Майстер — клас для голів шкільних методичних об’єднань закладів загальної середньої освіти району «Професійна орієнтація учнівської молоді»

«Як вибрати майбутню професію?» — рано чи пізно таким питанням задається кожна людина. Вибір професії — справа нелегка, але необхідна. Адже щасливе й успішне життя багато в чому залежить від роботи, якою займається людина.

Питання професійного самовизначення є головним для учнівської молоді.

Щоб допомогти головам шкільних методичних об’єднань  закладів загальної середньої освіти району, які проводять профорієнтаційну роботу з випускниками шкіл Богодухівського району, для надання вичерпної інформації для учнів щодо правильного обрання майбутньої професії та забезпечення молоді певним обсягом систематизованих проінформаційних знань, активізації інтересу до вивчення і вибору професій, формування у підлітків відповідального та активного ставлення до свідомого вибору професії 21 листопада 2019 року начальник відділу активної підтримки безробітних Богодухівської районної філії ХОЦЗ Філіпова Олена Володимирівна в приміщенні філії  провела майстер-клас для класних керівників шкіл району «Професійна орієнтація учнівської молоді».

Відкрила майстер-клас директор Богодухівської районної філії ХОЦЗ Лещенко Надія Вікторівна, яка розповіла присутнім про актуальність правильного вибору професії учнівською молоддю та наголосила на вакансіях, які мають попит на ринку праці.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Богодухівської районної філії ХОЦЗ Філіпова О. В. обговорила з головами шкільних методичних об’єднань алгоритм вибору професії учнями, ознайомила з актуальними напрямками професійної діяльності на сучасному ринку праці, розповіла про сучасні тенденції на регіональному та місцевому ринку праці, ознайомила з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. Надала рекомендації щодо орієнтації учнів по вибору їх професійного шляху.  Пояснила учасникам засідання: «Від правильності обраного людиною професійного шляху залежить те, як складеться її життя. Професія визначає соціальний статус, затребуваність і рівень матеріального добробуту. Причому іноді важливо вирішити не те, куди піти вчитися, а те, чи варто взагалі здобувати вищу освіту. У першу чергу потрібно обирати професію за покликанням душі».Присутні  дізналися про різні професії, їх соціальне значення, актуальні кадрові запити.

Також, Олена Володимирівна ознайомила присутніх з послугами, які надає служба зайнятості молоді, розповіла про умови вибору професії та перевагами навчання у Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Наприкінці заходу Філіпова О.В.  запропонувала присутнім завітати до Богодухівської районної філії ХОЦЗ з учнями, де можна пройти профдіагностичне тестування, яке допоможе учням у виборі майбутньої професії.