Міська комплексна програма профілактики правопорушень на 2017 рік

Переглядiв: 709

 

       

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

XV СЕСІЯ VIІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.01.2017                                         Богодухів                            № 367_- VIІ

 

Про затвердження міської комплексної програми

профілактики правопорушень на 2017 рік

 

З метою подальшого зміцнення законності та правопорядку на території міської ради, створення належних умов для забезпечення діяльності з охорони громадського порядку, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації комісій з питань регламенту, законності, правопорядку, депутатської    діяльності, етики та взаємодії з органами місцевого самоврядування, з гуманітарних питань та соціального захисту населення, з питань бюджету, з питань соціально-економічного розвитку міста, промисловості, транспорту, зв’язку, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Міську комплексну програму профілактики правопорушень на 2017 рік  (далі Програма) (додається).

2. Централізованій бухгалтерії Богодухівської міської ради врахувати обсяги фінансування щодо забезпечення заходів міської комплексної програми профілактики правопорушень на 2017 рік.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань регламенту, законності, правопорядку, депутатської    діяльності, етики та взаємодії з органами місцевого самоврядування (голова Векленко В.І.).

 

 

Міський голова                                          М.ГОЛУБ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення  міської ради

від 24.01 2017  №_367-VIІ

(XV сесія VII скликання)

 

Міська комплексна програма профілактики правопорушень

на 2017 рік

 

1. Обґрунтування необхідності Програми

Профілактика правопорушень — це своєрідний, найбільш гуманний спосіб боротьби зі правопорушеннями, засіб підтримання належного рівня правопорядку в суспільстві, забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Стан правопорядку на території міської ради впливає на його соціально-економічний розвиток. Забезпечення правопорядку повинно здійснюватися не тільки шляхом виявлення винних у вчиненні протиправних дій та притягнення їх до передбаченої законом відповідальності, а й запровадженням форм і методів профілактики правопорушень з метою усунення причин та запобігання виникнення умов, що спричиняють їх вчинення.

З метою забезпечення правопорядку на території міської ради є необхідність в дієвій співпраці міської влади та Богодухівського відділу поліції  ГУНП в Харківській області та інших правоохоронних структур.

Усі громадсько-політичні заходи, які відбуваються в місті Богодухові, проходять за підтримки правоохоронних органів, що гарантують дотримання громадського спокою, захисту прав і свобод громадян. Для цього залучаються працівники поліції та правоохоронних органів, які заступають на патрулювання в тому числі і за рахунок особистого часу.

Взаємодія органів місцевої влади з органами правопорядку повинна здійснюватися шляхом спільного розгляду та вирішення проблемних питань в правоохоронній галузі, напрацювання конкретних шляхів їх вирішення. Історично склалося, що при оцінці криміногенної ситуації за даними Богодухівського відділу поліції  ГУНП в Харківській області слід враховувати стан оперативної обстановки в місті Богодухові.

Отже, враховуючи вищенаведене, соціальне значення проблеми, пов’язаної з профілактикою правопорушень, зумовлює необхідність фінансування виконання заходів Комплексної програми профілактики правопорушень на 2017 рік.

2. Мета та основні завдання Програми Метою програми є:

-усунення причин та передумов для вчинення правопорушень і забезпечення конституційних прав та свобод громадян, об’єднання у цій справі зусиль правоохоронних органів, органу місцевого самоврядування та громадськості;

-підвищення координуючої дії органу місцевого самоврядування в розв’язанні проблем боротьби із правопорушеннями та їх негативними наслідками;

-посилення роботи з профілактики наркоманії, дитячої бездоглядності, злочинного впливу на неповнолітніх в молодіжному середовищі та в сім’ях.

Завданнями програми є:

-підтримка публічного порядку та безпеки громадян;

-поступове зниження злочинності та корупційних діянь;

-попередження вчинення повторних злочинів;

-профілактика правопорушень в громадських місцях та в умовах вулиці;

-поліпшення правоохоронними органами захисту прав і свобод громадян;

-зниження злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність.

 

 

 

 

3. Основні заходи щодо виконання Програми:

3.1. Організаційні заходи:

3.1.1. Проводити спільні наради за участю керівництва Богодухівського відділу поліції  ГУНП в Харківській області, депутатського корпусу, керівників правоохоронних органів, представників громадськості з метою налагодження співпраці у сфері профілактики правопорушень, визначити проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Виконавчий комітет міської ради, керівники правоохоронних органів

3.1.2. Щорічно заслуховувати керівників поліції і місцевого самоврядування.

Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області.

ЗМІ

3.2. Заходи по охороні публічного порядку профілактики правопорушень в громадських місцях та в умовах вулиці:

3.2.1. Забезпечувати охорону публічного порядку та безпеку громадян під час проведення на території міста соціально-політичних, спортивних та культурно-масових заходів з масовим перебуванням громадян.

Виконавчий  комітет міської ради,

Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області

3.2.2. Посилити контроль за додержанням правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, притягнення винних осіб до відповідальності, ініціювання питання позбавлення суб’єктів підприємницької діяльності ліцензій за їх порушення, особливо за продаж алкогольних напоїв неповнолітнім.

Виконавчий комітет міської ради,

Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області

3.2.3. Вживати заходи по недопущенню стихійної торгівлі в м.Богодухові, притягнення винних осіб до відповідальності.

Виконавчий комітет міської ради. Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області, громадські формування

3.2.4. Вживати заходів, спрямованих на покращення матеріально-технічного забезпечення Богодухівського відділу поліції  ГУНП в Харківській області, в т.ч. придбання паливно-мастильних матеріалів, встановлення відео спостереження.

Виконавчий комітет міської ради

Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області

3.3. Мінімізація злочинного впливу на неповнолітніх, молодіжне середовище та попередження насильства у сім’ї:

3.3.1. Виявлення, облік та проведення роботи з соціально-правового захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах у зв’язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов’язків.

Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області

3.3.2. Проведення соціально-профілактичної роботи з дітьми, які систематично залишають сім’ю, навчально-виховні заклади чи потребують допомоги у працевлаштуванні, адміністративні стягнення за правопорушення, систематично вживають спиртні напої або наркотичні речовини з немедичною метою

Богодухівський відділ поліції  ГУНП в Харківській області

 

 

 

4. Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Комплексної програми профілактики правопорушень на 2017 рік здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.

 

Ресурсне забезпечення Комплексної програми профілактики правопорушень

на 2017 рік

Найменування заходів

Обсяг ресурсів

п\п

1. Придбання паливно-мастильнихматеріалів. 30 тис.грн.
2. Придбання та встановлення відеоспостереження 60 тис.грн.
3. Обслуговування системи відеоспостереження 10 тис.грн.

5. Очікувані результати виконання Програми

Зниження рівня злочинності та удосконалення системи профілактики правопорушень, ослаблення суспільної напруги, викликаної її впливом, зменшення впливу організованої злочинності на економічну та політичну сфери суспільства, зменшення корупційних проявів, поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя на території міської ради.

6. Координація і контроль за виконанням Програми.

Координацію роботи і контроль за виконанням цієї Програми здійснює комісія з питань регламенту, законності,  правопорядку, депутатської    діяльності, етики та взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Програма розрахована на один рік.

 

Секретар міської ради                              З.ЗІНЬКОВСЬКА