internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 105

ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Роман Насіров: 2016 – став роком поглиблення міжнародного співробітництва ДФС.

 

Протягом 2016 року Державна фіскальна служба проводила активну роботу, спрямовану на виконання зобов’язань України у сфері євроінтеграції. Як результат – поглиблення співробітництва з міжнародними організаціями, податковими та митними органами іноземних країн. У тому числі і за напрямами залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги. Про це йдеться в матеріалі Голови ДФС Романа Насірова, опублікованому вінтернет-виданні «Обозреватель».

Фахівці ДФС разом із колегами з Німеччини, Польщі та Литви впроваджують спільний дворічний проект TWINNING, спрямований на розвиток інтегрованого управління кордонами. Україна бере участь у проекті технічної допомоги ЄС «Підвищення потенціалу країн Східного Партнерства у сфері інтегрованого управління кордонами». В рамках цього проекту, з використанням інструменту TAIEX, було проведено тренінги для працівників ДФС та митниці для ознайомлення останніх з передовим європейським досвідом у цій сфері.

«Ми продовжуємо активно працювати з Місією Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону, якою керує Єндрю Тесорьєр. Можна згадати і про проект «ЕVAL 2016″ з моніторингу та оцінки процедур митного контролю на українсько-молдовському кордоні, а також співпрацю з Генеральним директором Генерального директорату з оподаткування та митного союзу Європейської комісії паном Стівеном Квестом та з Генеральним директором Європейського офісу з питань боротьби із шахрайством паном Джованні Кесслером», - зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

«Окрім підтримки наших партнерів з Євросоюзу, послідовною і масштабною виглядає співпраця з Урядом США та нашими колегами у цій країні. Я дуже задоволений тим, що нам вдалося досягти високого рівня співпраці з американською стороною. Нагадаю, 23 травня 2016 року була підписана Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями. Зі сторони США Угода була підписана Гілом Керліковські, керівником митної та прикордонної служби США. Про підписання цієї Угоди ми домовилися з паном Керліковські ще у червні 2015 року під час мого візиту до США. ДФС та прикордонна служба США протягом року узгоджувала правки до тексту Угоди, і нарешті вона не тільки підписана, але ми вже успішно співпрацюємо в її рамках. Це допоможе реалізувати спільні проекти зі зміцнення безпекової спроможності митних підрозділів ДФС і покращить діяльність служби у сфері протидії митним правопорушенням та боротьбі з контрабандою», — додав він.

Сполучені Штати додатково виділяють Україні 220 мільйонів доларів на проведення реформ, у тому числі і на реформу українських митних органів. Відтак країни будуть надавати одна одній адміністративну допомогу в попередженні незаконних дій та оборудок, які завдають збитків економікам обох країн. Також американські експерти з Департаменту казначейства США протягом року проводили в ДФС навчальні семінари з обміну досвідом. Це стосувалося питань супроводження великих платників податків, аудиту, трансфертного ціноутворення і міжнародного оподаткування, боротьби з корупцією, розробки ІТ-проектів.

 

Іван Романов: У 2016 році Акредитованим центром сертифікації ключів видано понад 1,1 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів

Протягом 2016 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС, скористалися 332,3 тис. осіб. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

За його словами, клієнтам центру видано понад 1,1 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Серед клієнтів Акредитованого центру переважну більшість складають фізичні особи. За вказаний період за безкоштовними ключами до відділень центру звернулося майже 220,5 тис. фізичних осіб, яким видано 483,1 тис. посилених сертифікатів.

Кількість юридичних осіб, які стали власниками електронних ключів, сягнула майже 111,8 тис. Їм видано 631,5 тис. посилених сертифікатів.

Загалом від початку своєї діяльності центр обслуговує понад 5,1 млн. посилених сертифікатів.

«Надання послуг електронного цифрового підпису, на відміну від комерційних структур, в Акредитованому центрі безкоштовне. Також звертаємо увагу, що для подання декларації за минулий рік особа має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису. Тому радимо усім  не відкладати візит до представництв Акредитованого центру на кінець звітного періоду», – підкреслив Іван Романов.

Посадовець також розповів, що отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна в будь-якому відділенні центру. Їх кількість на сьогодні складає 54, які розміщені в кожному регіоні України (http://acskidd.gov.ua/contacts).

Термін дії сертифікатів – 2 роки з моменту формування. Для його отримання необхідно заповнити реєстраційні заяви та зібрати всі необхідні документи для реєстрації та отримання послуг електронного цифрового підпису. З повним переліком документів можна ознайомитися на веб-порталі ДФС за посиланнямhttp://acskidd.gov.ua/r_kor.

«Після того, як зібрані всі документи та заповнені заяви, необхідно звернутися до представництва Акредитованого центру для отримання посилених сертифікатів. Програмне забезпечення для роботи з електронним цифровим підписом можна  безкоштовно завантажити з веб-порталу ДФС», – наголосив Іван Романов.

 

Топові затримання на митницях ДФС за 2016 рік

Часто правопорушники не задають питання чи можна з того що вони переміщують взагалі ввозити чи вивозити через кордон України, вони впевнені що можна, тому намагаються приховати ті чи інші предмети від пильного ока митників. Проте ставити самому собі питання чи варто воно того аби нажитись перед тим як порушити митне законодавство. Тому на цей раз хочемо представити першу частину зведеного рейтингу порушень митних правил, які виявили на різних митницях протягом 2016 року.

1. А ви п’єте чай з монет?

Можливо ви — не п’єте, а от громадянин Ізраїлю — так, тому намагався вивезти з України п’ять монет у пакетиках з чаєм.

Спробу вивезення монет попередили дніпропетровські митники на  митному посту «Аеропорт». Під час проведення огляду ручної поклажі громадянина Ізраїлю, через рентген-апарат митників зацікавила дорожня сумка пасажира.

Багаж відправили до поглибленого митного огляду під час якого серед особистих речей митники звернули увагу на картонну  фірмової упаковки пакетиків з чаєм. Оскільки чайні пакетики цієї марки розфасовані в індивідуальну упаковку із фольги, саме в  них замість пакетиків з чаєм порушник вирішив сховати п’ять монет. За попередніми висновками монети карбування періоду ХVІІІ-поч.ХХ ст. і можуть становити культурну та історичну цінність.

На теперішній час слідчим відділом УСБУ у Дніпропетровській області порушено справу за ч. 2 ст. 201 Кримінального кодексу України, у справі триває досудове слідство.

2. Чи вмієте ви малювати сигаретними фільтрами?

А ось «хитрун» який видавав  понад 5 млн. сигаретних фільтрів  за стрижні фломастерів певно вирішив, що може.

Певно  наш співвітчизник вирішив, що херсонські митники не зможуть відрізнити фільтри від фломастерів, а тому, коли прибув до митного поста «Херсон-центральний», подав документи, за якими він перевозив стрижні до фільтрів. Однак при поглибленому огляді митники у вантажному відділенні транспортного засобу херсонські митники знайшли та вилучили 5,1 млн. штук сигаретних фільтрів з вкрапленнями активованого вугілля та 240 тис. штук сигаретних фільтрів відповідно до наявного маркування.

Зазначені дії мають ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. На громадянина України складено протокол про порушення митних правил, товар вилучено.

3. Чи можна їздити на марихуані?

Виявляється, що можна. Принаймні так собі вирішив наш співвітчизник, коли нафарширував свою автомобільну запаску та обшивку авто більш ніж 3-ма кілограмами марихуани.

Проте певно не розрахував, що у житомирських митників є надійний чотирилапий помічник Лів, повз увагу якого, жодні наркотики так просто не провезеш.

Марихуану громадянин України вирішив взяти з собою в дорогу подорожуючи до Білорусі на своєму авто через митний пост «Північний». Проте під час проходження митного контролю, до речі громадянин обрав «зелений коридор» заявивши тим самим, що заборонених речей о переміщення не має, спрацювала службова собака митників. Тому житомирські митники вирішили більш детально оглянути салон та багажник авто. І не помилились: в багажному відділенні у запасному колесі по всьому діаметрі виявлено паперовий пакет з марихуаною, а при подальшому огляді за участю службової собаки на задньому пасажирському сидінні за обшивкою виявлено ще і поліетиленовий пакет з пазовим замком в якому також знаходилась марихуана.

За вказаним фактом працівниками Житомирської митниці ДФС був складений протокол про порушення митних правил за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. І марихуану і автівку, за допомогою якої здійснювалось переміщення наркотиків у громадянина України вилучили.

4. Чи можна пересилати гроші в посилках?

Можна! АЛЕ потрібно знати ось що: в міжнародних поштових та експрес-відправленнях дозволяється пересилати кошти виключно з оголошеною цінністю.

А от австралієць, який вирішив надіслати в міжнародному експрес-відправленні 250 євро з явними ознаками приховування «забув» вказати їх у документах, і вирішив їх обережно приховати у коробочці з-під парфумів.  А отже він порушив порядок переміщення грошей і банківських металів через митний кордон України резидентами і нерезидентами.

Незадекларовані купюри, 5 банкнот номіналом по 50 євро, виявили запорізькі митники під час проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення серед звичайного сувенірного краму,  яке надходило на адресу одного з наших співвітчизників.

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянина-нерезидента заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Дана санкція передбачає конфіскацію в дохід держави предметів правопорушення та накладення на правопорушника штрафу у розмірі 100% їх вартості.

5. Чи можна переміщувати ліки через кордон?

І знову запорізькі митники вам скажуть так, АЛЕ за умови, яка говорить, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 458 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування» громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби в таких обсягах:

- у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

- у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

А от певно громадянин Китаю про це не знав чи проігнорував наші митні правила перетину кордону, тому що намагався ввезти до України майже тисячу упаковок лікарського препарату «BicyclolTablets», попередньою вартістю 790 тис. грн.

Пігулки виявили під час проведення митного контролю речей та багажу пасажирів авіарейсу сполученням «Стамбул-Запоріжжя» у громадянина Китаю, який самостійно обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку без заповнення митної декларації, тим самим заявляючи, що жодних заборонених товарів, чи товарів понад встановлену норму не переміщують. Упаковки з таблетками знаходились у картонній коробці без ознак приховування. Дозвільні документи та медичні довідки про використання даного препарату у громадянина були відсутні.

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС у його відношенні заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено митницею. Санкція цієї статті передбачає накладення на порушника штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.

 

Райнер Бойсель: Ми повинні зупинити рух тих людей і товарів, яких не чекають в Україні або країнах ЄС

Серед основних проблем, якими мають опікуватися митні органи Німеччини, Польщі, Литви та України, є, з одного боку, спрощення та полегшення руху осіб та товарів, які перетинають кордон законно, а з другого – зупинення руху тих людей та товарів, яких не чекають в Україні та країнах ЄС. Про це заявив керівник проекту Twinning  Райнер Бойсель (Федеральне Міністерство фінансів Німеччини) під час 4-го засідання Керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері».

«У 2016 році ми зосередилися на поліпшенні прикордонного контролю і в 2017 році є ідея реалізувати прикордонний контроль подібний тому, що вже реалізовано на зовнішньому кордоні з ЄС, де прикордонники, митниця і інші відомства співпрацюють дуже тісно в межах своєї компетенції. Як результат ми хочемо досягти настільки хорошого прикордонного контролю, наскільки це можливо», – розповів Райнер Бойсель.

За його словами, у минулому році започатковано дієвий зворотний зв’язок та співпрацю в рамках проекту Twinning між митниками з Німеччини, Польщі, Литви та України. Позитивом є також те, що до проекту вдалося також залучити прикордонників.

«Ми проводимо проект Twinning в інтересах прикордонників. Крім того, з прикордонниками з Німеччини, Польщі і Литви і Державною прикордонною службою України, з усіма установами, які беруть участь у проекті ми намагаємося запровадити найкращі рішення, які тільки можемо запропонувати», – наголосив Райнер Бойсель.

Нагадаємо, проект Twinning розпочато у січні 2016 року фахівцями ДФС спільно з європейськими колегами з митних служб Німеччини, Польщі та Литви. Метою проекту, який триватиме 2 роки, є надання ДФС практичної експертно-консультативної допомоги з питань приведення митних процедур у відповідність до європейських стандартів, покращення міжвідомчої взаємодії на кордонах та ефективного попередження та протидії корупції у митних органах.

 

Роман Татарінов: У 2016 році у провадженні слідчих підрозділів перебувало понад 8,7 тис. кримінальних проваджень

Одним із основних напрямів роботи слідчих фінансових розслідувань є ефективне розслідування злочинів, вчинених порушниками податкового законодавства. Про це повідомив в.о. начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС Роман Татарінов.

За його словами, в провадженні слідчих фінансових розслідувань у 2016 році перебувало 8748 кримінальних проваджень, у тому числі 3526 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

«Безпосередньо у 2016 році слідчими фінансових розслідувань розпочато 6800 проваджень, з яких 2461 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини. Закінчено 3358 проваджень, у тому числі 1051 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини», – розповів Роман Татарінов.

За вказаний період до суду направлено 1113 кримінальних проваджень, у тому числі з обвинувальним актом – 796, що на 62 більше, ніж у 2015 році.

«У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків у розмірі 419,5 млн. грн. Це складає 43% від загальної суми встановлених збитків», – зазначив посадовець.

При цьому у зв’язку зі сплатою податків, зборів (обов’язкових платежів), а також відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою, у 2016 році на підставі ч.4 ст.ст.212 і 212-1 КК України до суду направлено 165 кримінальних проваджень. За ними відшкодовано 338,6 млн. грн. збитків.

У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна на суму 638 млн. грн. Це складає 66% від розміру встановлених збитків, що на 386 млн. грн. більше 2015 року.

 

Топові порушення митних правил Чернівецької митниці ДФС за 2016 рік

Непоодинокі випадки спроб незаконного переміщення  предметів, що можуть становити культурну та історичну цінність фіксують чернівецькі митники. Іноді кількість виявленого вражає – за кількістю це цілі експозиції, які можуть поповнити українські музеї і виставки. І завдяки пильності буковинських митників предмети старовини залишаються в нашій країні. Тож представляємо топову п’ятірку затримань, серед яких переважну кількість виявлень порушень митних правил становлять саме спроби з незаконного переміщення старожитностей.

1. Музей на колесах

Колекцію старожитностей, яку намагались вивезти незаконно за межі нашої країни виявили митники у пункті пропуску «Порубне-Сірет».

Серед виявленого значна кількість предметів, а саме: книга «Культурно-бытовые очерки по мировой истории» 1918р., три примірники журналу «Сигнал» 1943р., два ножі та кинджал, статуетка Гітлера у військовій формі на підставці 1937р., барельєф у вигляді орла зі свастикою у кігтях, два медальйони із зображеннями святих. Також вилучено колекцію марок у кількості 898 одиниць, до складу якої входять конверти з 12-ма марками часів СРСР та з 60-ма марками різних країн, прозора папка з 237-ма марками різних країн, 382 та 179 марок у окремих клясерах,  28 марок на окремій сторінці та 3 німецьких листівки.

Все це виявили митники у мікроавтобусі марки «Renault» громадянина України, який разом з громадянином Естонії прямував у приватних справах до Естонії. Під час митного огляду салону авто у картонних коробках, заклеєних клейкою стрічкою і було виявлено приховані від митного контролю предмети, які згідно заключення експерта-мистецтвознавця підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» й можуть бути вивезені за межі митної території України на підставі дозвільних документів.

Остаточне рішення щодо належності предметів до культурних цінностей та їх подальшої долі буде прийнято після проведення додаткових досліджень.

Зазначені дії громадян мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст.471 та ч.1 ст.483 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю та дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).

За даними фактами до СБУ України в Чернівецькій області направлено повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених відповідно статтями 201 Кримінального кодексу України.

2. Раритети з наркотичним присмаком

Ще одну значну колекцію  раритетних предметів переважно XIX-  поч. XX ст.  два поціновувача старожитностей  намагались вже ввезти до нашої держави разом із наркотичною речовиною.

Серед виявленого також досить цікаві предмети :дві Біблії французькою мовою 1931 та 1949 років видання, вироби з металу жовтого та білого кольорів: медальйон з образом Божої Матері 1830 року, півкілограмове намисто з геометричним орнаментом з білого цільного металу  та клеймом на зворотному боці 925 та 22К, браслет вагою 200 грамів, вісім стаканчиків з жовтого металу з клеймом на дні у вигляді герба зі сфінксом з написом EV та ARGEUX, шабля з клеймом у вигляді трефи та вигравіюваними на лезі літерами “G F”, “CHARLES RITIQUETONNE PARIS” (і шабля і стаканчики мають період походження другої половини XIX-  поч. XX століть).

Ось таку ще одна колекція раритетів була виявлена у громадян Молдови, які на легковику прямували з Франції до України у приватних справах через митний посту «Вадул-Сірет».

Прибувши до митного поста і водій і пасажир надали контрольні талони для проходження митного контролю по смузі руху “зелений коридор”, чим заявили про відсутність у них товару та коштів. Проте  митники звернули увагу на дещо підозрілу поведінку присутніх в авто і транспортний засіб було переведено на смугу руху «червоний коридор». І недаремно! За результатами поглибленого огляду автівки під пасажирським сидінням було виявлено заборонені до переміщення наркотичні засоби! А згодом в валізі серед особистих речей знайдено не задекларовані, не пред’явлені до митного контролю, приховані предмети старовини, які підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів,  передбачених статтями 201 та 305 Кримінального кодексу України, направлено до правоохоронних органів, цінності та наркотичну речовину передано до слідчого управління Служби безпеки України в Чернівецькій області.

3. Сумнівна філателія

Ні багато ні мало, а  24,5 тис. марок, 48 поштових конвертів та 40 листівок намагався вивезти наш співвітчизник за межі нашої держави

Серед виявлених марок, що були випущені у різні часи починаючи з 1880 року, є примірники з зображеннями з різноманітної тематики: мистецтво, спорт, релігія, фауна та ін. Серед колекційних предметів є марки із зображеннями лідерів нацистської Німеччини Адольфа Гітлера та Генріха Гіммлера. Також вилучено грошові знаки часів Російської Імперії, проштамповані печаткою революційної повстанської армії Махно. Що стосується географії вилучених поштових конвертів (48 шт.) та листівок (40 шт.), то вона досить різноманітна, й охоплює європейські, американські, африканські та азіатські країни. З огляду на таку значну колекцію, вона може становити культурну та історичну цінність. Серед виявлених марок, до речі, навіть, знайшлися екземпляри із зображенням бойовиків так званих ДНР та ЛНР.

Партії рідкісних поштових марок, як окремо, так і в 34 клясерах та інші предмети знаходились у картонній коробці під виглядом посилки та у ручній поклажі у мікроавтобусі марки “Мерседес”, під кернуванням громадянина України з ознаками приховування та без будь-яких дозвільних документів, що  дають законну підставу для їх  переміщення через митний кордон України.

Весь цей крам  виявили на митному посту “Вадул-Сірет” співробітники Чернівецької митниці під час проведення спільних заходів по недопущенню незаконного переміщення через митний кордон України предметів, які підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Відносно водія транспортного засобу відповідно до ч.1 ст.483 Митного кодексу України складено протокол про порушення митних правил, предмети правопорушення вилучено. Санкції зазначеної статті передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів — безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

4. Медаль за правопорушення

Можна сказати, що в цьому випадку порушник теж має отримати свою «медаль» у вигляді протоколу про порушення митних, який вирішив перемістити  партію 73-х ювілейних медалей часів СРСР за межі нашої держави.

Серед виявленого медалі з металу жовтого та білого кольору «Пятьдесят лет Вооруженных сил СССР», «Двадцать лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг», «ХХХ лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг (мовою оригіналу), «70 лет Вооруженных сил СССР», «В ознаменование сороковой годовщины Вооруженных сил СССР 1918-1958», «40 лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг»,«Ветеран Вооруженных сил СССР», «Ветеран труда СССР», «40 лет победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг» (участнику трудового фронта), «За долголетний труд в Великой Отечественной войне 1941-1945» — реверс, «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг» — реверс, аверс- надпис по колу «Наше дело правое – мы победим», «В память 1500-летия Киева», «За доблестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина».

Монети були виявлені в дев’яти поліетиленових пакетах, розміщених в середині заклеєної клейкою стрічкою картонної коробки. Жодних дозвільних документів на право вивезення за межі України предметів, що підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та поверненя культурних цінностей», співробітникам митниці водієм не було надано.

Колекцію медалей виявили працівники Чернівецької митниці ДФС на митному посту «Вадул-Сірет» під час митного огляду мікроавтобуса «Мерседес», водій якого, наш співвітчизник, прямував в приватних справах до Італії та для проходження митного контролю обрав спрощений («зелений») коридор, чим і заявив про відсутність обов’язкових до декларування предметів.

Згідно рішення митниці автомобіль було виведено з загальної черги та за результатами поглибленого огляду виявлено приховані від митного контролю предмети. Відносно водія транспортного засобу відповідно до ч.1 ст.483 Митного кодексу України митниками складено протокол про порушення митних правил, предмети правопорушення вилучено. Санкції зазначеної статті передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів — безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

5. Вікно в Європу

Тютюнові вироби вартістю близько 34 тисяч гривень намагався незаконно перемістити через митний кордон України 38-річний мешканець Чернівецької області.

Прямуючи близько через пункт пропуску «Порубне-Сірет» автомобілем марки «Mercedes-Benz» у приватних справах до Бельгії, водій легковика разом із п’ятьма пасажирами для  проходження митного контролю обрали смугу руху «зелений коридор».

Співробітники митниці прийняли рішення щодо виведення транспортного засіб та громадян в «червоний коридор». За результатами поглибленого огляду було виявлено тютюнові вироби, приховані в порожнинах металопластикових вікон та дверей, що знаходились у вантажному відсіку транспортного засобу.

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Вилучено тютюнові вироби та металопластикові вироби. Загальна вартість вилученого склала понад 39 тисяч гривень.

 

Мирослав Продан: ДФС готова продовжувати активну участь у заходах проекту Twinning

Про пріоритети ДФС у  реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС повідомив в. о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час виступу на 4-у засіданні Керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері».

За його словами, серед головних пріоритетів — ухвалення та реалізація закону про запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора та  підготовка до приєднання до Спільної транзитної системи (NCTS).

«Ми сподіваємось, що це також знайде своє відображення у реалізації проекту Twinning у 2017 році. У зв’язку з цим ми підтримуємо та надаємо великого значення візиту діагностичної місії ЄС щодо оцінки готовності та потреб ДФС для успішного приєднання до Спільної транзитної системи, яка відбувається з 16 по 20 січня 2017 року. Ми були б вдячні за підготовку цією місією розгорнутого звіту, який би відображав увесь комплекс потреб України при приєднанні до NCTS», — зазначив Мирослав Продан.

Він підкреслив, що такий звіт міг би бути покладний в основу при підготовці нового проекту Twinning, спрямованого на надання допомоги ДФС у приєднанні до NCTS, а також використаний для залучення іншої необхідної допомоги з боку ЄС. Крім того, ДФС відкрита до співпраці з ЄС у сфері  розробки відповідних нормативно-правових документів та навчання працівників митних органів з питань функціонування Уповноваженого економічного оператора, в т.ч. моніторингу дотримання відповідних вимог економічними операторами України.

«Як базу для такого навчання можна використати наш Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, який в 2016 році отримав статус Регіонального навчального кінологічного центру Всесвітньої митної організації», -  висловив пропозицію Мирослав Продан і запевнив, що Державна фіскальна служба України також готова й надалі брати активну участь у заходах в рамках проекту Twinning.

 

Минулоріч спрощенці Вінниччини спрямували до місцевих бюджетів 712,4 млн. грн. єдиного податку

Впродовж 2016 року платники Вінниччини, що обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 712 млн. 419,4 тис. грн. єдиного податку За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського – це на 273 млн. 849,8 тис. грн. або 62 відсотка більше аналогічних надходжень за 2015 рік.

Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, то внесок громадян – підприємців становить 370 млн. 915,8 тис. грн. Решту коштів сплатили юридичні особи – спрощенці.

Руслан Осмоловський наголошує, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання – спрощенці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

 

За результатами досудових розслідувань щодо порушень у митно -податковій сфері бюджету відшкодовано понад 6.6 мільйона гривень збитків, — СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області

У 2016 році слідчі слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області розпочали 97 досудових розслідувань, з яких 73 внесено слідчими до ЄРДР вперше: Із загальної кількості досудових розслідувань 30 відсотків – це кримінальні провадження про тяжкі злочини економічно-фінансового характеру.

Торік слідчими фінансових розслідувань ГУ ДФС в області  закінчено 56 кримінальних проваджень. Як результат, з обвинувальним актом до суду скеровано 11 кримінальних проваджень, 8 кримінальних проваджень направлено до суду з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, а саме 6 на підставі ч.4 ст.212 КК України та 2 за ч.1 ст.366 КК України. 29 кримінальних проваджень, в тому числі за попередні періоди, було спрямовано в прокуратуру області, для подальшого скерування за підслідністю.

Важливо, що за результатами закінчених волинськими слідчими кримінальних проваджень щодо порушень у митно — податковій сфері бюджету відшкодовано понад 6.6 мільйона гривень  завданих збитків. Для захисту інтересів держави слідчі СУ ФР ГУ ДФС в області наклали арешт на майно вартістю понад 4,8 мільйона гривень.

Як свідчить аналітика, найчастіше матеріали для початку досудових розслідувань збирали співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області. Зокрема, за їх матеріалами торік було розпочато 44 досудових розслідування. !8 кримінальних проваджень розпочиналися в зв’язку із самостійним виявленням слідчими кримінального правопорушення. 14 кримінальних проваджень слідчі фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області отримали за підслідністю від інших правоохоронних органів, 10 – розпочали повторно. У п’яти випадках досудові розслідування розпочиналися на підставі актів перевірок суб’єктів господарювання податковими інспекціями, а у 4 випадках — за заявами громадян, підприємств, установ, організацій.

 

Волинські митники попередили спробу незаконного переміщення цигарок

Громадянин України мав намір перевезти потягом «Київ – Варшава» 1740 пачок цигарок до Польщі. Цей контрабандний вантаж він приховав у конструктивних порожнинах купе потяга.

Однак, пильний митний огляд купе поїзда о пів на четверту ранку 18 січня 2017 року засвідчив, що для реалізації за кордоном громадянин переміщував підакцизну продукцію – тютюнові вироби вартістю понад 31 тисячу гривень.

Відтак, фахівці Волинської митниці ДФС склали адмінпротокол  на порушника за ст..483 Митного кодексу України.

 

У 2016 році з доходів волинян до держбюджету сплачено 160,5 мільйона гривень військового збору

За підсумками 2016 року з легальних доходів волинян до держбюджету спрямовано 160,5 мільйона гривень військового збору. Це на понад 18 відсотків більше проти показників 2015 року.

«Позитивна динаміка зі сплати військового збору за підсумками минулого року характерна для всіх районів Волині. Насамперед, це вказує на відповідальне ставлення працедавців, котрі розуміючи важливість легальної оплати праці, своєчасно та в повному обсязі перераховують суми військового збору в бюджет», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як наголосила керівник волинських фіскалів, кожен працюючий повинен розуміти, що саме його легальна зарплата – це не лише гарантований державою соціальний захист, а й така важлива в нинішніх реаліях допомога українській армії.

«Хочу наголосити, що з 1 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів. Тому звертаюся до волинян, котрі в минулому році отримували доходи, з яких не сплачено ПДФО, обов’язково завітати до Центрів обслуговування платників, подати декларацію, а наші фахівці допоможуть визначити належні до сплати ПДФО та військовий збір. Доходи, з яких у минулому році не було сплачено податку на доходи фізичних осіб, обов’язково треба декларувати – це додаткові кошти задля підтримки національного війська», — наголошує Світлана Савчук.

 

 Волинські платники податків торік спрямували до держбюджету понад 2 мільярди гривень податкових платежів

За підсумками 2016 року на Волині сплачено 2 мільярди 43 мільйони гривень податкових платежів. Сума сплачених у 2016 році до державного бюджету податків в області перевищує показники попереднього року на 39,5 відсотка, — інформує управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Волинській області.

«Варто звернути увагу на той момент, що в минулому році волинські платники ПДВ перерахували 785 мільйонів гривень податку на додану вартість, тобто майже на 60 відсотків більше проти 2015 року. Окрім того, з отриманого прибутку волинський бізнес спрямував до державної скарбниці понад 521 мільйон гривень податку на прибуток, що на 55,4 відсотка більше попереднього року. Такі вагомі надходження мобілізовано завдяки постійному вдосконалення процесів адміністрування податкових платежів, якісному податковому супроводу представників сумлінного підприємництва та електронним сервісам, що постійно впроваджуються в процес  обслуговування», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як запевняють в ГУ ДФС у Волинській області, саме завдяки системі електронного адміністрування ПДВ фахівці ДФС отримали ефективний інструментарій для виявлення сумнівних операцій, відтак своєчасно та професійно реагують на потенційні ризики щодо несплати податків чи мінімізації.

«За підсумками 2016 року стан сплати податків повністю відповідає економічним тенденціям та ситуації в реальному секторі економіки. Тож, успішне завершення 2016-го фінансового року та очікуване зростання 2017 –го дають підстави для оптимістичного прогнозу щодо забезпечення бюджетів коштами», — підсумувала Світлана Савчук.

 

У 2016 році з доходів волинян до держбюджету сплачено 160,5 мільйона гривень військового збору

За підсумками 2016 року з легальних доходів волинян до держбюджету спрямовано 160,5 мільйона гривень військового збору. Це на понад 18 відсотків більше проти показників 2015 року.

«Позитивна динаміка зі сплати військового збору за підсумками минулого року характерна для всіх районів Волині. Насамперед, це вказує на відповідальне ставлення працедавців, котрі розуміючи важливість легальної оплати праці, своєчасно та в повному обсязі перераховують суми військового збору в бюджет», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як наголосила керівник волинських фіскалів, кожен працюючий повинен розуміти, що саме його легальна зарплата – це не лише гарантований державою соціальний захист, а й така важлива в нинішніх реаліях допомога українській армії.

«Хочу наголосити, що з 1 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів. Тому звертаюся до волинян, котрі в минулому році отримували доходи, з яких не сплачено ПДФО, обов’язково завітати до Центрів обслуговування платників, подати декларацію, а наші фахівці допоможуть визначити належні до сплати ПДФО та військовий збір. Доходи, з яких у минулому році не було сплачено податку на доходи фізичних осіб, обов’язково треба декларувати – це додаткові кошти задля підтримки національного війська», — наголошує Світлана Савчук.

 

В 2016 році внутрішня безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 190 службових розслідувань та перевірок

 

Протягом минулого року управ- лінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про- ведено 190 службових розсліду- вань та перевірок.

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області 18-ти працівникам фіскальної служби оголошено підозри про скоєння кримінальних правопорушень; винесено 53 подання керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 32 працівника служби.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у 2016 році проведено перевірки 140 кандидатів на зайняття посад в підрозділах ГУ ДФС області. За підсумками перевірок 7 претендентам відмовлено у призначенні на посаду.

 

Податковою міліцією Донеччини у м. Бахмут та м. Маріуполь припинено безліцензійну торгівлю підакцизною продукцією

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2017», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Так, 19 січня 2017 року співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області  в рамках операцій «Акциз – 2017» встановлено два факти здійснення підприємницької діяльності на території м. Бахмут та м. Маріуполь Донецької області, по збуту горілчаних та тютюнових виробів без дозвільних документів, а також без сертифікатів відповідності.

По всім фактам складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму майже 300 тис. гривень, з них
2975 (161,8 дал) пляшок алкогольних виробів на суму 224,4 тис. гривень та 2690 пачок тютюнових виробів на суму 74 тис. гривень.

 

Вклад Донеччини у розвиток української армії за 2016 рік – майже 450 мільйонів гривень

Саме таку суму військового збору перерахували платники податків Донецької області у 2016 році на підтримку обороноздатності української армії. Надходження січня-грудня 2016 року на 10 млн грн перевищують показники відповідного періоду 2015 року.

Основними чинниками позитивної динаміки сплати військового збору є зростання мінімальної заробітної плати, результати заходів направлених на протидію виплати заробітних плат у «конвертах» та легалізація найманих працівників. Крім того, вагоме місце у надходженнях військового збору займає сумлінне ставлення платників області до свого конституційного обов’язку зі сплати податків.

У розрізі органів фіскальної служби Донецької області, у 2016 році найбільші суми військового збору зібрано Маріупольською ОДПІ –  129,7  млн грн, Слов’янською ОДПІ – 70,2 млн грн, та Красноармійською ОДПІ –  66,1 млн гривень.

Нагадуємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходів, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низки інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

 

Донецька митниця ДФС: у 2016 році на 42% виявлено більше порушень митних правил

Протягом 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 61 порушення митних правил, що на 42% більше, ніж за січень-грудень 2015 року (35 порушень). Із загальної кількості справ у 18 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму майже 120 тис. гривень. На розгляд до суду направлено 20 справ про порушення митних правил на суму понад 937 тис. гривень. Також, у звітному періоді було виявлено факт незаконного переміщення наркотичних засобів через митний кордон України, а саме таблеток «трамадол».

Протягом року активно проводилась робота у напрямку взаємодії з правоохоронними органами Донецької області щодо протидії порушенням митного законодавства України.

Так, упродовж дванадцяти місяців 2016 року співробітниками управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС спільно із представниками правоохоронних та контролюючих органів проведено 19 спільних заходів, в результаті яких виявлено 17 порушень митних правил з реально вилученими предметами на суму майже 35 тис. гривень.

За результатами проведеної у 2016 році роботи до державного бюджету перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму майже 260 тис. грн, що на 47% або на 135 тис. грн більше ніж торік.

В результаті аналітично-пошукової роботи у звітному році Донецькою митницею ДФС до митних органів країн СНД, ЄС та Грузії направлено 10 запитів з метою перевірки достовірності відомостей, зазначених у документах, які надавались суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності під час здійснення митного оформлення товарів.

Одним із фактів виявлених порушень митних правил за результатами проведеної роботи у році, що минув, є випадок незаконного переміщення предметів правопорушення через митний кордон України, а саме експорту продуктів харчування з використанням документів, які містять неправдиві відомості.

Встановлено, що суб’єктом господарювання протягом квітня-вересня 2016 року, здійснено ризикові зовнішньоекономічні операції під час вивезення товару «продукти харчування». Суб’єктом здійснено експорт товарів за 14 митними деклараціями у кількості майже 280 тис. кг на загальну суму більше 120 тис. доларів. Згідно з наданими до митного оформлення документами, товари повинні були відправлятись автомобільним транспортом до Республіки Грузія через територію Російської Федерації.

В ході проведення перевірки встановлено, що перевантаження товару здійснювалось біля міжнародного пункту пропуску «Успенка-Матвєєв Курган», де на теперішній час припинено рух автомобільного транспорту.

У подальшому було встановлено, що фактично товари ввозились до тимчасово непідконтрольної території України. На міжнародний запит Донецької митниці до митних органів Республіки Грузія щодо митного оформлення вищезазначених товарів встановлено, що митне оформлення товарів у Грузії не здійснювалось.

Таким чином, суб’єктом підприємницької діяльності було сформовано суми до бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2016 року за рахунок здійснення експортних операцій шляхом експорту товару з подальшим їх поверненням до України через непідконтрольні пункти пропуску без відповідного документального оформлення.

За даним фактом Прокуратурою Донецької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань  внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. На теперішній час досудове слідство триває.

 

Житомирська митниця ДФС поповнила державний бюджет на 2 194,5 млн. грн.

Житомирською митницею ДФС за 2016 рік перераховано до Державного бюджету України 2194,5 млн. грн.

Індикативний показник доходів до Державного бюджету України за 2016 рік ( 1 790,2 млн. грн.) виконано на 122,6%, або + 404,3 млн. .

Цільовий показник доходів до Державного бюджету України за 2016 рік (2 049,1 млн. грн.) виконано на 107,1% , або +145,4 млн. грн.

Житомирською митницею ДФС вживались заходи щодо контролю достовірності декларування, щоденно здійснюється моніторинг митної вартості товарів, перевірка правильності визначення країни класифікації та країни походження товарів. Додаткові надходження за рахунок здійсненних заходів становлять: 45,7 млн. грн. за напрямком контролю митної вартості товарів, 8,5 млн. грн. у напрямку контролю за класифікацією товарів, 1,9 млн. грн. у напрямку контролю  за країною походження товарів.

Житомирська митниця ДФС від реалізації митного конфіскату до держбюджету спрямувала 368,2 тисяч гривень

За 2016 рік Державною виконавчою службою Житомирського Головного управління юстиції перераховано до Державного бюджету кошти від реалізації конфіскованого майна в сумі 368,2 тис. грн., а також кошти від розпорядження майном, вилученим в рахунок забезпечення штрафу в сумі 3,7 тис. грн.

Житомирською митницею ДФС за 2016 рік перераховано до Державного бюджету кошти по закінченню терміну зберігання на депозитному рахунку, від реалізації майна, за яким власник, або уповноважена особа не звернулися до закінчення строків зберігання, майна поміщеного в режим відмови на користь держави, швидкопсувного майна в сумі 290,0 тис. грн.

За 2016 рік органам Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на загальну суму 6161,5 тис. грн., безоплатно передано культурних цінностей на 26,3 тис. грн., знищено медикаментів на суму 1,9 тис. грн. Крім того, Житомирською митницею ДФС в 2016 році було передано органам Державної виконавчої служби автомобіль, вилучений в рахунок забезпечення сплати штрафу на суму 94,7 тис. гривень.

 

Закарпатська митниця розглянула більше 1,5 тис. справ про порушення митних правил

Протягом 2016 року Закарпатською митницею ДФС розглянуто в повному обсязі 1524 справи про порушення митних правил. У відомстві зазначають, що в 1497 випадках прийнято рішення про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу на суму майже 12,2 млн грн. У порівнянні з 2015 роком митниця розглянула 1242 справи, по 1229 справах було накладено штрафи на суму 4,1 млн грн. Про це інформує Станіслав Балуєв – в. о. начальника Закарпатської митниці ДФС.

За словами виконуючого обов’язки керівника митниці протягом 2016 року відомством на розгляд до суду передано 855 справ про порушення митних правил на суму 33,1 млн грн. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень вартістю 21,1 млн грн та накладено штрафів на 14,7 млн грн.

Водночас, Станіслав Балуєв зазначає, що протягом січня-грудня 2016 року Закарпатською митницею ДФС до Апеляційного суду Закарпатської області направлено 26 апеляційних скарг на постанови суду першої інстанції. Відтак судом задоволено 5 скарг, 3 – задоволено частково, 12 – залишено без задоволення.

.

Закарпатські митники виявили майже 5000 пачок цигарок

На митному посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС припинено спробу вивезення до країн ЄС тютюнових виробів. Незаконно перемісти цигарки через митний кордон намагався громадянин України.

Українець на митний пост заїхав автомобілем «Mercedes Benz 316» із вітчизняною реєстрацією.

На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було направлено для проведення поглибленого митного огляду.

В ході проведеного огляду у співвітчизника були виявлені приховані від митного контролю тютюнові вироби» з акцизними марками України «CAMEL BLUE», «CHESTERFIELD RED», «WINSTONE CLASSIC», «WINSTONE BLUE», «PALL MALL SILVER 6» ТА «MARLBORO GOLD» загальною кількістю 4960 пачок, вартістю понад 110 тис грн.

Відтак в спеціально виготовленому сховищі (тайнику) транспортного засобу працівники митниці та прикордонники виявили приховані від митного контролю цигарки.

Таким чином, громадянин вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України тютюнових виробів з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлних сховищ.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, цигарки та транспортний засіб загальною вартістю – 330 тис. грн вилучено.

 

Протягом 2016 року закарпатські платники земельного податку сплатили понад 224 млн грн

 

Згідно статистичних даних органів ДФС Закарпаття, власники та орендарі земельних ділянок області впродовж 2016 року сплатили до місцевих бюджетів понад 224,6 млн грн земельного податку. Зокрема, юридичні особи забезпечили до скарбниці понад 185,3 млн грн та понад 39,2 млн грн – фізичні особи.

Розглядаючи надходження за вказаний період, у фіскальному відомстві області спостерігають, що у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року сплата земельного податку збільшилась на 98,8 млн грн.

Варто нагадати, що чинний порядок подання звітності не змінено. Платники земельного податку – юридичні особи мають подати податкову декларацію з плати за землю з 1 січня до 20 лютого 2017 року з урахуванням нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Слід пам’ятати, форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена Наказом Міністерства фінансів України №560 від 16 червня 2015 року.

Крім того, відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу при поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативно-грошової оцінки землі.

Щодо фізичних осіб, нарахування сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Разом з тим ст. 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

 

Запорізькі підприємства розрахувались із податковими боргами майже на 400 мільйонів

За рахунок погашення податкового боргу за минулий рік до бюджетів усіх рівнів надійшло 397,2 мільйона гривень. Зокрема, до державного бюджету сплачено майже 155 мільйонів, до місцевого – понад 242 мільйони.

Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, 60 відсотків із загальної суми суб’єкти господарювання погасили завдяки розстроченню податкового боргу. Застосовуючи відповідну процедуру, платники спрямували до бюджетів близько 239 мільйонів.

Крім того, у розрізі основних заходів, які застосовує фіскальна служба, до бюджету залучено майже 14 мільйонів у вигляді стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення готівкових коштів. За рахунок звернення до суду погашено 3 мільйони, від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 8 мільйонів, від реалізації майна, яке знаходиться у податковій заставі, скарбниці поповнились на 1,7 мільйона.

Лише за останній місяць платники, які мали податковий борг, повернули державі 51 мільйон, більшу частину з якого сплачено до місцевого бюджету – 35,6 мільйона.

Нагадаємо, погашення податкового боргу платників податків регулює глава 9 Податкового кодексу України, зокрема, умови і підстави розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкової заборгованості – стаття 100 ПКУ.

 

Фахівці фіскальної служби Запорізької області поповнили ринок офіційної праці 4400 робітниками

Завдяки заходам органів ДФС регіону з детінізації сфери зайнятості населення у 2016 році офіційну працю та зарплату отримали 4390 громадян, які працювали без належного оформлення у роботодавців. Їм виплачено майже 5,2 мільйона гривень доходу. Завдяки цьому бюджети поповнились на 2,3 мільйона гривень, у тому числі на 959 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,3 мільйона єдиного соціального внеску.

Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук під час обласної селекторної наради.

Захід з питань реалізації підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати було проведено за участю керівництва Запорізької облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Запорізькій області, ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області та органів місцевої виконавчої влади.

Як зазначив Олег Матвійчук, упродовж року співробітники фіскальної служби області провели 276 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з питань дотримання вимог податкового законодавства під час виплати доходів громадянам.

У результаті порушникам нараховано 24,3 мільйона податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та 5,8 мільйона ЄСВ, з яких майже 10,5 мільйона вже сплачені до бюджетів та соцфондів.

Крім того, він відзначив, що органи фіскальної служби постійно проводять галузевий аналіз суб’єктів господарювання на предмет виявлення фактів виплат заробітних плат на рівні менше, ніж встановлений законодавством. Так, найбільше таких випадків встановлено у сільському господарстві, торгівлі та сфері надання послуг.

Посадовець також підкреслив, що на сьогодні істотно зросли вимоги до належного оформлення найманих працівників та підвищено ступінь відповідальності роботодавців. Передусім, це стосується штрафних санкцій за використання нелегальної праці, несплату податків та неподання звітності щодо робітників.

Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Едуард Гугнін повідомив, що в регіоні створена робоча група, до складу якої увійшли представники обласної та районної влади, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та інші державні органи. Вона буде здійснювати моніторинг оплати праці на підприємствах та установах Запорізької області, а також з питань неухильного дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо підвищення рівня мінімальної зарплати.

Увагу було акцентовано на тому, що на сьогодні органами місцевої влади надані повноваження щодо контролю за виплатами заробітних плат на підприємствах різних форм власності.

Попередні підсумки робочої групи планують розглянути у середині лютого поточного року.

 

Результат діяльності податкової міліції Запорізької області: до бюджету спрямовано понад 37 мільйонів

За результатами роботи оперативних підрозділів фіскальної служби Запорізької області у 2016 році бюджету відшкодовано понад 12,5 мільйона гривень, ще майже 25 мільйонів стягнуто внаслідок відпрацювання «конвертів».

Як повідомив начальник оперативного управління Головного управління ДФС у Запорізькій області Богдан Красюк, торік за матеріалами співробітників податкової міліції обліковано 73 кримінальні провадження, 97 відсотків з яких – це тяжкі злочини у сфері економіки. Майже половина з них стосується ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

До суду направлено 19 розслідувань, у тому числі 6 – для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням збитків. За закінченими провадженнями порушники повернули державі більш ніж 12,5 мільйона гривень.

Крім того, оперативники ДФС ліквідували діяльність п’яти «конвертаційних центрів» із загальним обсягом проконвертованих коштів у 650 мільйонів та ймовірними втратами бюджету майже 102 мільйони. За результатами відпрацювання контрагентів та фіктивних суб’єктів господарювання до бюджету стягнуто 24,8 мільйона.

У сфері державних закупівель викрито 18 злочинів, 7 з яких – за ухилення від сплати податків та єдиного соціального внеску (ст.212, 212 1 КК України), 11 – за привласнення, розтрату або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України).

За фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ з бюджету розпочато чотири кримінальні провадження, а також встановлено 26 випадків ухилення від сплати податку, у результаті чого порушники нестимуть відповідальність за ст. 212 КК України.

У митній сфері співробітники податкової міліції виявили 7 злочинів, які стосувалися ухилення від сплати податків у великих розмірах, перекрили 6 каналів потрапляння на територію області товарів підакцизної групи поза митним контролем.

 

На Івано-Франківщині надійшло більше 190 мільйонів гривень на допомогу армії

За січень-грудень 2016 року платники податків Прикарпатті направили для сприяння обороноздатності України 192,9 млн. грн. військового збору. Що на 34,7 млн. грн. більше ніж у аналогічному періоді 2015 року. Про це повідомили у відділі податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

 

Кіровоградщина: в рамках операції „Акциз – 2016” вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 16,9 млн. гривень

За підсумками роботи в рамках операції «Акциз-2016» співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 18 кримінальних проваджень за ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), з яких 12 за ч. 3 ст. 204 КК України. Припинено діяльність чотирьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 16,9 млн.гривень, у тому числі:

спирт етиловий – 7 290,3 дал. на суму 10,9 млн.грн.,

лікеро-горілчані напої – 826,0 дал. на суму 0,9 млн. грн.,

паливно-мастильні матеріали 221,9 тон на суму 4,8 млн.грн.,

16 212 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку на суму 0,3 млн. гривень.

Направлено до суду 14 кримінальних проваджень, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 204 КК України, у тому числі одне відносно організованої злочинної групи осіб.

З метою підвищення рівня контролю у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, активізації заходів із протидії правопорушенням у вказаній сфері, очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікованої, незаконно виготовленої та переміщеної через митний кордон України підакцизної продукції, збільшення надходжень акцизного податку до бюджету, та враховуючи позитивні результати операції „Акциз 2016”, з 17.01.2017 року Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області розпочато операцію „Акциз 2017”.

 

Стан боротьби з корупцією в органах ДФС Кіровоградщини за 2016 рік

За січень-грудень 2016 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 482 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

За 2016 рік проведено 68 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 34 подання, для вжиття заходів реагування, в наслідок чого притягнуто до відповідальності 15 посадових осіб. До правоохоронних органів направлено 28 матеріалів перевірок.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області правоохоронними органами відкрито 10 кримінальних проваджень, а саме: за ч.2 ст.364 КК України – 5, ч.3 ст.365 КК України – 1, ч.3. 368 КК України -3, ч.1 ст.366 КК України – 1.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки викрито факти порушень чинного митного та податкового законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,9 млн. грн. та 6,8 млн. грн. відповідно.

Нагадуємо, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» — (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

В Центрах обслуговування платників Луганщини надано майже 65 тисяч адмінпослуг

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що обслуговування платників податків та громадян Луганщини здійснюється у 16 Центрах обслуговування платників. В них за 2016 рік працівники органів ДФС надали 64 тис. 980 адміністративних послуг.

У відомстві зазначили, що найчастіше відвідувачі ЦОПів користуються послугою з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За вказаний період було надано 36,1 тис. таких карток.

За послугою з реєстрації книг обліку розрахункових операцій суб`єкти господарювання звернулися 4,2 тис. раз, з реєстрації розрахункових книжок – майже 1,7 тис. раз.

За цей час також видано понад 3,8 тис. ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Частими клієнтами Центрів обслуговування є платники єдиного податку. За звітний період майже 3 тис. підприємців зареєструвалися платниками єдиного податку та понад 4 тис. «спрощенців» звернулися за витягом з реєстру платників єдиного податку.

Мешканці області зверталися до ЦОПів за довідкою про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), довідкою про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби.

З повним переліком послуг, що надаються у Центрах обслуговування платників, можна ознайомитись на суб-сайті Головного управління ДФС у Луганській області (http://lg.sfs.gov.ua).

 

На Луганщині викрили сільгосппідприємство, яке не сплатило до бюджету понад 4 млн грн податків

Співробітники оперативного управління Головного управління  ДФС у Луганській області в Новоайдарському районі виявили фермерське господарство, яке знаходилося на спеціальному режимі оподаткування ПДВ та ухилилося від сплати податків у великому розмірі.

Під час проведення перевірки встановлено, що службові особи суб’єкта господарювання для штучного зменшення нарахувань до бюджету податків протягом 2015 – 2016 років навмисно відображали в деклараціях з ПДВ придбання добрив та отримання послуг з обробки землі від декількох підприємств транзитно-конвертаційної спрямованості. При цьому останні не мали основних засобів та найманих працівників, необхідних для здійснення поставки вказаних товарів та надання зазначених послуг.

У такий спосіб службові особи підприємства безпідставно завищили суми податкового кредиту з ПДВ, ухилившись від сплати до бюджету 4,2 млн грн податку на додану вартість.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення. Відносно службових осіб розпочато кримінальне провадження, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України.

 

У Підакцизний фальсифікат – у полі зору податківців

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» вчора, 17.01.2017 р., під час патрулювання лінії розмежування затримали мешканця м. Золоте-5. Він намагався поза межами контрольного пункту в’їзду-виїзду «Золоте» незаконно перемістити 80 пачок тютюнових виробів іноземного виробництва без акцизних марок. Під час перевірки з’ясовано, що сигарети він придбав у тимчасово непідконтрольному Україні у м. Первомайську

та перевозив їх до м. Золоте. За вказаним фактом стосовно громадянина складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП. Тютюнові вироби вилучені.

Крім того, під час патрулювання у с.Троїцьке фіскальним нарядом зупинено «Шевроле Авео» під керуванням мешканця м. Краматорськ. За результатами огляду авто податківці виявили 30 лiтрiв фальсифікованої горілки та 10 лiтрiв коньяку, які він перевозив для подальшої реалізації.

Стосовно вказаного громадянина складено адмінпротокол за ст.177-2 КУпАП.

 

«Фантомівці» проти контрабандного тютюну

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» у м. Сєвєродонецьку виявили магазин, який працював з порушеннями чинного законодавства України. Перевіркою встановлено, що серед асортименту товарів були 16 видів тютюнових виробів виробництва Росії, Молдови, Болгарії без марок акцизного збору встановленого зразка.

За результатами перевірки на порушницю — продавця магазину складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 177-2 КУпАП.

Майже 450 пачок сигарет на загальну суму понад 5 тис. грн вилучено.

Крім того, під час патрулювання лінії розмежування «фантомівці» затримали мешканку м. Первомайськ, яка намагалась поза межами контрольного пункту в’їзду-виїзду «Золоте» незаконно перемістити 40 пачок тютюнових виробів виробництва Білорусії с акцизними марками т.з. ЛНР. 
Під час проведення перевірки встановлено, що сигарети вона придбала у тимчасово непідконтрольному Україні м. Первомайськ та перевозила їх до м. Рубiжне.

Тютюнові вироби вилучені. 
За вказаним фактом стосовно громадянки складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

 

У 2016 року на Львівщині платниками сплачено до бюджету 12 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання води

Як повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області платники податків у 2016 році сплатили до державного бюджету рентної плати за спеціальне використання води 12,0 млн. гривень.

Станом на 01.01.2017 року зареєстровано 5473 платників — юридичних осіб. Найбільшими бюджетоформуючими платниками є: ПАТ “Карлсберг Україна”, ТОВ “Карпатські мінеральні води”, ТЗОВ “Аква-Еко” та ПРАТ “Компанія Ензим”.

 

Податкові міліціонери Львівської області виявили реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв

В межах цільової операції „Акциз — 2017” працівниками податкової міліції Львівській області ліквідовано незаконне виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв.

Так, за наслідками проведених на підставі ухвал суду обшуків у місті Стрий, в житлових, торгівельних і підсобних приміщеннях магазинів виявлено і вилучено 560 літрів готового купажу фальсифікованих алкогольних напоїв у 35-ти каністрах, 50 літрів алкогольного фальсифікату у пластикових пляшках, пуста тара різних об’ємів, 600 корків, 3 спиртометри, мірник, фільтри, шланги, лійки та інші засоби та інші пристосування для виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

Всього в ході ліквідації підпільного виробництва вилучено понад 600 літрів лікеро-горілчаних виробів з ознаками підробки, орієнтовною вартістю 100 тис.гривень.

У Львівській митниці назвали найбільш завантажені пункти пропуску Львівщини

У 2016 році пункти пропуску Львівщини перетнуло на 3,8% більше транспортних засобів, ніж у 2015 році, а пасажиропотік збільшився на 8,0%.

У 2016 році основний потік вантажного автотранспорту прямував через п/п «Краковець – Корчова» – понад 192 тис.

У пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» митний кордон України перетнула найбільша кількість автобусів – більш ніж 32 тис.

Легкові автомобілі переважно перетинали кордон у пунктах пропуску «Краковець – Корчова», «Шегині – Медика» та «Рава-Руська – Гребенне» – в середньому 1 млн.

Кількість громадян, що перетнули кордон у пункті пропуску «Шегині – Медика» (разом з пішим переходом), є найбільша – майже 5,4 млн осіб, що становить близько 32% пасажиропотоку через митний кордон України у Львівській області. Серед залізничних пунктів пропуску абсолютна першість за кількістю залізничного транспорту, що перетинає митний кордон України, належить пункту «Мостиська – Пшемисль», і відповідно, переміщення через митний кордон найбільшого обсягу вантажів залізничним транспортом здійснюється через цей пункт пропуску.

Загалом упродовж 2016 року державний кордон на Львівщині перетнуло 5 274 183 транспортних засобів та 16 753 323 осіб.

 

Аудитори фіскальної служби Миколаївської області поповнили бюджет на 30 млн. гривень

У 2016 році органами ДФС у Миколаївській області проведено 409 документальних перевірок суб’єктів господарювання. За результатами контрольно-перевірочної роботи до бюджету забезпечено 30 млн. гривень.

За словами в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у  Миколаївській області Максима Баймуратова, органами ДФС у Миколаївській області приділяється значна увага покращенню сервісного обслуговування платників податків, створенню зручних умов для отримання адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг, необхідних для успішного ведення бізнесу.

Зокрема, органами ДФС у Миколаївській області вживається низка заходів щодо зменшення адміністративного тиску на бізнес, у тому числі послідовно скорочується кількість перевірок суб’єктів господарювання.

Слід зазначити, що при зменшенні кількості проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання, відбулось підвищення ефективності контрольно-перевірочних заходів, збільшилися надходження на одну планову перевірку на 62 відс., у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. При цьому, одним аудитором донараховано узгоджених грошових зобов’язань на 45 відс. більше, ніж у 2015 році.

Підрозділами аудиту органів ДФС у Миколаївській області  проводиться ретельний відбір підприємств для проведення перевірок, у тому числі оцінка ризиків несплати податків та зборів до бюджету. За результатами цієї роботи приймається рішення про проведення перевірки.

Як зазначив в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у  Миколаївській області Максим Баймуратов, з 1 січня  2017 року припинено дію мораторію на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік. Тому, роботу підрозділів аудиту органів ДФС у  Миколаївській області зорієнтовано на оперативне реагування за фактами ухилення від оподаткування, з метою забезпечення надходження коштів до бюджету.

Бажаємо усім суб’єктам господарювання успішного ведення бізнесу, високих прибутків та сумлінної сплати податків!

 

Податковою міліцією Одещини з незаконного обігу вилучено тютюнові вироби на суму понад 373 тисячі гривень

Тютюнові вироби виробництва Російської Федерації, без марок акцизного податку, виявлені під час огляду транспортного засобу  на трасі Подільск — Балта.

Огляд проводився співробітниками податкової міліції спільно із прикордонниками у рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 1 статті 204 Кримінального кодексу України.

Загалом, з незаконного обігу  виявлено та вилучено 12 440 пачок тютюнових виробів на загальну суму 373 200 гривень.

У випадку потрапляння вилучених товарно-матеріальних цінностей на внутрішній ринок України, збитки у вигляді ненадходження до Державного бюджету акцизного податку склали б  понад 186 000 гривень.

 

Понад 3 млн.грн. штрафів накладено на порушників митних правил на Полтавщині впродовж минулого року

Як повідомив в.о. начальника Полтавської митниці ДФС Валерій Остапчук, за результатами правоохоронної роботи Полтавської митниці ДФС у 2016 році було заведено 137 майже 56 млн.грн. 414 тис.грн.

А саме, з впродовж минулого року, спільно з правоохоронними органами області митниками було проведено 16 спеціальних заходів, за результатами яких складено 14 протоколів про порушення митних правил. В ході цих заходів вилучено із незаконного обігу на території області товарів/предметів загальною вартістю близько 179 тис.грн.

В 2016 році в рамках проведення всеукраїнської операції «Рубіж-2016» Полтавською митницею ДФС в ході здійснення контрольних заходів у взаємодії з оперативним управлінням ГУ ДФС У Полтавській області було заведено 47 справ про порушення митних правил на загальну суму понад 55,8 млн грн.

Протягом 2016 року в рамках проведення всеукраїнської операції «Акциз-2016» Полтавською митницею ДФС в ході здійснення контрольних заходів у взаємодії з оперативним управлінням ГУ ДФС У Полтавській області було заведено 13 справ про порушення митних правил на загальну суму 74 тис.грн.

На порушників митних більш ніж 3 млн. 428 тис. грн.  Судами прийнято рішення про конфіскацію товарів/предметів, що були об’єктами митних правопорушень на суму 875,6 тис.грн.

За результатами позовної роботи органів ДФС Полтавщини у 2016 році до бюджету надійшло 57,3 млн. грн.

А це на 26,9 млн.грн. або на 88% більше у порівнянні з 2015 р., про це азначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий. Протягом 2016 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 1486 справ, стороною в яких виступають органи ДФС Полтавської області на загальну суму понад 5 мільярда 365 млн. грн.

Всього, із загальної кількості справ, що перебували на розгляді, вирішено  на користь органів ДФС – 438 справ на суму 934,8 млн. грн., на користь платників  – 284 справи на суму 784,3 млн. грн.

Станом на 1 січня 2017 року на розгляді у судах знаходилось 9 справ на суму 20,4 млн.грн., за позовами платників податків про стягнення бюджетної заборгованості по ПДВ, з них розглянуто 6 справ на суму 12,9 млн.грн. та вирішено: на користь органів ДФС області  – 1 справа на суму 0,445 млн. грн., на користь платників  – 5 справ на суму 12,5 млн. грн.

За результатами проведеної позовної роботи органами ДФС Полтавщини впродовж минулого року до бюджету надійшло 57,3 млн. грн.

Протягом січня–грудня 2016 року в Головному управлінні ДФС у Полтавській області на розгляді  знаходилось 441 скарг платників на 551 податкове повідомлення-рішення на суму майже 1,7 млрд. грн. За результатами розгляду 412 скарг на 509 податкових повідомлення рішення було скасовано – 123 рішення на суму 38,9 млн.грн., збільшено зобов’язання – по 10 податковим повідомленням рішенням на суму 0,8 млн.грн.

 

У 2016 році надійшло 2,9 млн.грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань

За 12 місяців 2016 року до Зведеного бюджету надійшло 2,9 млн.грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань (заготівля ягід, грибів, лікарської сировини та інших видів лісової продукції).

В Головному управлінні ДФС у Рівненській області нагадують:  громадяни, котрі збирають лісову продукцію – гриби та ягоди для власних потреб, не є платниками ПДФО, тобто, реалізуючи лісові ягоди та гриби на ринку, не зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб.

Разом з тим, заготовляючи з комерційною метою дари лісу в громадян, підприємці виступають податковими агентами, відтак — повинні відобразити суму виплачених коштів у закупівельній відомості та перерахувати до бюджету належну суму податку.

Протидія незаконному обігу підакцизних товарів триває

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у   Рівненській області в рамках операції «Акциз-2017» в одному з райцентрів області викрито АЗС, на якій здійснювалась роздрібна торгівля ПММ громадянином без необхідних документів дозвільного характеру.

За результатами проведених заходів вилучено 3 тонни дизельного палива орієнтовною вартістю 75 тис. грн. та обладнання, що використовувалось для зберігання та реалізації ПММ.

Вилучені ТМЦ, загальною орієнтовною вартістю 175 тис. грн. передані на відповідальне зберігання.

Проводиться збір та оформлення матеріалів для прийняття рішення згідно вимог чинного законодавства

ГУ ДФС у Рівненській області

 

До Зведеного бюджету Рівненщини у 2016 році надійшло понад 156 мільйонів гривень рентної плати

У 2016 року до Зведеного бюджету Рівненської області платниками податків перераховано 156,3 млн.грн. рентних платежів,  в тому числі до державного бюджету 68,9 млн.грн., до місцевої скарбниці  87,4 млн.грн.

Надходження сформували такі рентні платежі, як плата за спеціальне використання лісових ресурсів, за спеціальне використання води, за користування надрами для видобування корисних копалин, за користування радіочастотним ресурсом України та за транспортування нафтопродуктів магістральними нафтопроводами.

Найбільша сума надійшла до бюджету від плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 90,9 млн.грн. Друге місце серед рентних платежів займає плата за спеціальне використання води (надходження  склали 30,5 млн.грн.).

Від плати за користування надрами скарбниці поповнились на 24,5 млн.грн. По інших видах рентних платежів  надійшло до бюджету  10,4 млн.грн.

На Рівненщині росіянин намагався незаконно вивезти з України майже тисячу колекційних поштових марок

Працівниками Рівненської митниці ДФС вчора було упереджено спробу незаконного переміщення через митний кордон України великої кількості поштових марок, які, ймовірно, мають культурну цінність. Про це сьогодні повідомив в. о. заступника начальника Рівненської митниці ДФС В’ячеслав Михалюк.

- Громадянин Російської Федерації автомобілем «VW SHARAN» їхав із України до РФ. На митному посту «Городище» обрав смугу руху «зелений коридор» — тобто заявив, що не переміщує жодних предметів, які підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження щодо вивезення. Проте, під час проведення митного контролю, наші працівники виявили у багажнику три альбоми з поштовими марками різної тематики та різних країн. Ймовірно, вони становлять культурну цінність для України, — деталізував подію Михалюк.

По даному факту відносно громадянина Російської Федерації було складено протокол про порушення митних правил, встановлених ст. 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено та передано для подальшої експертизи для встановлення культурної цінності.

Рівненська митниця ДФС нагадує: вивезення за межі території України знаків поштової оплати, виданих ДО 1991 року, — можливе лише за наявності відповідного дозволу.

Відповідно до вимог п.9 Переліку сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю не потрібен, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року N 258 « Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України» − дозвіл на вивезення за межі території України не потрібен для знаків поштової оплати України: поштових марок і блоків, маркованих поштових конвертів і маркованих поштових карток (художніх й стандартних) виданих після 1991року.

 

На Рівненщині під час обшуку вилучено підакцизної продукції майже на 18,8 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Рівненської області в рамках проведення операції „Акциз-2017” та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.204 КК України, на підставі ухвал суду проведено обшук складських приміщень одного із підприємств м. Рівне, де з незаконного обігу вилучено товари підакцизної групи на суму 18 млн. 795 тис. грн. з марками акцизного податку, що мають ознаки підроблення.

Так, вилучено алкогольні напої в асортименті у кількості 21 365 пляшок об’ємом 0,5 л (всього 1068,25 дал) на загальну суму 1 млн. 495 тис. грн., тютюнові вироби в кількості 864 500 пачок на суму 17 млн. 300 тис. грн.

Слідчі дії тривають.

 

Понад 134 млн. гривень – економічний ефект від діяльності оперативно-слідчих підрозділів ГУ ДФС у Сумській області в 2016 році

Про це  та інші минулорічні досягнення в діяльності  оперативно-слідчих підрозділів повідомив перший заступник начальника  Головного управління  ДФС у Сумській області  Геннадій Кавкало.

Так, оперативно-слідчі підрозділи ГУ  ДФС у Сумській області  в 2016 році вилучили з незаконного обігу підакцизної продукції на суму понад 22,3 млн. гривень. За словами Геннадія Кавкала, для досягнення повної детінізації алкогольного ринку  протягом минулого року вживалися комплексні заходи щодо перекриття незаконних каналів постачання спирту, припинення незаконного обігу лікеро-горілчаних та тютюнових виробів.

Зокрема,  було припинено незаконну торгівлю понад 12 тисячами літрів лікеро-горілчаних виробів на суму 1,7 млн. грн,  що реалізовувалися із порушенням чинного законодавства,  та більш ніж 75 тисячами літрів спирту вартістю 9,9 млн. грн, що мав бути використаний для контрафактного виробництва алкогольних напоїв.

Також вилучено понад 38 тисяч пачок тютюнових виробів та близько 500 тонн пально-мастильних матеріалів.

За результатами відпрацювання ризикових експортно-імпортних операцій, а саме: коригування митної вартості товарів за наслідками перевірок, конфіскації товарів, накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів тощо, до бюджету в минулому році додатково залучено 8,6 млн. гривень.

Спільно із співробітниками Сумської митниці ДФС встановлено 42 факти заниження митної вартості товарів, за результатами коригування якої збільшено митних платежів на 7 млн. гривень.

З незаконного обігу вилучено товарів на суму 99,2 млн. гривень. У закінчених кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування збитків у розмірі 7,5 млн. гривень.

Податковою міліцією Сумщини  в минулому році ліквідовано конвертаційний центр, що діяв протягом 2015-2016 років на території Сумської області. Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 60 млн. гривень. За ухилення  від сплати податків в особливо великих розмірах стосовно службових осіб підприємств, що входили до складу конвертаційного центру, розпочато кримінальне провадження.

 

Сумські митники ДФС вилучили годинники вартістю 103 тисячі гривень

Сьогодні вночі співробітниками Сумської митниці ДФС спільно із правоохоронними органами Сумської області було зупинено спробу контрабандного переміщення товару.

Під час здійснення митного огляду у потязі сполученням «Москва-Львів» на станції «Хутір-Михайлівський» Сумської митниці ДФС виявлено 141 чоловічий наручний годинник та 14 подарункових футлярів. Товари 47-річний зловмисник сховав у міжстелевому просторі купе відпочинку провідника, що утруднювало виявлення.

Наразі предмети правопорушення вилучено, вартість знахідки оцінено у майже 103 тисячі гривень.

За даним фактом головним державним інспектором Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон Україні з приховуванням вид митного контролю”.

 

Торік на Тернопільщині до соцфондів спрямовано майже 1,7 млрд гривень ЄСВ

Платники Тернопільщини у 2016 році перерахували до бюджету 1 млрд 689 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 126,7 млн грн більше за очікувані показники. Виконання бюджетного призначення становить майже 108,1%.

Зокрема, за підсумками грудня минулого року сплачено 192,1 млн грн ЄСВ, додатково надійшло 16,8 млн гривень.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, ці кошти будуть спрямовані на соціальні гарантії держави по пенсійних виплатах, для надійного захисту під час безробіття, професійних захворювань  чи нещасних випадках. А тому цього року буде активізовано роботу фіскальної служби з детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

На Харківщині податкова міліція викрила чергових псевдо-бізнесменів

Працівники податкової міліції регіону викрили підприємство, посадові особи якого, шляхом укладання уявних угод, намагалися відправити до своїх кишень майже мільйон гривень.

Про це повідомляє начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін.

В ході розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України, було встановлено, що одне з харківських підприємств, яке спеціалізувалося на відновленні відсортованих відходів, протягом 2015 року уклало низку угод із будівельною кампанією. Однак, на перевірку виявилося, що угоди фіктивні та єдина їх функція – незаконне збагачення директора підприємства та головного бухгалтера.

Наразі, усі завдані державі збитки у розмірі 960,6 тис.грн. відшкодовано.

 

Чиста екологія Таврії обійшлась бізнесменам в 10 мільйонів гривень

Торік екологічний податок на Херсонщині сплачували 2127 платників податку. Так, до бюджетів усіх рівнів надійшло  10,4 млн.грн. податку за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми надходжень 80 відс. або 8,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад. Ще 2,1 млн. грн. екологічного податку надійшло до державного бюджету.

Найбільші суми за забруднення довкілля сплатили комунальні водопостачальні підприємства нашої області. Так, за скиди у водні об’єкти забруднюючих речовин платники  віддали до зведеного бюджету майже 5 млн.гривень. Трохи менше забруднюють довкілля платники, діяльність яких пов’язана із розміщенням виробничих та твердих побутових відходів. Їх вклад до зведеного бюджету склав  — 2,4 млн.грн. екоподатку.

Нагадаємо: сума екологічного податку обчислюється за податковий (звітний) квартал. Останній день подання податкової декларації екологічного податку за IV квартал 2016 року – 9 лютого 2017 року. Останній день сплати – 17 лютого 2017 року.

 

Херсонські ліси збагатили місцеві бюджети майже на 600 тисяч гривень

Протягом 2016 року лісокористувачі Херсонської області сплатили до місцевих бюджетів 583,6 тис.грн. рентної плати  за спеціальне використання лісових ресурсів. Об’єктом оподаткування платежу у регіоні є деревина, заготовлена під час поліпшення якісного складу лісів, розчищення лісових ділянок, другорядні лісові матеріали та побічне лісове користування.

Майже 70 відс. від основної суми платежу надійшла від лісогосподарств Цюрупинського району, які внесли 407,2 тис. грн. рентної плати. Платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів свідомо дбають про покращення екологічної ситуації на Херсонщині та збереження чистого повітря для здоров’я майбутніх поколінь.

Довідково: Відповідно до п. п. 258.2.6 п. 258.2 ст. 258 Податкового кодексу суб’єкти лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом (цього річ 9 лютого 2017 року), направляють контролюючим органам перелік лісокористувачів, яким видано лісорубні квитки та лісові квитки, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства.

Форми переліків лісокористувачів, яким видано лісорубні квитки та лісові квитки, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2015 № 627.

 

Власники нерухомості збільшили бюджет Херсонщини майже на 23 мільйони гривень

Торік господарі нерухомого майна херсонського краю сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини 22,9 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Більшість коштів сплатили до бюджету платники – юридичні особи, а саме – 19,9 млн.грн. або 86,9 відс. від загальних надходжень податку.

Що стосується платників — фізичних осіб, то фахівці підрозділів податків і зборів з фізичних осіб податкових інспекцій області, до 1 липня 2016 року сформували і надіслали жителям області 7 779 податкових повідомлень — рішень про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума надходжень склала 3 млн.гривень.

Нагадаємо: у 2017 році платники — фізичні особи сплачуватимуть за своє нерухоме майно за правилами, які діяли в 2016 році.

 

“Підакцизні” бізнесмени Херсонщини торік проштрафилися майже на 6 мільйонів гривень

З метою контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів на території області, торік працівниками Головного управління ДФС у Херсонській області проведено 249 перевірок суб’єктів господарювання, які працюють на ринку алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірок встановлено 286 порушень законодавства та застосовано фінансових санкцій на суму 5882,5 тис.гривень.

Найбільш часте порушення при реалізації підакцизних товарів – це здійснення господарської діяльності без наявності ліцензій за торгівлю алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Кількість таких  порушень по області складає 130. Також 50 продавців алкоголю здійснювали торгівлю алкогольними напоями за цінами, вищими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін.

Нагадаємо: роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, тільки за наявності у них ліцензій.

 

Підприємці з Білорусі знайшли на Хмельниччині партнерів для реалізації спільних виробничих проектів

Хмельниччину з офіційним візитом відвідала делегація білоруських підприємців, яка з представниками бізнесу, влади та інституцій громадянського суспільства нашого краю обговорила перспективи довгострокової співпраці. Йдеться в першу чергу про реалізацію спільних проектів в аграрній галузі.
На думку білоруських підприємців, Хмельниччина найближчий для них аграрний регіон. Тому вони зацікавлені у налагодженні співпраці та розширенні зв’язків у сфері сільськогосподарського машинобудування з аграріями нашого краю.
У свою чергу посадовці Хмельниччини звернувши увагу гостей на той факт, що в області реалізується прозора і відкрита інвестиційна політика. Важливим сектором економіки області залишається агропромисловий комплекс, адже Хмельниччина три роки поспіль входить до трійки лідерів зі збору ранніх зернових. Також учасниками наради було відмічено, що подільські підприємства вже сьогодні співпрацюють з партнерами майже 100 країн світу.
Традиційно сприятливими залишаються стосунки з Білоруссю. Підприємства Хмельниччини експортують до сусідньої країни текстильні вироби, полімерні матеріали, вироби з пластмаси, продукцію хімічної промисловості, вироби з каменю, гіпсу, цементу, машини, обладнання та механізми, меблi. Так, обсяг експорту товарів з області торік склав понад 10 мільйонів доларів США, що на 64 відсотки більше, ніж за відповідний період 2015 року. Імпорт білоруських товарів збільшився на 65,1 відсотка та досяг майже 12 мільйонів доларів США. Загалом прямі іноземні інвестиції з Білорусі залучено дев’ятьма суб’єктами господарювання області.
На завершення зустрічі учасники зійшлись на тому, що першочергово необхідно зробити певні економічні розрахунки для реалізації вищевказаних намірів. Обидві сторони виявили готовність до співпраці.

 

На оздоровлення довкілля підприємства Хмельниччини перерахували 24 мільйони гривень

За забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарської діяльності Хмельницької області впродовж січня-грудня 2016 року перерахували до бюджету 23,7 мільйона гривень екологічного податку. Згідно розподілу коштів із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів краю надійшло  19 мільйонів гривень до державного бюджету – 4,7 мільйона гривень.
Примітно, що додатково до завдання платники екологічного податку спрямували майже 5 мільйонів гривень. Якщо ж порівнювати з 2015 роком на оздоровлення довкілля на Хмельниччині спрямовано у півтора рази більше коштів.
На сьогодні в області платниками екологічного податку є понад 2 тисячі юридичних та фізичних осіб регіону. Вони здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти чи розміщують відходи. Тому екологічний податок є вагомим джерелом поповнення місцевих бюджетів для фінансування заходів, спрямованих на захист довкілля, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів.

 

Понад 230 мільйонів гривень на допомогу українській армії перерахували торік мешканці Хмельниччини

З отриманих доходів протягом 2016 року подоляни сплатили до державного бюджету 233,6 мільйона гривень військового збору. У порівнянні з попереднім роком темпи росту цього патріотичного платежу склали 123 відсотки, що в абсолютній сумі більше на 28 мільйонів гривень.
У Головному управлінні ДФС у Хмекльницькій області відзначають стабільну динаміку  надходжень податку на підтримку армії України від представників усіх сфер економіки регіону. Загалом середньомісячні надходженняя військового збору у нашому краї становлять близько 20 мільйонів гривень.
За даним показником лідирують міста Хмельницький -75,4 млн.грн., Нетішин – 16,9 млн. грн. райони Кам‘янець-Подільський — 23,6 млн.грн., Старокостянтинівський — 16,5 млн.грн., Шепетівський – 12,9 млн.
Загалом, за час, коли почав нараховуватись військовий збір в Україні (з серпня 2014 року), платники Хмельниччини поповнити бюджет майже на півмільярда гривень.
«Системна сплата військового збору вказує на вагомий ефект від заходів ДФС з детінізації доходів, зокрема у напрямку легалізації заробітної плати. Це стратегічні кошти, які зміцнюють могутність українського війська і наближають мир на нашій землі. На сьогодні зазначена робота у зв‘язку з прийнятими законодавчими змінами носитиме більш комплексний та ефективний характер», – підкреслив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Спроба перемістити через кордон 150 пачок сигарет вартувала водієві сідельного тягача

Сьогодні близько 5 години ранку співробітниками пункту пропуску «Порубне» Чернівецької митниці ДФС припинено чергову спробу незаконного переміщення тютюнових виробів.

Під час здійснення догляду вантажного автомобіля марки «DAF», 2007 р.в., під керуванням громадянина Туреччини, який слідував з  Польщі до Туреччини в службових справах, було виявлено приховані від митного контролю 150 пачок сигарет марки «PALL MALL».

Сигарети знаходились у спеціально виготовленому тайнику (конструктивній порожнині, яка попередньо піддавалась демонтажу) – під обшивкою в салоні кабіни автомобіля.

Митниками складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Тютюнові вироби вартістю 2550 гривень та сідельний тягач, що оцінено у 500 000 грн., вилучено.

 

У 2016 році до територіальних скарбниць Чернівеччини надійшло 267,8 млн. грн. акцизного податку

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують, за 2016 рік місцевий бюджет регіону отримав 267,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем, тютюном та нафтопродуктами, це на 86,0 млн.грн. більше ніж за 2015 рік. Планові показники виконано на 108,1 відсоток , що склало 20,1 млн.грн. додаткових  надходжень.

Фахівці відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів зазначають, що найвагомішу частину у структурі цього податку складають відрахування від реалізації нафтопродуктів – 60,5 відсотків або 164,3 млн.грн. Значно менше отримали податку від роздрібної торгівлі алкоголем та  тютюном. Відповідно – 20,8 відсотків (56,4 млн.грн.) і 18,7 відсотків (51,0 млн.грн).

Нагадуємо, Декларацію акцизного податку за грудень 2016 року необхідно подати не пізніше 20 січня 2017 року. Декларація вперше подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку»

Фахівці відомства також повідомляють, що згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» №1791-VIII  акцизний податок з роздрібного продажу пального скасований. З 1 січня цей податок не нараховується і не сплачується. Скасовано також обов’язкову реєстрацію платниками акцизного податку осіб, які реалізують пальне в ємностях до2 л, крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

 

Підриємництву Чернівеччини відшкодовано з бюджету майже 99 мільйонів гривень податку на додану вартість

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують, що 41 відсоток від усіх надходжень до державного бюджету складає податок на додану вартість – бізнес — спільнотою краю сплачено у 2016 році майже 446,0 млн. грн. Вказана сума перевищує надходження 2015 року на 137,2 млн. грн. або на 44,5 відсотків. Індикативні показники, доведені для області перевиконано на 108,2 відсотки.

Того року відповідно до задекларованих  у деклараціях сум податку на додану вартість платниками визначено 91,7 млн. грн. бюджетного відшкодування. Серед яких на рахунки платників податків задекларовано 100 відсотків від загального відшкодування.

У 2016 році бізнесу регіону відшкодовано, з урахуванням залишків, майже 99,0 млн.грн., причому 98,4 відсотки грошовими коштами.

Щодо залишку  невідшкодованих сум ПДВ на рахунки платників, то у порівнянні з початком 2016 року він зменшився на 5,7 млн. грн.

Заступник начальника фіскального відомства Буковини Іван Матіос розповідає, що торік запроваджено ряд дійових новацій при адміністрування ПДВ, зокрема  створено публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування та розпочато оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків, і дуже суттєвим є те – ПДВ відшкодовується виключно в порядку черговості надходження заяв.

Також недругорядним – є  вдосконалення процесів електронного адміністрування ПДВ, який дав можливість миттєво протидіяти «махінаторам» при  спробах ухилення від оподаткування тай унеможливлює корупційні ризики серед посадовців.

Наприклад, у 2016 році аудитори регіонального фіскального відомства на 7,8 млн. грн. зменшили від’ємне значення з податку на додану вартість,  яке після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду – наголошує Іван Матіос.

 

Роман Татарінов: У 2016 році у провадженні слідчих підрозділів перебувало понад 8,7 тис. кримінальних проваджень

Одним із основних напрямів роботи слідчих фінансових розслідувань є ефективне розслідування злочинів, вчинених порушниками податкового законодавства. Про це повідомив в.о. начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС Роман Татарінов.

За його словами, в провадженні слідчих фінансових розслідувань у 2016 році перебувало 8748 кримінальних проваджень, у тому числі 3526 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

«Безпосередньо у 2016 році слідчими фінансових розслідувань розпочато 6800 проваджень, з яких 2461 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини. Закінчено 3358 проваджень, у тому числі 1051 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини», – розповів Роман Татарінов.

За вказаний період до суду направлено 1113 кримінальних проваджень, у тому числі з обвинувальним актом – 796, що на 62 більше, ніж у 2015 році.

«У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків у розмірі 419,5 млн. грн. Це складає 43% від загальної суми встановлених збитків», – зазначив посадовець.

При цьому у зв’язку зі сплатою податків, зборів (обов’язкових платежів), а також відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою, у 2016 році на підставі ч.4 ст.ст.212 і 212-1 КК України до суду направлено 165 кримінальних проваджень. За ними відшкодовано 338,6 млн. грн. збитків.

У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна на суму 638 млн. грн. Це складає 66% від розміру встановлених збитків, що на 386 млн. грн. більше 2015 року.

 

У вантажівці з овочами в Україну «приїхав нелегал»

Сьогодні вранці співробітники Чернівецької митниці ДФС під час здійснення митного огляду у вантажному транспортному засобі виявили чоловіка. Митники почули стукіт з вантажного відділення рефрижератора, який переміщував з Туреччини до України товар «овочі свіжі» й для здійснення митних формальностей прибув у зону митного контролю відділу митного оформлення №1 митного поста «Чернівці». Попередньо встановлено, що чоловік є громадянином Ірану, 1971 р.н.

Про даний факт повідомлено відповідні компетентні органи.

Після виявлення чоловікові надано невідкладну медичну допомогу. Наразі «нелегала» передано співробітникам Чернівецького прикордонного загону.

Податкова міліція Буковини: із незаконного обігу вилучено контрафактних товарів на 24,7 млн. грн

Того року пріоритетними напрямами роботи податкової міліції з детінізації економіки були відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які користуються послугами «конвертаційних центрів»; виявлення та руйнування кримінальних схем ухилень від сплати податків, зокрема, пов’язаних із незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ та незаконним відшкодуванням податку на додану вартість; протидія незаконному обігу підакцизних товарів, а також виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері – підсумовуючи досягнення підрозділів податкової міліції Чернівецької області наголошує перший заступник начальника ГУ ДФС в Чернівецькій області Сергій Гакман.

За матеріалами оперативних працівників до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 115 кримінальних проваджень, у тому числі – 29 за «тяжкими» статтями Кримінального кодексу України щодо ухилення від сплати податків.

У 2016 році закінчено досудове розслідування у 69 кримінальних провадженнях. Реальний економічний ефект у вигляді податкових надходжень по цих справах склав понад 5,3 млн. грн. — збитки нанесені бюджету відшкодовано повністю. Також, на понад 11,0 млн. грн. накладено арешт на майно та активи .

За словами очільника буковинської податкової міліції Сергія Гакмана того року завдяки підвищення ефективності оперативно — розшукових заходів, особливо аналітичної складової, досягнуто вагомих результатів у протидії незаконному обігу підакцизних товарів. Окрім  вилученого «контрафакту» перекрито кримінальні контрабандні канали переміщень тютюнових виробів, лікеро-горілчаних виробів, спирту, які підривають економічну безпеку нашої держави.

Загалом, у 2016 році в рамках проведення операції «Акциз-2016» обліковано 40 кримінальних правопорушень пов’язаних з незаконним обігом підакцизних товарів. За цей же період  із незаконного обігу вилучено контрафактних товарів орієнтовною вартістю  понад 24,7 млн. грн. Лідирує спирт – 5692,9 дал на суму 6,7 млн. грн. Левову частку контрафактні цигарки – 794,1 тис. пачок суму 16,7 млн. грн.

Також, реквізовано лікеро-горілчані вироби – 227,6 дал. на суму – майже 0,2 млн. грн., паливно-мастильні матеріали – 53,0 т на суму 1,0 млн. грн. та припинено діяльність 2 «підпільних цехів» з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.

До переліку усіх негативних фактів, що дає незаконний обіг підакцизних товарів та підпільні виробництва, можна додати  ще й несплачені податки, адміністративна та кримінальна відповідальність, незаконна виплата зарплати «в конвертах» — наголошує Сергій Гакман.

 

Юрій Шеремет: У минулому році розпочато 506 кримінальних проваджень за фактами здійснення службових злочинів посадовцями ДФС

Упродовж 2016 року Головним управлінням внутрішньої безпеки та підрозділами внутрішньої безпеки органів ДФС здійснювались цільові заходи, спрямовані на упередження, виявлення та припинення проявів корупції, а також профілактику можливих протиправних дій з боку працівників органів ДФС. Про це повідомив начальник Управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

За його словами, за результатами роботи підрозділів внутрішньої безпеки в 2016 році розпочато 506 кримінальних проваджень за фактами вчинення посадовими особами органів ДФС злочинів у сфері службової діяльності. З них за фактами хабарництва –  97 проваджень, за фактами зловживання владою з боку працівників органів ДФС – 210 проваджень.

«Під час розслідування кримінальних проваджень працівникам органів ДФС оголошено 189 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, у тому числі 84 – за одержання неправомірної вигоди. До суду надіслано матеріали 116 кримінальних проваджень, з них 26 посадовців визнано винними у скоєнні злочинів», – розповів Юрій Шеремет.

За вказаний період оголошено про підозру 14 особам за підбурення посадових осіб фіскальної служби до корупційних дій, з яких 6 осіб визнано винними.

Крім того, за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 41 протокол за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими судами прийнято 21 рішення про притягнення осіб до адміністративної відповідальності.

Особлива увага приділялася також відпрацюванню звернень від фізичних та юридичних осіб зі скаргами на протиправні дії працівників ДФС. Так, було проведено близько 3,1 тис. службових перевірок та розслідувань. За їх результатами у 1,5 тис. випадках інформація підтвердилась, як наслідок –  до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 737 посадових осіб, з них 216 – звільнено з органів ДФС.

«Для упередження прийняття на роботу в органи ДФС осіб, які схильні до корупції, ми під час співбесід з кандидатами застосовуємо так звані «детектори брехні». За їх результатами з початку року було відмовлено у призначенні на посади 77 особам, які належать до компетенції Голови ДФС, та 31 особі, що відносяться до номенклатури територіальних підрозділів», – зазначив Юрій Шеремет.

 

На Чернігівщині припинено діяльність ще однієї нелегальної АЗС

У рамках проведення операції «Акциз», яка триває в області з 1 січня,  наразі вже є перші результати. Оперативники податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області припинили діяльність незаконно діючої автозаправної станції на території Борзнянського району. Встановлено, що реалізація бензину та скрапленого газу на цій АЗС велась без дозвільних документів.

У правопорушників вилучено 1000 літрів бензину, 1500 літрів скрапленого газу та обладнання, що використовувалося для зберігання та реалізації пально-мастильних матеріалів. Загалом вилучили товарно-матеріальних цінностей на суму 340 тис. гривень.

у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що за результатами перевірки складено протокол за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. (порушення порядку провадження господарської діяльності). Зловмисникам загрожує штраф та конфіскація вилученого.

 

У фіскальних та митних органах області проводиться системна робота щодо упередження корупційних правопорушень

З метою недопущення корупційних правопорушень, а також злочинності у сфері службової діяльності, працівниками відділу внутрішньої безпеки (ВВБ) ГУ ДФС у Чернігівській області проводиться профілактична робота та упереджувальні заходи. Показники роботи в напрямку протидії корупції висвітлюються в засобах масової інформації.

З метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері протягом 2016 року працівниками ВВБ ГУ ДФС у Чернігівській області проведено 88 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких 16 матеріалів спрямовано до правоохоронних органів для прийняття рішення.

За матеріалами працівників ВВБ органами прокуратури відкрито 9 кримінальних проваджень за фактами скоєння службових злочинів стосовно працівників податкової та митної служби, з яких за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди – 3 кримінальні провадження, за фактом вимагання неправомірної вигоди за здійснення впливу на службових осіб правоохоронних органів – 1, за фактом зловживання службовим становищем – 2, за фактом неналежного виконання службових обов’язків – 2, за фактом несанкціонованих дій з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах – 1.

На адресу керівництва Чернігівської митниці ДФС та територіальних органів ДФС у Чернігівській області направлено 48 подань про вжиття заходів реагування за фактами виявлених працівниками ВВБ порушень, за результатами розгляду яких 8 працівників звільнено з органів ДФС, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 28 посадовців, винесено офіційних застережень – 21.

 

У 2016 році Чернігівською митницею ДФС перераховано до бюджету 4,5 мільярди гривень

Протягом минулого року обсяги надходжень митних платежів до державного бюджету склали 4,5 млрд. грн. Про це повідомили у Чернігівській митниці ДФС.

У порівнянні з позаминулим роком надходження зросли майже на 175 млн. гривень. Аналізуючи тенденції до збільшення надходжень, у митниці констатують, що 2016-й вирізнявся зростанням обсягів ввезення мінеральних добрив, тютюнової сировини та сигарет. У той же час зафіксовано зменшення обсягів ввезення через Чернігівську митницю та сум митних платежів при оформленні нафтопродуктів, метилового спирту, скрапленого газу.

Показник середньоденного перерахування у минулому році склав 18,2 млн. гривень, що на 629 тисяч гривень більше ніж у позаминулому.

У розрізі податків найбільшу частку становить податок на додану вартість –  3,9 млрд. гривень. На другому місті — ввізне мито, якого сплачено та перераховано 540,9 млн. грн., потім акцизний податок — 23,7 млн. грн., єдиний збір – понад 23 млн. грн., вивізне мито – 6,3 млн. грн. та плата за виконання митних формальностей – майже 2 млн. гривень.

Серед основних бюджетоформуючих товарів — мінеральні добрива, шини та покришки пневматичні гумові, сигарети, тютюн промислового виробництва  та тютюнова сировина, трактори, фільтропалички, пиво, джути із ацетатного волокна, папір та картон.

 

Столичною фіскальною службою припинено діяльність чергового конвертаційного центру

Про це нещодавно повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у м.Києві, полковник податкової міліції Ігор Скороход.

Працівниками податкової міліції м.Києва в рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 та ч.2 ст.205 і ст.3641 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, організованого групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Схема конвертації полягала в наступному: реально існуючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підприємств, які входять до складу конвертаційного центру, за нібито придбані товари і послуги. В подальшому кошти знімалися готівкою через банкомати та каси та повертались вигодонабувачам, за винятком 11-13%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав понад 80 млн. гривень.

На підставі ухвал суду проведено 13 обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання та автомобілях фігурантів, де вилучено 2 млн. 445 тис. гривень готівкою в національній та іноземній валюті, печатку, 2 ноутбука, 3 мобільні телефони, документацію, що підтверджує їх протиправну діяльність та чорнові записи. Також вилучено товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 1 млн. 200 тис. гривень.

На розрахункові рахунки ФСПД накладено арешт у сумі 170 тис. гривень.

 

Платники Дніпропетровщини спрямували на підтримку української армії понад 1,25 мільярда гривень

Саме стільки військового збору надійшло до державного бюд- жету від платників Дніпро- петровської області впродовж 2016 року. Це перевищує фактичні показники 2015 року на 158,5 млн. грн., або на 14,5 відсотків.

Зокрема, за грудень минулого року надходження військового збору склали 137,4 млн. грн., що на 11,2 млн. грн., або майже на 9 відсотків більше, ніж у грудні 2015 року.

Нагадуємо, ставка для обчислення військового збору складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи, як в Україні, так і за її межами, фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

 

На Вінниччині працівники податкової міліції викрили злочинну групу, що відмила більше 44 млн. грн. на експорті лісу

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками УСБУ в області під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області викрили групу осіб, яка організувала злочинну схему придбання, зберігання, перевезення та реалізації цінних порід деревини.

Закупівля лісоматеріалу проводилася від ряду фізичних осіб-підприємців, підконтрольних групі зловмисників, державна реєстрація яких проведена без наміру здійснювати підприємницьку діяльність. Фактичне ж придбання лісу-кругляка здійснювалося за готівкові кошти без відповідних супровідних документів та без відображення у податковій звітності. В подальшому товар реалізувався на адресу найбільших СГД-експортерів лісопродукції. Отримані на рахунки фізосіб-підприємців кошти за реалізацію деревини загальною сумою понад 44,4 млн. грн. знімалися з банківських рахунків та розподілялися між учасниками організованої групи, а також спрямовувалися на подальшу незаконну закупівлю лісоматеріалів.

Прокуратурою Вінницької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч. 3 ст. 209 КК України – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі. Здійснюється досудове розслідування.

 «Зайві» квадратні метри додали місцевим громадам Волині 25,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно

За підсумками 2016 року до місцевих бюджетів Волині сплачено 25,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це в 2,5 рази більше проти показників 2015 року.

«Оподаткування нерухомості – одне із вагомих джерел надходжень до бюджетів місцевих громад в європейських країнах. Враховуючи цей позитивний досвід, в Україні теж поетапно запроваджується оподаткування нерухомого майна.  Звичайно, що найбільші суми надходжень у 2016 році отримали великі та більш потужні територіальні громади. Однак, органи місцевого самоврядування всіх без винятку адміністративних одиниць повинні уважно підійти до питання визначення ставок для оподаткування нерухомості з врахуванням останніх податкових змін, щоб в майбутньому отримати додаткові кошти в бюджет», — наголошує начальники Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Важливо, у 2017 році волиняни сплачуватимуть податок на нерухоме майно за 2016 рік, тобто за тими нормами оподаткування, які органи місцевої влади встановили торік.

Тобто, цього року волиняни отримають повідомлення – рішення від територіальних органів ДФС, у яких буде визначена сума податку на нерухоме майно за ставкою до 3 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, що діяла у 2016 році. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою, житлова площа якою перевищує 60 кв.м  для квартир і будинків більше 120 кв.м.(згідно вимог Податкового кодексу України) та відповідно до рішень органів місцевої влади.

Однак, власники розкішних апартаментів – як юридичні, так і фізичні особи сплачуватимуть ще 25 тисяч гривень додатково за кожен об’єкт, загальна площа  якого перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для будинків. Тобто, це і є та податкова плата за наявні розкішні об’єкти нерухомості, які можуть собі дозволити лише найбагатші.

 

Протягом 2016 року закарпатці спрямували до бюджету понад 2,1 млрд грн ЄСВ

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області інформують, що протягом січня-грудня 2016 року від платників Закарпаття до бюджету надійшло 2 млрд 126 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У грудні 2016 року надійшло понад 237,4 млн грн єдиного внеску.

Відтак, звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено низку змін до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зміни стосуються питань щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, що обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Варто зазначити, що для однозначного тлумачення та застосування у 2017 році норм Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», ДФС України у листі від 30.12.2016 №41658/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення» надала роз’яснення щодо нарахування та сплати ЄСВ фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

 

На Прикарпатті сплачено майже 2,5 мільярди гривень єдиного внеску

За  січень — грудень 2016 року  від платників Івано-Франківщини надійшло 2462,4 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 137,5 млн. грн. більше за очікувані показники.  Про це повідомили в відділі податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

За словами податківців, суб’єкти господарювання з зарплати найманих працівників сплатили 2189,5 млн.грн., з виплат грошового забезпечення військовослужбовців надійшло 147 млн.грн.,  відрахування від підприємців – фізичних осіб склали 120,9 млн.грн.

Нагадаємо, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-19 внесено зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які набрали чинності з 01.01.2017 р.

Зокрема, згідно п. 30 розділу І Закону фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком та інвалідами на загальній системі оподаткування звільняються від сплати ЄСВ «за себе». Це відбулося завдяки виключенню фрази  «які обрали спрощену систему оподаткування» у першому реченні частини четвертої статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Решта фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ «за себе» вже не за власним бажанням, а обов’язково, незалежно від факту отримання у місяці, за який сплачується такий ЄСВ, чистого доходу.

Така зміна відбулася завдяки заміні слів «має право самостійно» на слово »зобов’язаний» у першому реченні абзацу другого у пункті 2 частини першій статті 7 Закону про ЄСВ.

Також пункт 3 частини першої статті 7 Закону про ЄСВ доповнено абзацом другим такого змісту: «Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно до сплаченого єдиного внеску»».

 

Майже 2,2 млрд грн податків і зборів отримали місцеві бюджети Луганщини

За 2016 рік до місцевих бюджетів міст та районів Луганської області платники перерахували 2 млрд 157 млн грн податків і зборів. Це на 356,1 млн грн більше, ніж 2015-му році.

Найвагомішим є податок на доходи фізичних осіб, якого протягом року надійшло 1 млрд 928 млн грн.

Нагадаємо, що саме доходи місцевих громад спрямовуються на потреби, розвиток та благоустрій наших міст і селищ.

«Фантомівці» затримали російську контрабанду

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом», відпрацьовуючи лінію зіткнення, постійно виявляють порушення встановленого порядку переміщення осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів).

Так вчора, 23.01.17 року, в районі м. Золоте податківці зупинили жителя м. Iрмiно, який намагався поза визначеними дорожніми коридорами перенести у сумці 300 пачок сигарет Російської Федерації без акцизних марок.

Під час перевірки встановлено, що товар він придбав у тимчасово непідконтрольному Україні м. Первомайську та перевозив їх до с. Камишеваха для подальшої реалізації. Тютюнові вироби на загальну суму 4,3 тис. грн
 вилучені.

За вказаним фактом стосовно громадянина складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

 

Майже 6,5 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини до зведеного бюджету держави

За 2016 рік платники Луганської області сплатили до зведеного бюджету країни 6 млрд 461 млн грн. Це на 1 млрд 231 млн грн більше, ніж в у 2015-му році.

Зокрема, до державної скарбниці надійшло 2 млрд 374 млн грн. Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 105 відс., додатково перераховано 111 млн грн. У порівнянні з показниками за 2015 рік надходження зросли на 875 млн грн.

У розрізі основних платежів платниками області забезпечено надходження до державного бюджету за січень-грудень 2016 року: податку на доходи фізичних осіб – 581 млн грн; податку на додану вартість – 556 млн грн; податку на прибуток підприємств – 111,3 млн грн; акцизного податку – 14,5 млн грн.

У тому числі, від платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регіону надійшло 1 млрд 930 млн грн, що на 134,5 млн грн більше доведеного індикативного показника.

 

На Миколаївщині викрито «ділків», які намагалися викрасти з бюджету понад 1,8 млн. грн. ПДВ

Працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області виявлено факт ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами одного з підприємств Миколаївської області.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.1 ст.205 Кримінального кодексу України — фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона. Зазначена стаття передбачає штраф у сумі від 5100 до 8500 гривень, або кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі, на строк до 3-х років.

Під час проведення слідчих дій встановлено, що службові особи підприємства,  здійснюючи протиправну господарську діяльність, мали намір заволодіти бюджетними грошовими коштами у вигляді отримання відшкодування ПДВ у сумі 1,8 млн. гривень.

Досудове розслідування проводить слідче управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Миколаївській області.

Головне управління ДФС у Миколаївській області звертається до небайдужих громадян з проханням, у разі виявлення фактів реєстрації підприємств на підставних осіб, інших схем ухилення від сплати податків, повідомляти чергову частину Головного управління ДФС у Миколаївській області, за адресою: м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6., а також за номерами телефонів: (0512) 50-18-41; 37-06-10.

 

На Рівненщині за користування водою сплачено понад 30 мільйонів гривень

У Рівненській області перебуває на обліку 1772 платники рентної плати за спеціальне використання води, які за 2016 рік перерахували до бюджетів усіх рівнів 30,4 мільйонів гривень, зокрема державний і обласний бюджети отримали по 15,2 мільйонів гривень відповідно. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 3,3 мільйони гривень, або 12 відсотків.

Виконання планового показника, який затверджений обласним бюджетом на 2016 рік, забезпечено на 105,8 відсотків (приріст становить 0,8 мільйонів гривень).

Відповідно до норм Податкового кодексу платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Платники Тернопільщини минулого року перерахували на розвиток армії 141,8 мільйонів гривень

У 2016 році до бюджету надійшло 141,8 млн грн військового збору, що становить 108,3% прогнозного показника, додатково надійшло 10,8 млн гривень.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, порівняно з 2015 роком надходження військового збору зросли на 14,4% або на 17,8 млн гривень. Серед основних чинників позитивної динаміки сплати військового збору – зростання мінімальної заробітної плати, результати заходів з протидії «конвертним» розрахункам та легалізація найманих працівників, адже, як відомо, військовий збір сплачується з легальних доходів.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низку інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

 

На Харківщині у фіскальній службі протидіють проявам корупції

Попередити та роз’яснити. В податковій службі області вважають, що така форма роботи із своїми співробітниками, а також кандидатами на посади, є вкрай необхідною. Тож при співбесідах фахівці управління внутрішньої  безпеки ГУ ДФС області розповідають про негативні наслідки корупційних проявів, як для працівників, так і для їх родин, і попереджають про відповідальність перед законом.

Загалом, за 2016 рік співробітниками УВБ проведено понад 1,2 тисячі профілактичних заходів. Це зокрема, лекції на антикорупційну тематику, зустрічі та індивідуальні бесіди, виступи на  телебаченні й радіо тощо.  Крім того, матеріали із зазначеної тематики постійно висвітлюються в мережі Інтернет та на суб-сайті «Територіальні органи фіскальної служби Харківської області».

Проводять у фіскальному відомстві і службові перевірки. Так, за 2016 рік  проведено 227 таких перевірок. З них 151 — за зверненнями фізичних та юридичних осіб.

За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 70 випадках (50 за  зверненнями громадян і юридичних осіб). На адресу правоохоронних органів направлено 124  матеріали.

Керівникам районних підрозділів ДФС Харківської області направлено 114 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень. Притягнуто до відповідальності 98 осіб, 11 звільнено.

Також протягом вказаного періоду відносно посадових осіб розпочато 44  кримінальні провадження.

В  ГУ ДФС області нагадують, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого  — (044) 284-00-07 — можна  цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства. В той же час громадяни можуть звертатися до управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області за телефонами – (095) 356-72-72, (068) 356-72-72.

У Хмельницькому податківці припинили діяльність підпільної АЗС

На Хмельниччині в рамках проведення операції «Акциз-2017» та очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікованих та незаконно ввезених на територію України паливо-мастильних матеріалів співробітники оперативного управління регіонального представництва Державної фіскальної служби задокументували факт незаконного розміщення та функціонування пересувної автозаправної станції та роздрібної реалізації дизельного пального.
Встановлено, що організував функціонування тіньової АЗС двадцятилітній мешканець міста Хмельницького, який не зареєстрований як фізична особа-підприємець та не мав відповідних дозвільних документів на реалізацію пального.
Працівниками податкової міліції проведено огляд автозаправної станції, в результаті чого виявлено та вилучено з протиправного обігу  дизельне пальне у кількості 6 тисяч літрів на суму 138 тисяч гривень, знаряддя вчинення адміністративного правопорушення – 6 цистерн ємністю по 1000 літрів кожна та автозаправну колонку. Загальна вартість вилучених ТМЦ склала близько 200 тисяч гривень.
За вказаним фактом на реалізатора дизпалива складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною1 статті 164 КУпАП – порушення порядку провадження господарської діяльності. Вказане обладнання демонтовано та передано на відповідальне зберігання.

 

Торік бюджети місцевих громад Хмельниччини отримали 3,5 мільярда гривень податкових надходжень

За результатами 2016 року платники податків Хмельниччини спрямували до місцевих бюджетів краю 3 мільярди  503 мільйони гривень податків та зборів. Обсяги податкових надходжень стосовно аналогічного періоду  2015 року  зросли на 151 відсоток, що в абсолютній величині становить 1 мільярд 189 мільйонів гривень.
Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 114 відсотків, а це означає, що місцеві бюджети отримали додаткове фінансування у розмірі 432 мільйони гривень.
Генеруючим фінансовим сегментом поповнення місцевих скарбниць Хмельниччини став податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 2 мільярди гривень. До топ-платежів наповнення бюджетів територіальних громад також увійшли податок на майно, який у підсумку склав 549 мільйонів гривень, єдиний податок, — сумарно цифра якого склала 495 мільйонів гривень та акцизний податок з роздрібного продажу, який досяг позначки  у 335 мільйонів гривень.
«Фінансова децентралізація та активні заходи фіскальної служби щодо детінізації економіки, зокрема, створення легального ринку зайнятості створили бюджетні резерви, які сприяють розвитку територіальних громад Хмельниччини. У ході реалізації податкових новацій, які передусім спрощують адміністрування податків, реально впливають забезпечення прозорості зарплатних виплат, цей процес отримає ще більш активний характер, спрямований на забезпечення соціальних гарантій і пріоритетів», — наголосив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.