internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 110

„ДІЯЛЬНІСТЬ”08.12.2016

  

 

Роман Насіров: ДФС співпрацює з Урядом США для посилення контролю на кордоні України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками Уряду США та Програми з експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні (EXBS).

Під час зустрічі сторони обговорили можливості подальшого впровадження проектів Уряду США в Україні та потреби ДФС у залученні технічної допомоги в рамках Програми EXBS.

Зокрема, мова йшла про реалізацію проекту «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення».

«На даний момент в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США Державною фіскальною службою реалізується 7-й етап цього проекту. Його мета – посилення контролю та недопущення переміщення через митний кордон України незаконних товарів, які можуть мати відношення до зброї масового знищення. Завдяки допомозі та підтримці американської сторони здійснюється закупівля необхідного обладнання та проводяться навчальні заходи для наших співробітників», ­– зазначив Роман Насіров.

Загалом, у 2016 році здійснена наступна допомога в рамках Проекту:

- проведено заходи щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які регламентують здійснення контролю за переміщенням через митний кордон України товарів військового призначення та подвійного використання;

- налагоджено обмін інформацією з питань державного експортного контролю між Держекспортконтролем та ДФС;

- проведено для працівників ДФС навчальні заходи з метою підтримки та покращення знань працівників митних органів;

- досягнуто згоди за підтримки Програми EXBS впровадження проекту ВМО щодо функціонування у ДФС системи націлювання/виявлення ризиків, пов’язаних з переміщенням вантажів (Cargo Targeting System of World Customs Organization – WCO CTS) та розпочато її практичну реалізацію.

Крім того, на початку 2016 року підписані Угоди про передачу майна, що надається ДФС в рамках Програми EXBS. Зазначене в Угодах комп’ютерне та офісне обладнання (ноутбуки, АРМ, монітори, сервери, принтери, ДБЖ, цифрові фото- та відеокамери тощо) передається в користування Київській міській митниці ДФС, Херсонській митниці ДФС, Одеській митниці ДФС, а також Департаменту спеціалізованої  підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

 

Роман Насіров: Підняття рівня мінімальної заробітної плати – крок до детінізації економіки

Необхідно підвищити рівень заробітних плат, адже від цього значною мірою залежать доходи держави. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров у інтерв’ю виданню «Деловая столица».

Він зазначив, що протягом року Державна фіскальна служба робить акцент на тому, щоб в Україні більше коштів збиралося з податку на прибуток та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зі збільшенням зарплат збільшиться абсолютна сума надходжень до державного бюджету.

«На початку року ДФСУ пропонувала підняти мінімальну зарплату до 5000 грн. І це дійсно крок до детінізації. Бізнесменам зробили крок назустріч – знизили ЄСВ. Але ми вважаємо, що не весь бізнес став виплачувати білу зарплату, тому боремося з такими маніпуляціями. І за рахунок підвищення мінімалки ДФСУ хоче змусити бізнес платити білі зарплати», — повідомив Роман Насіров.

Очільник ДФС також наголосив на тому, що  необхідно й надалі підвищувати рівень мінімальної заробітної плати.

«Підприємець буде платити білу зарплату. Ми знаємо, що частина людей вважає за краще отримувати частину зарплати кешем, щоб отримувати субсидію. А значить, це шлях до детінізації. Якщо підприємству не потрібно буде знаходити джерело кеша для доплати зарплат, то йому і немає потреби провертати грошові афери, щоб витягнути кеш. Тобто це теж ще один крок до детінізації української економіки», – підкреслив Голова ДФС.

Він також зазначив, що вже на початку 2017 року необхідно затвердити мінімальну зарплату на рівні 5000 грн, а до кінця року — 7500 грн

«З державним бюджетом все гаразд, він наповнюється: бізнес щоквартально декларує все більше прибутку. У місцевих бюджетах теж коштів достатньо. А в наступному році їх буде ще більше. До того ж, за рахунок цих грошей можна легко забезпечити мінімальну зарплату — для початку в 3200 грн. Ми сподіваємося і впевнені, що парламент підтримає цю ідею», — наголосив Роман Насіров.

 

Роман Насіров: Спрощену систему потрібно зробити привабливою для чесного малого бізнесу

Спрощена система оподаткування має функціонувати в іншій формі. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Деловая столица».

За його словами, зараз спрощенка – це мутована система, яка вже не відповідає своїм початковим цілям і задачам.

«Спрощенка, в моєму розумінні, це форма адміністрування і оподаткування малого бізнесу (навіть не середнього). Вона повинна стосуватися корпоративних податків і оподаткування малого бізнесу — простота у веденні, фіксована або низька процентна ставка», – зазначив Роман Насіров.

Як розповів очільник ДФС, сьогодні бізнесу вигідно йти в спрощену систему оподаткування, тому її треба модифікувати і робити привабливою для малого бізнесу (але чесного), не допускаючи дроблення великого і середнього в невеликий для використання спрощеної системи оподаткування.

«Спрощенка — це офшорна зона всередині країни. ДФСУ навіть знає вже деяких іноземців, у тому числі з європейських держав і пострадянських країн, які приїжджають в Україну легалізуватися, використовуючи спрощену систему (в рамках міждержавних угод щодо усунення подвійного оподаткування)», – підкреслив Роман Насіров.

На думку Голови ДФС, змін потребує і система оподаткування доходів фізичних осіб. Так, зокрема, варто провести реформу Пенсійного фонду, яка тісно пов’язана з податковою реформою.

«Коли працездатне населення стане отримувати білу зарплату, а роботодавці будуть відраховувати ЄСВ і ПДФО — цих грошей має вистачити на покриття дефіциту Пенсійного фонду. А в перспективі можливо і підвищення пенсій», – сказав Роман Насіров.

До того ж, якщо зростатиме заробітна плата, половина її у вигляді податку на доходи фізичних осіб надійде до місцевих бюджетів, а це для них – значний ресурс. Так, наприклад, якщо півтора роки тому місцеві бюджети отримували 5-6 млрд грн в місяць, то в серпні поточного року — 15 млрд грн (при стандартних витратах 8 млрд грн).

 

Митники ДФС вивчали шляхи попередження незаконного імпорту озоноруйнівних речовин

За підтримки Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні  (ПРООН в Україні) в Спеціалізованій лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС відбувся семінар — навчання «Монреальський протокол та попередження незаконного імпорту озоноруйнівних речовин, навчання з використання професійного обладнання з виявлення озоноруйнівних речовин».

Представник проекту ПРООН в Україні Андрій Тараба наголосив, що з моменту приєднання  до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, Україна взяла на себе зобов’язання з виконання заборон та обмежень щодо озоноруйнівних речовин при експортно-імпортних операціях.

«Проведення цього семінару – навчання у рамках розпочатої співпраці ДФС з ПРООН в Україні забезпечить якісну підготовку представників спеціалізованих та митних органів ДФС щодо роботи з обладнанням – портативними газоаналізаторами Neutronics Ultima ID Pro, що використовуються для виявлення озоноруйнівних речовин», — зазначила керівник Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС Юлія Шадевська.

Нагадаємо, Державна фіскальна служба України відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між ДФС та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні в рамках проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ (озоноруйнівних речовин) у регіоні країн з перехідною економікою» отримала 35 газоаналізаторів.

 

У ДФС відбувся тренінг за участі Консультативної місії ЄС з питань управління людськими ресурсами

 

За підтримки Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри» Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом ДФС було проведено навчальний тренінг з питань підбору, оцінки персоналу, управління людськими ресурсами для співробітників кадрових підрозділів центрального апарату, територіальних органів ДФС м. Києва та Київської області. Також у заході взяли участь представники Міністерства фінансів України.

Як відзначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова, такі тренінги корисні для фахівців служби, адже дозволяють набути нові знання і уміння та застосовувати їх на практиці.

Під час тренінгу слухачі ознайомилися з типами інтерв’ю, етапами процесу відбору та оцінки персоналу, особливостями структурованого та неструктурованого інтерв’ю тощо.

Так, зокрема, серед основних інструментів процесу відбору та оцінки персоналу окрему увагу було приділено асесмент-центрам. Були розглянуті переваги та недоліки використання даного інструменту.

У процесі навчального тренінгу також відбувся “мозковий штурм”, під час якого слухачі визначили, якими компетенціями мають бути наділені керівники.

Особливу увагу викликало питання перевірки на благонадійність. Так, були розглянуті приклади тестових питань та завдань, за допомогою яких можна виявити благонадійність та чесність персоналу.

 

Корупція – це хвороба, яку вилікувати можна лише хірургічним шляхом, – Сергій Тупальський

Проблема корупції в українському суспільстві залишається більш ніж актуальною, незважаючи на низку вагомих законодавчих кроків, зроблених державою у боротьбі з цим ганебним явищем. Про це заявив виконуючий обов’язки голови Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

За його словами, корупція – це хвороба, що інфікувала не тільки митницю та Україну, а й увесь світ, і вилікувати її можна хірургічним шляхом.

«Боротьба з корупцією є однією з умов вступу України до ЄС. Звичайно, це стосується і нашої митниці, але ми спільно з усіма керівниками структурних підрозділів досить активно проводимо відповідну роботу щодо забезпечення дотримання антикорупційного законодавства», – розповів посадовець.

За його словами, найвищий прояв корупції – це вимагання хабара, а тому для запобігання цьому на митниці застосовуються жорсткі методи, які вже дають свої результати.

«За три місяці ми отримали лише чотири скарги. Це досить непоганий результат, виходячи з кількості митних оформлень та пропуску громадян. Всі скарги опрацьовано, їхнім авторам надано роз’яснення, а інформація щодо неправомірних дій посадовими особами не підтверджена», – зазначив Сергій Тупальський.

Посадовець також звернувся до суб’єктів ЗЕД, імпортерів та брокерів з проханням не провокувати та не давати хабарів митникам та пообіцяв зробити все, щоб працівники Київської міської митниці їх не вимагали.

«Бізнес я прошу допомогти зруйнувати корупцію простими речами, бо завдання державних органів – допомагати, а не заважати чи устромляти палки в колеса», – підкреслив Сергій Тупальський.

 

 

Олександр Лепетюк: Приєднання України до країн, які імплементують стандарти протидії БЕПС, питання найближчого часу

Україна готує необхідні нормативно-правові зміни для приєднання до кампанії «Великої двадцятки» і ОЕСР щодо протидії БЕПС — розмиванню бази оподаткування та переміщенню точки прибутку в низькоподаткові юрисдикції. Про це розповів заступник начальника Офісу великих платників податків ДФС Олександр Лепетюк газеті «Бізнес».

«Впровадження стандартів протидії БЕПС безпосередньо передбачено положеннями про дотримання вимог належного управління в сфері оподаткування відповідно до ст.350 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також оновлені принципи належного управління в сфері оподаткування в тлумаченні Єврокомісії безпосередньо містять вказівку на необхідність впровадження стандартів протидії БЕПС», – зазначив посадовець.

До того ж, за його словами, починаючи з квітня поточного року розглядаються можливості застосування захисних заходів до тих держав, які станом на липень 2017 року не будуть демонструвати належного прогресу в питаннях впровадження стандартів прозорості та автоматичного обміну інформацією.

Олександр Лепетюк, зокрема, розповів, що глобальна компанія протидії БЕПС ініційована силами «Великої двадцятки» і ОЕСР і станом на вересень 2016 року до неї приєдналися 85 держав. У рамках цієї кампанії в найближчому майбутньому планується кардинально змінити ситуацію і зменшити руйнівний вплив БЕПС за допомогою своєчасного, належного і широкого проведення певних заходів. Вони об’єднані в 15 напрямів — від аналізу податкових викликів у сфері електронної комерції до розробки багатостороннього інструменту (угоди) для забезпечення належного та своєчасного впровадження розроблених стандартів у практику.

Так, у рамках боротьби з БЕПС передбачається впровадження нового стандарту звітності з трансфертного ціноутворення, згідно з яким транснаціональні компанії, що відповідатимуть встановленим критеріям, подаватимуть до контролюючих органів звітність трьох типів.

Крім того, одним із заходів є «уточнення механізму застосування методів трансфертного ціноутворення, зокрема, методу розподілу прибутку в контексті глобальних ланцюжків створення вартості». На думку посадовця, фокусування уваги ОЕСР на цьому методі навряд чи відповідає інтересам платників податків, а  тому одним із інструментів мінімізації негативних наслідків запропонованих нововведень можуть стати договори про узгодження цін між платником податків і контролюючим органом.

Однією з переваг укладення таких договорів, вважає Олександр Лепетюк, можна вважати можливість обмеження профіскального підходу в тлумаченні контролюючими органами спірних питань.

«В умовах неминучої зміни правил ТЦО відповідно до стандартів протидії БЕПС договори про узгодження цін – це унікальна можливість для зменшення невизначеності, обмеження негативного впливу потенційних нововведень і запобігання виникненню спірних ситуацій у відносинах з контролюючим органом», – зазначив  Олександр Лепетюк.

 

У фіскальній службі Вінниччини підсумували операцію „Урожай-2016”

Здобуток операції „Урожай-2016” перевищив 114 мільйонів гривень легалізованих доходів, а понад 5,4 тисячі осіб вийшли з „тіні”, отримавши офіційне працевлаштування. Про це інформує начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський.

Очільник фіскальної служби області наголошує, що на Вінниччині діяльність у галузі сільського господарства здійснюють наразі понад 2,3 тисячі суб’єктів господарювання. Утім посадові особи деяких із них використовують працю так званих нелегалів, працюють за старими схемами мінімізації нарахування та виплат заробленого найманим працівникам. Їх перевіряють, з ними проводять зустрічі, бесіди та постійну роз’яснювальну роботу.

Як наслідок, станом на 01 листопада 2016 року понад 5,4 тисячі вінничан отримали офіційне працевлаштування. Ще майже у 11 тисяч працюючих зріс розмір зарплат. Таким чином, з початку року рівень легалізованих доходів перевищив 114 мільйонів гривень. За рахунок чого до бюджетів спрямовано додаткових 22,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 23,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

Як зазначає очільник обласної фіскальної служби ще одним важливим напрямом роботи з легалізації доходів у сфері сільського господарства є контроль за укладенням з громадянами договорів оренди земельних часток (паїв). Так, у рамках операції„Урожай-2016” додатково укладено 163 договори. У результаті цього загальні площі сільськогосподарських угідь, що використовуються суб’єктами господарювання, збільшились на 479,4 гектарів, а додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб склали 54,6 тисячі гривень.

Підсумовуючи такі результати Руслан Осмоловський додає, що їх не вдалось би досягти без розуміння проблеми використання праці незареєстрованих найманих працівників та виплати заробітної плати у обхід кас, а відтак підтримки в її вирішенні місцевих органів влади, громадськості та простих вінничан.

 

Митники і прикордонники України та Польщі спільно з перевізниками обговорили заходи задля оптимізації руху вантажних авто

В міжнародному пункті пропуску «Дорохуськ» 30 листопада 2016 р., на запрошення Директора митниці в Бялей Подлясце Вальдемара Хаби, очільник Волинської митниці ДФС Кривіцький В.Б. прийняв участь у міжнародній зустрічі представників митних, прикордонних органів, а також Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України та Загальнонаціональної Асоціації Перевізників Республіки Польща.

Українські перевізники підняли питання прискорення процедур перетину кордону, висловили ряд критичних зауважень стосовно черг перед  пунктами пропуску, зменшення кількості пропуску вантажних транспортних засобів, які слідують на виїзд з України, в порівнянні з попередніми роками.

Окремо було наголошено на аналізі статистичних даних, які вказують на те, що з українською стороною на в’їзд до України оформляється на 17-25% більше, ніж польськими колегами на в’їзд до Польщі. Зазначені дії призводять до виникнення великих черг перед пунктами пропуску на виїзд з України.

В ході обговорення Кривіцький В.Б. проінформував присутніх про запропоновані та вже вжиті заходи щодо оптимізації руху вантажних транспортних засобів: облаштування додаткової смуги руху при в’їзді в пункт пропуску «Ягодин», виділення окремих смуг руху для порожніх транспортних засобів та для автомобілів, що переміщують товари із застосуванням TIR-карнетів.

Окремо очільником митниці наголошено, що митники та прикордонники обох країни повинні вжити всіх необхідних заходів і забезпечити виконання встановлених Меморандумом про запровадження Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-польському кордоні – пропуск 300 вантажних автомобілів в одному напрямку протягом однієї оперативної зміни для міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорохуськ».

«Нам необхідно усвідомлювати, що вирішення проблемних питань – це спільна відповідальність та сфера діяльності, — звернувся до присутніх керівник митниці.-  Кордон не повинен бути перешкодою до зміцнення торгівельних зв’язків та економічних відносин між Україною та Євросоюзом».

 

Дієвий алгоритм обміну інформацією між фахівцями ДФС та митниці перешкодить мінімізації платежів в бюджет, — ГУ ДФС Волині

Фахівці митного аудиту ГУ ДФС у Волинській області та Волинської митниці ДФС налагодять постійний взаємний обмін інформацією про ймовірні ризики несплати платежів до бюджету під час здійснення експортно-імпортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, які акредитовані на Волинській митниці ДФС. Такої домовленості досягнуто в ході робочої зустрічі керівників підрозділів аудиту ГУ ДФС в області  і керівників профільних підрозділів Волинської митниці ДФС.

«Головне завдання визначення ефективного алгоритму взаємного обміну інформацією між фахівцями митного аудиту ГУ ДФС у Волинській області та митницею – підвищення  якості контрольно-перевірочних заходів з тим, щоб збільшити надходження в бюджет», — звернула увагу учасників робочої зустрічі заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Тетяна Харченко.

Відтак, в ході зустрічі фахівці митної і податкової справи за участі представників підрозділів податкової міліції обговорили конкретні кроки у рамках чинного законодавства і повноважень територіальних органів ДФС, що повинні на практиці попередити порушення митного і податкового законодавства під час перетину митного кордону.

Учасники зустрічі погодили, що серед питань, які потребують першочергової уваги податкових ревізорів, – достовірність визначення митної вартості вантажів при експорті та наявність первинних документів із реальними даними на імпортовані товари. Зважаючи на специфіку Волині, найбільш ризиковим з точки зору надходжень в бюджет залишається імпорт автомобілів.

Як наголосив начальник управління аудиту ГУ ДФС  в області Назар Горпинюк, в області непоодинокі випадки, коли фактично фіктивні підприємства, які перебувають в стадії ліквідації, продовжують здійснювати митне оформлення імпортованих авто.

«В області мають місце факти, коли встановити місцезнаходження імпортера автомобілів практично неможливо, однак при цьому саме таке підприємство успішно проходить митні формальності та ввозить в Україну транспортні засоби, не сплачуючи повною мірою визначені митні платежі в бюджет», — звернув увагу учасників зустрічі Назар Горпинюк.

Відтак, інформація про таких суб’єктів господарювання на підставі наданих ГУ ДФС в області даних, опрацьовуватиметься фахівцями митниці з максимальною пильністю з тим, щоб не допустити втрат бюджету.

Як свідчить аналітика, в ході пост-аудиту та ретельного аналізу здійснюваних суб’єктами ЗЕД операцій, з початку поточного року  донараховано майже 3 мільйони гривень платежів, що на 34 відсотки більше проти аналогічного періоду минулого року.

 

На обороноздатність держави з доходів волинян спрямовано 131,5 мільйона гривень військового збору

 

Протягом січня — жовтня 2016 року з доходів волинян до держбюджету спрямовано 131,5 мільйона гривень військового збору. Це на 22.7 відсотка більше, як у січні-жовтні минулого року.

«Загалом позитивна динаміка надходжень військового збору є підсумком заходів з легалізації доходів, насамперед заробітної плати. Саме офіційна зарплата у гарантованих державою розмірах – одне з основних джерел надходжень як ПДФО, так і військового збору. Тому кожен працівник, котрому виплачують легальну зарплату має повне право стверджувати, що кожного місяця робить свій індивідуальний посильний внесок для підтримання національної армії», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області  Світлана Савчук.

Як підкреслила керівник волинських фіскалів, питання легальних виплат – одне з пріоритетних у роботі територіальних органів ДФС, виконавчої влади та місцевого самоврядування.

«Саме завдяки спільним зусиллям на Волині стабільно утримується тенденція вагомого росту сплати військового збору», — наголосила Світлана Савчук.

В ГУ ДФС у Волинській області нагадують, що сплата військового збору обов’язкова у тому випадку, якщо виникає податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб. Цей момент повинні врахувати працедавці та інші податкові агенти, яких закон зобов’язує нарахувати і сплачувати ці податкові платежі.

 

За 11 місяців поточного року у Дніпропетровській області зібрано 49,7 млрд. грн. податкових і митних платежів та 12 млрд. грн. єдиного внеску

З січня по листопад 2016 року органами ДФС на Дніпропет- ровщині забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 49 млрд. 735,1 млн. грн.

Так, до державного бюджету протягом одинадцяти місяців поточного року спрямовано 35 млрд. 037,9 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС – 14 млрд. 459,9 млн. грн.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками сплачено 14 млрд. 697,2 млн. грн. Це на 3 млрд. 818,0 млн. грн. (або на 35,1%) більше фактичних надходжень січня – листопада 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку 2016 року зібрано 12 млрд. 005,7 млн. грн.

 

Верховною Радою України зареєстрований проект Закону України щодо особливостей проведення перевірок суб’єктів малого підприємництва

 

29.11.2016 Вер- ховною Радою України (далі – ВРУ) зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо особливостей проведення перевірок суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва)» №5465 (далі – законопроект №5465).

Метою і завданнями прийняття цього Законопроекту є зниження тиску контролюючих органів на суб’єктів малого підприємництва, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, поліпшення бізнес-клімату та стимулювання розвитку підприємництва в Україні.

Законопроектом №5465 пропонується доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Податкового кодексу України новим абзацом, яким передбачено, що тимчасово, до 31 грудня 2020 року, установити, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців, які відповідають критеріям, встановленим Господарським кодексом України для суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва, здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Також передбачається, що зазначене обмеження не поширюється на позапланові перевірки з питань:

1) дотримання норм законодавства, що регулює виробництво, імпорт, оптову або роздрібну торгівлю підакцизними товарами;

2) дотримання норм законодавства щодо наявності ліцензій;

3) своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску;

4) відшкодування податку на додану вартість.

Законопроект №5465 з пояснювальною запискою та порівняльною таблицею до нього розміщені на офіційному веб-порталі ВРУ за посиланням:http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511 =60607

Законопроект 30.11.2016 передано на опрацювання до відповідних Комітетів ВРУ.

 

Сергій Сличко: «Дніпропетровська митниця ДФС входить у першу п’ятірку митниць України за надходженнями»

 

30 листопада п.р. в медіа-центрі інформаційного агентства «Днепр-ПОСТ» відбулася прес-конференція виконуючого обов’язки заступника начальника митниці – начальника управління протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФССергія Сличко на тему:«Протидія митним правопорушенням».

За його словами «У Дніпропетровській області діє вісім митних постів, 15 місць митного оформлення товарів та 12 місць прибуття автомобільного та залізничного транспорту. Через два митні пости в аеропортах міст Дніпро і Кривий Ріг здійснюється пропуск пасажирів, які вилітають за кордони держави. Загалом, у Дніпропетровській області зареєстровано більше шести тисяч суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, якими з початку 2016 року сплачено до державного бюджету України більше 13 мільярдів гривень. Дніпропетровською митницею ДФС проводиться певний контроль суб’єктів господарювання. Серед них — огляд товарів та вантажів, які надходять до зони діяльності. Міжнародна практика свідчить про те, що кількість митних оглядів, які проводяться по товарам, не перевищують у Європі більше 5% від усієї кількості товарів, які надійшли та оформлень цих товарів. Нам є чим пишатися у цьому напрямку. Цей показник у нас не перевищує 3% з початку поточного року. Тож, на сьогодні Дніпропетровська митниця ДФС входить у першу п’ятірку митниць України за надходженнями».

Протидія митним правопорушенням і правопорушенням в цілому — одне із найважливіших завдань, які ставляться перед співробітниками Дніпропетровської митниці ДФС. А також виявлення та документування кримінальних та адміністративних правопорушень, які пов’язані із незаконним переміщенням через митний кордон України так званих предметів, виведених із цивільного обігу — валюти, наркотичних засобів, зброї, старовини та культурних цінностей.

З початку року у Дніпропетровській області зафіксовано 129 адміністративних порушень суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності на загальну суму що перевищує 108 мільйонів гривень. В більшості це недоставлена задекларованих товарів у зону розмитнення, недекларування товарів, або недостовірні данні у митній декларації. За результатами виявлення адміністративних митних порушень в області до суду направлено 51 справу. За даними справами стягнення лише у вигляді штрафів по даним справам становлять пів мільйона гривень.

«З початку 2016 року до митних органів за межі України Дніпропетровською митницею ДФС направлено 48 запитів. До таких країн, як Польща, Болгарія, ФРГ, Китай, Туреччина. За їх результатами складено  18 протоколів про порушення митних правил на суму близько 100 мільйонів гривень» — зазначив Сергій Сличко.

 

Донеччина: у листопаді зафіксовано рекордний рівень надходжень до зведеного бюджету країни

Лише за останній місяць осені до зведеного бюджету країни платники Донеччини сплатили понад 1 млрд 700 млн гривень. Таким чином, з початку року надходження до бюджетів всіх рівнів по області сягли відмітки 11 млрд 792 млн гривень, що на 3 млрд гривень перевищує минулорічні показники.

Протягом 2016 року спостерігається поступове збільшення надходжень до бюджетів від бізнесу регіону, з 677 млн грн у січні до 1 млрд 700 млн грн у листопаді. Значне підвищення рівня надходжень відбулося завдяки налагодженій роботі фіскальних органів області з платниками податків. Створенню комфортних умов для ведення бізнесу також сприяє постійне вдосконалення електронних сервісів ДФС та функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.

До трійці основних джерел формування зведеного бюджету по області увійшли:

56% — податок на доходи фізичних осіб (6202 млн грн);

11,6% — податок на додану вартість (1370 млн грн);

9,8% — екологічний податок (1154 млн грн).

Місцеві бюджети регіону займають 57% від зведеного бюджету Донеччини. Відрахування до місцевих громад за одинадцять місяців 2016 року становлять 6 млрд 732 млн грн, що на 1 млрд 700 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року.

До Державного бюджету України з початку року суб’єкти господарювання  Донеччини спрямували 5 млрд грн, що на 37%  або на 1 млрд 368 млн грн  більше, ніж за одинадцять місяців минулого року.

 

Донецькі митники оформили більше 40 тисяч митних декларацій

Упродовж січня – жовтня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено 40 271 митна декларація, що на 8% більше ніж торік. Протягом поточного року спостерігається позитивна динаміка щодо поступового помісячного збільшення кількості оформлених митних декларацій у порівнянні з аналогічними  показниками 2015 року.

Із загальної кількості оформлених митних декларацій 70% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 14% –  інші митні режими.

Зовнішньоторговельний обіг за січень-жовтень 2016 року склав 2 млрд 954 млн доларів. При цьому імпортовано товарів на 531 млн доларів, експортовано – на 2 млрд 423 млн доларів.

Оскільки переважна кількість вантажів в митниці — це експортні вантажі, кращім по системі залишається  і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 32 хвилини.  Коливання у межах 2 хвилин спостерігається і по середньому  часу митного оформлення товарів при імпорті, який  за відповідний період складає  1 год. 56 хвилин. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить майже 100 %.

За даними Державної служби статистики України у січні-серпні 2016 року, попри спад зовнішньоекономічної діяльності, що продовжується, доля Донецької області в загальних обсягах складає майже 10% по експорту (третє місце після м. Києва та Дніпропетровської області) та практично 3% по імпорту.

З серпня 2016 року в митниці працює Інформаційно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів «єдине вікно». В рамках реалізації цього принципу в Донецькій митниці ДФС протягом трьох місяців оформлено 722  митні декларації, що складає 6,3% від загальної кількості оформлених митних декларацій за цей період. Працівниками митниці активно проводиться робота у напряму популяризації цього принципу серед суб’єктів ЗЕД, результатом якої стало значне зростання  кількості оформлених митних декларацій зі 155 у серпні – вересні до 567 у жовтні поточного року.

За десять місяців 2016 року в Донецькій митниці оформлено зовнішньоторговельні операції 554 осіб. З них 53% – експортери, 32% – імпортери, 15% – ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

 

 

Податкова міліція Закарпаття розкрила схему з ухилення від сплати більше 6 млн грн податків

У Закарпатській області співробітники податкової міліції викрили посадових осіб підприємства, які підозрюються в ухиленні від сплати майже 6,2 млн грн податків.

Наразі встановлено, що посадові особи однієї з компаній, зареєстрованої в Ужгороді, провели операції з придбання кабельно-дротової продукції у підприємств із ознаками фіктивності. Дії зловмисників дозволили їм безпідставно завищити податковий кредит з ПДВ.

Розслідуючи кримінальне провадження, відкрите за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України, на підставі ухвали суду, слідчо-оперативною групою проведено п’ять обшуків. В результаті яких в офісних, складських і виробничих приміщеннях, а також за місцями проживання керівників товариства, виявлено та вилучено обладнання та сировину для виготовлення кабелів і проводів, чорнові записи та комп’ютерну техніку, а також готову продукцію загальною вартістю 13,5 млн грн.

Відтак вирішується питання про арешт вилучених товарно-матеріальних цінносте матеріалів. Слідчі дії тривають.

 

В Закарпатті спрямовано до Зведеного бюджету майже 4 мільярди гривень

За оперативними даними до Зведеного бюджету в Закарпатській області протягом одинадцяти місяців поточного року сплачено більше 3 млрд 946 млн грн податків та зборів. Ця сума на 1 млрд 19 млн грн, або 34,8% більша, ніж у січні-листопаді 2015 року.

У розрізі податків найбільшу питому вагу надходжень до Зведеного бюджету області займають податок з доходів фізичних осіб (1 млрд 332 млн грн), податок на додану вартість (526 млн грн) та акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (443 млн грн).

Варто зазначити, що до державної казни перераховано 1 млрд 528 млн 317 тис. грн податків, до місцевих бюджетів – 2 млрд 417 млн грн.

– Ми робимо усе можливе для стабільного наповнення бюджетів усіх рівнів, – зазначає Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДФС у Закарпатській області, та додає, – водночас, дякуємо тим суб’єктам господарювання, які розуміють важливість своєчасної сплати податків, адже таким чином вони забезпечують ефективне виконання державою соціальних зобов’язань перед суспільством.

 

На митному посту «Тиса» українець позбувся автомобіля та цигарок на 307 тис. грн

Спробу незаконного переміщення цигарок припинено працівниками Закарпатської митниці ДФС, спільно з прикордонниками, сьогодні, 2 грудня, на митному посту «Тиса».

Українець прямував у приватних справах з України в Австрію автомобілем «Volkswagen», обравши форму проходження митного контролю «зелений коридор». При усному опитуванні громадянин заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.

На підставі наявності ознак облаштування транспортного засобу спеціально виготовленими сховищами, працівники митниці прийняли рішення про проведення поглибленого митного огляду автомобіля. В ході здійснення якого, в спеціально обладнаних та пристосованих місцях – подвійному днищі салону автомобіля, виявлено приховані від митного контролю 4502 пачки тютюнових виробів «Winston» та «Parliament», вітчизняного виробництва, з акцизними марками України.

Таким чином, громадянин України вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ, тайників.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Складено протокол про порушення митних правил, автомобіль та цигарки, загальною вартістю 307 658 грн вилучено до рішення суду.

.

Закарпатські митники вилучили в українця цигарки, які він переміщував в Італію

Напередодні, 29 листопада 2016 року, на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС припинено чергову спробу незаконного переміщення тютюнових виробів. Перевезти цигарки намагався громадянин України, у ящику для інструментів, що знаходився у вантажному автомобілі «RENAULT PREMIUM» з напівпричепом.

Згідно до поданих до митного контролю документів через митний кордон переміщувався, в Італію, товар – пиломатеріали з дуба, обрізні.

В ході здійснення митного огляду транспортного засобу та вантажу в бокових зовнішніх частинах напівпричепа працівники митниці спільно з прикордонниками виявили не заявлені в митній декларації та приховані від митного контролю 432 пачки тютюнових виробів вітчизняного виробництва, з акцизними марками України: «Marlboro Gold» та «Winston». Цигарки знаходились у ящику для інструментів та були обтягнуті поліетиленовою плівкою.

Вартість виявлених сигарет, згідно маркувань на пачках, складає 9200 гривень.

Виявлені тютюнові вироби громадянин визнав своєю власністю.

Таким чином, громадянин України вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням засобів та способів, що утруднюють виявлення таких товарів.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол, цигарки вилучено.

На митниці українець позбувся автомобіля та цигарок загальною вартістю майже 300 тис. грн

На митному посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС припинено спробу незаконного вивезення з України тютюнових виробів. Перемісти цигарки через митний кордон намагався наш співвітчизник.

Українець на митний пост заїхав автомобілем «VOLKSWAGEN TRANSPORTER» із вітчизняною реєстрацією. На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб працівники митниці направили для проведення митного огляду.

Відтак у спеціально виготовленому сховищі (тайнику), а саме у подвійній підлозі салону автомобіля, працівники митниці та прикордонники виявили приховані від митного контролю цигарки. Зокрема, співвітчизник хотів перемістити через митний кордон 2850 пачок цигарок «ROTHMANS», «WINSTON», «CHESTERFIELD» та «MARLBORO» з акцизними марками України.

Таким чином, громадянин вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України тютюнових виробів з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способів, що ускладнюють виявлення таких товарів.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, цигарки, загальною вартістю понад 60 тис. грн, та транспортний засіб, вартістю 223 тис. грн, вилучено.

 

На Запоріжжі вилучено незаконної підакцизної продукції на понад півмільйона гривень

Співробітники податкової міліції Запорізької області викрили схему незаконного імпорту, зберігання та продажу спирту.

У рамках операцій «Акциз-2016″, «Рубіж-2016″ та розслідування кримінального провадження за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) податковою міліцією Запорізької області спільно із працівниками Міжвідомчого центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної справи та прикордонниками встановлено, що на територію України поза митним контролем ввозиться спирт.

У подальшому вказаний товар реалізовувався у м. Запоріжжі через мережу Інтернет шляхом розміщення повідомлень на одному із сайтів. Оперативники з’ясували, що незаконно ввезений спирт зберігався у м. Бердянськ на території одного з гаражних кооперативів.

На підставі ухвали суду за місцем зберігання товару проведено обшук, на підставі якого виявлено та вилучено понад 2,9 тис. літрів спирту, 400 літрів вина, а також тару для зберігання та розливу продукції. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 521 тис. грн., з них товарів підакцизної групи – на 511 тис. гривень. Тривають слідчі дії.

Слід зазначити, що у листопаді 2016 року в рамках операцій «Акциз-2016″ та «Рубіж-2016″ співробітники податкової міліції області встановили 3 факти реалізації через всесвітню мережу підакцизних товарів, які надійшли на територію України поза митним контролем.

У результаті з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму понад 1 млн. гривень.

 

Запорізькі платники направили до ДФС майже 56 тисяч звітів в електронному вигляді

За 11 місяців 2016 року фіскальна служба прийняла від запорізьких платників податків більш ніж 117 тисяч податкових звітів (без врахування звітності з ЄСВ). Як зазначила перший заступника начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, майже половину з них відправлено в електронному вигляді.

– У третьому кварталі показник електронної звітності сягнув позначки 79 відсотків. Передусім, це пов’язано із розвитком електронних сервісів фіскальної служби. Крім того, саме у цей період подають звітність представники середнього і великого бізнесу, які у своїй більшості надають перевагу саме електронному формату взаємодії, який дозволяє економити час і ресурси, – наголосила Юліана Козаченко.

Вона також відзначила, що нині значна частина запорізьких платників оцінила переваги Електронного кабінету платника, завдяки якому можна провести ряд податкових процедур: від подання звітності і перегляду інформації в режимі он-лайн – до отримання довідок від органів ДФС.

На сьогодні Електронний кабінет став робочим місцем платника, який працює у цілодобовому режимі, у тому числі, у святкові та вихідні дні. Користуватися ним можна не тільки за допомогою персональних комп’ютерів, але й смарт-пристроїв. Вхід до особистого кабінету здійснюється за наявності електронного цифрового підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації.

На даний момент Державна фіскальна служба працює над ініціативами щодо подальшого розвитку та удосконалення сервісу, у тому числі, запровадження митної складової.

Адреса Електронного кабінету: https://cabinet.sfs.gov.ua/.

 

Майже 60 відсотків податкової заборгованості запорізькі підприємства погасили завдяки розстрочці

З початку року за рахунок погашення податкового боргу забезпечено надходження коштів до бюджетів усіх рівнів у сумі 325 мільйонів гривень, у тому числі до державного бюджету – 126 мільйонів, до місцевих – майже 200 мільйонів.

За словами першого заступника начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліани Козаченко, більшу частину податкової заборгованості суб’єкти господарювання сплатили завдяки нормі Податкового кодексу України, яка надає можливість розстрочити своєчасно не перераховані суми податку.

– У розрізі основних джерел надходжень від погашення заборгованості 60 відсотків припадає на розстрочку податкових боргів – з початку року сплачено понад 194 мільйони гривень. Фіскальна служба завжди готова піти назустріч платникові і детально вивчити шляхи вирішення проблемної ситуації зі сплатою податків, якщо, звичайно, на це вплинули об’єктивні причини, – зазначила Юліана Козаченко.

Крім того, органи ДФС вживають заходи стягнення відповідно норм законодавства. Так, з початку року на підприємствах-боржниках вилучено готівки та стягнуто платіжними вимогами з рахунків майже 12 мільйонів, за рахунок звернення до суду погашено 2 мільйони, від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 7,6 мільйона, від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі сплачено понад мільйон. Ще близько одного мільйона залучено до бюджету за рахунок реалізації безхазяйного майна та майна, що перейшло у власність держави, та інших позареалізаційних джерел.

Механізми, що регулюють взаємовідносини між державою і платником податків, який має податкову заборгованість або грошові зобов’язання, визначені статтями 87 – 102 Податкового кодексу України.

 

Банківські та кредитні вклади запоріжців поповнили бюджет майже на 46 мільйонів гривень

Податок на банківські проценти стабільно поповнює державний бюджет. Цьогоріч фінансові та кредитні установи перерахували від депозитних доходів запоріжців 45,7 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Як підкреслила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сплачена сума перевищила прогнози майже на 8 відсотків.

Найбільші суми депозитів, а отже, й сплачених податків за процентами від них, розміщені у банках та кредитних спілках Олександрівського району Запоріжжя – з початку року забезпечено 14,7 мільйона гривень податку, у Вознесенівському районі надходження складають 5,6 мільйона, у Дніпровському – понад 5,5 мільйона, у Шевченківському районі – 4,5 мільйона. У м. Мелітополь до держбюджету спрямовано майже 3,2 мільйона, у Комунарському районі обласного центру – більш ніж 2,5 мільйона, у м. Бердянськ – понад 2 мільйони, у Хортицькому районі – 1 мільйон 77 тисяч, у м. Енергодар – на 30 тисяч менше – 1 мільйон 47 тисяч. У решті районах сума сплати склала понад 5 мільйонів.

Нагадаємо, оподаткування процентів за вкладами здійснюється на підставі статті 170.4 Податкового кодексу України. Податок нараховується і сплачується тільки з відсотків, а не із усієї суми банківського депозиту чи вкладу до кредитної спілки.

Установи, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку відображають тільки загальну суму нарахованих доходів та загальну суму утриманого з них податку. При цьому не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані такі доходи. Тобто така інформація залишається конфіденційною.

 

За використання води запорізькі підприємства сплатили 143 мільйони гривень

За січень-жовтень 2016 року 3,3 тисячі платників Запорізької області перерахували до бюджетів 143 мільйони гривень рентної плати за спеціальне використання води. У порівнянні з 2015 роком надходження збільшились майже на 24 мільйони або на 20 відсотків.

Левову долю у сплаті податку займають підприємства м. Енергодар, Дніпровського району м. Запоріжжя та м. Мелітополя і району, які разом забезпечили майже 95 відсотків надходжень.

Платниками рентної плати за спецвикористання води є суб’єкти господарювання, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Якщо підприємство накопичує борг з цього платежу упродовж шести і більше місяців, фіскальна служба направляє інформацію органу, який видав дозвіл на спеціальне використання води, для скасування дозвільного документу.

Так, з початку року фахівці територіальних органів ДФС надіслали відповідні звернення до департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації по двом підприємствам Запорізького регіону. Ще п’ятьох платників залучено до оподаткування в результаті проведених звірок. До них застосовані штрафні санкції за несвоєчасне надання податкової звітності з рентної плати.

 

На Прикарпатті сплачено більше 170 мільйонів гривень військового збору

За січень-листопад п.р. платники податків Івано-Франківщини направили для сприяння обороноздатності України 170,4 млн. грн. військового збору. Що на 30,4 млн. грн. більше ніж у аналогічному періоді 2015 року. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

 

Митники Київщини в листопаді оформили майже 30 тисяч митних декларацій

В електронному вигляді оформлено 92% митних декларацій.

Серед загальної кількості декларацій більшість складають імпортні – їх оформлено понад 22 тисячі, експортних – більш ніж 6 тисяч, а також 992 транзитних.

Загальні обсяги експортно-імпортних вантажів у листопаді становили 312,7 тис. тонн., транзитних вантажів – 690 тонн.

Основними товарами експортно-імпортних оформлень є реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини. В режимі імпорт проведено 19,5 тисяч таких оформлень, в режимі експорт – 1,5 тисячі.

Середній час митного оформлення однієї митної декларації у листопаді  склав 2 години 6 хвилин.

 

З початку року ГУ ДФС у Київській області забезпечено 13,5 млрд. грн. до зведеного бюджету країни

Надходження цього року на 50,6 % перевищують попередній рік. Додатково отримано 4,5 млрд. гривень.

До загального фонду державного бюджету зібрано  6,4 млрд. гривень. Темп росту до січня-листопада 2015 року складає понад 149 %. Додатково надійшло понад 2 млрд. гривень.

За 11 місяців місцеві бюджети Київщини отримали від платників податків  понад 7 млрд. гривень. Темп росту до фактичного показника минулого року склав 152 %. До місцевих громад  додатково надійшло 2,4 млрд. гривень.

 

На Київщині за 10 місяців упереджено незаконне відшкодування ПДВ на 64,3 млн. гривень

Територіальними органами ГУ ДФС у Київській області за результатами документальних перевірок платників податків зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ по: Броварській ОДПІ на 48,9 млн. грн., Вишгородській ОДПІ на 8,4 млн. грн., Білоцерківській ОДПІ на 4,3 млн. грн., Києво – Святошинській ОДПІ на 2,7 млн. гривень.

 

До зведеного бюджету Кіровоградщини надійшло понад 5 мільярдів гривень податків і зборів

За січень-листопад поточного року платники податків Кіровоградської області мобілізували до зведеного бюджету 5,3 мільярди гривень.

До загального фонду державного бюджету від платників регіону надійшло 2 мільярди 404 мільйони гривень. Рівень минулого року перевищено більш ніж на мільярд гривень або 81,8 відсотків.

Першість серед платежів державного бюджету займає податок на додану вартість – його надійшло 1,2 мільйонів гривень. Друге місце посідаютьподаток на доходи фізичних осіб – 532,6 мільйонів гривень та податок на прибуток – 239,1 млн. гривень.

Місцеві бюджети Кіровоградської області протягом січня – листопада наповнились на 2,9 мільярди гривень податків і зборів, що на 991,4млн.грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року, темп росту надходжень складає 152,8 відсотка.

Основну питому вагу надходжень місцевих бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб — 1,5 мільярди гривень. На другому місці за вагомістю наповнення місцевих скарбниць плата за землю – 485млн.грн., а також єдиний податок, надходження по цьому платежу складають 408млн. гривень та акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання в роздрібній торгівлі підакцизних товарів сума надходжень якого – 239,1млн. гривень.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1 млрд. 839млн. гривень.

 

 

На збереження довкілля Луганщини підприємства сплатили 200 млн грн екологічного податку

З початку 2016 року за забруднення навколишнього середовища підприємства Луганської області до зведеного бюджету країни сплатили 200 млн грн екологічного податку, що у 5 разів або на 162 млн грн перевищує минулорічні показники.

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали 160,3 млн грн, державний бюджет – 39,8 млн грн.

У Луганській області екологічний податок сплачують понад 1,1 тис. суб’єктів господарювання, з них 17 – великі підприємства, діяльність яких негативно впливає на екологічну ситуацію в регіоні. Саме тому забезпечення збору з екологічного податку є одним з пріоритетних напрямків роботи фіскальної служби.

Нагадаємо, що частина збору екологічного податку є джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

 

Регіональне профілювання ризиків – найважливіший напрямок реформування митниці

Як розповіли в Луганській митниці, основним інструментом для здійснення аналізу та оцінки ризиків на митниці є автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР), функціональними елементами якої є електронні профілі ризику:

- по митних деклараціях, що дозволяє здійснювати автоматизований аналіз і оцінку ризиків при проведенні митного контролю та оформлення вантажів в режимі реального часу;

- по «червоному» та «зеленому» коридорах в автомобільних пунктах пропуску, що застосовуються для автоматизованого аналізу та оцінки ризиків при переміщенні громадян та транспортних засобів.

З вересня 2016 року Луганською митницею розпочато регіональне профілювання ризиків із застосуванням модуля «Конструктор профілів ризику». Профілювання митних ризиків на рівні митниці з урахуванням специфіки регіону є одним із важливих напрямків подальшого розвитку та вдосконалення діючої в Україні системи управління ризиками, яка використовується для визначення форм та обсягів митного контролю.

Станом на поточний час розроблено та впроваджено доповнення до регіонального профілю ризику спрямовані, зокрема, на:

- контроль правильності визначення країни походження товарів;

- контроль товарів, зовнішньоекономічні операції з якими підлягають ліцензуванню/квотуванню.

З початку практичного застосування регіонального профілювання за допомогою «Конструктора профілів ризику» додатково до держбюджету перераховано майже 83 тис. грн.

 

Податківці Луганщини викрили в Сєвєродонецьку нелегальний гральний заклад

Податкова міліція разом зі Службою безпеки України у місті Сєвєродонецьку викрили нелегальний гральний заклад, де за гроші можна було взяти участь в азартних іграх.

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Луганській області.

У межах розпочатого кримінального провадження діяльність цього грального закладу припинена.

У приміщенні закладу правоохоронці виявили та вилучили майже 5 тис. гривень готівки, отриманої від незаконної діяльності, 21 комплект системних блоків, моніторів та клавіатур до них, маршрутизатори та інше гральне обладнання.

Також виявлена та вилучена документація і чорнові записи про здійснення ставок та отримання доходів гральним закладом, а також так звані білети на виплату виграшів, частина з яких вже була використана.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

 

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 184 млн грн

У Луганській області юридичні та фізичні особи сплатили протягом січня-жовтня 2016 року 183 млн 888 тис. грн плати за землю. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів регіону.

Фахівці Головного управління ДФС у Луганській області інформують, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

 

З початку року місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 156,2 млн грн єдиного податку

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що основна частина надходжень єдиного податку, а це 56,7 млн грн, сплачена фізичними особами – підприємцями, які працюють на спрощеній системі оподаткування, та сільськогосподарськими товаровиробниками – 85,2 млн грн.

У порівнянні з показниками за 10 місяців 2015 року надходження єдиного податку збільшились майже на 43,4 млн грн, або на 40 відсотків.

Юридичні особи – платники єдиного податку ІІІ групи сплатили в місцеву скарбницю 14,2 млн грн, що на 4,1 млн грн, або на 40 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

Нагадаємо, всього протягом січня-жовтня 2016 року до місцевих бюджетів Луганщини надійшло 1 млрд 684 млн грн.

 

Службовий собака занюхав психотропні речовини

Учора працівники Львівської митниці ДФС у поштових відправленнях з Іспанії виявили понад 600 таблеток психотропної дії.

Так, під час огляду одного міжнародного поштового відправлення, яке згідно з митною декларацією відправлено з Іспанії на адресу отримувача, який проживає або перебуває у Черкаська обл., за допомогою службового собаки «Джессі» було виявлено 173 таблетки Lorazepam NORMON.

В іншій посилці. яка теж надійшла з Іспанії, митники знайшли 90 таблеток Bromazepam NORMON та 370 таблеток Zolpidem Desgen. Посилка прямувала, на адресу приватної особи в м.Чернівці. Таблетки містились серед продуктів харчування. Про їх наявність відправники в митних деклараціях на заявляли.

Ці таблетки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №770, є психотропними речовинами, обіг яких обмежено.

Про ці факти проінформовано правоохоронні органи.

 

Податкові міліціонери Львівської області виявили мережу підробленої горілки

В межах цільової операції „Акциз-2016” працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Львівській області 24.11.2016 року виявлено мережу торгівельних закладів, через яку реалізовувався алкоголь сумнівної якості.

В результаті проведених оперативно-слідчих заходів на підставі ухвал Сихівського районного суду м.Львова, здійснено обшуки за чотирма адресами однієї з відомих торгівельних мереж магазинів Золочівського району Львівської області. В ході обшуків виявлено і вилучено фальсифіковані алкогольні напої під виглядом торгової марки «Люботин Пшенична» (бекінбокси) ємністю 10 л в кількості 32 шт. (32 дал) без марок акцизного податку та 140 пляшок готових алкогольних напоїв з марками акцизного податку з ознаками підробки.

Одночасно, проведено огляд гаражного приміщення у гаражному кооперативі по вул. Деснянська у м.Львові, де вилучено 160 пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв під виглядом торгової марки «Nemiroff» з марками акцизного податку з ознаками підробки, готовий купаж алкогольних напоїв у пластмасових пляшках в кількості 260 л, 10 каністр спирту по 25 літрів.

Загальна кількість вилученого фальсифікату лікеро-горілчаних виробів 740 л орієнтовною вартістю 105 тис.грн. та 250 л необлікованого спирту орієнтовною вартістю 40 тис.гривень.

За цим фактом триває досудове слідство в рамках кримінального провадження, за попередньою правовою кваліфікацією ч.1 ст.204 КК України.

 

Водії вийшли на стежку конрабандистів

У кондиціонері рейсового автобуса водій намагався приховати від митного контролю майже 1300 пачок сигарет, а в мікроавтобусі службовий собака занюхав 1745 пачок сигарет.

Учора ввечері, 30.11.2016, для виїзду з України через пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне» прибув рейсовий автобус з 15 пасажирами, які заявили про відсутність у них товарів. Натомість водії задекларували по два блоки сигарет. Під час митного огляду транспортного засобу в працівників митниці виникли підозри щодо можливого приховування товарів, обмежених до переміщення. Автобус скерували у бокс поглибленого огляду, де спільна оглядова група митників та прикордонників знайшла приховані сигарети. Вони містились у порожнині кондиціонера.

В іншому випадку у пункті пропуску «Краковець – Корчова» водій мікроавтобуса, громадянин Республіки Польщі у спеціально обладнаному сховищі приховав 1745 пачок сигарет. Завадити перевезти їх через кордон митникам допоміг службовий собака «Джанго».

Так водії автобуса та мікроавтобуса вчинили дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ.

За цими фактами складено протоколи про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Сигарети та мікроавтобус вилучено. Справи скерують до суду, який і визначить покарання.

 

Порушники касової дисципліни сплатили до бюджету майже 110 тисяч гривень

На адресу Головного управління ДФС у Миколаївській області постійно надходять звернення від громадян з повідомленням про порушення окремими суб’єктами господарювання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів), зокрема, невидачі касових чеків споживачам.

У рамках реагування на зазначені звернення громадян працівниками управління аудиту Головного управління ДФС у Миколаївській області протягом 2016 року проведено 23 фактичні перевірки.

За словами начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту Головного управління ДФС у Миколаївській області Ганни Зізди, під час проведення фактичних перевірок встановлено ряд порушень касової дисципліни, а також відсутність ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями та тютюновими виробами. Непоодинокими є факти реалізації тютюнових виробів за завищеними цінами.

За результатами проведених заходів порушникам чинного законодавства донараховано штрафних санкцій на загальну суму майже 110 тис. грн., які вже сплачено до місцевих бюджетів.

 

Групою компаній «Прометей» до бюджету сплачено 5,2 млн. грн. податків

Керівництвом Головного управління ДФС у Миколаївській області у рамках налагодження партнерських відносин проведено ряд зустрічей з представниками групи компаній «Прометей» щодо забезпечення сплати податків до бюджету та відмови від використання «схемного» кредиту.

За результатами проведення робочих зустрічей та вжиття відповідних заходів від групи компаній «Прометей» у листопаді 2016 року до бюджету надійшло ПДВ у сумі 5,2 млн. гривень.

Крім того, група компаній «Прометей» у добровільному порядку відмовилась від використання «схемного» податкового кредиту у сумі 41,5 млн. гривень.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Анатолія Бондаренка, органи ДФС у Миколаївській області зацікавлені у співпраці з групою компаній «Прометей», у її подальшому розвитку та сплаті податків до бюджету.

 

«Акциз -2016»: на Миколаївщині викрито чергових «махінаторів» нафтопродуктами

Протягом листопада 2016 року, у рамках операції «Акциз 2016», управлінням аудиту Головного управління ДФС у Миколаївській області проведено фактичні перевірки автозаправних станцій, розташованих по вулиці Кузнецька (Скороходова) Інгульського району м. Миколаєва.

Під час проведення фактичних перевірок встановлено ряд порушень, пов’язаних із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій на загальну суму 22 тис. гривень.

 

Податковою міліцією Одещини вилучено паливно-мастильні матеріали на суму 1,4 мільйони гривень

Паливно-мастильні матеріали вилучені податковою міліцією фіскальної служби Одещини в результаті обшуку автозаправної станції у м.Одеса.

Обшук проведено в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 1 статті 204 Кримінального кодексу України на підставі ухвали суду.

В результаті виявлено та вилучено 19,3 куб.м. дизельного палива на суму 460 тис.грн. та 33,2 куб.м. бензину на суму 940 тис.грн.

Також вилучено грошові  кошти  в  сумі 113 тис.грн.

 

Податковою міліцією Одещини вилучено майже 83 000 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку

Тютюнові вироби іноземного походження, без марок  акцизного податку виявлені під час обшуку складських приміщень розташованих у м.Одеса.

Заходи по встановленню незаконного зберігання та  ввезених на територію України підакцизних товарів проводилися співробітниками податкової міліції Одеської області спільно із працівниками УСБ України в Одеській області в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 3 статті 204 Кримінального кодексу України.

Загалом, за результатами оперативних заходів вилучено тютюнові вироби без марок акцизного податку встановленого зразку у кількості 82 590  пачок на суму  1,2 млн.грн. та автомобіль вартістю 270 000 гривень.

У разі потрапляння та реалізації вилучених тютюнових виробів на територію України збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б  понад  591 000 гривень.

 

В Одесі податкова міліція вилучила 11 250 пачок цигарок без марок акцизного податку

Тютюнові виробі вилучено під час огляду автомобіля у Біляївському районі.

Огляд проведено співробітниками податкової міліції спільно з прикордонниками та УСБ України в Одеській області в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 3 статті 204 Кримінального кодексу України.

При проведенні огляду автомобіля було виявлено 11 250 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразку (виробник Республіка Молдова) на  суму 112 500  грн.

У разі потрапляння та реалізації вилучених тютюнових виробів на території України збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б  понад 56 000 грн.

 

 На Полтавщині викрито «підпільну» броварню

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області викрито «підпільну» пивоварню, на якій без отримання передбачених законодавством сертифікатів і ліцензій здійснювалося виробництво декількох сортів пива та, в подальшому, його реалізація через мережу кафе-барів.

У ході досудового розслідування кримінального провадження за ознаками ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) з дозволу суду працівниками податкової міліції проведено обшуки місць незаконного виготовлення, накопичення та реалізації підакцизних товарів, під час яких з незаконного обігу вилучено понад 7 тон пива, сировину та технологічне обладнання для його виготовлення, а також документацію і чорнові записи стосовно виготовлення і реалізації алкогольних напоїв.

Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить понад 4 млн. грн.

На даний час тривають слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетних до організації нелегального пивоваріння.

 

Майже 213 млн.грн. єдиного податку надійшло до бюджетів Полтавщини з початку року

На сьогоднішній день на обліку в органах державної фіскальної служби області перебувають майже 61 тисяча фізичних осіб – підприємців, про це повідомив в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Дмитро Коротюк. З них майже 58 тисяч фізичних осіб – підприємців, які фактично здійснюють підприємницьку діяльність. На сьогоднішній день по області обліковуються 34364 фізичних осіб – платників єдиного податку, у тому числі: платників єдиного податку першої групи – 4890; платники єдиного податку другої групи – 19504; платники єдиного податку третьої групи – 9970 фізичних особи.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість платників єдиного податку збільшилася на 1369 платників, або на 4,1 %.

Завдяки співпраці платників податків та органів ДФС області з початку 2016 року до місцевого бюджету Полтавщини надійшло 212,8 млн.грн. єдиного податку з фізичних осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 69,1 млн.грн.,  або на 48,1%.

 

За 10 місяців поточного року платниками сплачено 9,1 млрд. грн. військового збору

З початку адміністрування фіскальною службою військового збору до державного бюджету було сплачено майже 21 млрд. грн. військового збору. Про це повідомила заступник директора департаменту – начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко.

«З серпня по грудень 2014 року платники спрямували на підтримку армії 2,5 млрд. грн. У 2015 році сума сплаченого податку склала понад 9 млрд. грн. Майже така ж сума – 9,1 млрд. грн. надійшла і з початку цього року», — розповіла посадовець.

За її словами, платники податків сумлінно сплачують збір, розуміючи важливість цих коштів для української армії. Так, зокрема, лише фізичними особами-підприємцями сплачено 25,7 млн. грн. Крім того, за результатами декларування доходів громадян до сплати задекларовано 230,1 млн. гривень.

Тетяна Федченко також нагадала, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, фізичні особи-резиденти, які отримують іноземні доходи, а також податкові агенти.

 

Близько 61 млн. грн. сплачено до Державного бюджету за результатами аудиту ГУ ДФС Полтавщини

Як повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий, з початку року  управління аудиту обласної ДФС здійснювало свою роботу відповідно до Плану основних питань економічної та контрольної роботи на 2016 рік.

Так, протягом січня-жовтня 2016 року підрозділом аудиту Головного управління було проведено 570 документальних перевірок суб’єктів господарювання. В тому числі: планових – 115, позапланових – 518, що на 249 документальних перевірок  менше в порівняні з минулим роком.

За результатами контрольно – перевірочної роботи до державної скарбниці донараховано – 274,8 млн.грн., з яких узгоджено податкових зобов’язань – 115,4 млн. гривень..

Крім того, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ на 5,7 млн. гривень. Зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 46,5 млн. гривень.

До Державного бюджету із донарахованих сум сплачено 60,7 млн. гривень.

 

У Рівному припинено діяльність чергової незаконної АЗС

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у  Рівненській області, в рамках операції «Акциз-2016», в м.Рівному викрито АЗС, на якій здійснювалась роздрібна торгівля ПММ громадянином без необхідних документів дозвільного характеру та державної реєстрації суб’єктом господарювання.

За результатами проведених заходів вилучено 7,6 тонн дизельного палива орієнтовною вартістю 167 тис. грн. та обладнання, що використовувалось для зберігання та реалізації ПММ загальною орієнтовною вартістю 220 тис. грн.

Вилучені ТМЦ передані на відповідальне зберігання.

Проводиться збір та оформлення матеріалів для прийняття рішення згідно з вимогами чинного законодавства.

 

На Рівненщині знову вилучено фальсифіковану горілку та спирт

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Рівненській області, в рамках проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.199 КК України, спільно з працівниками відділу поліції ГУ НП в Рівненській області на підставі ухвал суду проведено обшуки в місцях здійснення незаконної діяльності з незаконного виготовлення, зберігання та реалізації алкогольних напоїв громадянином «С».

В ході проведення обшуків виявлено та вилучено з незаконного обігу 750 літрів горілчаних виробів та спирту, орієнтовною вартістю понад 84 тис. грн.

 

Від роботи з підприємствами-боржниками Рівненщини до бюджету надійшло 81,2 млн.грн.

Одним з найважливіших завдань органів Головного управління ДФС у Рівненській області є здійснення контролю за повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів) усіма юридичними і фізичними особами, які відповідно до чинного законодавства повинні їх сплачувати.

Підрозділом погашення боргу за січень – жовтень 2016 року систематично проводилась роз’яснювальна робота з підприємствами — боржниками щодо забезпечення надходжень по задекларованих сумах з метою наповнення бюджетів усіх рівнів та скорочення абсолютної величини податкового боргу.

За результатами проведеної роботи та вжитих заходів  за січень–жовтень п.р. до Зведеного бюджету надійшли кошти в рахунок погашення боргу в сумі – 81,2 млн.грн., у тому числі до Державного бюджету – 50,1 млн.грн.

Доведений наказами ДФС України індикативний показник із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до Державного бюджету з початку року  виконано на 135,5 відсотки.

 

 Протидія незаконному обігу підакцизних товарів триває

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у  Рівненській області в рамках операції «Акциз-2016» в одному з райцентрів області викрито АЗС, на якій здійснювалась роздрібна торгівля ПММ громадянином без необхідних документів дозвільного характеру.

За результатами проведених заходів вилучено 7 тис. літрів дизельного палива орієнтовною вартістю 155 тис. грн. та обладнання, що використовувалось для зберігання та реалізації ПММ загальною орієнтовною вартістю 220 тис. грн.

Вилучені ТМЦ передані на відповідальне зберігання.

Стосовно правопорушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП.

 

На Тернопільщині ліквідовано схему по виготовленню та продажу фальсифікованого алкоголю

У Тернопільській області припинено діяльність групи осіб, які організували та контролювали схему по виготовленню та продажу фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

В рамках операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.204 та ч.1 ст.199 КК України податковою міліцією ГУ ДФС у Тернопільській області спільно із прокуратурою, СБУ та Нацполіцією встановлено трьох осіб, які постачали спирт виробникам фальсифікованих ЛГВ.

Також встановлено, що виготовлення фальсифікату та друк підробних акцизних марок здійснювали родичі фігурантів за місцями свого проживання. Реалізовували його у т.ч. через торгові об’єкти, які також належать членам їх сімей.

Окрім того, правопорушники розповсюджували фальсифікат серед підприємців району. До протиправної діяльності щодо реалізації фальсифікованого алкоголю було залучено понад 40 суб’єктів господарської діяльності та інших фізичних осіб, які під тиском організаторів схеми були змушені продавати вказаний «товар».

Під час обшуків, проведених за місцями роботи та проживання правопорушників, виявлено та вилучено понад 1,2 тис. літрів спирту, майже 740 літрів фальсифікованих ЛГВ, 40 літрів фальсифікованого коньяку, ключі для закупорювання пляшок, корки, 290 етикеток та контретикеток, 992 підроблені марки акцизного податку, принтер, на якому здійснювався друк цих марок, 207 пачок тютюнових виробів, чорнові записи та 2 транспортні засоби (Mercedes Sprinter та Wolksvagen Т4), що належать учаснику злочинної групи та якими здійснювалось перевезення спирту та фальсифікату.

Загальна орієнтовна вартість вилучених ТМЦ становить понад 1млн.грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться прокуратурою Тернопільській області.

 

Податкова міліція Харківщини проти порушників закону

Напередодні працівники слідчо-оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Харківській області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст. 212 та ч.1 ст.172 Кримінального кодексу України, провели обшуки на підприємстві, яке протягом 2015-2016 років, шляхом приховування фонду заробітної плати, ухилилося від сплати податку з доходів фізичних осіб на загальну суму у 748,8 тис. грн.

В ході слідства встановлено, що зазначене підприємство, яке спеціалізується на виготовленні жіночого одягу, грубо порушує законодавство про працю та ігнорує вимоги податкового законодавства. Так, встановлено, що керівники компанії використовують працю офіційно неоформлених робітників, заробітна плата яких складає понад 5 тис. грн. Однак, бізнесмени, ухиляючись з метою наживи від сплати податків, не турбуються ані про їх соціальну захищеність, ані про забезпечення їх достойної пенсії у майбутньому.

В ході обшуків, які було проведено на виробничих та офісних потужностях швейного цеху, працівники податкової міліції спільно з фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області  та співробітниками ГУ Держпраці області, виявили та вилучили жіночій одяг, виготовлений на підприємстві, чорнові записи й документацію та грошові кошти на загальну суму у 102, 3 тис. доларів США.

З метою вирішення питання про накладення арешту на вилучені товарно-матеріальні цінності та їх подальше використання в якості речових доказів, слідчим управлінням ГУ ДФС у Харківській області до суду було направлено наявні матеріали досудового розслідування, які підтверджують факт противоправної діяльності керівників швейного цеху.

Однак, 30 листопада 2016 року, незважаючи на зібрані докази, слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова Божко В.В. відмовив у задоволенні клопотання, при цьому не встановивши ані джерел походження вилучених грошових коштів, ані зважаючи на факт соціальної незахищеності понад 35 робітників підприємства.

Вказане рішення є необґрунтованим та немотивованим, у зв’язку з чим, 2 грудня 2016 року прокуратурою Харківської області підготовлено апеляційну скаргу на вказану ухвалу суду.

Наразі, слідство за даним фактом триває.

 

Через кордон намагались провести пігулки для схуднення орієнтовною вартістю 200 тис.гривень

В результаті проведення спільної операції співробітниками Харківської митниці ДФС, УВБ ГУ ДФС у Харківській області та прикордонниками в пункті пропуску «Гоптівка» була виявлена партія пігулок для схуднення.

31-річний громадянин України, який прямував з Росії до України на особистому авто, під час проходження митного контролю заявив про відсутність предметів, які заборонені, обмежені до переміщення через митний кордон України або підлягають обов’язковому декларуванню.

Але при більш детальному огляді в багажному відділенні авто було виявлено велику кількість пігулок для схуднення, орієнтовна вартість яких 200 тисяч гривень. Остаточну кількість та вартість вилучених предметів правопорушення буде встановлено додатково.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Харківщина: Протягом 11 місяців до бюджетів всіх рівнів надійшло 26,5 млрд. грн. податків та зборів

Це на 8,8 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до аналогічного періоду склав  149,8 %.

В той же час, у листопаді до бюджетів усіх рівнів зібрано 3,1млрд. грн. платежів, що на465,0 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  117,7 %.

При цьому, до Державного бюджету за січень-листопад надійшло  18,5 млрд.грн., що на 6,2 млрд. грн. або в 1,5 рази більше ніж за відповідний  період минулого року. За листопад до Державного бюджету зібрано 2,2 млрд.грн., що на 194,1 млн.грн. більше ніж за листопад минулого року.

Вагомим внеском в загальній сумі надходжень є податок на додану вартість. За одиннадцять місяців ц.року надійшло 2,9 млрд.грн. ПДВ. Планові показники ДФС України виконані на 100,6 %. В тому числі у листопаді цього року  надійшло 368,7 млн.грн., виконання — 107,8 %.

Значну увагу в фіскальній службі області приділяють наповненню місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток міста і області, виконання соціально-економічних програм тощо.

Так, до місцевого бюджету з протягом 11 місяців 2016 року надійшло 8,0 млрд. грн., що на  49,4 % або на 2,6 млрд. грн.більше минулорічного показника. Виконання планових показників склало 118,2%, додатково отримано 1,2 млрд. грн.

При цьому, за листопад 2016 року до місцевого бюджету надійшло 845,3 млн. грн., що на 270,9 млн.грн. більше ніж у листопаді 2015 року. Виконання —  109,8%, додаткові надходження — 75,2 млн. гривень.

В Головному управлінні ДФС у  Харківській області відзначають, що одним з чинників таких результатів,  є свідома громадська позиція харків’ян,  які вчасно та у належному обсязі сплачують податки та відповідно наповнюють бюджет. У свою чергу фіскальна служба надає платникам повний комплекс сервісних послуг та забезпечує усі умови для їх якісного, зручного та оперативного обслуговування.

 

«На Херсонщині призупинено діяльність відомої мережі АЗС

Недовго були у затишші «бензинові» комерсанти Херсонщини. Вчора, працівники податкової міліції Головного управління ДФС у Херсонській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили діяльність однієї з відомих мереж автозаправних станцій, розташованих на території міста Херсона та області, яка реалізовувала ПММ, що не відповідає вимогам ДСТУ.

Так, за результатами проведення чотирьох санкціонованих обшуків слідчими та оперативними працівниками фіскального відомства Херсонщини вилучено паливно-мастильні матеріали. Це — бензин, дизпаливо та скраплений газ у кількості майже 265 тон на загальну суму 5,3 млн. грн., а також обладнання та грошові кошти.

Досудове розслідування кримінального правопорушення, внесеного до ЄРДР за ознаками ч.1 ст.204 КК України («Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів»), проводить слідче управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області.

 

Херсонських таксистів – порахує фіскальна служба області

Саме про легалізацію фізичних осіб — підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів (надають послуги таксі), офіційне працевлаштування найманих водіїв та ліцензування підприємницької діяльності з пассажироперевезень, йшлося під час ділових зустрічей керівного складу Головного управління ДФС у Херсонській області та представників провідних служб таксі Херсона та області.

Таке професійне спілкування стало продовженням перевірок надання неякісних послуг пасажирських перевезень нелегальними перевізниками Херсона на минулому тижні.

За ініціативи очільника фіскального відомства Ігоря Клима на зустріч були запрошені керівники «Економ таксі», «Херсон таксі», «Наше таксі», «Рико таксі», «Бонус таксі», «Еліт таксі», «Гранд таксі», які працюють у сфері послуг таксі на території нашої області. У форматі ділового та практичного спілкування обговорювалися питання організації контролю за укладанням угод про надання диспетчерських послуг виключно з фізичними особами підприємцями та обміном  інформацією щодо кількості зареєстрованих договорів.

На завершення зустрічі Ігор Клим наголосив на об’єднанні спільних зусиль представників бізнесу та контролюючих органів по легалізації фізичних осіб — підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів та їх офіційному працевлаштування, створенню однакових конкурентних умов для ведення підприємницької діяльності, забезпеченню безпеки пасажироперевезень та додатковим надходженням до бюджету.

Успішний старт «Єдиного вікна» на митному посту «Каховка»

Як повідомлялося раніше, з 28 листопада 2016 року суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності мають можливість подавати митні декларації до «Єдиного вікна» на м/п «Каховка».

Спеціалісти Херсонської митниці ДФС, Державної екологічної інспекції у Херсонській області, Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря провели успішний практичний тренінг, під час якого представники бізнесу подали 6 митних декларацій до «Єдиного вікна».

Головний митник Херсонщини Михайло Закалінський впевнений, що «Єдине вікно» підтримають чесні та добропорядні підприємці. Це сприятиме розвитку вітчизняної економіки та наповненню державної казни.

Довідково: з 01 серпня п. р. набрала чинності Постанова КМУ «Деякі питання реалізації принципу «Єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно — санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» від 25 травня 2016 року № 364.

 

Тютюнова комерсантка втратила 36 тисяч гривень

Днями, в рамках операції «Акциз-2016» працівниками оперативного управління Головного управління ДФС у Херсонській області припинили безліцензійний продаж тютюнових виробів на території центрального ринку міста Херсона.

З метою подальшої реалізації власниця торгової точки зберігала тютюнові вироби іноземного виробництва, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка. У тютюнової комерсантки вилучено 3118 пачок сигарет іноземного виробництва орієнтовною вартістю 36 тис. гривень.

За порушення за ч.1 ст.164-5 КУпАП (зберігання або транспортування тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів) та недотримання вимог ст.11 «Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на громадянку складено протокол про адміністративне правопорушення.

Матеріали направлено до суду для притягнення до адміністративної відповідальності, яка передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких тютюнових виробів.

 

Зовнішньоторговельні операції бізнесу Хмельниччини принесли до бюджету понад 2 мільярди гривень митних надходжень

З початку 2016 року Хмельницькою митницею ДФС перераховано  до бюджету 2 мільярди 79 мільйонів гривень, що становить 114 відсотків до індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом  2015 року – це більше на 408 мільйонів гривень.
За звітний період 2016 року митниками Хмельниччини оформлено понад  25 тисяч декларацій, що на 15 відсотків більше, ніж торік. При цьому, кількість експортних митних декларацій склала понад 11 тисяч штук, імпортних МД – більше 10 тисяч.
У поточному році бюджетоформуючими товарами, які ввозились суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності на терени Поділля, стали машини, механізми та сировинні матеріали для забезпечення промислового на аграрного виробництва. Основну питому вагу митних надходжень сформували закуплені за кордоном твели, полімери, машини та механізми для збирання та обмолоту сільськогосподарських культур, трактори та моторні транспортні засоби спеціального призначення, технологічне обладнання та різноманітні хімічні засоби.
Сприятиме оформленню експортно-імпортних операцій автоматизована система контролю «Єдине вікно», яка наразі працює на митниці і відповідно спрощує та переводить в електронну площину митні процедури.

 

На Хмельниччині активна сплата ЄСВ досягла суми у 2,3 мільярда гривень

Протягом січня-листопада 2016 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від роботодавців Хмельницької області склали 2 мільярди 329 мільйонів гривень.  Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 105,3 відсотка. Це означає, що у грошовому еквіваленті перевиконання індикативного показника становить 116,6 мільйонів гривень.
Примітно, що щомісячне виконання індикативних завдань на соціальні надходження має позитивну тенденцію. Так, протягом листопада сплата єдиного соціального внеску склала 226,8 мільйонів гривень. Таким чином виконання планового завдання досягло рівня 107,8 відсотка, в абсолютній сумі додаткового отримано 16,3 мільйона гривень.
Загалом в області єдиний соціальний внесок сплачує 15,3 тисячі роботодавців. При цьому з початку року кількість платників ЄСВ збільшилась на 1 тисячу осіб.
Як зазначають фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб, на сьогодні питання легалізації зарплат є пріоритетним напрямком діяльності, адже саме від розміру оплати праці залежить стан наповнення  соціальних фондів. На тлі загального зменшення податкового навантаження на фонди оплати праці з 1 грудня 2016 року підвищено соціальні стандарти, адже мінімальна зарплата збільшилась до 1600 гривень, а з 1 січня 2017 року за повідомленням урядовців її розмір становитиме 3200 гривень, що має реально вплинути на рівень легалізації трудової зайнятості та соціальної захищеності громадян.
«За ініціативою фіскальної служби на Хмельниччині ефективно працює механізм захисту інтересів людей праці, до якого залучено органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості. В його активі – легалізація доходів та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, збільшення розмірів заробітної плати працюючим. Таким чином зекономлені на зменшенні ставки ЄСВ кошти роботодавці сповна можуть спрямувати на підвищення рівня соціального захисту робітників», — зазначив керівник регіонального представництва Державної фіскальної служби Анатолій Марценюк.

 

На обмеження впливу господарської діяльності бізнес Хмельниччини спрямував 23 мільйони гривень екологічного податку

За січень-листопад 2016 року від суб’єктів господарювання Хмельницької області до бюджетів усіх рівнів надійшло 23,1   мільйона гривень екологічного податку. Це майже у півтора рази більше, якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року.
Згідно розподілу коштів із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів краю надійшло  18,5 мільйона гривень, до державного бюджету – 4,6 мільйона гривень.
«На сьогодні у територіальних органах фіскальної служби Хмельниччини зареєстровано понад 2 тисячі юридичних та фізичних осіб платників екологічного податку. Левову частку платників становлять СГД, котрі здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщують відходи тощо. Примітно, що екоризикові підприємства, як правило, сумлінно сплачують екоподаток, 80 відсотків якого розподіляється саме до бюджетів громад», — розповів керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.
Нагадаємо, статус платників екологічного податку визначений статтею 240 Податкового кодексу України. На сьогодні екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів.

.

На Хмельниччині у схемних фінансових операціях посадовці групи ризику приховали 230 мільйонів гривень податків

З початку 2016 року аудиторами Державної фіскальної служби Хмельницької області у ході документальних перевірок суб‘єктів господарювання групи ризику встановлено реальні докази несплати податків та використання тіньових схем їх мінімізації на загальну суму 232 мільйони гривень.
При цьому до основних сфер діяльності ризикових суб‘єктів належить торгово-посередницька діяльність, агропромисловий комплекс та сфера послуг, де за численними сумнівними операціями і фіктивними фінансовими перерахунками аудитори зафіксували схемний податковий кредит і завищені валові витрати.
Важливо, що в області має місце тенденція до зменшення кількості контрольно-перевірочних заходів. Так, цього цього року підрозділами податкового аудиту ДФС проведено відповідно 82 планових документальних перевірки, та 488 перевірок усіх категорій, що менше на сотню у порівнянні з періодом минулого року.
За твердженням провідних фахівців фіскальної служби Хмельниччини, пріоритетним напрямком роботи її територіальних органів є забезпечення повноти та своєчасності надходжень податків та платежів до державного і місцевих бюджетів усіма категоріями бізнесу, створення умов для добровільного виконання платниками податків вимог податкового законодавства та упередження виникнення податкових ризиків, а також співпраця в цьому напрямку з органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськістю.

 

З початку року Хмельницькою митницею оформлено понад 1700 сертифікатів EUR.1 для прискореного експорту товарів

Цього року Хмельницькою митницею ДФС підприємствам-експортерам Хмельницької області оформлено 1757 сертифікатів з перевезення товарів EUR.1, які відповідають умовам торгівлі з країнами Європейського Союзу. Загальна кількість суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які отримали євросертифікати на митниці досягла 84 одиниць.
Кількість європейських країн, які активно купляють продукції, вироблену на Хмельниччині, на сьогодні становить півтора десятка партнерів. Що стосується товарів, подільські виробники відправляють на експорт, то це передусім мед, крупи, збіжжя, санітарно-технічні та електротехнічні вироби та продукція лісового господарства.
Надання сертифікаційних умов товарам українського походження, які експортуються до країн – членів ЄС, забезпечує дію  преференційних ставок ввізного мита. З іншого боку перевагою використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно, без залучення митниці, визначає та декларує походження товарів на комерційних товаросупровідних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товару. При цьому строк дії статусу схваленого експортера не обмежений у часі.
Також у нинішніх умовах митницею впроваджуються новітні алгоритми роботи, передусім автоматизована система контролю «Єдине вікно», що позитивно позначається на налагодженні бізнес-спільнотою краю зовнішньоторгівельних зв‘язків із європейськими партнерами. А це в першу чергу надходження валюти та іноземних інвестицій на терени Хмельниччини, сталий економічний розвиток.

 

На Хмельниччині акцизні платежі до державного бюджету з виробленої продукції склали майже 8 мільйонів гривень

До державного бюджету з вироблених у Хмельницькій області товарів забезпечено сплату акцизного податку у сумі 7,6 мільйона гривень. Виконання доведеного індикативного показника забезпечено на рівні 108 відсотків, а це плюс 603 тисячі гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 3,5 мільйона гривень.
Питома вага окремих видів підакцизної продукції у структурі надходжень акцизного податку області розподілилась наступним чином: пиво – 92,2 відсотка, електроенергія – 4,3 відсотка, інші види – 3,5 відсотка.
Зокрема, від виробника пива ПрАТ «Славутський пивоварний завод» забезпечено надходження акцизного податку в сумі 6,9 мільйона гривень. До фактичних надходжень відповідного періоду 2015 року додаткового отримано 3,6 мільйона гривень, темп росту надходжень склав 192 відсотки.
Від оптових постачальників електроенергії надходження акцизного податку до державного бюджету забезпечено в сумі 331 тисячу гривень. Крім того, надійшло 179 тисяч гривень за реалізацію пального понад обсяги придбання.  Надходження акцизного податку із ввезених в Україну товарів забезпечено в сумі 79 тисяч гривень.

 

Німецька компанія інвестувала відкриття на Хмельниччині насіннєвого заводу за 20 мільйонів євро

У Кам’янці-Подільському відкрили насіннєвий завод «KWS-Україна»,  компанії, що спеціалізується на виробництві і дистрибуції насіння. Інвестиції у даний проект склали 20 мільйонів євро.
Як розповів голова правління KWS Хаген Дуенбостель, насіннєвий завод у Кам’янці-Подільському займає площу 8,5 га та має потужність 6 тисяч тонн насіння. Поряд з цим тут використовуються надсучасні технології, які відповідають усім стандартам України та ЄС. Об’єкт спроектований за принципом модульного будівництва, і в разі необхідності потужності можна збільшити вдвічі.
Насіння будуть вироблятися для внутрішнього ринку. При цьому, в планах компанії передбачений і експорт. Загалом активна виробнича діяльність даного підприємства забезпечить додаткові надходження до державного та місцевого бюджетів.
За словами генерального директора ТОВ «КВС-Україна» Олександр Федоров, нові потужності дозволять розширити існуючі можливості та збільшити переваги для наявних та майбутніх партнерів у вирощуванні високоякісного насіння. Компанія інвестувала 20 мільйонів євро у будівництво потужностей виробництва. Тут на постійній основі працюватиме близько двадцяти робітників, а в сезонний період – до п’ятдесяти.
KWS — одна з провідних фірм у світі з селекції та виробництва насіння сільськогосподарських культур з 160-річним досвідом роботи і представництвами в більш ніж в 70 країнах світу. Головний офіс компанії знаходиться в Німеччині.
Дочірнє підприємство КВС-Україна засновано в 2001 році. Компанія пропонує сільгоспвиробникам насіння цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, кормових буряків, озимого ріпаку, жита, ярого ячменю і картоплі.

 

Велику партію «контрафактних» цигарок вилучено на Путильщині

У Чернівецькій області співробітники податкової міліції спільно з прикордонниками затримали партію сигарет вартістю майже півтора мільйона гривень, яку планували незаконно доставити до Румунії.

В ході операції «Акциз 2016» було встановлено, що по території області здійснюється транспортування незаконної партії сигарет. На ділянці автодороги Селятин — Шепіт був зупинений вантажний автомобіль Iveco під керуванням громадянина України.Під час огляду транспортного засобу було виявлено та вилучено 59 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку вартістю майже 1,5 мільйона гривень. Наразі сигарети вилучено передано на відповідальне зберігання. Триває перевірка.

 

Чернівецькі митники цієї ночі вилучили два автомобілі за 90 та 30 тисяч гривень через облаштовані в них тайники для незаконного переміщення сигарет

Незаконно переміщувані тютюнові вироби виявили вчора близько 23 год. співробітники Чернівецької митниці ДФС спільно з працівниками групи Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи.

Прямуючи до Румунії через пункт пропуску “Порубне” митного поста “Вадул – Сірет” Чернівецької митниці ДФС легковим автомобілем «Opel Vectra»,  48-річний громадянин Румунії для проходження митного контролю обрав смугу руху «зелений коридор», переміщуючи при цьому предмети, які підлягають обов’язковому декларуванню. При візуальному огляді чоловік пред’явив до митного контролю 100 пачок сигарет марки «Rothmans».

Таким чином, громадянин порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, що передбачено ст.471 МКУ.

За результатами поглибленого огляду митниками встановлено, що водій легковика також приховав 233 пачки тютюнових виробів у спеціально виготовлених сховищах в передній панелі салону автомобіля та правому й лівому лонжеронах в моторному відсіку.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.2 ст.483 МКУ, адже у цьому році це вже друга спроба даного громадянина незаконно перемістити через митний кордон України тютюнові вироби з приховуванням від митного контролю.

За складеним співробітниками митниці протоколом 323 пачки сигарет вітчизняного виробництва з акцизною маркою України марок “Kent” та “Rothmans” загальною вартістю понад 7 тис. грн. та легковик з іноземною реєстрацією 2004 р.в., оцінений у 90 тис.грн., вилучено.

До того ж, за повторне вчинення даного правопорушення громадянин сплатить штраф у розмірі 200% відсотків вартості прихованих предметів.

Кількома годинами пізніше у цьому ж пункті пропуску митники вилучили у 28-річного мешканця Чернівецької області легковий автомобіль з іноземною реєстрацією “Mitsubishi Space Wagon” через приховані ним у спеціально виготовлених тайниках 230 пачок сигарет марки “Rothmans”. У відношенні громадянина запроваджено справу за ст.471 та ч.1 ст.483 МКУ. Вартість вилученого склала майже 34 тис.грн.

 

Понад п’ять з половиною кілограмів бурштину виявлено на кордоні з Румунією

5 кг 600 гр. бурштину виявлено в автомобілі 31-річного буковинця під час проведення спільного огляду співробітниками Чернівецької митниці ДФС та працівниками мобільної групи Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи.

Водій автівки, що слідував сьогодні близько 12 год. з Румунії до України через пункт пропуску «Порубне» митного поста «Вадул-Сірет», для проходження митного контролю обрав смугу руху «зелений коридор», переміщуючи при цьому предмети, які підлягають обов’язковому декларуванню.

Таким чином, громадянином порушено порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю. У відношенні порушника митних правил складено протокол за ст.471 Митного кодексу України, відповідно до якого вилучено товар «каміння природнього походження», запакований громадянином у три поліетиленові пакети.

Остаточну вартість вилучених предметів буде встановлено після проведення державної експертизи.

 

На Буковині фактичні перевірки додали бюджету майже 2,4 млн.грн.

Інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та розповідають, за десять місяців 2016 року фахівці відомства провели 240 фактичних перевірок суб’єктів господарювання. За матеріалами цих перевірок застосовано фінансових санкцій на понад 2,4 млн. грн., з яких 85 відсотків уже надійшло в бюджет

Зокрема, податкові аудитори перевіряли дотримання порядку при здійсненні готівкових операцій через РРО, ведення касових операцій, наявності ліцензій та правомірність обігу підакцизних товарів.

У фіскальному відомстві зазначають, що фактичні перевірки являються останнім і дуже ефективним способом впливу на ризикових платників і більшість з них проводяться на підставі скарг та заяв громадян або за інформацією інших держорганів про наявність правопорушень.

За видами порушень першість займають – недотримання правил продажу алкоголю та тютюну та невидача споживачам розрахункових документів.

Разом з тим, у фіскальній служба закликають буковинців не залишаться лише спостерігачами за порушеннями, а проявляти свою громадянську позицію і інформувати про бізнесменів які не дотримуються правил при проведення готівкових розрахунків та продажу підакцизних товарів.

Загалом, станом на початок жовтня 2016 року в регіоні зареєстровано 4133 реєстраторів розрахункових операцій та зафіксовано 6118 господарських одиниць, на яких здійснюються розрахункові операції за готівкові кошти, що належать 3091 суб’єктам господарювання.

 

 

Припинено діяльність конвертцентру з незаконним обігом понад 200 мільйонів гривень

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Чернігівській області у взаємодії з прокуратурою Чернігівської області припинили діяльність конвертаційного центру.

Конвертцентр був розташований у Києві та надавав послуги підприємствам реального сектору економіки у частині формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для прикриття незаконної діяльності учасники центру використовували понад 30 транзитно-конвертаційних підприємств, зареєстрованих на переселенців із зони АТО. Загальний обсяг проконвертованих коштів за 2016 рік становить понад 200 млн. грн.

Схема конвертації полягала у тому, що підприємства–замовники реального сектору економіки перераховували грошові кошти у безготівковій формі на рахунки підприємств, що входили до складу конвертаційного центру. Потім ці кошти переводились у готівку та поверталися підприємствам–замовникам. За свої послуги зловмисники брали 12-13 відсотків від виведеної у «тінь» готівки.

До проведення операції був залучений спецпідрозділ ДФС України «Фантом», до складу якого входять податкові міліціонери, що несуть службу в зоні проведення АТО.

У ході здійснення слідчо-оперативних заходів проведено низку  обшуків у приміщеннях та автомобілях, що використовувалися ділками у своїй незаконній діяльності. При цьому вилучено 30 печаток фіктивних підприємств, «чорна» бухгалтерія, комп’ютерна техніка, засоби зв’язку та інші предмети, що є доказами незаконної діяльності організаторів конвертцентру.

Накладено арешти на рахунки підприємств транзитно-конвертаційної групи на суму 7 млн. 800 тис. гривень.

Наразі проводиться комплекс слідчих заходів, спрямованих на встановлення повного кола причетних осіб, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих збитків.

 

За третій квартал податку на прибуток надійде майже на 4 мільйони гривень більше ніж за другий квартал

Як повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області, за 3 квартали 2016 року з податку на прибуток по області прозвітувало 272 суб’єкти господарювання, сума доходу в яких за 2015 рік склала більше 20 млн. гривень. Звітним податковим періодом для таких платників є квартал.

Сума нарахованого податку на прибуток  за 3 квартал 2016 року склала 35,8  млн. грн.,  та  порівняно  з  показниками 2 кварталу зросла майже на 4 млн. грн. або на 11 відсотків.

За результатами  поданих декларацій за 3 квартали 2016 року збиткову діяльність задекларували 60  суб’єктів господарювання. Сума збитків  склала  майже 1698 млн. гривень. Подолали збитковість 8  підприємств. Вийшовши із стану збитковості, вони задекларували  прибуток в сумі 3,9 млн. гривень.

 

У пункті пропуску «Горностаївка» на Чернігівщині вилучені відзнаки радянських часів

Співробітники Чернігівської митниці ДФС спільно з прикордонниками під час здійснення митного контролю потягу сполученням «Одеса –Барановичі» виявили у громадянина України друковані матеріали 1938-1945 років.

Мешканець Севастополя намагався вивезти до Білорусі наступні предмети: атестат УРСР датований 1938 роком, а також «Благодарность за овладение городом Дрезден», «Благодарственная грамота», довідка про оголошені подяки громадянину, подяки «За форсирование реки Одер» та «За безупречную службу» — усі датовані  1945 роком. Вивезення таких предметів за кордон заборонено без наявності відповідних дозвільних документів.

Проте громадянин не повідомив співробітника митниці, що переміщує зазначені предмети ані в усній формі, ані письмово. У декларації зазначив, що переміщує тільки особисті речі. Такі дії підпадають під порушення статті 472 Митного кодексу України. Предмети вилучені та будуть передані на експертизу для встановлення їх цінності. У митниці ж пояснили, що якби громадянин задекларував предмети, які заборонено вивозити без спеціального дозволу, то міг би залишити їх на зберігання у митниці, а пізніше, при поверненні в Україну, забрати.

 

Чернігівські митники припинили незаконну оборудку при переміщенні товарів через кордон

Незаконну схему переміщення через кордон однотипних товарів дрібними партіями викрили співробітники Чернігівської митниці ДФС у пункті пропуску «Нові Яриловичі».

Мешканець Києва вивіз за межі Республіки Білорусь через пункт пропуску «Нова Гута» вантаж ламп та освітлювальних приладів китайського виробництва у кількості 441 од. та вартістю 9,5 тисяч доларів. Ці дані надала на запит українських колег Гомельська митниця. Але український пункт пропуску цей же громадянин перетинав уже на іншому транспортному засобі і задекларував, що ввозить лише 25 од. ламп та освітлювальних приладів вартістю понад 400 доларів. На цей товар він надав відповідні документи. Для ввезення решти товарів він залучив місцевих мешканців. Товар розподілили дрібними партіями, щоб вартість кожної не перевищувала 500 доларів (дозволяється ввозити без оподаткування). Загалом  до участі в оборудці було залучено понад 10 осіб.

Ця схема ухилення від оподаткування не нова. У народі, частіше на західних кордонах, учасників таких схем (які за винагороду переміщують на собі через кордон товари у кількості, що не підлягає оподаткуванню) називають «піджаками». Припинена на Чернігівщині оборудка, можливо, була «пробним каменем»… Порушник, здавалося б, провів велику організаційну роботу. Проте прорахувався. Відносно нього порушено адміністративну справу за ч. 1 ст. 483 (санкції: штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів з їх конфіскацією) та ст. 485 (штраф у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів) Митного кодексу України. Оцінка товару буде проведена додатково. Після проведення необхідних дій справу передадуть до суду.

 

Чернігівська митниця ДФС: порушнику митних правил загрожує штраф у понад 2,4 мільйони гривень

Співробітники Чернігівської митниці ДФС тримають на постійному контролі дотримання законності при ввезенні громадянами транспортних засобів з-за кордону. Так, при здійсненні перевірочних заходів митники встановили факт ухилення від сплати митних платежів при ввезенні автомобіля «PORCHE CAYENNE». У даному випадку сума несплачених податків перевищила 566 тисяч гривень.

Порушення викрили при проведенні звірки даних щодо пропущених через кордон транспортних засобів, отриманих від Гомельської митниці. Перевіркою встановлено, що у березні поточного року мешканець Кропивницького виїхав на даному автомобілі (знятому з реєстрації у Білорусі) через пункт пропуску «Нова Гута» Гомельської митниці, який межує з українським — «Нові Яриловичі». Проте в Україну даний автомобіль не в’їжджав.  Шляхом аналітичної обробки відповідей від інших митниць, що надійшли на запити чернігівських митників, встановили злочинну схему, у якій були задіяні три члени родини з однаковим прізвищем. Шляхом маніпуляцій зловмисникам вдалося отримати свідоцтво про реєстрацію даного автомобіля аж у Рівненській області. Вже визначено, що свідоцтво було оформлено за відсутності законних підстав для його видачі на підставі підроблених документів. Ці протиправні дії були спрямовані на ухилення від сплати митних   платежів у розмірі 566,2 тис. гривень.

Після з’ясування всіх обставин правопорушення, громадянина викликали до митниці для надання пояснень. Але запрошення залишилося без відповіді… Пояснення йому доведеться надавати вже у суді. Митницею порушено адміністративну справу  за ч.1 ст. 483 та ст.485 Митного кодексу України. Санкції даних статей тягнуть за собою штраф у розмірі 100 відсотків вартості предмета порушення митних правил (автомобіль «PORCHE CAYENNE» оцінений майже у 743 тисячі гривень) з його конфіскацією та штраф у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів (несплачена сума становить 566,2 тис. гривень).

 

Ще одну АЗС, яка працювала без дозвільних документів, викрито на Чернігівщині

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області у рамках операції «Акциз-2016» викрито АЗС, яка здійснювала роздрібну торгівлю паливно-мастильними матеріалами з порушенням законодавства. У ході проведення оперативних заходів встановили, що реалізація дизельного палива здійснювалась без  відповідних документів дозвільного характеру для даного виду діяльності.

У порушників вилучено 4 тисячі літрів дизельного палива орієнтовною вартістю 80 тисяч гривень та обладнання, що використовувалось для зберігання та реалізації паливно-мастильних матеріалів загальною орієнтовною вартістю 200 тисяч гривень. Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 280 тисяч гривень.

Стосовно правопорушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

У сфері податків буковинські податкові міліціонери викрили 72 кримінальні правопорушення

Впродовж січня-жовтня 2016 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за оперативними матеріалами обліковано 72 кримінальних правопорушення. Серед них за вчинення тяжких та особливо-тяжких злочинів – 16 або понад 22,2 відсотки — про це повідомляє перший заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області – полковник податкової міліції — Сергій Гакман.

До суду направлено провадження за вчинення 28 кримінальних правопорушень, в т.ч. з обвинувальним актом та угодою про визнання винуватості – 22 кримінальних правопорушень; з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням завданих державі збитків – 6 кримінальних правопорушень

Руйнування злочинних схем ухилення від оподаткування забезпечили бюджету понад 6 млн. грн. відшкодованих бюджету збитків.

За словами Сергія Гакмана кримінальні правопорушення пов’язані з незаконним обігом підакцизних товарів складають серед усіх найбільшу частку   – 39 проваджень та вилучено «контрафакту» на понад 20,8 млн. грн. Також, припинено діяльність двох «підпільних виробництв».

 

Мешканець Тернопільщини намагався незаконно вивезти з України ніж

Близько 3 години дня у пункті пропуску «Порубне» Чернівецької митниці ДФС під час здійснення митних формальностей у транспортному засобі мешканця сусідньої Тернопільщини виявлено незаявлений, прихований від митного контролю ніж згідно з маркуванням на лезі «SA32», «Columbia JinLing Company», «USA saber» (довжина леза –182 мм, товщина леза –4 мм). Попередньо вказаний предмет кваліфіковано як холодну зброю.

За даним фактом співробітниками митниці до слідчого відділу УСБУ в Чернівецькій області направлено Повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст.201 Кримінального кодексу України.

 

Через порушення митних правил чернігівські митники затримали дубовий паркет вартістю понад 212 тисяч гривень

Одне з чернігівських підприємств надало до митниці документи для митного оформлення виробів з деревини, а саме: 1658,88 кв. м паркету. Вантаж планували відправити на експорт до однієї з Європейських країн. Порушення виявили співробітники митного посту «Чернігів-вантажний» під час митного оформлення.

Відповідно до норм законодавства суб’єктам підприємницької діяльності дозволено здійснювати експортні операції (реалізовувати за межі України) з лісоматеріалами та виготовленими з них пиломатеріалами виключно за наявності сертифіката про їх походження. Крім того, постановою КМУ від 21.05.2012 р. №436 (зі змінами) затверджено перелік лісоматеріалів та пиломатеріалів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Проте, директор товариства з обмеженою відповідальністю, що здійснював експортну операцію, намагався перемістити вантаж з приховуванням від митного контролю. Для митного оформлення він  надав документи, що містили неправдиві дані відносно найменування товару. Таким чином намагався ухилитися від отримання відповідного Сертифікату.

Співробітниками митниці за даним фактом складено протокол про порушення митних правил. Вартість затриманого вантажу становить 212,5 тисяч гривень.

 

Майже 4,5 мільярди гривень податків сплачено платниками Чернігівщини за десять місяців

Протягом січня-жовтня поточного року до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 4,5 млрд.грн. податків і зборів. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 35 відсотків.

До державного бюджету зібрано 2 млрд. грн. або 45 відсотків від загальної суми надходжень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 2,5 млрд.грн., що перевищує рівень 10 місяців минулого року у півтора рази, додатково надійшло 834 млн. гривень. Прийняті місцевими радами бюджетні призначення у частині податків і зборів виконані більш як на 116 відсотків.

Як і у попередніх періодах, саме завдяки установам та організаціям  бюджетної сфери надійшла п’ята частина доходів бюджетів, а це  826 млн. гривень.

Підприємства галузі сільського господарства забезпечили 15,6 відс. загальної суми та сплатили 699 млн.грн. Від лісогосподарських підприємств надійшло 256 млн.грн. податків (5,7 відс. доходів по області).

Добувна та обробна галузі промисловості, а також підприємства торгівлі та громадського харчування внесли приблизно однаковий вклад у наповнення  бюджетів усіх рівнів – 11,4 відс. та сплатили по півмільярда гривень.

7,5 відс. загальної суми забезпечили фізичні особи (підприємці, самозайняті особи та платники податку на майно), ними сплачено 338 млн. гривень.

У порівнянні до минулорічного періоду у формуванні доходів територіальних громад посилилась роль сільськогосподарських підприємств (у поточному році це 20 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), торгівельних організацій (12 відс.), суб’єктів господарювання транспортної галузі (4 відс.). Тоді як у силу різних економічних причин вклад у наповнення бюджетів підприємствами добувної та обробної промисловості трохи зменшився (становить 2,4 відс. та 8,5 відс. відповідно).

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.