Для бухгалтерів — про зміни з ПДВ

ДПІ у Богодухівському районі звертає увагу підприємств, що є платниками податку на додану вартість, на зміни, які запроваджені вже з квітня цього року.

По-перше: скасовано такі форми податкової звітності з податку на додану вартість:

- податкової декларації (скороченої);

- податкової декларації (спеціальної);

- податкової декларації (переробного підприємства);

- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до статті 209 розділу V Кодексу);

- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до пункту 209.18 статті 209 розділу V Кодексу);

- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до пункту 1 підрозділу 2 розділу XX Кодексу).

По-друге: з 1 квітня для платників податку на додану вартість запроваджено нову уніфіковану форму податкової декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку для всіх платників податків.

Всі платники податку на додану вартість подають податкову декларацію з ПДВ з відміткою «загальна».

Переробні підприємства, підприємства, які зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, і сільськогосподарські підприємства, які здійснюють діяльність відповідно до пункту 209.18 статті 209 Податкового кодексу, подають крім декларації з ПДВ з відміткою «загальна» для розрахунків з державним бюджетом, ще й декларацію з податку на додану вартість з відміткою про спеціальний режим оподаткування для відображення відповідного виду діяльності платника.

По-третє: починаючи з 1 березня платники податку мають вести реєстр виданих та отриманих податкових накладних за новими формою та  порядком, а з 1 квітня — за новою формою подавати копії записів у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних до органів ДПС.

А також звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 201.15 статті 201 розділу V Податкового кодексу України платники податку повинні щомісячно в терміни, які передбачені для податкової звітності (календарний місяць), подавати органу державної податкової служби копії записів у реєстрах за такий період в електронному вигляді.