Міндоходів попереджає: власників РРО, які не перейшли з 1.07.2013 року на електронну форму звітност,і чекає нарахування щоденних штрафних санкцій

З 1 липня 2013 року вступають в силу норми закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Норми законодавства змінюють старий порядок подання звітності власниками РРО, розроблений Національним банком України по дротових і бездротових каналах зв’язку. Начальник відділу моніторингу грошових операцій Головного управління Міністерства доходів і зборів в Дніпропетровській області Артем Тамльонов провів брифінг, на якому повідомив, що у власників РРО, що не відповідають новим вимогам законодавства, є трохи більше місяця привести у відповідність із законодавчими нормами реєстратори розрахункових операцій.

За словами Андрія Томльонова для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства: це придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. Або доопрацювання існуючих РРО та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації. Подача звітності за формою ЗВР-1 на паперових носіях до 15-го числа кожного місяця залишається для тих видів діяльності, де проводяться розрахункові операції без застосування РРО.

З сертифікованими моделями реєстраторів розрахункових операцій можна ознайомитись в сервісних центрах або на Інтернет сайті Міндоходів minrd.gov.ua.

Начальник відділу моніторингу грошових операцій ГУ Міндоходів в Дніпропетровській області наприкінці брифінгу повідомив, що подача звітності власниками РРО в електронному вигляді дозволить співробітникам Міністерства доходів отримати чіткі контрольні механізми, які в перспективі, запобігають можливість спотворення або знищення даних про проведення розрахункових операцій та забезпечать можливість прямої ідентифікації зазначеного реєстратора та стрічки РРО. У той же час до власників РРО не перейшли з 1 липня 2013 року на електронну форму звітності будуть застосовані штрафні санкції.