Інформація про підприємство

Переглядiв: 1764

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІДПРИЄМСТВО

 

Комунальне підприємство “Богодухіввода”, Богодухівської міської ради створено після ліквідації  КП «Богодухіводоканал», 20 жовтня 2004 року  рішенням  XVll сесії XXlV скликання Богодухівської ради Богодухівського району Харківської області. Майно прийнято підприємством в оперативне управління, згідно рішення № 824 від 20.09.2005р. виконавчого комітету Богодухівської міської ради.

Підприємство є госпрозрахунковим, основним доходом є кошти отримані за надані послуги.

Підприємство має дозвіл на спецводокористування Укр. №4806 А/ Хар. виданий 25.05.2010р. Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області. КП “Богодухіввода” є комунальним підприємством Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області і надає послуги з водопостачанням та водовідведення населенню, підприємствам, організаціям та установам, що проживають або розташовані на території Богодухівської міської ради.

Комунальне підприємство КП «Богодухіввода» надає послуги з  централізованого водопостачанням та водовідведення в м. Богодухові 4662 абонентам, у т. ч. населення 4538 абонентів, бюджетні установи 45 абонентів, інші (госпрозрахункові) 79 абонентів. КП «Богодухіввода» також надає послуги з вивозу та утилізації рідких побутових відходів (РПВ) тим абонентам, які не підключені до системи централізованого водовідведення.

Режим водопостачання – цілодобово.

Загальні відомості роботи системи централізованого водопостачання КП “Богодухіввода”

Джерелом водопостачання в КП “Богодухіввода” є підземні води сеноман — нижньокрейдяного та бучацького горизонтів.

Водопровідна мережа КП “Богодухіввода” представляє собою шість замкнутих систем, кожна з яких підключена до одного або двох водозаборів та трьох окремих артсвердловин, а саме:

1.                 водопровідна мережа основної частини м. Богодухова приєднана до Південного та Північного водозаборів;

2.                водопровідна мережа мікрорайонів вул. Катукова та вул. Охтирської  приєднана до водозаборів вул. Катукова та вул. Охтирської;

3.                водопровідна мережа мікрорайону Попівки приєднана до водозабору вул. Комарова;

4.                водопровідна мережа вулиць Кривоносова, Котовського та Залізничної, приєднана до артсвердловини №18;

5.                водопровідна мережа с. Семенів Яр, приєднана до артсвердловини №19;

6.                водопровідна мережа селища ВАТ “Богодухівське”, с. Семенів Яр приєднана до артсвердловини №20.

Південний водозабір розташований на південно — східній околиці м. Богодухова, на висоті 140 м над рівнем моря і  включає: три артсвердловини, з яких одна працююча (артсвердловина №8), водонасосну станцію II-го підйому та резервуар чистої води об”ємом 1000 куб.м. Від ВНС по двох магістральних водоводах Ø 200 мм та  Ø 160 мм протяжністю по 2,4 км кожен під тиском 3,5 Атм вода подається до міста. Максимальна потужність насосного обладнання водозабору становить 70,0 куб.м./год.  В нормальному режимі роботи вода до міста подається насосом 1D2311D, який обладнано перетворювачем частоти обертів двигуна. Вода подається в кількості, необхідній для підтримання тиску в міській водопровідній мережі, решта води в дану мережу подається з Північного водозабору. На насосному обладнанні встановлено автоматику захисту та безпеки. Облік води на Південному водозабору здійснюється за допомогою водолічильника, встановленого на артсвердловині №8.

Водонасосна станція працює цілодобово, на ній постійно присутній черговий персонал. Рівень води в резервуарі контролюється як автоматикою так і черговим персоналом.       

         Північний водозабір розташований на північно-східній околиці м. Богодухова на висоті 195м. над рівнем моря, включає одну діючу артсвердловину №9 (ще одна свердловина в даний час будується) та металевий резервуар об’ємом 500 куб. м. Вода від артсвердловини по водоводу 110 мм. подається до резервуару, з резервуара самотічно подається в міську водопровідну мережу по водоводу Ø 300 мм. довжиною 300 м. Кількість води, що подається до міста регулюється засувкою, встановленою в оглядовому колодязі на виході з резервуара. Насос I- го підйому в артсвердловині №9 включений постійно (крім випадків проведення аварійних робіт на мережах поблизу водозабору до перших засувок на міській водопровідній мережі). Північний водозабір обслуговує один працівник підприємства. Облік води на Північному водозаборі здійснюється за допомогою водолічильника, встановлено на артсвердловині №9.

         Водозабір вул. Катукова розташований на північній околиці м. Богодухова на висоті близько 200 м. над рівнем моря і включає: три артсвердловини, з яких станом на лютий 2012 р. дві працюють (артсвердловини №15 та №16), водонасосну станцію II- го підйому, резервуар чистої води об’ємом 500 куб. м. та водонапірну башту об’ємом 60 куб. м. Від ВНС по водопроводу Ø 150 мм. довжиною 20 м. вода подається у водопровідну мережу.   На одній з ліній водопровідної мережі розташована водонапірна башта. Працівниками ВНС в ручному (автоматичному) режимі підтримується тиск у водопровідній мережі 2,2-2,5 Атм. Вода у водонапірну башту підкачується при потребі, як правило два рази на добу. Максимальна потужність насосного обладнання водозабору становить 50,0 куб. м./год. В нормальному режимі вода до міста подається одним насосом КМ65-50-160

          Водонасосна станція працює цілодобово, на ній постійно присутній черговий персонал. Рівень води в резервуарі контролюється персоналом ВНС. Рівень води у водонапірній башті контролюється як автоматично так і черговим персоналом ВНС. Облік води на водозаборі вул. Катукова здійснюється за допомогою водолічильника, встановленому на виході подачі в мережу після насосів II- го підйому. З водозабору вул. Катукова вода на водопроводу Ø 50 мм. подається також до споживачів водозабору вул. Охтирської.

          Водозабір вул. Охтирської розташований на північно-західній околиці м. Богодухова на висоті 145- 180 м. над рівнем моря. Водонапірна башта об’ємом 25 куб. м. знаходиться на висоті 170 м. над рівнем моря. Станом на лютий 2012р. на даному водозаборі працює одна артсвердловина  №1. Артсвердловина №2 після підключення водопровідної мережі мікрорайону вул. Охтирської до водозабору вул. Катукова знаходиться в резерві з жовтня 2011 року.

            Від артсвердловини №1 вода по водоводу Ø 100 мм. подається до водонапірної башти, від якої водопроводом Ø 100 мм. і довжиною 700 м. вода подається до споживачів. На водонапірній башті встановлена автоматика, яка відрегульована на включення глибинного насосу на артсвердловині №1 у разі відсутності води у водонапірній башті і на її відключення при її наповнені водою.

          Водозабір вул. Охтирської обслуговує один працівник підприємства. Облік на водозаборі вул. охтирської здійснюється водолічильником, встановлений на артсвердловені №1.

Водозабір вул. Комарова  розташований на західній околиці м. Богодухова на висоті 180-185 м. над рівнем моря, включає дві артсвердловини №13 та №14 та металеву водонапірну башту об’ємом 300 куб. м. Вода від артсвердловини по водоводам Ø 110 мм. подається до водонапірної башти, від якої вона подається до споживачів по водопроводу Ø 200 мм. довжиною 360 м. та по водопроводу Ø90 мм. довжиною 300 м. Насоси артсвердловин включаються почергово. Час роботи артсврдловин регулюється автоматикою контролю рівня води, встановленою у водонапірній башті, включення при тиску 5,0 Атм в підвалі приміщення стаціонару ЦРЛ, виключення при тиску 5,6 Атм.

          Водозабір вул. Комарова обслуговує один працівник підприємства. Облік води на водозаборі вул. Комарова здійснюється водолічильником, встановленим на артсвердловині №14.

           Артсвердловина №18 розташована у західній частині міста на висоті 135 м. над рівнем моря. Від артсвердловини вода по водоводу Ø100 мм. подається до водонапірної башти об’ємом 25 куб. м. розташованої на висоті 150 м. над рівнем моря та до споживачів.    Артсвердловину №18 обслуговує один працівник підприємства. Облік води по артсвердловині №18 здійснюється встановленим на ній водолічильником.

          Артсвердовина №19 розташована в північно-західній частині с. Семенів Яр на висоті 140 м. над рівнем моря. Поряд з артсвердловиною на цій же висоті знаходиться водонапірна башта об’ємом 30 куб. м. Вода від артсвердловин до башти подається по водоводу Ø 110 мм. Від башти проведено водопровід  Ø 110 мм. що проходить до очисних споруд КП «Богодухіввода» через вул. Костянтинівка с. Семенів Яр. Біля місця виходу даної труби на проїжджу частину вул. Костянтинівка до неї підключено водопровідну трубу Ø 50 мм. яка прокладена до споживачів вул. Дімітрова та пров. Дімітрова с. Семенів Яр.  Артсвердловину №19 обслуговує один працівник підприємства. Облік води на артсвердловині №19 здійснюється встановленим на ній водо лічильником.

        Артсвердловина №20 розташована на південно-східній околиці с. Семенів Яр біля селища ВАТ «Богодухівське» на висоті 186 м. над рівнем моря. Поряд з артсвердловиною на цій же висоті знаходиться водонапірна башта об’ємом 25 куб. м. Від артсвердловини до башти вода подається по водоводу Ø 110 мм. Від башти до споживачів прокладено водопровід Ø 100мм. довжиною 350 м.  Артсвердловна №20 обслуговує один працівник підприємства. Облік води на артседловині №20 здійснюється встановленим на ній водо- лічильником.

Установок очистки або доочистки води піднятої з артсвердловин на підприємстві немає.

      Контроль якості питної води за хімічними показниками здійснює лабораторія санітарно-гігієнічного відділу Богодухівської районної санітарно- епідеміологічної станції Харківської області з періодичністю 1 проба на квартал по кожній артезіанській свердловині. Дана лабораторія акредитована Державною санітарно-епідеміологічною службою України. Свідоцтво про атестацію №21.400.183 видано 27.02.2009р.

         Контроль якості питної води за бактеріологічними показниками здійснює бактеріологічна лабораторія   Богодухівської районної санітарно-епідеміологічної станції з періодичністю 1 проба на квартал по кожній артезіанській свердловині. Дана лабораторія акредитована Державною санітарно-епідеміологічною службою України. Свідоцтво про атестацію №21.400.184 видано 27.02.2009р. 

Загальні відомості роботи системи централізованого водовідведення КП «Богодухіввода»

Комунальне підприємство КП «Богодухіввода» надає послуги з  централізованого водовідведення в м. Богодухові 1517 мешканцям або 853 абонентам. КП «Богодухіввода» також надає послуги централізованого водовідведення Богодухівській центральній районній лікарні, Богодухівському колегіуму №2, дошкільному навчальному закладі №8, та трьом суб’єктам господарювання в сфері торгівлі, харчування та комунально- побутового обслуговування населення.

Каналізаційна мережа м. Богодухова складається з трьох окремих мереж:

-         Каналізаційні мережі мікрорайону вул. Катукова, обслуговують 383 абоненти даного мікрорайону.  Скид неочищених стічних вод здійснюється в ставок – накопичувач, який є замкнутим безстічним резервуаром об’ємом близько 10 тис. куб. м. і площею 0,5 га.  вода з якого випаровується природнім шляхом. Від багатоквартирних житлових будинків мікрорайону вул. Катукова по керамічним трубам Ø150 мм. стічні води течуть в магістральний самотічний колектор довжиною 850 м. Ø250  мм., який спрямований в ставок – накопичувач.

-         Очисні споруди з аеротенками потужністю 0,2 тис. куб. м. на добу  з самотічними каналізаційними колекторами Ø 200 мм. довжиною 530 м. які обслуговують центральну районну лікарню на 200 ліжок з харчоблоком та розташований поруч  30-квартирний житловий будинок. Очисні споруди розміщено на 10 – 12 м. нижче підвальних приміщень стаціонару лікарні та харчоблоку. Місце зкиду води після очистки – струмок, який впадає в р. Мерло на відстані 83 км. від її гирла.

Очисні споруди обладнані автоматикою управління та безпеки. Очисні споруди працюють цілодобово, персонал – 4 працівники КП «Богодухіввода».

Очисні споруди «біоплато» з каналізаційною насосною станцією потужністю 3 куб. м  на хвилину, самотічними каналізаційними колекторами  загальною довжиною 2,8 км. Ø від 150 мм. на виході з житлових будинків до 300 мм. ( магістральний колектор по вул. Шевченка та Млиновій ) та напірним каналізаційним колектором, який складається з двох паралельних поліетиленових труб Ø 200 мм.,  Дана мережа надає послуги централізованого водовідведення мешканцям багатоквартирних будинків  по вул. Шевченка, вул. Охтирській та вул. Заводській всього 352 абонента. Каналізаційна насосна станція працює в автоматичному режимі, обладнана необхідною автоматикою управління та безпеки. загальна потужність очисних споруд – 0,13 тис. куб. м. на добу. Обслуговують КНС два, а  очисні споруди  «біоплато» – один працівник підприємства. Місце скиду води після очистки – струмок, який впадає в р. Мерло на відстані 82 км. вище гирла.

Очисні споруди біля Богодухівської районної лікарні по вул. Комарова уявляють собою комплекс біологічного очищення стічних вод на основі  аеротенків із подовженою аерацією. Він включає дві технологічні лінії по 100 куб. м на добу у складі блоків ємностей ( пісколовка, преаератор, аеротенк) і окремо двох вторинних відстійників, які доповнюються двома піщано-гравійними фільтрами  доочищення.   На очисні споруди подаються стічні води від стаціонару і харчоблоку районної лікарні та 30-ти квартирного житлового будинку, крім того, сюди підвозяться автотранспортом побутові стічні води із вигрібних ям не каналізованих     об’єктів міста.   

Очисні споруди обладнані огорожею санітарної зони.

Міські очисні споруди біля с. Семенів Яр являють собою комплекс споруд біологічного очищення стічних вод на основі «біоплато», який включає дві лінії попереднього очищення стічних вод у пісколовках та відстійниках і чотири підземні ємності із фільтруючим піщано-гравійним матеріалом та висадженими на їх поверхні вищими водними рослинами (очерет, рогіз тощо).

Протягом 2009-2012 рр. на очисні споруди по напірному каналізаційному колектору з каналізаційно-насосної станції подавались стічні води, зібрані з багатоповерхових будинків вулиць Охтирської, Шевченка та Заводської. Щорічне надходження стічних вод на очисні споруди становить 13-16 тис. куб. м, тобто добове надходження стічних вод не перевищує 50 куб. м.

Очисні споруди обладнані огорожею санітарної зони.

Контроль якості стічних вод здійснює санітарно-гігієнічна лабораторія ТОВ «Науково-дослідний інститут профілактичної медицини» з періодичністю 1 проба на квартал, всього 4 проби на рік по кожному випуску з очисних споруд. Дана лабораторія акредитована ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Свідоцтво про атестацію № 100-4299/2011 видано 30 грудня 2011 року.

КП «Богодухіввода» надає послуги з вивозу та утилізації рідких побутових відходів тим своїм абонентам, які не підключені до системи централізованого водовідведення. Частина підприємства та організацій вивозять рідкі побутові відходи на очисні споруди КП «Богодухіввода» своїм автотранспортом.