Митні правила України при перетині кордону — варто знати!

Літо-пора відпусток та активного відпочинку, тож, якщо ви вирішили перетинати кордон України потрібно знати митні правила, щоб не лишити без подарунків близьких та рідних.

Нагадуємо, що повітряним шляхом можна ввозити без оподаткування товарів загальною вартістю не 200 євро, як раніше, а 1000, ліміт ваги товарів визначається авіаперевізником. Якщо ви перетинаєте кордон машиною, то ввозити дозволяється товарів на суму 500 євро, при загальній вазі — 50 кг. У цю категорію входять сувеніри, подарунки тощо. На територію України дозволяється також ввозити без сплати мита речі особистого користування. Однак, зауважте, що прикордонникмає повне правопопросити вас письмово їх задекларувати.

Звертаємо вашу увагу, що ввезення на територію України психотропних та наркотичних засобів потребує дозволу Міністерства охорони здоров’я. В Україну не дозволяється ввозити:

харчові продукти без сертифікату про відповідність;

друковані та відеоматеріали, що пропагують насильство, расизм та війну;

вибухонебезпечні та отруйні речовини, тощо.