Не забруднюєш довкілля – подай заяву та не сплачуй податок

Головне управління Міндоходів у Харківській області нагадує, що базовий період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

У разі, якщо платник податку не планує протягом звітного року здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів та утворення радіоактивних відходів, то йому необхідно повідомити відповідний територіальний орган Міндоходів України за місцем розташування джерел забруднення.

Для цього потрібно подати заяву  про відсутність у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. Заява складається у довільній формі не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року.

В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст.250 Податкового кодексу України (ПКУ).

Також фахівці повідомили, що питання нарахування та сплати екологічного податку регулюються  Розділом VII ПКУ.