Дохід у вигляді вартості квартири, отриманої як подарунок від батьків, оподатковується за нульовою ставкою

Якщо громадянин дарує своїй дочці квартиру, яка є його приватною власністю, дохід у вигляді вартості цієї квартири оподатковується за нульовою ставкою.

Нагадаємо, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, які подаровані фізичній особі-платнику податку, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Так, вартість власності, що отримується як подарунок членами сім’ї дарувальника першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровані, які отримали подарунок. Дохід у вигляді вартості подарованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім обдарованих, які отримали у подарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України).

Таким чином, дохід у вигляді вартості квартири, отриманої фізичною особою як подарунок від батьків, не оподатковується. У цьому випадку, подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим. Наприклад, обдарований не отримував у звітному році інших доходів, які підлягають декларуванню.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 ПКУ.