internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
Переглядiв: 58

„ДІЯЛЬНІСТЬ”

 

Роман Насіров: Вже відшкодовано ПДВ — більше 72 млрд гривень

 

Про удосконалення процесу адміністрування податків та стан відшкодування ПДВ повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з представниками компаній-членів Американської торгівельної палати в України.

За словами Голови ДФС,  протягом 2016 року Державна фіскальна служба вживала заходів для вчасного відшкодування сум ПДВ: «Наразі ПДВ відшкодовується у хронологічному порядку відповідно до вимог Кодексу. Крім того, забезпечено погашення невідшкодованих сум ПДВ, заявлених у попередніх періодах».

Зокрема, Роман Насіров зазначив, що станом на перше листопада 2016 року в цілому по Україні відшкодовано ПДВ у сумі більше 72 млрд грн. Це на 37,8%, або майже на 20 млрд грн. більше, ніж суми відшкодування, перераховані на рахунки платників податків за аналогічний період минулого року.

«При цьому середньомісячне відшкодування ПДВ у 2016 році зросло майже на два мільярди порівняно з минулим роком -  з 5,2 млрд гривеньу 2015 році до 7,2 млрд. гривень у поточному році. Ми налаштовані на плідну співпрацю з бізнесом та розраховуємо на конструктивний діалог зі всіма платниками податків. У свою чергу ми будемо і надалі створювати комфортні умови, покращувати сервіси та удосконалювати процес адміністрування податків», — наголосив очільник служби.

 

Роман Насіров: Ми високо оцінюємо співпрацю з міжнародними партнерами

Керівництво Державної фіскальної служби України провело зустріч з представниками посольств, місій, міжнародних експертів. «Мета подібних зустрічей – підвести підсумки  року та обговорити перспективи співпраці з міжнародними партнерами і плани на наступний рік. Інше важливе питання – це підсумки роботи служби за рік. У цьому році наша співпраця з міжнародними партнерами була досить результативною та перспективною. Започатковано багато спільних проектів. Ще більше планів на наступний рік», — зазначив Голова ДФС Роман Насіров виступаючи на зустрічі.

Співпраця з міжнародною спільнотою надзвичайно важливий напрям роботи ДФС. Голова служби окреслив пріоритети спільної роботи з міжнародними партнерами на майбутнє у митній та податковій сферах. Так, серед пріоритетних напрямів співробітництва на митниці протягом 2017 року – приєднання до спільної транзитної системи (NCTS), координація діяльності прикордонних відомств, поліпшення прикордонної інфраструктури, розвиток управління ризиками, електронного обміну попередньою інформацією, розробка адміністративних заходів проти порушень і контрабанди митних правил. «У податковій сфері ми очікуємо наступного року на допомогу в сфері модернізації інформаційних систем, ефективного контролю трансфертного ціноутворення, впровадження автоматичного обміну податковою інформацією з іноземними компетентними органами, що стане дієвим інструментом у боротьбі з ухиленням від сплати податків та дозволить своєчасно виявляти порушення податкового законодавства України», – додав Роман Насіров.

Окремо Голова ДФС зупинився на підсумках роботи в 2016 році. Завдяки сумлінним платникам податків та заходам ДФС з детінізації економіки у 2016 році державний бюджет отримав рекордні надходження. За його словами, у 2016 році надходження до зведеного бюджету зросли на 30%. За 11 місяців зведений бюджет додатково отримав 154,7 млрд. грн. Також значно зросли надходження й до місцевих бюджетів, які з початку року отримали 131,3 млрд грн.

Серед пріоритетів у діяльності ДФС наступного року Голова ДФС, зокрема, відзначив подальшу електронізацію процесів адміністрування податків і зборів. У свою чергу представники міжнародної спільноти наголосили на необхідності подальшого впровадження реформ, боротьбі з корупцією та детінізації економіки, що матиме позитивний вплив на інвестиційну привабливість країни.

 

Завершився пілотний проект у напрямі управління персоналом у рамках реалізації Програми Офісу технічної допомоги Казначейства США для ДФС

У рамках реалізації Програми Офісу технічної допомоги Казначейства США для Державної фіскальної служби України завершився пілотний проект  — навчальний тренінг з управління персоналом (HR) за участі представників Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом, підрозділів по роботі з персоналом ГУ ДФС у  м. Києві та Київській області, Київської міської та Київської митниць ДФС, Офісу великих платників податків.

“Сподіваємось, що успішне впровадження цього пілотного проекту та подальша плідна співпраця ДФС з Офісом технічної допомоги дозволить підготувати фахових тренерів для навчання кадровиків та стане поштовхом для проведення протягом 2017 року ряду подібних навчальних заходів для працівників по роботі з персоналом територіальних органів ДФС по всій Україні”, – зазначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова.

Навчальний тренінг проходив з 6 по 14 грудня 2016 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів. Навчання проводили  Філіп Бранд – керівник проекту Офісу технічної допомоги та Леслі Леркіндер — радник проекту Офісу технічної допомоги.

Програма навчального курсу складалася з наступних модулів: функції та обов’язки менеджерів з управління персоналом, підбір і розвиток персоналу, управління основними програмами HR, управління та ведення організаційних змін, управління ризиками та стратегічне планування, ефективні комунікації, інструментарій керівника HR для підвищення ефективності діяльності організації та її співробітників.

 

Грігол Катамадзе: Перевиконання планових надходжень до бюджету — заслуга керівництва ДФС

14 грудня пройшло засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС, на якому виступили представники української бізнес-спільноти.

На засіданні був присутній президент Асоціації платників податків — Грігол Катамадзе.  За його словами, співпраця Асоціації платників податків з фіскальною службою має дуже давню історію.

«Я не можу не сказати про те, що за весь цей час ми спостерігали, що тільки ледачий не знаходив в собі сили критикувати фіскальну службу та її  керівництво. Ми завжди дуже обережно до цього питання підходили,  тому що для нас важливо не просто критикувати, для нас важливо запропонувати і підказати,  як краще вирішити певні питання. Ми в цьому випадку завжди були послідовні. Дуже приємно, що керівництво фіскальної служби завжди позитивно реагувало на наші зауваження та конструктивні пропозиції», — прокоментував Грігол Катамадзе.

«Я нещодавно подивився звіт фіскальної служби про виконану роботу –  і він вражає, особливо на тлі тих труднощів та політичних складнощів, які є в країні. На жаль, ставлення до фіскальної служби з боку політиків не завжди позитивне, що не дає реальної можливості ДФС активно працювати. Збирається бюджет, перевиконуються плани надходжень до бюджету,  і потрібно віддати належне, що це заслуга все ж таки керівництва фіскальної служби», — підкреслив президент Асоціації платників податків.

Грігол Катамадзе також відзначив активну участь Романа Насірова в обговоренні нової концепції ліберального Податкового кодексу, яку Асоціація запропонувала  під час форуму 23 листопада 2016 року:  «Сила лідера полягає якраз в тому, що навіть якщо ти не підтримуєш якусь точку  зору, все одно прийти і взяти участь в дискусії необхідно».

 

Службові особи добровільно повернули бюджету понад 2 млн. грн. завданих збитків

Службові особи медзакладу на Вінниччині умисно ухилилися від сплати до бюджету більш ніж 2,2 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За даним фактом слідчі податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області зареєстрували кримінальне провадження за ст. 212-1 КК України (ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

Втім, не чекаючи спрямування кримінального провадження з обвинувальним актом до суду, підозрювані повністю відшкодували завдані державі збитки. Відтак рішенням суду службові особи, які умисно ухилилися від сплати до бюджету єдиного внеску, звільнені від кримінального покарання у зв’язку з добровільним відшкодуванням завданих державі збитків.

 

У листопаді митні надходження на Вінниччині склали 149,4 мільйонів

До Державного бюджету України впродовж листопада 2016 року перераховано 149,4 млн. грн митних платежів. Про це інформує начальник Вінницької митниці ДФС Валентин Калашніков.

Посадовець додає, що найбільше за цей час було сплачено податку на додану вартість –  128,2 млн. грн. Наступними за розміром є мито – 18,1 млн. грн. та акцизний податок – 2,2 млн. грн.

Протягом листопада 2016 року Вінницькою митницею здійснено митне оформлення 147 тис. тонн вантажів, пропущено через митний кордон України 37 тисяч транспортних засобів та 228 тисяч громадян. Наразі, за результатами митних оформлень сальдо зовнішньої торгівлі товарами є позитивним і становить 25 млн.$.

Серед найбільших платників податків, Вінницької митниці протягом листопада 2016  року є 4 суб’єкти господарської діяльності, які, зокрема, проводили митне оформлення сировини для власного виробництва побутової хімії, деревини, лаків та фарб, автозапчастин і сільськогосподарської техніки.

 

Місцеві громади на Волині отримали в 2,5 рази більше податкових платежів проти 2014 року

З початку року в місцеві бюджети на Волині спрямовано понад 2,2 мільярда гривень податків і зборів. Таким чином, річні бюджетні розписи доходів  місцевих бюджетів вже виконано. А фахівці територіальних органів ДФС працюють над залученням до дохідної частини бюджетів громад додаткових надходжень.

«Цього року місцеві бюджети на Волині отримали в 2,5 рази коштів більше проти 2014 року», — про це в ході зустрічі керівництва Головного управління ДФС у Волинській області з депутатами Волинської обласної ради повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС в області Віталій Чуй.

«Можна аналізувати та виокремлювати об’єктивні на суб’єктивні чинники, що впливали на ці процеси. Але незаперечним є той факт, що збільшення надходжень  обумовлено і заходами, організованими фіскальними органами області на всіх рівнях», — звернув увагу учасників зустрічі перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Серед найбільш ефективних напрямків роботи волинських фіскалів з точки зору залучення додаткових надходжень в бюджет Віталій Чуй окреслив якісний контроль за сплатою податків в період заготівлі, наполегливість у напрямку інвентаризації договорів оренди землі та легалізація роботи волинських пилорам.

«Однак, ми хочемо і можемо знати більше інформації про додаткові резерви для оподаткування. Механізм взаємодії депутатів обласної ради та представників ДФС щодо обміну інформацією з податкових питань варто організувати з тим, щоб і в майбутньому громади могли розраховувати на такий же успішний фінансовий рік, як 2016», — підсумував Віталій Чуй.

 

Волинська митниця ДФС спрямувала на ремонт доріг майже 160 мільйонів гривень

З початку 2016 року Волинська митниця ДФС спрямувала  на ремонт доріг 159,9 мільйона гривень. А загалом за період проведення експерименту з фінансування будівництва доріг до обласного бюджету надійшло 264,1 мільйона гривень, що повинні бути використанні на облаштування доріг державного значення на Волині.

Нагадаємо, що відповідно до ЗУ №666-VIII від 05.09.15 з 1 вересня 2015 року в Одеській, Волинській, Львівській, Чернівецькій областях запроваджено експеримент з фінансового забезпечення реконструкції поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення. Постановою КМУ №726 від 16.09.15 затверджено порядок спрямування цих коштів.

Зокрема, у разі перевиконання показників із забезпечення надходжень мита, акцизного податку і ПДВ Волинською митницею ДФС, 50 відсотків суми перевиконання спрямовується на ремонт доріг.

.

За одинадцять місяців 2016 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали 14,7 мільярдів гривень

До місцевих бюджетів Дніпропетровської області з січня по листопад поточного року надійшло 14 мільярдів 697 млн. грн., що на 3 мільярда 818 млн. грн. більше надходжень одинадцяти місяців 2015 року.

Зростання доходів місцевих громад Дніпропетровського регіону досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб – на 2 мільярда 058 млн. грн., плата за землю –  на 1 мільярд 025 млн. грн., єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – на 502 млн. грн.

Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо.

 

Щомісяця на соціальні потреби бізнес Донеччини перераховує 390 млн грн єдиного внеску

За одинадцять місяців 2016 року працедавці Донецької області перерахували 4 млрд 283 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Щомісяця на соціальні видатки бізнес-спільнота Донеччини сплачує 390 млн гривень. Зокрема, за останній місяць осені сплачено понад 414 млн грн, що на 24 млн грн перевищує середньомісячний показник надходжень єдиного внеску у регіоні.

У розрізі органів фіскальної служби Донецької області у надходженнях єдиного внеску лідирує Маріупольська ОДПІ. Так за одинадцять місяців поточного року, завдяки злагодженій роботі з суб’єктами господарювання вдалося досягти рівня надходжень єдиного внеску у понад 1 мільярд гривень. Друге місце у рейтингу податкових органів за сплатою єдиного внеску займає Слов’янська ОДПІ – понад 878 млн гривень. Трійцю лідерів із показником у 662 млн грн єдиного внеску замикає Красноармійська ОДПІ.

Завдяки роботі фіскальної служби Донеччини щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин, з початку року до сплати податків та обов’язкових внесків було залучено 19,4 тис. осіб, чим додатково забезпечено надходження 12,2 млн грн єдиного внеску.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року максимальну величину бази нарахування єдиного внеску збільшено до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 грудня 2016 року ця величина складає 40 тис. гривень.

 

Працівники управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області з початку року провели 61 службову перевірку та розслідування

За січень-листопад 2016 року за матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області Прокуратурою Донецької області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 Кримінального кодексу України.

Три кримінальних провадження розпочато за  матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області стосовно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей щодо нарахування та виплати заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на робочому місці в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.

Крім того, відносно службових осіб органів Державної фіскальної служби регіону проведено 61 службову перевірку та розслідування. У 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання, управлінням внутрішньої безпеки проведено 590 профілактичних заходів, бесід, лекцій.

Винесено 8 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

За звітний період перевірено 11 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс»,  з них підтвердилось одне.

Також постійно проводиться обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальних органів області на предмет причетності до здійснення корупційних правопорушень. З 662 кандидатів на роботу 4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також для вирішення інших суперечливих питань, що виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).

 

Донеччина: з початку року вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на 28,2 млн гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.  Дії співробітників в рамках операції «Акциз-2016» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

В рамках операції за 11 місяців поточного року  вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму порядку 28,2 млн грн, у тому числі алкогольних напоїв на суму 3 млн грн, спирту —  на 1,8 млн  грн, тютюнових виробів — на 17,5 млн грн, пально-мастильних матеріалів — на 5,9 млн грн. Також  викрито незаконну діяльність 7 підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв, по яким до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесено 7 кримінальних проваджень за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та вилучено підакцизних товарів на суму 5,9 млн гривень.

В рамках проведення операції «Акциз-2016» за 11 місяців поточного року до ЄРДР внесено 20 кримінальних проваджень за ст. 204 КК України, з них 12 за ч.3 ст. 204 КК України.

 

На Донеччині за матеріалами фіскальної служби порушено кримінальних проваджень на 717 млн. гривень

За результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донецької області управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, за січень – листопад 2016 року підготовлено 85 матеріалів. Усі матеріали передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ).

В результаті розгляду правоохоронними органами матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, складених управлінням, 24 матеріали було приєднано до кримінальних проваджень (у т.ч. за листопад 2016 року – 4), та 29 кримінальних проваджень (у т.ч. за листопад 2016 року – 3) обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) на суму 717 млн грн, у т.ч.  за ст. 209 ККУ «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» — 2 на суму 0,9 млн гривень.

З них у сфері державних закупівель управлінням складено 50 матеріалів, по яких 10 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень, та обліковано в ЄРДР  10 кримінальних проваджень на суму збитків 60,4 млн гривень.

З метою недопущення використання бюджетних коштів поза правовим полем фіскальною службою Донеччини  продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації  проведення перевірок осіб,   які здійснюють   фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 

Донецька митниця ДФС: порушники митних правил сплатили на 60% більше штрафних санкцій, ніж торік

З початку 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 56 порушень митних правил, що на 58% більше, ніж за відповідний період минулого року (33 порушення за 2015 рік). Із загальної кількості справ у 18 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму майже 120 тис. гривень. На розгляд до суду направлено 18 справ про порушення митних правил на суму більше 900 тис. гривень.

Як повідомлялось раніше, співробітниками митниці під час проведення посилених заходів митного контролю в міжнародному пункті пропуску «Маріупольський морський торговельний порт» виявлено факт незаконного ввезення на митну територію України капітаном судна наркотичного засобу «Трамадол». У зв’язку з цим митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України (недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України). Наркотичний засіб тимчасово вилучено до прийняття судом рішення по справі.

Митницею продовжується спільна з правоохоронними органами Донецької області робота у напрямку протидії порушенням митного законодавства України. Так, за звітний період проведено 19 спільних заходів, що в 4 рази більше, ніж за відповідний період 2015 року. Внаслідок проведеної роботи виявлено 17 порушень митних правил з реально вилученими предметами на суму майже 35 тис. гривень.

В результаті аналітично-пошукової роботи  у період з січня по листопад 2016 року  Донецькою митницею ДФС до митних органів країн СНД, ЄС та Грузії направлено 10 запитів з метою перевірки достовірності відомостей, зазначених у документах, які надавались суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності під час здійснення митного оформлення товарів.

В рамках проведення операції «Рубіж-2016» співробітниками Донецької митниці ДФС виявлені ознаки кримінального правопорушення, скоєного посадовими особами суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). За результатами опрацювання відповіді митних органів Республіки Грузія на запит митниці стосовно перевірки законності митного оформлення товарів встановлено обставини, що можуть свідчити про привласнення бюджетних коштів посадовими особами суб’єкта ЗЕД протягом 2016 року. За даним фактом Прокуратурою Донецької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. На теперішній час здійснюється кримінальне провадження.

До Державного бюджету протягом одинадцяти місяців 2016 року перераховано майже 260 тис. грн штрафних санкцій за порушення митного законодавства, що майже на 60% або на 110 тис. грн більше, ніж торік.

 

Слідчими Прокуратури Житомирської області спільно з працівниками Управління СБУ в області та відділу внутрішньої безпеки ГУ Державної фіскальної служби в області затримано митника при отриманні неправомірної вигоди

14 грудня 2016 року, близько 18.00 години, поблизу одного із розважальних закладів Житомира, завдяки скоординованим заходам, за безпосередньої участі працівників Прокуратури області спільно з  працівниками Управління СБУ в області та відділу внутрішньої безпеки ГУ Державної фіскальної служби в області затримано заступника начальника Управління боротьби з митними правопорушеннями Житомирської митниці ДФС України під час одержання ним неправомірної вигоди на суму 5 тисяч грн.

Державний службовець, використовуючи службове становище, за матеріальну вигоду, закривав очі на порушення митних правил жителем міста Житомира, шляхом не складання адміністративних протоків.

Дана сума вилучена. Працівника митниці відсторонено від виконання обов’язків. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Слідчим відділом прокуратури Житомирської області розпочато кримінальне провадження за фактом одержання заступником начальника управління боротьби з митними правопорушеннями Житомирської митниці Державної фіскальної служби України неправомірної вигоди за ч. 3  ст. 368 КК України.

Санкція даної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Наразі проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.

 

Закарпатська митниця ДФС: більше 97% митних декларацій – електронні

У листопаді поточного року Закарпатською митницею ДФС з використанням процедури електронного декларування здійснено оформлення 97,3% митних декларацій. Цей показник упродовж року поступово збільшився на 3%, а у порівнянні із листопадом минулого року – на 3,9%.

Нагадаємо, що електронні попередні митні декларації типу „ЕА” використовуються для випуску у вільний обіг товарів, що ввозяться в Україну одразу після перетину ними державного кордону без обов’язкового пред`явлення цих товарів внутрішній митниці.

Декларація оформлюється до ввезення товарів та транспортних засобів комерційного призначення на територію України або після їх ввезення під час перебування на території пункту пропуску через державний кордон України. Ввезення товарів на митну територію України за попередньою митною декларацією дозволяється протягом 30 днів з дати її оформлення митним органом.

При оформленні таких товарів використовується система, за допомогою якої митні процедури та взаємодії з декларантами максимально автоматизовані.

Електронна попередня декларація типу „ЕА” дозволяє випуск у вільний обіг товарів, окрім підакцизних, поштових, а також тих товарів, умови ввезення яких відмінні від вищезазначених режимів, або товарів, ввезення яких відбувалося частинами (у т.ч. у зв`язку з переміщенням у декількох транспортних засобах чи контейнерах).

 

Закарпатська бізнес-спільнота відшкодувала довкіллю понад 9,5 млн грн

Протягом одинадцяти місяців поточного року саме такою сумою наповнили казну платники екологічного податку Закарпатської області, що на 1,3 млн грн перевищує минулорічний показник надходжень цього податку.

У фіскальному органі краю зазначають, що екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

Платникам слід пам’ятати , що об’єктом та базою оподаткування є зокрема:

- обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (п.п. 242.1.1 ПКУ);

Під стаціонарним джерелом забруднення розуміється підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні фрази об’єкти (п.п. 14.1.230 ПКУ).

Також до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

- обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об’єкти (п.п 242.1.2 ПКУ);

- обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання (п.п. 242.1.3 ПКУ).

Відтак, у разі використання джерел забруднення, платники екологічного податку складають податкові декларації з екологічного податку окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком), починаючи з календарного кварталу, у якому здійснено викиди (скиди) забруднюючих речовин.

 

Запорізькі підприємства-забруднювачі відшкодували довкіллю майже 290 мільйонів гривень

Сума надходжень «екоподатку» перевищила минулорічну в півтора рази. За січень-листопад 2016 року до державного бюджету сплачено близько 58 мільйонів, до місцевих – понад 231 мільйон (без показників підприємств, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС).

Як наголосила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у порівнянні з 2015 роком надходження до бюджетів збільшились майже на 195 мільйонів.

– Згідно з бюджетним розподілом 80 відсотків відрахувань екологічного податку залишаються на місцях, решта спрямовується до державного бюджету. На сьогодні його сплачують понад 2700 запорізьких платників. З початку року найбільші суми надійшли до місцевих бюджетів м. Енергодар – понад 198 мільйонів, Запорізького району – 17,6 мільйона, а також м. Запоріжжя – 5,2 мільйона. Разом ці території отримали на 153 мільйони більше, ніж торік, – зазначила Юліана Козаченко.

Вона також підкреслила, що «екоподаток» є певною компенсацією за забруднення довкілля, адже ці кошти місцеві органи влади спрямовують на реалізацію екологічних програм.

Платниками податку є суб’єкти господарювання, які викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидають їх у водні об’єкти, розміщують відходи на власних територіях або утворюють чи тимчасово зберігають радіоактивні відходи.

На Запоріжжі з початку року вилучено незаконних підакцизних товарів майже на 34,6 мільйона

За січень-листопад 2016 року співробітники оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Запорізькій області у рамках операції «Акциз» ліквідували 11 «підпільних цехів», які спеціалізувалися на виробництві алкогольного фальсифікату. Із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на загальну суму 34 мільйони 599 тисяч гривень.

За матеріалами оперативників в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 13 проваджень за ч.3 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, збут підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей або призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків) та 5 проваджень – за ст.199 КК України (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку).

Як повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Дмитро Кучеров, протидія незаконному обігу підакцизних товарів – це пріоритетний напрям роботи податкової міліції Запорізького регіону.

– На сьогодні боротьба з алкогольним фальсифікатом залишається гострим питанням у нашій роботі, адже за сурогатним виробництвом, яке зазвичай здійснюється за допомогою сировини сумнівної якості та в антисанітарних умовах, стоять здоров’я і життя людей, – наголосив Дмитро Кучеров.

Також у ході операцій «Акциз» та «Рубіж» триває протидія виготовленню та потраплянню на ринок нелегального пального. Саме ця сфера завдає удару не тільки бюджетним надходженням, але й легальним виробникам, порушуючи умови економічної конкуренції, і самим споживачам, адже неякісні паливно-мастильні матеріали шкодять механізмам транспорту, де вони використовуються.

 

Запорізькі роботодавці сплатили до соцфондів майже 3,5 мільярда гривень ЄСВ

З початку року надходження єдиного соціального внеску від запорізьких платників склали 3 мільярди 479 мільйонів гривень. Рівень очікуваної суми перевищено на 123 мільйони.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, на сьогодні запорізькі роботодавці використовують працю більш ніж 359 тисяч робітників, а середньомісячний фонд заробітної плати складає понад 1,3 мільярда гривень. Близько 17 відсотків загальних находжень з ЄСВ забезпечують підприємства енергетичного комплексу, обробної промисловості, правоохоронні органи та військові частини.

Середньомісячні відрахування до соціальних фондів у поточному році складають 316 мільйонів. У листопаді надійшов 331 мільйон, додатково сплачено 14,4 мільйона.

У територіальному розрізі за 11 місяців найбільші суми ЄСВ перерахували платники Вознесенівського району м. Запоріжжя – майже 586 мільйонів, м. Енергодар – 420 мільйонів, Мелітопольського району – 353 мільйони, Олександрівського району обласного центру – 276 мільйонів. Суб’єкти господарювання Дніпровського району м. Запоріжжя сплатили 242 мільйони, близько 236 мільйонів спрямували підприємства Шевченківського району, 213 мільйонів – Бердянського району, 194 мільйони – Заводського району та майже 190 мільйонів надійшло у Комунарському районі.

Нагадаємо, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, фактична ставка якого на сьогодні становить 22%, є джерелом пенсійних та інших соціальних виплат. За порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема, за неподання звітності, не нарахування ЄСВ тощо, роботодавці-страхувальники несуть адміністративну відповідальність.

.

Громадянин Китаю намагався провезти в Україну незаконні медпрепарати на 790 тисяч гривень

Факт незаконного ввезення лікарських препаратів виявили запорізькі митники спільно із прикордонниками у міжнародному аеропорту Запоріжжя.

Під час проведення митного контролю речей та багажу пасажирів авіарейсу сполученням «Стамбул-Запоріжжя» у громадянина Китаю, який самостійно обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку без заповнення митної декларації, було виявлено 988 упаковок лікарського препарату «Bicyclol Tablets».

Пігулки знаходились у картонній коробці без ознак приховування. Дозвільні документи та медичні довідки про використання даного препарату були відсутні.

Попередня вартість лікарських засобів складає 790 тис. грн.

Таким чином, громадянин Китаю порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС у його відношенні заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено митницею.

Санкція ст. 471 Митного кодексу України передбачає накладення на порушника штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 458 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування» громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби в таких обсягах:

- у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

- у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

 

Запорізькі платники спрямували до держбюджету понад 1,6 мільярда гривень ПДВ

За 11 місяців 2016 року запорізькі суб’єкти господарювання сплатили до державного бюджету 1 мільярд 661 мільйон гривень податку на додану вартість. Рівень минулого року перевищено майже на 768 мільйонів, прогнози на цей рік – на 151 мільйон.

Середньомісячні надходження ПДВ від платників міста Запоріжжя та регіону, яких на сьогодні зареєстровано понад 8,5 тисячі, зросли до 151 мільйона проти 81 мільйона у 2015 році.

Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, найбільшими платниками ПДВ є підприємства Вознесенівського району м. Запоріжжя, які забезпечили понад чверть мільярда гривень, Заводського (169 мільйонів), Шевченківського районів (132 мільйони), м. Мелітополь та району (129 мільйонів), Дніпровського (121 мільйон), Олександрівського районів (109 мільйонів), а також м. Бердянськ та району (майже 102 мільйони).

У листопаді до державного бюджету сплачено 232 мільйони, додатково надійшло 18 мільйонів гривень ПДВ.

За січень-листопад 2016 року платники задекларували до бюджетного відшкодування 801 мільйон гривень. У цьому ж періоді відшкодовано податку на додану вартість 665 мільйонів, що на 324 мільйони або майже вдвічі більше, ніж торік.

Крім того, з початку року фіскальною службою упереджено неправомірно задекларованих до повернення сум податку на додану вартість у розмірі 20 мільйонів, що на 6 мільйонів більше за аналогічний період 2015 року.

 

Податківці Прикарпаття зменшили кількість перевірок бізнесу в 1,4 рази

Впродовж січня – листопада 2016 року фахівці підрозділів аудиту провели 429 документальних перевірок суб’єктів господарювання. За такий же період 2015 року платників податків перевіряли 605 разів. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Як зазначають податківці, сьогодні акцент у роботі аудиторів зроблено на якісному відборі до перевірок «проблемної групи» платників податків, які допускають порушення податкового, митного законодавства та забезпеченні доказовості виявлених порушень. Завдяки цьому, з початку року при зменшенні кількості документальних перевірок в 1,4 рази, до бюджету донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму 25 млн. грн. Це майже на 2 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

Крім цього, з початку року проведено 231 фактичну перевірку. За матеріалами перевірок до суб’єктів господарювання застосовано фінансових санкцій на загальну суму 2,8 млн.грн.

На сьогодні, за результатами перевірок, в т.ч. проведених у минулих роках, до бюджету надійшло 36,6 млн. гривень донарахованих сум.

 

Податківці Івано-Франківщини допомогли офіційно працевлаштуватися майже 1700 найманим особам

З початку року, за результатами заходів проведених податківцями Прикарпаття спільно з іншими контролюючими органами, роботодавці оформили належним чином трудові відносини з 1694 громадянами. Також свою підприємницьку діяльність зареєстрували 188 фізичних осіб. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Завдяки заходам з легалізації  праці нелегальних працівників бюджет додатково отримав 73,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 139 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Новозареєстровані підприємці сплатили до бюджету більше 57,4 тис.грн. податкових платежів.

Також за січень-листопад працівниками фіскальної служби проведено перевірки 28 фізичних осіб-підприємців та 21- юридичних осіб з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів. За їх результатами донараховано 3463,9 тис. грн., в т. ч. 2427 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб до роботодавців застосовуються штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Посилено й адміністративну відповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.)

 

Івано-Франківська митниця ДФС інтенсифікує впровадження «єдиного вікна»

З серпня цього року на пунктах митного контролю Івано-Франківщини, за принципом «єдиного вікна» оформлено 1 300 митних декларацій, від часу запровадження відсоток митних оформлень з його застосуванням зріс у 8 разів. Про це повідомили на Івано-Франківській митниці ДФС.

Якщо у серпні з використанням такого принципу разом із застосуванням форми обміну інформацією електронними документами було оформлено тільки 3,6% імпортних декларацій, які підлягали відповідним видам контролю, то у вересні – 16 %, у жовтні – 21,1 %, а у листопаді – 29,5 %.

За попередніми даними, Івано-Франківською митницею ДФС позитивний результат досягнуто і у грудні цього року, зокрема із застосуванням принципу “єдиного вікна” вже здійснено понад 10 % оформлень, що у двічі більше середнього показника по митницям України.

Таких результатів вдалося досягнути завдяки тісній співпраці та взаємодії митниці з іншими контролюючими органами і підприємствами, які на практиці пересвідчились у всіх перевагах митного оформлення товарів за принципом “єдиного вікна”, минаючи бюрократичні затримки, та успішно реалізовуючи один з напрямків реформування української митниці.

Крім цього, митницею розпочато оформлення і експортних вантажів за  принципом «єдиного вікна», так цього періоду оформлено 150 митних декларацій, або 5 % від їх загальної кількості.

 

На Київщині знов виявили фальсифіковану алкогольну продукцію з підробленими марками акцизного податку

В рамках проведення спецоперації «Акциз – 2016» працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області спільно із співробітниками управління захисту економіки у м. Києві департаментe захисту економіки Національної поліції України та слідчим відділом фінансових розслідувань ДПІ у Святошинському  районі  ГУ ДФС у м. Києві виявлена та вилучена фальсифікована алкогольна продукція з підробленими марками акцизного податку на території м. Василькова Київської області.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 2 566 літрів фальсифікованої алкогольної продукції орієнтовною вартість 373,5 тис. гривень.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання. Досудове розслідування триває.

 

Бюджет додатково отримав 59,2 млн. грн. за результатами документальних перевірок підрозділів аудиту Київщини

Протягом січня-листопада підрозділами аудиту ГУ ДФС у Київській області здійснені 880 документальних перевірок, що на 25% менше, ніж у попередньому році. З них проведені 212 планових та 668 позапланових перевірок. Зменшення кількості проведених перевірок свідчить про суттєве зниження фіскального тиску на платників податків області.

За результатами проведених документальних перевірок донараховані узгоджені податкові зобов’язання на 132 млн. грн., з яких за актами звітного року – 111,7 млн. гривень. В ході документальних перевірок також зменшені неправомірно задекларовані підприємствами збитки на 109,8 млн. грн. та від’ємне значення з ПДВ на  6,1 млн. грн., це дозволяє у майбутніх періодах упередити значну несплату по цим податкам до бюджету.

З початку року також проведені 2 818 фактичних перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. За результатами перевірок до порушників податкового законодавства застосовані штрафні санкцій на 7,8 млн. грн., з яких 3,8 млн. грн. вже сплачено до бюджету.

 

В пункті пропуску «Бориспіль» упередили незаконний вивіз валюти, розмір якої в 5 разів перевищував дозволену норму

Громадянин Польщі — підприємець, що постійно проживає у Норвегії, намагався незаконно вивезти за межі України валюту. Громадянин відлітав на батьківщину і для проходження митного контролю самостійно обрав «зелений коридор», умови проходження якого передбачають наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», у ручній поклажі громадянина,  поверх особистих речей, в відкритому паперовому пакеті та в кишені одягненої куртки виявили 52 850 доларів США та 7 100 гривень. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та відповідних документів (в’їзної митної декларації) пасажир не надав.

З виявленої суми пасажиру пропущено 10 750 доларів США та 309 грн. За протоколом про порушення митних правил вилучено 42 100 доларів США та 6 791 гривню до винесення судом рішення у справі.

Всього з початку року Київською митницею ДФС складено 260 протоколів про порушення митних правил, де фігурувала валюта, на загальну суму понад 53 млн. гривень.

 

На Київщині припинено діяльність 2 підпільних цехів з виробництва фальсифікованих елітних алкогольних напоїв

В рамках проведення спецоперації «Акциз – 2016» та розслідування кримінального провадження, працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області спільно із управлінням захисту економіки у м. Києві департаменту захисту економіки Національної поліції України та слідчим відділом фінансових розслідувань ДПІ у Святошинському, на території м. Києва та смт. Коцюбинське у Київській області виявлена незаконна організована діяльність з виготовлення фальсифікованих елітних алкогольних напоїв на обладнанні, що забезпечує їх масове виробництво. Готова продукція розливалася в «бег-ін-бокси» та реалізовувалась на території м. Києва та Київської області.

За результатами 5 обшуків в місцях виготовлення і зберігання фальсифікату, а також в автомобілі, на якому здійснювалась його транспортування, із незаконного обігу вилучено: 20 літрів прозорої рідини з характерним запахом спирту; 5696 літрів фальсифікованих елітних алкогольних напоїв; 469 марок акцизного податку України з ознаками підробки; автотранспортний засіб та обладнання для масового виробництва елітних алкогольних напоїв (шланги, насоси, лійки, спиртометри, ароматизатори, бочки, пусті «бег-ін-бокс» у кількості 2779 шт.).

Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає 1,5 млн. гривень. Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.

 

На Київщині припинено діяльність підпільного цеху з виробництва лікеро-горілчаної продукції

В рамках проведення спецоперації «Акциз – 2016» та розслідування кримінального провадження, оперативними працівниками ГУ ДФС у Київській області спільно зі співробітниками Національної поліції України виявлено та ліквідовано незаконне виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв в гаражному приміщенні у м. Васильків.

В результаті обшуку виявлено та вилучено із незаконного обігу: 600 л. спирту орієнтованою вартістю 66 тис. грн.; 2,2 тисячі літрів лікеро-горілчаної продукції орієнтованою вартістю понад 307 тис. грн.; 1100 л коньяку  орієнтованою вартістю 191,4 тис. грн.; 20 л автомобільного склоомивача  орієнтованою вартістю 320 грн., а також обладнання, що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв (шланги, насоси, лійки, спиртометри, ароматизатори, бочки, пусті «бег-ін-бокси») орієнтованою вартістю 238 тис. гривень.

Загальна сума виявлених та вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 802,8тис.грн., з них підакцизних товарів на 564,4 тис. гривень.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання. Досудове розслідування триває.

 

Київська митниця ДФС приймала делегацію Митної адміністрації Фінляндії

Київська митниця ДФС за участю в.о. начальника митниці Івана Бережнюка вкотре приймала в гостях міжнародну делегацію. Цього разу на митному посту «Південний термінал» перебували колеги з Митної адміністрації Фінляндії.

Генеральний директор Митної адміністрації Фінляндії Антті Хартікайнен, директор Департаменту зі збору податків Том Ферм, старший митний інспектор Адміністративного департаменту Пасі Тойванен ознайомилися з сучасною європейською інфраструктурою митного поста «Південний термінал». Митники на чолі з начальником митного поста «Південний термінал» Віталієм Васільєвим продемонстрували фінським колегам роботу програмного забезпечення, за допомогою якого проводиться митне оформлення та дали змогу поспостерігати за цим процесом. Особливе зацікавлення іноземці проявили також стосовно автоматизованого аналізу та оцінки ризиків в українській митній системі АСАУР.

Цікавили поважних іноземних колег також процес реформування діяльності в митній сфері, взаємодія з питань протидії митним правопорушенням, питання митно-тарифного регулювання та перспективи розвитку інформаційного обміну.

 

З початку року платники єдиного податку Київщини забезпечили надходження до бюджету в розмірі 902 млн. гривень

Додатково до минулого року надійшло понад 334 млн. грн. єдиного податку. Темп росту до січня-листопада 2015 року склав 158,8 %.

Фізичні особи – підприємці сплатили майже 599 млн. грн. єдиного податку. Темп росту — 157,5 % до відповідного періоду минулого року. Бюджет додатково отримав 218,7 млн. гривень.

Юридичні особи платники ІІІ групи забезпечили надходження єдиного податку в розмірі 149,2 млн. гривень. Додатково до минулого року отримано 51,7 млн. гривень.

Четвертою групою платників податків – юридичних осіб, сільгоспвиробників, протягом січня-листопада сплачено 153,9 млн. грн. грн. єдиного податку. Досягнуто найбільшого темпу росту — 170,6 % серед всіх груп платників єдиного податку до минулого року. Бюджет додатково отримав 63,7 млн. гривень.

 

У Центрах обслуговування платників Київщини надано 125,8 тисяч адміністративних послуг

Серед всіх адміністративних послуг, що надають Центри, найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки — 40,2% від загальної кількості. З початку року фізичним особам-платникам податків  надано 50,6 тисяч цих послуг.

Друге місце посідає послуга з реєстрації книги обліку розрахункових операцій – 13,1 тис. послуг, третє – видача ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами – 11,1 тис. послуг.

Повний перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними органами ГУ ДФС у Київській області, можна переглянути на інформаційних стендах всіх 22 Центрів обслуговування платників, а також за гіперпосиланнямhttp://kyivobl.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

У Центрах надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг по оподаткуванню.

 

Платникам Кіровоградщини відшкодовано 593,5 млн. гривень ПДВ

У січні – листопаді 2016 року 68 платників області заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість на рахунки платників у банку 635,0 млн. гривень.

Із загальної суми ПДВ, заявленої до відшкодування на поточний рахунок — 97,2відс. або 617,2млн.грн. заявлено підприємствами – експортерами.

За результатами проведених перевірок у січні — листопаді 2016 року 61 підприємству Кіровоградської області відшкодовано грошовими коштами 593,5 млн. гривень.

У порівнянні з відповідним періодом 2015 року залишок невідшкодованих сум ПДВ зменшився на 0,2млн.грн. і станом на 01.12.2016 склав 114,5 млн. гривень.

 

Податковою міліцією Кіровоградської області виявлено необлікований соняшник

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області розслідується кримінальне провадження відносно службових осіб одного з найбільших виробників жирової промисловості, розпочате зафактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 ККУ).

У ході досудового розслідування встановлено ряд суб’єктів господарювання, які протягом 2012-2015 років, без відображення по податковому обліку та відповідно без сплати податків, проводили переробку соняшника.

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області, в ході розслідування вищезазначеного кримінального провадження, на підставі ухвали слідчого судді, проведено обшук на одному з таких підприємств на території Запорізької області.

Виявлено підпільне виробництво олії з насіння соняшника, організоване приватним підприємцем у складському приміщенні без будь-яких дозвільних документів в антисанітарних умовах.

За результатами виявлено та вилучено 25 тон насіння соняшника орієнтовною вартістю 262 500 грн. та 40 тон олії соняшникової нерафінованої, орієнтовною вартістю 760 000 грн.

Всього в ході обшуку вилучено товарів на загальну суму 1 022 500 грн.

Підготовлено клопотання до Ленінського районного судум.Кропивницького про арешт тимчасово вилученого майна.

По кримінальному провадженню триває досудове розслідування.

 

Стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил за січень-листопад 2016 року

Протягом звітного періоду митницею виявлено та направлено 13 повідомлень про кримінальні правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст. 358 КК України, 1 повідомлення за ознаками ч. 4, ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України, 1 повідомлення до СУФР ГУ ДФС у Кіровоградській області за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, порушено 133 справи про порушення митних правил на суму 28 470 614, у тому числі: 34 справи на суму 24 167 709 грн. порушено за ч.1 статті. 483 Митного кодексу України, з яких 15 справ на суму 17 717 745 грн., в яких вартість предметів правопорушення перевищує суму умовної контрабанди (609 000 грн).

В звітному періоді до суду направлено 27 справ про порушення митних правил на суму 4 450 460 грн. За результатами розгляду судом 19 справ про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 381 950 грн., накладено штрафів на суму 151 891грн. Стягнуто штрафів накладених судом в справах про порушення митних правил 23 852 грн.

Митницею розглянуто 65 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 668 500 грн., сума штрафів, стягнутих митницею складає – 179 923 грн.

На теперішній час економічна ефективність правоохоронної діяльності митниці складає 261 077 грн.

Найбільш характерними видами порушень митного законодавства виявленими митницею за звітний період були:

- переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме подання митному органу, як підставу для митного оформлення підроблених документів, чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості. За даними фактами митницею порушено 34 справи про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України на суму 24 167 709 грн.;

- незаявлення за встановленою формою точних відомостей про товар. За даними фактами порушено 6 справ про порушення митних правил за ст.472 Митного кодексу України на суму 3 606 225 грн.

- зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів та тютюнових виробів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. За даними фактами порушено 17справ про порушення митних правил за ст. 484 Митного кодексу України на суму 696 680 грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено 80 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 68 протоколів про порушення митних правил на суму 626 049 грн.

В звітному періоді, на підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, митницею підготовлено 58 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею виявлено порушено 22 справи про порушення митних правил на загальну суму 18 485 725грн.

 

 

Понад 5 мільйонів гривень транспортного податку сплатили платники Кіровоградщини

За січень-листопад 2016 року платники транспортного податку Кіровоградщини перерахували до місцевих бюджетів 5,03 мільйонів гривень. Індикативні показники виконано на 253 відсотків, додатково до бюджету надійшло понад 3 мільйонів гривень.

Нагадуємо, що у зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суттєвих змін зазнав порядок справляння транспортного податку. Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн.грн.) (у 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.).

Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних заробітних плат, визначається за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікується на веб-сайті Мінекономрозвитку.

Платниками транспортного податку як і торік є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти.

З початку року на Кіровоградщині співробітниками відділу внутрішньої безпеки проведено 61 перевірку відносно податківців та митників

Впродовж січня-листопада 2016 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 433 профілактичних заходи щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку року проведено 61 перевірку відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 31 подання, для вжиття заходів реагування, в наслідок чого притягнуто до відповідальності 10 посадових осіб. До правоохоронних органів направлено 28 матеріалів перевірок.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області правоохоронними органами відкрито 10 кримінальних проваджень, а саме: за ч.2 ст.364 КК України – 5, за ч.3 ст.365КК України — 1, за ч.3.368 КК України — 3 та за ч.1 ст.366 КК України – 1.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки викрито факти порушень чинного митного та податкового законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,4 млн. грн. та 6,9 млн. грн. відповідно.

 

З початку року бізнес Кіровоградщини направив на соціальні виплати понад 1,8 мільярди гривень ЄСВ

З початку року бізнес Кіровоградщини направив на соціальні виплати 1 мільярд 839 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що складає 105,8відс. до встановленого завдання, додатково надійшло 101млн.гривень, про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного, у листопаді поточного року платниками сплачено 184,2 млн. гривень ЄСВ, що на 18,3 млн. гривень більше встановленого завдання. Індикативний показник виконано на 111 відсотків.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення. Саме тому для податківців нашої області одним із головних пріоритетів роботи є стабільність і повнота акумуляції до бюджету саме цього платежу.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

 

Кіровоградщина: Центрами обслуговування платників фіскальної служби надано понад 82 тисячі адміністративних послуг

Це майже на 13 тисяч адміністративних послуг більше порівняно з січнем-листопадом минулого року.

З початку 2016 року з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності тощо до Центрів обслуговування платників Кіровоградської області звернулось 512 795 суб’єктів господарювання.

Найбільше протягом січня-листопада 2016 року запитували наступні адміністративні послуги:

- видача картки платників податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

- реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій;

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку.

Нагадуємо, що на території Кіровоградської області функціонують 22 Центри обслуговування платників.

 

З початку року органами ДФС Луганщини проведено 149 перевірок з обігу підакцизних товарів

Протягом січня — листопада 2016 року працівниками ГУ ДФС у Луганській області проведено 149 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

В ході проведених перевірок встановлено 168 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів, з яких 52 порушення за безліцензійну торгівлю підакцизними товарами. Загалом, за результатами проведених перевірок донараховано 2 млн 21 тис. грн.

Крім того, протягом 11 місяців поточного року вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму 8 млн 91 тис. гривень.

 

 

З початку року відносно співробітників фіскальної та митної служб Луганщини проведено 135 службових перевірок

За інформацією управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Луганській області, поточного року проведено 135 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких у 88 випадках виявлено порушення. До правоохоронних органів направлено 37 матеріалів перевірок для прийняття рішення згідно діючого законодавства.

За січень-листопад стосовно співробітників фіскальної служби регіону та Луганської митниці ДФС розпочато 15 кримінальних проваджень за порушення чинного законодавства.

Після проведення розслідування кримінальних проваджень 8 співробітникам територіальних органів ДФС Луганщини повідомлено про підозру у вчинені службових злочинів. Шість кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом.

Також керівникам територіальних фіскальних органів та Луганської митниці внесено 44 подання для вжиття заходів реагування. За їх розглядом 18 співробітників звільнено і 29 притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

 

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ

У січні-листопаді поточного року підприємства і підприємці Луганської області сплатили до бюджету 1 млрд 701 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зокрема, тільки у листопаді платники регіону перерахували 170,7 млн грн ЄСВ.

Нагадаємо, єдиний внесок автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в держказначействі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Підприємства-імпортери Луганщини стабільно поповнюють державну скарбницю

В Луганській митниці ДФС повідомили, що за листопад 2016 року до Державного бюджету України перераховано 64,8 млн грн.

Найбільші суми митних платежів отримано за рахунок митного оформлення вугілля коксівного – 26,7 млн грн (питома вага нарахованих платежів 41,8%), вугілля антрацит – 13,2 млн грн (20,7%), концентратів залізних – 8 млн грн (12,5%), аміаку безводного – 2 млн грн (3,2%).

Значною мірою надходженням до Державного бюджету України протягом листопада поточного року сприяли показники зовнішньоекономічних операцій основних підприємств-імпортерів Луганської області. Зокрема, це: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ТОВ «ДТЕК Східенерго», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ТОВ «НВП «Зоря», ТОВ «НВО Сєвєродонецький Склопластик», ПП «Хімпостачальник», ТДВ «Лисичанський желатиновий завод».

За результатами оформлених цими підприємствами у митному відношенні імпортних товарів до Державного бюджету України спрямовано 56,2 млн грн митних платежів, що становить майже 86,7% від усіх перерахувань митниці.

У листопаді 2016 року митне оформлення товарів з використанням митних декларацій на бланку ЄАД здійснювалося із застосування процедури електронного декларування у всіх випадках (100%).

 

«DODGE» на газових балончиках

Учора в зону митного контролю пункту пропуску «Грушів – Будомєж» у напрямі в’їзд в Україну смугою руху «зелений коридор» заїхав легковий автомобіль «DODGE» під керуванням громадянина України з двома пасажирами.

Під час митного контролю цього транспортного засобу в працівників митниці виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які переміщуються з приховуванням від митного контролю.

Автомобіль було скеровано у бокс для поглибленого огляду товарів та транспортних засобів. Там за допомогою технічних засобів митного контролю в спеціально виготовленому сховищі під заднім сидінням автомобіля було виявлено газові балончики та замінні до них з різним маркуванням та об’ємом. Загалом вилучено 66 штук.

Один з пасажирів, громадянин України 1992 року народження, мешканець Львова, який тимчасово не працює, визнав товар своєю власністю та зізнався у своїй причетності до розміщення товару в спеціально виготовленому сховищі.

Отже, він намагався перемістити через митний кордон України товар з приховуванням від митного контролю. Зазначені дії мають ознаки порушень митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України. Товари та автомобіль «DODGE», 2002 року випуску, вилучено та передано на склад митниці, а їх вартість буде встановлено додатково.

Протокол про порушення митних правил для розгляду та прийняття рішення скерують до суду.

 

Продукти вези – але норму знай!

Упродовж доби працівники Львівської митниці ДФС вилучили понад 3,5 тонни продуктів харчування.

Загалом у пункті пропуску «Шегині – Медика» зафіксовано три випадки, коли громадяни України ввозили в Україну продукти харчування з порушенням вимог митного законодавства. Зокрема вони порушили встановлений порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю «зелений коридор», тобто переміщували товар, який відповідно до ст. 378 МК України та Постанови Кабінету Міністрів України № 434 від 21.05.2012 року обмежений до переміщення через митний кордон України.

Так, три водії у мікроавтобусах перевозили в середньому по 1200 кг продуктів різного асортименту: тістечка, каву, чай, паштети, консервовані оливки, горошок та кукурудзу тощо. Товари було виявлено після того, як автомобілі скерували в місце поглибленого огляду транспортних засобів та товарів.

За ознаками порушень митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України, складено протоколи.

Товари вартістю майже 300 тис. гривень вилучено та передано на склад митниці. Протоколи про порушення митних правил для розгляду та прийняття рішення скерують до суду.

 Коні не винні

Працівники Львівської митниці ДФС спільно з прикордонниками викрили спробу незаконного переміщення сигарет у спеціальному автомобілі для перевезення коней.

Так, у пункт пропуску «Краковець –Корчова» прибув спеціальний автомобіль, в якому перевозили трьох коней. Водій, громадянин України, до митного контролю подав документи згідно з якими він перевозив тварин з України до Німеччини.

Документи та самі коні жодних сумнівів у працівників митниці не викликали. А от фургон, в якому перевозили тварин, був підозрілий. Тож було прийнято рішення ретельно доглянути його на предмет можливого приховування в ньому товарів. Відтак митники та прикордонники ретельно оглянути фургон. Їх підозра виправдалась. У фургоні, в спеціально обладнаному сховищі, вони знайшли приховані від митного контролю сигарети.

На цей час встановлюють точну кількість та вартість затриманого товару. Є ознаки порушення митних правил передбаченого ст. ч.1 ст.483, Митного кодексу України.

 

Через 600 пачок сигарет громадянин України позбувся автомобіля

Учора ввечері у пункті пропуску «Краковець – Корчова» працівники митниці викрили спробу незаконного переміщення 685 пачок сигарет. Тютюнові вироби сорокарічний мешканець Житомира напакував у конструктивні порожнини та запасне колесо автомобіля «Мерседес Віто». Під час перетину кордону він обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор». Однак у працівників митниці виникли підозри щодо приховування від митного контролю товарів. Тож автомобіль було скеровано в бокс поглибленого огляду транспортних засобів та товарів. Там під час спільного митно-прикордонного контролю транспортного засобу виявлено приховані від митного контролю 685 пачок сигарет з марками акцизного збору України вартістю понад 15 тис. гривень.

Так, гр.України порушив порядок проходження митного контролю через смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор» та вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ. Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол. Товар та автомобіль 2005 року випуску вилучено. Справу скерують до суду.

 

Працівники УВБ Львівщини викрили факт утримання неправомірної вигоди

Працівниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Львівській області, спільно з слідчими слідчого управління прокуратури Львівської області, в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.368 КК України, викрито схему незаконного ухилення від сплати належних податків та зборів при розмитнені товарів, шляхом заниження рівня їх митної вартості.

До діяльності вказаної протиправної схеми причетні працівники Львівської митниці ДФС та залучені ними — декларанти підприємств, що надають митно-брокерські послуги.

В рамках викриття та припинення протиправної схеми, задокументовано неодноразові факти вимагання та отримання посадовими особами Львівської митниці ДФС неправомірної вигоди.

13.12.2016 року, в ході проведення слідчих дій, задокументовано факт отримання митними брокерами чергової неправомірної вигоди в сумі 200 євро, частина з яких, відповідно до попередньої домовленості, призначалась посадовцю митниці.

На даний час вживаються заходи щодо притягнення до кримінальної відповідальності всіх причетних до вказаної злочинної діяльності осіб.

 

Серед секонд-хенду митники знайшли понад 3 тонни нового одягу

Працівники Львівської митниці ДФС викрили спробу незаконного ввезення на митну територію України понад 3,5 т нового одягу європейських виробників.

Учора, 12.12.2016, у пункт пропуску «Краковець – Корчова» прибув вантажний автомобіль з товаром. Водій подав до митного контролю товаросупровідні документи на «одяг, що був у користуванні» (second hand) загальною вагою 15 250 кг. Вантаж прямував на адресу однієї з фірм Львова, відправником значилась фірма з Німеччини.

На підставі оцінки та аналізу ризиків митники повністю оглянули вантаж та встановили розбіжності в асортименті товару. У вантажному відсіку причепа було виявлено новий одяг (светри, футболки, трико в асортименті різних розмірів) та спортивний інвентар, який не заявлено в товаросупровідних документах. Керівник компанії-відправника не вказав у цих документах про наявність такого товару.

Зазначений товар було переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів та асортименту.

Товар затримано. Його вартість буде встановлено додатково. У діях керівника компанії-відправника виявлено ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.483, Митного кодексу України. Справу буде скеровано до суду.

 

У рейсовому автобусі працівники Львівської митниці виявили приховані від митного контролю понад 500 пляшок вина та більш як тонну одягу

В пункті пропуску «Шегині – Медика» з РП смугою руху «червоний коридор»» заїхав пасажирський автобус, який прямував по маршруту «Перемишль – Самбір» під керуванням громадянина України. Для здійснення митного контролю водій подав заповнену власноруч митну декларацію, в якій вказав, що не переміщує жодного товару.

Під час візуального огляду автобуса у працівників митниці виникла підозра про наявність товарів, що переміщуються з приховуванням від митного контролю та підлягають митному оформленню, або переміщення яких через митний кордон обмежене. Автобус скерували в місце поглибленого огляду транспортних засобів. Там у конструктивних порожнинах салону та багажного відділення, які були прикриті фанерою обклеєною тканиною під колір декоративної обшивки, виявлено 552 пляшки прихованого від митного контролю ігристого вина торгової марки «FIORELLI». Після митного огляду водій визнав, що товар є його власністю. Отже він вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ.

Також в салоні цього автобуса працівники митниці виявили не задекларовані одним із пасажирів 1200 кілограмів нового одягу в асортименті, зокрема жіночі нічні піжами, сорочки, халати тощо. Пасажир, мешканець Львівщини, про цей товар під час декларування та усного опитування не заявив, у митній декларації не вказав, тобто порушив вимоги ст.257 Митного кодексу України, хоча в подальшому й визнав цей товар своєю власністю.

За цими фактами за ч.1 ст.483 та ст.472 Митного кодексу України складено протоколи про порушення митних правил. Товар вилучено, справу скерують до суду, який і визначить покарання.

 

На Миколаївщині викрито чергову нелегальну АЗС

У ході проведення операції «Акциз — 2016″ працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області у смт. Арбузинка Миколаївської області виявлено автозаправний комплекс, на території якого зберігалися та реалізовувалися пально-мастильні матеріали без наявності відповідних дозвільних документів на здійснення такого виду діяльності та реєстрації, як суб’єкта господарської діяльності. Відповідно, до бюджету не сплачувалися податки.

У результаті проведених оперативних заходів на даному об’єкті вилучено майже 9 тисяч літрів дизельного пального та бензину на загальну суму 180 тис. гривень.

Стосовно громадянина Б., який обрав «легкий» шлях наживи, складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає застосування штрафу від 340 до 680 тис. грн. з конфіскацією виготовленої продукції.

В.о. першого заступника начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Димтро Сосинович відмітив, що підрозділами податкової міліції ДФС у Миколаївській області посилено роботу щодо виявлення правопорушень у сфері оподаткування, викриття злочинних схем мінімізації податків, запобігання розповсюдженню фальсифікату та відшкодування нанесених державі збитків.

Головне управління ДФС у Миколаївській області звертається до небайдужих громадян з проханням, у разі виявлення фактів незаконного зберігання та продажу підакцизних товарів, інших схем ухилення від сплати податків, повідомляти за номером телефону чергової частини (0512) 37-06-10.

 

Одеська митниця ДФС протягом поточного року перерахувала понад 160 млн.грн. на будівництво доріг

У листопаді 2016 року Одеська митниця ДФС перевиконала план надходження митних платежів до бюджету на 120,6 млн. грн.

50% від цієї суми буде направлено для будівництва та реконструкції доріг в Одеській області, в тому числі дороги «Одеса-Рені».

Відрахування здійснюються в межах реалізації постанови КМУ від 16.09.2015 № 726 «Про проведення експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областях та м. Києві».

Загалом протягом поточного року Одеською митницею ДФС спрямовано в рамках експерименту 163,6 млн. грн., у тому числі за листопад перераховано 59,7 млн. грн.

 

З початку року від платників податків Одещини надійшло 204 млн. грн. акцизного податку

 

Це майже на 2,6 млн.грн. більше, ніж за січень — листопад минулого року.

Із загальної суми надходжень, майже 162 млн.грн. надійшло у вигляді акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів та понад 42 млн.грн. із ввезених на територію України товарів.

Від підприємств — виробників виноробної продукції надійшло майже 121 млн.грн.  акцизного податку, виробники лікеро-горілчаної продукції сплатили понад 38 млн.грн., понад 1,7 млн.грн. сплатили виробники пива.

Крім того, станом на 01.12.2016 року суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами сплатили до бюджету майже 64 млн.грн.

За цей же період призупинено 482 та анульовано 1536 ліцензій за несплату чергового платежу, 9 ліцензій анульовано за незаконний продаж тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім.

 

Податкова реформа: законопроект №5368 прийнято за основу

8 грудня, Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» Законопроект підтримало 241 депутат.

Законопроектом пропонується внести комплексні зміни до усіх розділів Податкового кодексу України, спрямовані на: удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції.

Проектом, зокрема, пропонується в частині адміністрування:

  • адміністрування всіх баз даних Мінфіном чи ДП при Мінфіні;
  • запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом);
  • встановлення поняття уповноважена особа контролюючого органу — це посадова (службова) особа контролюючого органу, уповноважена керівником такого органу на виконання певних його функцій;

Зміна критеріїв належності платника податків до категорії великих платників податків:

  • збільшено показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн. грн.;
  •  критерій доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування змінено на критерій загального обсягу постачання у розмірі 1 млрд. грн. тощо;

Законопроект ухвалено з урахуванням Комітету з питань податкової та митної політики.
Проект Закону зареєстровано за №5368.

 

Близько 3,4 млн.грн. штрафів накладено на порушників митних правил на Полтавщині з початку року

Як повідомив в.о. начальника Полтавської митниці ДФС Валерій Остапчук, за результатами правоохоронної роботи Полтавської митниці ДФС у січні-листопаді 2016 року було заведено 131 адміністративну справу про порушення митних правил на загальну суму понад 56 млн.грн. 368 тис.грн.

А саме, з початку поточного року, спільно з правоохоронними органами області митниками було проведено 16 спеціальних заходів, за результатами яких складено 14 протоколів про порушення митних правил. В ході цих заходів вилучено із незаконного обігу на території області товарів/предметів загальною вартістю 745 тис.грн.

В 2016 році в рамках проведення всеукраїнської операції «Рубіж-2016» Полтавською митницею ДФС в ході здійснення контрольних заходів у взаємодії з оперативним управлінням ГУ ДФС У Полтавській області було заведено 47 справ про порушення митних правил на загальну суму понад 55,8 млн грн.

З початку поточного року в рамках проведення всеукраїнської операції «Акциз-2016» Полтавською митницею ДФС в ході здійснення контрольних заходів у взаємодії з оперативним управлінням ГУ ДФС У Полтавській області було заведено 13 справ про порушення митних правил на загальну суму 74 тис.грн.

На порушників митних правил накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на суму майже 3 млн. 352 тис. грн.  Судами прийнято рішення про конфіскацію товарів/предметів, що були об’єктами митних правопорушень на суму 875,6 тис.грн.

Понад 72 млн. грн. сплачено до Державного бюджету за результатами аудиту ГУ ДФС Полтавщини

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Жанна Кузнецова, з початку року  управління аудиту обласної ДФС здійснювало свою роботу відповідно до Плану основних питань економічної та контрольної роботи на 2016 рік.

Так, протягом січня-листопада 2016 року підрозділом аудиту Головного управління було проведено 903 документальні перевірки суб’єктів господарювання. В тому числі: планові – 127, позапланові – 554, фактичні – 222. Кількість позапланових перевірок зменшилася на 290 перевірок у порівняні з минулим роком.

За результатами контрольно – перевірочної роботи до державної скарбниці донараховано – 281,8 млн.грн., з яких узгоджено податкових зобов’язань – 95,2 млн. гривень..

Крім того, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ на 12,9 млн. гривень. Зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 53,2 млн. гривень.

До Державного бюджету із донарахованих сум вже надійшло 72,1 млн. гривень.

 

Майже 3 млрд. грн. перерахували до Державного бюджету полтавські митники

У січні-листопаді поточного року Полтавською митницею ДФС було оформлено понад 26 тисяч митних декларацій. Серед них: експортних — 16329 штук та 9740 імпортних, відзначив в.о. начальника Полтавської митниці ДФС Валерій Остапчук.

Загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності по зоні діяльності митниці за січень-листопад 2016 року, склав 1 млрд. 155,8 млн.дол.США. Разом з цим зовнішньоторговельне сальдо за одинадцять місяців 2016 року позитивне і складає 205 млн.дол.США.

У січні-листопаді 2016 року до Державного бюджету України було перераховано 2 млрд. 912,6 млн. грн.

Середньомісячні надходження до державного бюджету з початку року становили 264,8 млн.грн.

 

Рівненські митники вилучили 120 кг незаконно ввезеного бурштину

Рекордну партію сонячного каміння вагою в 120 кілограм затримали Рівненські митники на митному посту «Костопіль». Щоправда, ввозився бурштин на митну територію України з Литовської Республіки, як спершу здавалося, цілком законно.

Начальник Рівненської митниці ДФС Андрій Чаборай розповідає, що директором рівненського підприємства «А» було подано митну декларацію на партію товару «бурштин необроблений» з пакетом товаросупровідних документів. Також надали і висновок гемологічної експертизи, який для митниці не є обов’язковим, однак приймається до уваги при здійсненні митного оформлення. Ніби, на перший погляд все правомірно і законно, однак у митників все ж виникли підозри, і вони провели перевірку. І недарма.

У ході здійснення перевірочних заходів було виявлено наявність інших документів, які до митного контролю не подавалися. Підприємством до Рівненської митниці ДФС було надано різні товаротранспортні накладні та зовнішньоекономічні контракти, що, в свою чергу, могло вплинути на митну вартість товару. За результатом застосування системи управління ризиками було згенеровано і проведено митний огляд, в ході якого встановлено, що на мішках із сонячним камінням наявне маркування, відомості на якому суперечать інформації про відправника та отримувача, зазначених у митній декларації.

З метою врегулювання розбіжностей у підприємства було витребувано додаткові документи, інформація в яких знову виявилася суперечливою. Відносно директора ТОВ «А» було складено протокол про порушення митних правил, за ознаками частини 1 статті 483 Митного кодексу України, санкція якої передбачає накладення штрафу у розмірі 100% від вартості товару з його конфіскацією. Тож бурштин митники вилучили, а справу буде згодом передано до суду.

 

Рівненські ліси збагатили бюджети на більше ніж 90 мільйонів гривень

Протягом 11 місяців 2016 року лісокористувачі Рівненської області сплатили до бюджетів усіх рівнів 90,4 млн.грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, у тому числі 65,8 млн.грн. надійшло до місцевих бюджетів, 24,6 млн. грн. — до державної скарбниці. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 17,1 млн.грн.

Місцевим бюджетам базового рівня належать надходження рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за деревину, заготовлену під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей, з розчищення лісових ділянок у зв’язку з будівництвом інженерних комунікацій, надходження за заготівлю другорядних лісових матеріалів, побічні лісові користування та використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних та інших цілей. До обласного бюджету зараховується 50 відс. надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за деревину, заготовлену в порядку рубок головного користування.

 

З початку поточного року до місцевих скарбниць Рівненщини надійшло 292,7 млн. гривень єдиного податку

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво зростають та поповнюють бюджети місцевих громад.

Так за одинадцять місяців 2016 року суб’єкти господарювання, які обрали спрощену системи оподаткування  сплатили до місцевих бюджетів області  292,7 млн грн єдиного податку,  що  на 106,5 млн. грн. більше, ніж у минулому році.

Так, фізичні особи-підприємці спрямували до бюджету 182,2 млн. грн., що на 52,8%   більше, ніж у 2015 році. Від юридичних осіб надійшло 60,5 млн. грн.  єдиного податку, що на 60% більше показника минулого року. Сільськогосподарськими товаровиробниками сплачено 51, 9млн. грн.

Єдиний податок, згідно чинного законодавства України, спрямовується до бюджетів місцевих громад , кошти з якого серед іншого спрямовуються на фінансування установ і закладів виробничої та соціальної інфраструктури, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, а також на фінансування заходів щодо соціального захисту населення.

 

У Рівному знову ліквідовано дві незаконні заправки

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Рівненській області в рамках операції «Акциз-2016» у м. Рівне встановлено 2 факти реалізації дизельного пального (заправка транспортних засобів) без державної реєстрації суб’єктами господарювання.

«Підприємцями» виявилися місцеві жителі 23 та 30 років.

Під час проведених заходів з незаконного обігу вилучено 19,4 тонни дизельного палива орієнтовною вартістю 426,8 тис. грн., а також обладнання, яке використовувалося в незаконній діяльності.

Загальна орієнтовна вартість вилучених ТМЦ складає 626,8 тис. грн.

Проводиться збір та оформлення матеріалів для прийняття рішень згідно вимог чинного законодавства

 

Сумські митники вилучили бронзового Василія, декоративну косметику та майже 100 літрів алкоголю

 

За минулу ніч працівники Сумської митниці ДФС склали три протоколи про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення» та ще один за статтею 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю».

На митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС в автомобілі марки «Volkswagen» під керуванням громадянина України виявлено 76,5 та 18 літрів  прозорої та коричневого кольору рідини з характерним запахом спирту.

На митному посту «Хутір-Михайлівський» в ході проведення митного контролю купе провідника потягу сполученням «Кишинів – Москва» у валізі серед особистих речей було виявлено бюст чоловіка з металу жовтого кольору (за попередніми даними це бронза). З лицевої сторони бюсту напис «Василій ІІІ»  висотою 260 мм, який провідник не задекларував в митній декларації письмово та не заявив про нього в ході усного опитування під час проведення митного  контролю.

Пізніше при проведенні митного контролю потягу сполученням «Москва- Кишинів» в купе провідника під спальним місцем виявлено 66 незадекларованих наборів помад «KYLIE».

На митному посту «Конотоп» у громадянина Російської Федерації знайдено пігулки «Феназепам», які обмежені до переміщення.

Усі товари вилучено, на порушників чекає штраф.  Справи будуть передані до суду.

 

За користування надрами Тернопільщини до бюджету надійшло 25,2 млн гривень

Впродовж січня-листопада платники податків області забезпечили до зведеного бюджету 8,1 млн грн рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, що становить 131,5% від прогнозних показників. Зокрема, державний бюджет поповнився 3 млн грн, а місцеві бюджети – 5,1 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 900 тис. гривень.

Надходження від рентної плати за спеціальне використання води до зведеного бюджету склали 7,6 млн грн, в тому числі по 3,8 млн грн відповідно до державного та місцевих бюджетів. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 700 тис. гривень.

За січень-листопад 2016 року до зведеного бюджету надійшло також 25,2 млн грн рентної плати за користування надрами, що майже в 2,5 рази більше ніж очікувалося. Зокрема, до державного бюджету сплачено 4,9 млн грн, а до місцевих скарбниць – 20,3 млн гривень. Загалом надходження збільшились на 6 млн грн порівняно з відповідним періодом минулого року.

 

Схованки для наркотиків розкриті

Вчора ввечері в пункті пропуску «Гоптівка» службовий собака Харківської митниці ДФС Любомир виявив одразу дві схованки наркотичних засобів. Один з пасажирів автобусу рейсу «Харків-Бєлгород» приховував 8 грамів коноплі в лівій шкарпетці.

Другу схованку Любомир виявив під час митного контролю автомобілю, який прямував із Запоріжжя до Бєлгорода. Під рулем автівки знаходився пакет з коноплею вагою 150 грамів.

Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені.

 

Більше 6 мільярдів гривень ЄСВ надійшло на соціальні потреби від мешканців Харківщини

Впродовж одинадцяти місяців цього року  платники Харківської області сплатили 6,4 млрд. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 324,0 млн. грн. більше за очікувані показники. Виконання бюджетного призначення за даний період становить 105,3%. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області.

При цьому, майже 30% від загальних надходжень ЄСВ (близько      1796,3 млн. гривень) забезпечили бюджетні організації регіону. Водночас, відрахування від підприємців – фізичних осіб склали більше 300 мільйонів гривень. Решта коштів  надійшла від юридичних осіб.

Також у фіскальному відомстві повідомили, що зокрема, за підсумками листопада  поточного року на соціальні гарантії направлено 613,3 млн. грн. ЄСВ, додатково надійшло 27,8 млн. гривень.

Варто нагадати, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. А із заробітної плати (доходу) працівників ЄСВ не утримується.

Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Протягом 2016 року ця величина поступово зростала: з 1 січня вона складала 34 тис.450 грн, з 1 травня — 36 тис. 250 грн., а з 1 грудня – 40тис.грн.

Акциз від роздрібної торгівлі збагатив Херсонщину майже на третину мільярда гривень

А саме, за одинадцять місяців 2016 року представники бізнесу - платники 5% акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів перерахували 288,4 млн.грн. до місцевих бюджетів регіону.

За інформацією відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Херсонській області, скарбниці територіальних громад додатково отримали 36,8 млн. гривень. Це більше, ніж торік на 55,3 відс. або 102,7 млн. гривень.

Довідково: з 03 грудня 2016 року відповідно до постанови КМУ від 09.11.2016 № 828 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957” ціни на алкоголь зросли.

 

Аграрії херсонського краю збагатили бюджет на понад 160 мільйонів гривень

За одинадцять місяців 2016 року від суб’єктів підприємництва аграрної галузі Херсонщини — платників єдиного податку четвертої групи до місцевих бюджетів регіону надійшло 162,8 млн.гривень. Це на 72,2 відс. або 68,3 млн.грн. перевищує торішні показники.

У поточному році на податковому обліку фіскального відомства області перебуває 1233 фермера, які використовують сільськогосподарські землі нашого регіону.

Нагадаємо: до четвертої групи платників єдиного податку належать аграрії — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (до 2015 року – платники фіксованого сільськогосподарського податку).

Базою оподаткування для єдинників четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень),  а для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) − нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.

При цьому у 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи визначається з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року згідно з п.2921.2 ст.2921 ПКУ, тобто індексація нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь за 2015 рік не проводиться.

 

Роботодавці херсонського краю сплатили 1,7 млрд.грн. ЄСВ

А саме, 1675,6 млн. грн. єдиного соціального внеску спрямувала бізнес-спільнота Херсонщини на соціальну підтримку суспільно вразливих верств населення за одинадцять місяців 2016 року.

Водночас, у листопаді ц.р. надходження ЄСВ склали понад 167 млн.гривень. З яких, понад 57 відс. або 96 млн.грн. єдиного внеску в регіоні надійшло від роботодавців м. Херсона.

Всі кошти будуть спрямовані на соціальні гарантії держави по пенсійних виплатах, для надійного захисту під час безробіття, професійних захворювань  чи нещасних випадках херсонців.

Довідково: з 1 грудня 2016 року змінився і максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску: 8800 грн. (40000 грн. х 22%) та 3364 грн. за працівника — інваліда (40000 грн. х 8,41%). Єдиний внесок для фізичних осіб- підприємців з 01.12.2016 – 352 грн. (1600 грн. х 22%).

 

На речовому ринку у Хмельницькому вилучено небезпечний для вживання «сірий» алкоголь

У ході проведення комплексу заходів з операції «Акциз-2016» працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Хмельницькій області вилучено з протиправного обігу 385 літрів алкогольних напоїв орієнтовною вартістю 60 тисячі гривень.
Слідчо-оперативні заходи проводились в рамках кримінального провадження відповідно до ухвали слідчого судді на території одного з ринків міста Хмельницького. Під час обшуку було виявлено та вилучено незаконно виготовлені алкогольні напої, в картонних коробках типу «beg-in-box» ємністю 10 літрів та в ПЕТ — пляшках ємністю 5 літрів.
Що стосується кримінального розслідування, то воно здійснюється слідчим управлінням фінансових розслідувань ДФС за частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України  щодо осіб, які в період 2015-2016 років організували незаконне виробництво і реалізацію на території Хмельницької області підакцизних товарів під виглядом горілки із недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров’я людей і відповідно може призвести до отруєння чи інших тяжких наслідків, які розлиті в пластикову тару без марок акцизного податку встановленого зразка.
Досудове розслідування за даним кримінальним провадженням триває.

 

На Хмельниччині у 125 підприємців виявлено порушення з виплати заробітної плати

За результатами контрольно-перевірочної роботи, яку проводить Державна фіскальна служба Хмельницької області, протягом року в 125 суб’єктів підприємницької діяльності податківці виявили виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства. За результатами проведених перевірок несумлінним підприємцям донараховано 15,9 мільйона гривень.
Основну питому вагу у даній сумі становить податок на доходи фізичних осіб — 14,5 мільйона гривень, решту – єдиний соціальний внесок, який за результатами перевірок збільшився на 1,4 мільйона гривень. Загалом до бюджету уже надійшло 3,1 мільйона гривень.
Водночас фахівцями фіскальної служби в процесі проведення заходів з легалізації праці виявлено 4794 громадян, що не були оформлені згідно вимог законодавства роботодавцями. Крім того, за результатами контрольно-перевірочних заходів залучено 2236 фізичних осіб до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності.
«Позиція фіскальної служби щодо детінізації трудових стосунків ґрунтується не лише на обов’язку забезпечити коштами бюджет. Хочу запевнити, що у своїй роботі працівники підрозділів податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС не зловживають перевірками. Сьогодні на Хмельниччині у легального бізнесу та  громадськості виробилась суспільна нетерпимість до різного роду податкових махінацій, в першу чергу до виплати заробітної плати у «конвертах», яка шкодить конкуренції і підприємництву. Останні податкові новації і збільшення розміру мінімальної зарплати до 3200 гривень мають якісно вплинути на прозорість процесу отримання доходів», — запевнив керівник Головного управління у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Роздрібний акциз приніс до місцевих бюджетів Хмельниччини понад 300 мільйонів гривень

Протягом 11 місяців 2016 року бюджети місцевих громад Хмельницької області за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів з роздрібній торгівлі поповнились на 312 мільйонів гривень. Додаткова сума надходжень перевищила очікувану на 36 мільйонів гривень.
Це вдвічі перевищує минулорічні показники, при темпах росту у 174 відсотки це більше на 133 мільйонів гривень.
В області структура бюджетних надходжень з роздрібного акцизного податку складається з реалізації алкогольних напоїв, яка становить 23 відсотки, коштів від продажу тютюнових виробів, а це — 17 відсотків та платежів від збуту нафтопродуктів, питома вага яких охоплює 60 відсотків. Загалом місцеві бюджети краю отримують стабільні акцизні платежі в середньому понад 30 мільйонів гривень щомісяця.
«Сплата акцизного податку з роздрібного продажу стала досить важливою складовою у доходах скарбниць територіальних громад. Суттєві надходження цього нового податку дали можливість краянам використовувати кошти для поліпшення інфраструктури та соціального розвитку. Але тут багато залежить від позиції керівників громад та представників громадськості, які мають контролювати та заохочувати надходження роздрібного акцизу до місцевої казни», – розповів керівник ГУ ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Завдяки активним зовнішньоторговельним операціям бізнесу Хмельниччини бюджет отримав понад 2 мільярди гривень

За результатами операцій з ввезення підприємницькою спільнотою Хмельницької області на територію України імпортної продукції з початку 2015 року до бюджету перераховано 2 мільярди 79 мільйонів гривень митних платежів.  У порівнянні з аналогічним періодом  2015 року це більше на 408 мільйонів гривень.
На сьогодні середньоденні нарахування фактично становлять майже 10 мільйонів гривень, торік цей показник складав 7 мільйонів гривень. Загалом у грошовому еквіваленті загальний імпортний товарообіг склав 9 мільярдів 200 мільйонів гривень, що вдвічі більше від вартості куплених за кордоном товарів у 2015 році. Вагові обсяги імпортних товарів склали  311 тисяч тонн, що більше на 100 тисяч тонн у порівнянні з минулим роком.
Найбільше товарів на Хмельниччину імпортовано з сусідньої Польщі, їх вартість склала 1,5 мільярда гривень. При цьому спостерігається ріст закупівель польських товарів на 70 відсотків. У переважній більшості це  кам’яне вугілля, фільтри для палива та мастил, мийні засоби, автобуси, прокат плоский з легованої сталі,  підшипники, запасі частини до автомобілів.
Другою за ціновими характеристиками ввезеної на Хмельниччину продукції стала Швейцарія. Загальна сума її продукції склала 1,4 мільярда гривень, при цьому об‘єми поставок товарів з конфедерації зросли втричі. Це трактори, сільгоспмашини та механізми, обладнання для переробки агропродукції, полімери та інша сировина для виробничих потреб.
Наступними країнами-партнерами, де подільські бізнесмени купляють закордонні товари є Німеччина, Нідерланди та Литва.
За твердженням фахівців Хмельницької митниці ДФС у зовнішньоекономічних операціях підприємницької спільноти нашого краю помітна переорієнтація на ринки Євросоюзу. Сприяє цьому введення на митниці сучасних електронних сервісів, зокрема, модернізованої автоматизованої системи «Єдине вікно».

 

Територіальні громади Буковини за алкогольно — тютюнові ліцензії від продавців отримали 12,5 млн.грн.

В області надходження за одинадцять місяців цього року до бюджету від плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами склали 12,5  млн грн.

Наразі, роздрібний ринок Чернівецької області складають 2182 суб’єктів господарювання, які мають  4921 діючу ліцензію. З них, 2731 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, 2190 на право роздрібної торгівлі тютюновими.

Усього за 11 місяців цього року видали 4967, анулювали 632 та призупинили дію у зв’язку з відсутністю чергового квартального платежу 189 ліцензій.Із них, за продаж алкоголю та цигарок неповнолітнім скасовано 12 ліцензій.

В.о начальника фіскального відомства краю Віталій Шпак відзначає, що місцеві бюджети є одним із найсуттєвіших джерел задоволення життєвих потреб населення. Більшість державних видатків, насамперед соціального спрямування, фінансуються саме з місцевих бюджетів. В свою чергу, для досягнення оптимальної забезпеченості місцевих бюджетів фіскали спільно органами влади та громадськістю працюють у напрямку легалізації продажу алкоголю та тютюну — про це свідчить зростання кількості ліцензіатів. Порівняно з минулим роком на 445 зросла кількість отриманих ліцензій на продаж цього виду товарів, а сума плати за ліцензії на 1,9 млн. грн.

 

Власники АЗС заплатили до місцевих бюжетів 150,6 мільйонів гривень акцизного податку

За підсумками декларування акцизного податку суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизних товарів (нафтопродуктів, скрапленого газу, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного) через 173 автозаправні станції, розташованих на території Чернівецької області, задекларовано до сплати 150,6 млн. грн. акцизного податку. Про це повідомили у Головному управління ДФС в області.

Магазини, ресторани, кафе, бари та інші суб’єкти господарювання які продають пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну за цей період направили в бюджет 98,4 мільйони гривень акцизного податку з роздрібного продажу.

Всього від початку року суб’єкти роздрібної торгівлі підакцизними товарами сплатили до місцевих бюджетів понад 249,0 млн. грн. акцизного податку, що складає 107 відсотків індикативного показника.

Керівник фіскальної служби області розповідає, що тенденція збільшення доходів місцевих бюджетів від підакцизних товарів у всіх районах — Вижницька ОДПІ додатково забезпечено 66,9 млн.грн., Кіцманська ОДПІ( + 191,1 млн. грн.), Новоселицька ОДПІ (+169,2 млн.грн.), СокирянськаОДПІ (+247,4 млн. грн.). Позитивна динаміка надходжень — свідчення того, що боротьба з контрафактом підакцизних товарів та запроваджена система електронного адміністрування продажу нафтопродуктів починають діяти ефективніше.

Всіма своїми діями фіскальна служба прагне, щоб платники податків працювали на засадах сумлінності та відповідальності, не проводимо безпідставних перевірок, вдосконалюємо надання адміністративних послуг, і розраховуємо на добровільну детінізацію, але ще не всі платники готові здійснювати діяльність у правовому полі – звертає увагу в. о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

До прикладу, зафіксовано 232 продавці підакцизних товарів котрі відзвітували, що впродовж листопада цього року наторгували від 80 гривень  до 2000 гривень – тоді як мінімальна вартість пляшки горілки близько 80 гривень. Аналізуючи такі показники стає зрозумілим, що для спрямування у правове русло цих «ділків» треба діяти спільно усім. Найперше покупці – не купляють «підробок» та вимагають чеки, громадськість інформує про факти правопорушень, а фіскали за цими заявами мають можливість проводити перевірки – підсумовує Віталій Шпак.

 

Буковинські платники за користування надрами сплатили понад 28,1 мільйонів гривень

Дана сума податку надійшла до зведеного бюджету від платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 11 місяців 2016 року — повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Визначальна сума надходжень до бюджету забезпечена платниками  рентної плати Вижницького району за видобування вуглеводневої сировини (нафти та природного газу). Адже в даному районі здійснюють основну діяльність бізнесмени, які видобувають вуглеводневу сировину.

Крім того, в регіоні здійснюється видобуток таких корисних копалин як: видобуток гравійно-піщаної суміші, глини, суглинків, піску, гіпсу, тощо.

Загалом, із загальної суми надходжень рентної плати за користування надрами до державного бюджету надійшло 26,3 млн. грн., до місцевих – 1,8 млн. грн.

 

Фіскальна служба перевіряла менше, проте до бюджету надійшло на мільйон більше ніж торік

За 11 місяців поточного року підрозділами аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області проведено 570 перевірок. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, перевірок провели менше на 130, або на 18,6 відсотків. За  їх результатами до бюджету донараховано понад 670 млн. гривень. З цієї суми узгоджено 61,7 млн. гривень.

За підсумками 11 місяців поточного року  від донарахованих сум вже надійшло до бюджету більше 30 млн.грн., що перевищує відповідний період  минулого року на 1 млн.гривень.

Завдяки заходам контролю за діяльністю збиткових підприємств з початку 2016 року зменшено збитки (від’ємне значення об’єкту оподаткування податком на прибуток) на 18,4 млн.гривень. Це дозволило упередити несплату цього податку у наступних податкових періодах більш як на 3 млн.гривень.

Крім того, за результатами документальних  перевірок, проведених підрозділами аудиту, зменшено на 1,5 млн.грн.  суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, та  на 27,7 млн.грн. зменшено від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ.

Вартість предметів правопорушення, виявлених на Чернігівщині під час незаконного переміщення через кордон, добігає 30 мільйонів гривень

За фактами порушень митного законодавства Чернігівською митницею ДФС задокументовано 698 адміністративних справ, загальна вартість предметів у яких становить 29,9 мільйонів гривень. Серед вилучених предметів найбільшу частку за вартістю складають промислові товари, сировина й матеріали, транспортні засоби та грошові кошти.

У митниці повідомили, що протягом січня – листопада було виявлено 79 фактів незаконного переміщення через митний кордон України небезпечних речовин. До правоохоронних органів направлено 52 повідомлення про протиправні діяння, які мають ознаки злочину передбаченого ст. 305 КК України. Вилучено засоби наркотичної та психотропної дії, серед яких речовини рослинного та хімічного походження, а також велика кількість заборонених до переміщення через кордон лікарських засобів.

 

У Києві під час обшуку підприємства-правопорушника вилучено 8 млн. 310 тис. грн. та 5 тис. доларів США готівки, походження яких фігуранти кримінального провадження пояснити не змогли

Про це нещодавно повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у м.Києві, полковник податкової міліції Ігор Скороход.

За його словами, співробітники ГУ ДФС у м.Києві в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрили службових осіб одного з київських підприємств, які з метою надання послуг з безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат для діючих суб’єктів господарської діяльності залучили до діяльності своєї компанії низку підприємств з ознаками фіктивності.

Встановлено, що підприємство-фігурант протягом 2016 року придбало партію тютюнових виробів, які в подальшому реалізувало кінцевим споживачам через мережу торгівельних точок за готівкові кошти, не обліковуючи їх через касові апарати або фіскальні реєстратори. При цьому реалізацію вказаного товару було документально відображено в адресу підприємств з ознаками фіктивності. В подальшому останні, маніпулюючи податковою звітністю, документально відображали в адресу підприємств-вигодонабувачів, діяльність яких не пов’язана з торгівлею тютюновими виробами, реалізацію іншої групи товарів, робіт, послуг.

До схеми було також залучено посадових осіб одного із комерційних банків, які здійснювали інкасацію та зберігання необлікованої готівки.

За результатами обшуків, проведених у офісних приміщеннях та торговельних точках, а також обшуку в автотранспортному засобі, який використовувався для перевезення необлікованої готівки, вилучено чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, 11 печаток СГД, що мають ознаки фіктивності, а також коштовні годинники та цінні метали.

Окрім того, вилучено 8 млн. 310 тис. грн. та 5 тис. доларів США, готівкою, походження яких зловмисники пояснити не змогли.

Тривають слідчі дії

 

Столичні митники вилучили з незаконного обігу майже 800 г, 1962 таблетки, 2470 капсул, 210 мл та 200 так званих марок психотропних речовин та наркотичних засобів

Лише протягом листопада поточного року оперативними підрозділами Київської міської митниці ДФС вилучено з незаконного обігу майже 800 г, 1962 таблетки, 2470 капсул, 210 мл та 200 так званих марок психотропних речовин та наркотичних засобів.  Серед вилученого – канабіс, кокаїн, морфін, трамадол, ЛСД,  МДМА та інші.

Зазначені небезпечні речовини були виявлені при митному контролі посилок, що надходили в Україну каналами поштового зв‘язку та кур‘єрськими службами на адресу громадян.

Примітними є хитрощі, до яких вдаються відправники задля приховування справжнього вмісту посилки.

Так, 400 г вкрай небезпечного наркотику – канабісу, відправник в США скромно задекларував як «вітамін С».

Кокаїн з Німеччини надійшов у футлярах з DVD дисками.

А психотропні капсули з сибутраміном відправлені з Китаю та Гонконгу як «прикраси».

По виявлених фактах Київською міською митницею ДФС складено 41 протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України, по матеріалах зазначених справ судом прийнято рішення про конфіскацію.

 

 

 

 

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.