Нарахування єдиного внеску на доходи фізичних осіб — нерезидентів

Наразі досить часто штатними працівниками підприємств є фізичні особи – нерезиденти. Виникає питання як нараховується єдиний внесок на заробітну плату таких робітників.

Фахівці Головного управління Міндоходів у Харківській області повідомляють, що відповідно до п. 1  ст. 4  Закону України від 08.07.10  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є  роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Водночас платниками єдиного внеску є працівники – громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість  яких надано Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на таких підприємствах на вищезазначених умовах.

Таким чином, за іноземних громадян, які працюють на підприємствах України на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, єдиний внесок сплачується на загальних підставах.