Книги обліку доходів та витрат веде підприємець та його працівники

Підприємець на загальній системі оподаткуваннясистематично включає до своєї Книги обліку доходів та витрат сумарні підсумки отриманих доходів за відповідний період з кожної Книги найманого працівника для забезпечення систематичного обліку та виведення результатів діяльності за місяць (квартал, рік).

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді ( п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України).

Порядок ведення підприємцями на загальній системі оподаткування Книги встановлений наказом ДПА України від 24.12.10 № 1025 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 2 Порядку кожен найманий працівник — фізична особа, що здійснює операції за готівку, веде їх облік у Книзі, яка реєструється фізичною особою — підприємцем.

У Книзі для найманих осіб зазначаються адреса місця здійснення діяльності, ПІБ найманого працівника та фізичної особи – підприємця (роботодавця) та їх реєстраційний номер облікової картки платника податків.

При цьому, наймані працівники заповнюють дані Книги відповідно до гр. 1, 3, 8. Графа 3 заповнюється по кожному факту здійснення операції. У гр. 8 наймана особа відображає вартість отриманого товару за цінами реалізації.