Майстер-клас у виробничих умовах БЕМЗу

У рамках прес-туру «Соціальна справедливість заради майбутнього» представники Богодухівського районного центру зайнятості організували для засобів масової інформації ознайомчий екскурс з процесом індивідуальної професійної підготовки кадрів та з роботою колишніх безробітних, які опанували професію токаря. Саме ці фахівці на рівні з іншими робітничими професіями користуються найбільшим попитом на ринку праці.

Участь в заході взяли заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Шурма, директор обласного центру зайнятості Володимир Міненко, голова Богодухівської районної державної адміністрації Володимир Бєлий, Богодухівський міський голова Наталія Олексенко,  голова Богодухівської районної ради Дмитро Тризна, заступник голови Богодухівської районної державної адміністрації Оксана Сизоненко, директор Богодухівського районного центру зайнятості  Надія Лещенко. Ігор Михайлович, оглянувши виробництво, зазначив, що роботодавець повинен повернутись обличчям до молоді, дати можливість розвиватись молодому поколінню.

- Потрібно плідно співпрацювати з навчальними закладами у відборі кращих випускників для підготовки висококласних працівників, проводити для школярів екскурсії по основним виробництвам, організовувати майстер-класи за основними професіями, здійснювати оплачуване стажування. Лише таким чином можна буде зацікавити молодь працювати, а значить і приносити прибуток підприємству, розвивати промисловість та інфраструктуру сільської місцевості, – підсумував заступник губернатора.

Володимир Леонідович, директор обласного центру зайнятості, говорить, що для задоволення кадрових потреб роботодавців служба зайнятості аналізує професійно-важливі якості, які необхідні робітнику для успішного виконання обов’язків, та підбирає претендентів на вакансії. Але це ідеальна ситуація, коли є попит на фахівця і є сам фахівець з певними навиками, освітою і досвідом роботи. На практиці ж ситуація дещо інша – не завжди професійних знань безробітних достатньо, щоб приступити до роботи. Щоб врегулювати це питання організовується індивідуальна підготовка кадрів на виробництві за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, або здійснюється професійне навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України. За підсумками 2012 року професійним навчанням було охоплено майже 16,4 тис. безробітних. Основними замовниками кадрів були понад 2,5 тисяч підприємств Харківщини.

Богодухівський електромеханічний завод сьогодні потребує слюсарів з механоскладальних робіт та токарів. Це підприємство, крім основних видів діяльності, — виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування, — виконує зварювальні, слюсарні та токарні роботи, займається деревообробкою, виготовляє металопластикові вікна. Загальна чисельність працюючих складає 230 осіб. У підборі кадрів підприємство плідно співпрацює з районним центром зайнятості.

В цехах Бемзу

Знайомство з підприємством