І Н Ф О Р М А Ц І Я про стан злочинності на території Богодухівського району

23 березня 2018 року Богодухівським відділом Дергачівської місцевої прокуратури спільно з працівниками правоохоронних органів Богодухівського району, з метою аналізу стану протидії злочинності та прийняття заходів спрямованих на підвищення ефективності боротьби зі злочинністю її профілактики, протидії корупції проведено координаційну нараду.

Спільні зусилля правоохоронних органів району у взаємодії з органами влади і управління щодо профілактики та протидії злочинності в цілому сприяли стабілізації криміногенної ситуації в районі. Разом з тим ситуація залишається довільно складною.

Так, протягом 2017 року спостерігається зменшення злочинності у порівнянні з 2016 роком на 12,7%. Зареєстровано 1005  кримінальних правопорушень, протягом 2016 року – 1150, що на 12,6% менше.

Вказане зменшення злочинності обумовлено зменшенням кількості вчинених злочинів, зокрема:

-                          злочини проти життя та здоров’я особи – вбивства (з 3 у 2016 році до 2 у 2017 році) на 33%;

-                     злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина ( з 6 у 2016 році до 4 у 2017 році) на 33,3%;

-                     злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (з 4 у 2016 році до 0 у 2017 році) на 100%;

-                     злочини проти громадського порядку та моральності (з 18 у 2016 році до 17 у 2016 році) на 5,6%;

-                     злочинів проти власності (з 352 у 2016 році до 323 у 2017 році) на 18,2%;

крадіжки з 290 у 2016 році до 256 у 2017 році – на 11,7%;

грабежі з 10 у 2016 році до 4 у 2017 році – на 60%;

розбій з 3 у 2016 році до 2 у 2017 році – на 33%.

Протягом 2017 року серед загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень на рівні залишилась кількість зареєстрованих особливо тяжких злочинів – 11 проти 11 у 2016 році (динаміка 0%).

Відбулося зниження тяжких злочинів – 169 проти 164 у 2016 році (динаміка – 3 %), середньої тяжкості – 205 проти 178  у 2016 році (динаміка – 13,2%) та злочинів невеликої тяжкості – 148 проти 122 в 2016 році (динаміка – 17,6%).

Крім того, у першому півріччі 2017 році відбувся ріст певних категорій злочинів:

-                     злочини проти довкілля (з 6 у 2016 році до 10 у 2017 році) на 66,7%;

-                     злочини проти громадської безпеки ( з 3 у 2016 році до 6 у 2017 році) на 100%;

Основними причинами вказаних недоліків став недостатній відомчий контроль, неналежне виконання доручень слідчих по кримінальних провадженнях, недоліки при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, а також низький рівень організації роботи оперативних підрозділів.

Суттєво знизилася ефективність роботи правоохоронних органів щодо розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів. Низьке розкриття злочинів обумовлено недостатнім застосуванням негласних слідчих (розшукових) дій.

Незважаючи на те, що керівниками правоохоронних органів неодноразово зверталась увага щодо посилення боротьби із злочинами в сфері економіки, корупційними злочинами у сфері обороту бюджетних коштів, у сфері земельних відносин, слід зауважити, що роботу правоохоронних органів регіону на даному напрямку протягом 2017 року не можна визнати задовільною, до суду направлено лише два обвинувальних акти у вказаних сферах, у зв’язку з чим дана робота потребує суттєвого покращення.

Малоефективною виявилася робота оперативних підрозділів правоохоронних органів районі щодо виявлення фактів збуту наркотичних засобів, якими не вжито адекватні заходи у взаємодії з іншими підрозділами органів поліції з виявлення джерел і каналів їх незаконного обігу, осіб, які беруть  участь у цьому.

Нагальною є потреба виявлення та розслідування кримінальних правопорушень у сферах земельних та використання природних, насамперед лісових, ресурсів.

Значної уваги потребує діяльність з розкриття фактів незаконної порубки лісу. До суду направлено лише 2 обвинувальних актів у лісовій сфері, незважаючи на значну кількість лісових насаджень у районі та наявність у районі лісового господарства.

Внаслідок відсутності належного відомчого контролю якість досудового розслідування залишається низькою, що призводить до значного накопичення кримінальних проваджень без прийняття остаточних рішень, недодержання розумних строків проведення слідчих дій. Недостатньо використовуються заходи забезпечення кримінального провадження, лише в окремих випадках забезпечується обрання запобіжних заходів у кримінальних провадженнях, в яких особам оголошено про підозру. Суттєвого покращання потребує якість розслідування проваджень, у яких не встановлено осіб, що скоїли злочини.

З урахуванням питань розглянутих на координаційній нараді та з метою посилення боротьби із злочинністю та її профілактики, захисту прав громадян та держави від злочинних посягань, удосконалення взаємодії правоохоронних органів на пріоритетних напрямках, були заплановані до виконання відповідні заходи.

Заступник керівника Дергачівської

місцевої прокуратури

молодший радник юстиції                                оригінал підписано                                    О.Кушнаренко