Інформує Фонд соціального страхування України

Кількість нещасних випадків на виробництві знизилась на 8,5%, смертельні випадки почастішали на 4,6%

За підсумками січня–серпня цього року кількість страхових нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,5% – з 3 161 у тому ж періоді 2018 року до 2 893 у 2019-му. Водночас, кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 4,6% та склала 250 осіб.

Найбільша кількість виробничих нещасних випадків зареєстрована у Дніпропетровський області  (15,8% від загальної кількості по Україні), у місті Києві (11,3%) та у Донецькій області (10,6%).

Основними подіями, які призвели до нещасних випадків, за аналітичними даними І півріччя є:

– падіння потерпілого під час пересування – 24,1% (562 травмовані особи від загальної кількості травмованих по Україні);

– дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 12,7% (297 осіб);

– дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 8,4% (197 осіб);

– падіння потерпілого з висоти – 7,7% (179 осіб);

– навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою, – 5,5% (128 осіб);

– падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 4,1% (96 осіб).

У разі нещасного випадку на виробництві ФССУ фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого та ін. Також потерпілі на виробництві мають право на: лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності; подальшу медичну реабілітацію; санаторно-курортне лікування тощо.

Відбулася зустріч з представниками місії МВФ з питань фінансового стану Фонду

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України відбулася зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду за участю заступника Міністра соціальної політики України Олега Коваля, начальника Управління нагляду за діяльністю Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування Мінсоцполітики Максима Зацерковного, представників Міністерства фінансів України, в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Сергія Нестерова, заступників директора, керівників самостійних структурних підрозділів виконавчої дирекції Фонду.

Було обговорено фінансований стан Фонду соціального страхування України, зокрема, показники виконання бюджету за вісім місяців 2019 року, прогнозні доходи та видатки на кінець цього року та проект бюджету Фонду на 2020 рік.

В.о. директора виконавчої дирекції Фонду Сергій Нестеров поінформував щодо динаміки затримок по виплаті матеріального забезпечення застрахованим особам і наголосив, що всі виплати Фонд здійснює в повному обсязі.

«З метою часткового покриття розриву між фактичними видатками Фонду та надходженням коштів, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України тимчасово, на серпень 2019 року, частка ЄСВ, яка йде до Фонду соціального страхування України, була збільшена з 9,3759% до 14,2464%. Це дозволило отримати додатково 996 млн гривень та майже повністю покрити заборгованість Фонду з виплат матзабезпечення. Водночас, з 01 вересня частка ЄСВ була повернута до раніше встановленого розміру», – наголосив Сергій Нестеров.

Деталі прогнозу виконання бюджету Фонду за підсумками 2019 року, а також заплановані видатки на 2020 рік з урахуванням темпів зростання середньої заробітної плати та рівня інфляції представила заступниця директора виконавчої дирекції Фонду Олена Денисова.

Економісти МВФ Серджіо Сола, Шаба Фехер і економіст представництва МВФ в Україні Ігор Шпак обговорили можливі шляхи покриття дефіциту бюджету Фонду соціального страхування України, зокрема, акцентували на потребі розглянути можливість збільшення кількості днів тимчасової непрацездатності, яка фінансується за рахунок коштів роботодавців.

Заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль надав інформацію щодо впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності, а також можливих законодавчих змін до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

61% отримувачів щомісячних страхових виплат від Фонду досягли пенсійного віку

Фонд соціального страхування України фінансує щомісячні страхові виплати для понад 205 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей. З них 125 тисяч, або 61% осіб досягли пенсійного віку.

Щомісячна страхова виплата здійснюється Фондом з метою компенсації потерпілому втраченого через травму або профзахворювання заробітку. Право на її отримання мають усі застраховані особи, постраждалі внаслідок трудової діяльності, яким висновком МСЕК встановлено стійку втрату професійної працездатності. Особи пенсійного віку, які продовжують працювати, є застрахованими особами, а, отже, мають право на призначення їм виплат у разі настання страхового випадку. Нагадуємо, сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, який особа мала до ушкодження здоров’я.

Загалом у разі настання страхового випадку Фонд виплачує:

– допомогу по тимчасовій непрацездатності;

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

– щомісячну страхову виплату втраченого заробітку потерпілого;

–  страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;

– щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

– відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Пресслужба виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України