Нелегальне використання робочої сили веде до порушення прав людини

Використання нелегальної робочої сили, неукладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між роботодавцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність – накладання штрафу в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 1700 грн.).

У разі виявлення під час перевірки фактів порушення працедавцем законодавства щодо укладення трудового договору, якщо ці дії призвели до нарахування, утримання та сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб, до нього застосовуватимуться штрафні санкції у розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання. А при повторному порушенні протягом 1095 днів – 50 відсотків (ст.123 Податкового кодексу України).

Крім цього, встановлена кримінальна відповідальність за неукладання трудових договорів з найманими працівниками та грубе порушення законодавства про працю (ст.172 Кримінального кодексу України) та за умисне ухилення від сплати податків (ст.212 ККУ).

Нелегальний обіг робочої сили веде до порушення прав людини, втрати працівниками, зайнятими у «тіньовому» секторі економіки, соціальних гарантій, страхового стажу і соціальних виплат в разі захворювання чи виходу на пенсію.

Шановні громадяни, якщо з Вами не оформлені трудові відносини, Вам виплачують заробітну плату в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, несвоєчасно виплачують заробітну плату, або ж виплачують її у «конвертах», повідомляйте про такі факти ДПІ у Богодухівському  районі за телефоном3-33-01.