процесуального кодексу України передбачає наступні підстави для того, щоб суддя наклав відповідний штраф на осіб, які беруть участь у справі (включно із представниками сторін):

• невиконання процесуальних обов’язків, що передбачені кодексом або визначенні суддею;
  • ухилення від дій, покладених судом на учасника судового процесу;
  • зловживання процесуальними правами (наприклад безпідставно заявлений повторно відвід);
  • вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судовому процесу;
  • неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
  • невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
  • порушення заборон, встановлених кодексом або передбачених суддею.

Якщо вищезазначене порушення відбулося в перший раз, то сума штрафу буде складати від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від510,00 грн. до 5100,00 грн.

Але, якщо відповідне порушення відбудеться знову або триває постійно, суддя вправі на порушника накласти штраф в розмірі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від 1 700,00 грн. до  17 000,00 грн.

Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов’язків.

Варто відзначити, що ухвалу про накладення штрафу можна буде оскаржити окремо від рішення суду до апеляційного суду, який постановляє свою ухвалу, яку вже не можна буде оскаржити.

Отож, учасникам процесу, потрібно буде бути достатньо уважними, щоб не бути оштрафованими.

А у разі накладення суддею на вас безпідставного штрафу, його варто оскаржити до апеляційного суду.

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  — звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).