internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 118

„ДІЯЛЬНІСТЬ”

 

Роман Насіров: У 2016 році митницями ДФС видано майже 48 тисяч сертифікатів EUR.1

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з делегацією Митної адміністрації Фінляндії на чолі з Генеральним директором Анті Хартікайненом.

Під час зустрічі Роман Насіров повідомив про реформування діяльності ДФС, у тому числі митних органів. Зокрема, він зосередив увагу на впроваджені автоматизованої системи «Єдине вікно», запуску Міжрегіональної митниці ДФС та мобільних груп, боротьбі з корупцією на митниці та покращенні адміністрування митних платежів. Крім того, очільник українського відомства ознайомив присутніх з підготовчими заходами щодо впровадження експерименту з оформлення за спрощеним порядком осіб та транспортних засобів у пункті пропуску «Нові Яриловичі — Нова Гута» в Чернігівській області на українсько-білоруській ділянці кордону. Експеримент передбачає тісну співпрацю ДФС та ДПСУ.

«ДФС активно залучає міжнародний досвід до процесів реформування митних органів України з метою спрощення митних процедур і посилення боротьби з корупцією. З січня 2016 р успішно реалізується проект TWINNING, все активніше використовується інструмент допомоги ЄС TAEIX. Продовжується співпраця з митними адміністраціями держав-членів ЄС і сусідніх держав з метою спрощення митних процедур і посилення боротьби з контрабандою», — заявив Роман Насіров.

За його словами, важливим елементом підтримки експорту товарів з України в країни ЄС є механізм видачі митницями ДФС сертифікатів з перевезення форми EUR.1. За період січень-грудень 2016 року митницями ДФС видано майже 48 тисяч сертифікатів в країни ЄС, в Фінляндію — 96 штук.

Сторони також обговорили взаємодію відповідних служби в сфері обміну інформацією. З початку 2016 року в митні органи Фінляндії  направлено 6 запитів. За результатами отриманих відповідей задокументовано 2 факти порушення митного законодавства на суму майже 0,5 млн. гривень.

«Ми вдячні Митній адміністрації Фінляндії за співпрацю і сподіваємося на її продовження. Зокрема, ДФС підтримує перегляд та оновлення договірної бази, співпрацю у сфері пост-митного аудиту, правоохоронної діяльності, модернізації пунктів пропуску», — додав Роман Насіров.

 

Роман Насіров: За добу ми приймаємо та обробляємо більше 1 млн. документів в електронному вигляді

ДФС прагне налагодити партнерські відносини з бізнесом, тому перше, що ми для цього робимо — надаємо високоякісні послуги, що спрощують процедуру сплати податків. На цьому наголосив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він зазначив, що останнім часом активно просуваються електронні сервіси, запроваджується електронний документообіг. Наприклад, наразі функціонує більше 40 електронних сервісів. Водночас пріоритетним залишається надання високоякісних послуг громадянам та бізнесу, розширення переліку послуг з урахуванням сьогоднішніх потреб та спрощення процедур їх надання.

«Якщо говорити конкретно, протягом останнього року забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин, спрощено облік осіб, які здійснюють операції з товарами (облік на митницях таких осіб здійснюється за їх заявами  на підставі даних обліку платників податків органів ДФС), запущено оновлений Електронний кабінет платника. До речі, послугами Електронного кабінету платника вже скористалося майже 4,5 мільйона осіб з більше ніж 70 країн світу», — зазначив очільник відомства.

На даний момент обслуговування платників здійснюється у 461 ЦОП, які надають адміністративні, інформаційні, консультаційні послуги, приймають звітність та заяви, видають різноманітні довідки.

«В середньому за добу ми приймаємо та обробляємо більше 1 млн. документів тільки в електронному вигляді», — підкреслив Голова ДФС.

Загалом, протягом 11 місяці 2016 року прийнято і оброблено більше 250 млн. електронних документів, надано 189 тис. консультацій платникам, які звернулись до call-центру, близько 79 млн. витягів із СЕА ПДВ та СЕАРП.

«Таким чином, ДФС забезпечує виконання не лише своєї основної місії — наповнення державної скарбниці, але й постійно підвищує якість обслуговування платників», — наголосив Роман Насіров.

 

Роман Насіров: Додатково до бюджету спрямовано 6 млрд. доларів США

Про виконання поставлених перед ДФС завдань та виконання плану надходжень повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«Наразі перед Державною фіскальною службою постали два головних і найважчих завдання -   виконання доходної частини бюджету, отримання додаткових надходжень до нього та одночасно необхідність створення сприятливих умов для ведення бізнесу, збільшення інвестиційної привабливості країни.  Можна з впевненість констатувати –  завдання, які ставились перед ДФС протягом року, виконані успішно», — зазначив очільник служби.

Він підкреслив, що за результатами 11 місяців 2016 року фіскальною службою до зведеного бюджету України (збір) спрямовано майже 677 млрд. гривень, тоді як у минулому році – 522 млрд. гривень. Тобто різниця у порівнянні з минулим роком становить близько 155 млрд. гривень, або 6 млрд. доларів.

«Виконання та перевиконання доходної частини бюджету закладає підґрунтя для поступової стабілізації та зростання економіки країни. Перевиконання плану надходжень — це також можливість для поступового збільшення мінімальних заробітної плати та пенсії», — підкреслив Роман Насіров.

При цьому за 11 місяців цього року  до Державного бюджету (збір) надійшло 545,4 млрд. гривень, тоді як у минулому році – 431,9 млрд. гривень, тобто на 113,5 млрд. гривень більше. Також збільшені надходження до місцевих бюджетів — цього року забезпечено 131,3 млрд. гривень, при тому що у минулому році – 89,4 млрд. гривень. Тобто за січень-листопад збільшено надходження платежів до місцевих бюджетів на 46,9% (+41,9 млрд. грн.) у порівнянні з відповідним періодом 2015 року.

За його словами, такі надходження дали змогу, в першу чергу, профінансувати підвищення соціальних стандартів та частково профінансувати програму зі зменшення державного боргу перед українськими підприємствами, який було накопичено за попередні роки.

 

Мирослав Продан: ДФС перебуває в активній фазі реформування та модернізації

В. о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан взяв участь у засіданні Проектної групи Україна — ЄС  щодо імплементації Рамкової стратегії митного співробітництва Україна — ЄС.

Під час зустрічі сторони обговорили досягнення, проблемні питання та пріоритети співпраці. Зокрема, Мирослав Продан наголосив на необхідності наближення української митниці до європейських стандартів та зміцнення діалогу з впровадження та імплементації в Україні митного законодавства ЄС.

«ДФС чітко усвідомлює зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та в рамках реалізації Рамкової стратегії співробітництва у митній сфері. Ми вдячні європейській стороні за послідовну політику, спрямовану на посилення співробітництва у митній сфері з Україною, якому ми також надаємо першочергового значення», — зазначив посадовець.

За його словами, ДФС перебуває в активній фазі реформування та модернізації. При цьому значна кількість спільних проектів технічної допомоги фінансується за рахунок ЄС, у тому числі надається щоденна практична підтримка реформуванню в митних органах у рамках проекту TWINNING.

«Вважаю,  що оновлення Дорожньої карти з реалізації Рамкової стратегії створить передумови започаткуванню нових проектів у сфері спрощення та гармонізації митних процедур, покращення прикордонної інфраструктури та ефективній протидії митним правопорушенням», — підкреслив Мирослав Продан.

 

Тетяна Пажитнова: ДФС розпочато співпрацю з Офісом технічної допомоги МВФ у сфері управління персоналом

У рамках реалізації Програми технічної допомоги МВФ (США) для Державної фіскальної служби України на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом організовано проведення з 6 по 14 грудня 2016 року навчального тренінгу з управління персоналом (HR).

Навчання проводять радники Офісу технічної допомоги МВФ Філ Бранд та Леслі Леркіндер.

До участі у тренінгу залучені представники Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом, підрозділів по роботі з персоналом ГУ ДФС у  м. Києві та Київській області, Київської міської та Київської митниць ДФС, Офісу великих платників податків.

«Для нас дуже важлива участь працівників служб персоналу ДФС у подібному навчанні, оскільки  співпраця з Офісом технічної допомоги МВФ за напрямом надання консультаційної допомоги має сприяти також оновленню роботи кадрових підрозділів з урахуванням нових методів та підходів підбору персоналу, успішному впровадженню в ДФС кращого міжнародного досвіду у сфері HR», — зазначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова.

Програма навчального курсу складається з таких модулів: функції та обов’язки менеджерів з управління персоналом, підбір і розвиток персоналу, управління основними програмами HR, управління та ведення організаційних змін, управління ризиками та стратегічне планування, ефективні комунікації, інструментарій керівника HR для підвищення ефективності діяльності організації та її співробітників.

«Маємо надію, що успішне впровадження цього пілотного проекту та подальша плідна співпраця ДФС з Офісом технічної допомоги МВФ дозволить підготувати фахових тренерів для навчання колег-кадровиків, та стане поштовхом для проведення протягом 2017 року ряду подібних навчальних заходів для працівників по роботі з персоналом територіальних органів ДФС по всій Україні», – наголосила Тетяна Пажитнова.

 

Міжрегіональною митницею припинено спробу ввезення брендового одягу та взуття під виглядом «секонд-хенду»

Посадовими особами Міжрегіональної митниці ДФС припинено спробу незаконного ввезення товарів відомого французького бренду.

Так, 1 грудня 2016 року до митного оформлення було подано попередню митну декларацію на вантаж «одяг та взуття вживані», одержувачем якого виступало підприємство, зареєстроване у м. Києві. Переміщення даного вантажу було поставлено на окремий контроль працівниками Міжрегіональної митниці.

Вантажний автомобіль із зазначеним вантажем 5 грудня 2016 року надійшов у пункт пропуску «Чоп» Закарпатської митниці. Співробітниками Міжрегіональної митниці було ініційовано проведення митного огляду товару у спеціально обладнаному боксі. Під час огляду в середині причепа серед мішків із вживаним одягом було виявлено 240 пакувальних місць загальною вагою понад 5 000 кг з новими одягом та взуттям відомого французького бренду з наявними на них бірками та цінниками. Окрім того, серед товару виявлені речі, які мають ознаки порушення прав інтелектуальної власності відомих брендів.

На даний час тривають дії щодо визначення точної кількості та вартості затриманого товару, а також вирішується питання щодо складання протоколу про порушення митних правил за ознаками  ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладання штрафу у розмірі 100% вартості безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією зазначених товарів.

 

Мирослав Продан: ДФС реалізує експеримент для спрощення контролю на пунктах пропуску

Про спрощення митних формальностей під час перетину державного кордону повідомив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан під час прес-конференції «ДФС: результати роботи у 2016 році».

За його словами, для спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів ДФС спільно з ДПСУ працює над започаткуванням експерименту в пункті пропуску «Нові Яриловичі-Нова Гута» на українсько-білоруській ділянці державного кордону.

Експеримент передбачає поєднання межі зон прикордонного та митного контролю, зупинку автомобіля лише один раз, перевірку подорожуючих без виходу з автомобіля, обмін інформацією між відомчими базами даних ДПСУ та ДФС.

«Ми плануємо, що результатом проведення експерименту стане скорочення часу проходження контрольних процедур, усунення дублювання інформації у базах ДФС та ДПСУ, зменшення фактору людського впливу під час проведення контрольних процедур, що в свою чергу передбачає мінімізацію корупційних ризиків», — пояснив Мирослав Продан.

Крім того, на думку посадовця, спрощенню митних формальностей також сприяє і впровадження спільного митного контролю у пунктах попуску з суміжними країнами:  в даний час спільний контроль осіб, товарів та транспортних засобів здійснюється в 8 пунктах пропуску, розташованих на українсько-польській та українсько-молдовській ділянках державного кордону.

«Процедура здійснення спільного контролю по своїй суті надає переваги для прозорої співпраці українських митників та наших колег з суміжної сторони», — зазначив в. о. заступника Голови ДФС.

Під час свого виступу він також нагадав, що з 1 серпня 2016 року вступили в силу нові (пільгові) ставки акцизного податку на легкові транспортні засоби, що були у використанні.

«З 1 серпня по 4 грудня  здійснено митне оформлення 11 311 транспортних засобів. Зниження ставок акцизного податку суттєво зменшує базу оподаткування, що в свою чергу зменшує остаточну ціну транспортного засобу і сприяє розвитку ринку вживаних транспортних засобів», — підкреслив Мирослав Продан.

 

Мирослав Продан: Кількість оформлень за принципом «єдиного вікна» зросла втричі

В. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан відзвітував про стан справ на митниці, наголосивши на збільшені митних надходжень. Так, за результатами 11 місяців поточного року митні платежі зросли на 32% до відповідного періоду 2015 року. Планові показники перевиконано на 7,2%. Таким чином, понад план забезпечено 14 млрд гривень.

Посадовець також відзначив позитивні результати, досягнуті в сфері організації митного контролю. Зокрема, мова йшла про започаткований інформацій обмін між контролюючими органами та митницями за принципом «єдиного вікна».

«На даний час окремі митниці до 30% митних оформлень здійснюють за цим принципом, ми відмічаємо позитивну динаміку щодо зростання цього показника», – зазначив Мирослав Продан.

Він додав, що від часу запровадження принципу «єдиного вікна» кількість митних оформлень з його застосуванням зросла втричі – від 6 тисяч заявок у вересні до 18 тисяч у листопаді.

При цьому ніякі штампи контролюючих органів на товаросупровідних документах не проставляються, як це було раніше.

«ДФС вживає заходів щодо якнайширшого застосування «єдиного вікна» при митному оформленні товарів за рахунок удосконалення нормативно-правової бази взаємодії органів доходів і зборів та контролюючих органів, скорочення кількості документів, необхідних для проведення видів контролю та збільшення  кількості місць митного оформлення.

Сподіваюсь, що найближчим часом основна частина суб’єктів господарювання буде використовувати переважно «єдине вікно» для здійснення процедури митного оформлення», – підкреслив посадовець.

 

У поточному році з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів майже на 700 мільйонів гривень

 

З початку року співробітники податкової міліції у рамках операції «Акциз-2016″ вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 691,9 млн гривень. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

Зокрема, за його словами, було вилучено більше 1,1 млн літрів спирту, більше 910 тисяч літрів алкогольних напоїв, 7,7 млн пачок тютюнових виробів і майже 80 тонн тютюну, а також 13,6 тисяч тонн паливно-мастильних матеріалів.

Сергій Білан також повідомив, що в поточному році було припинено діяльність 155 незаконних виробництв підакцизних товарів, у тому числі 128 цехів з виготовлення лікеро-горілчаних виробів, відкрито 394 кримінальні провадження за статтею 204 КК України.

«Економічний ефект від проведення заходів склав близько 290 мільйонів гривень тільки акцизного податку, які надійшли в результаті реалізації легальної підакцизної продукції, яка заповнила частку ринку, що звільнилася від фальсифікату, — зауважив Сергій Білан.

 

Сергій Білан: У 2016 році з використанням сільгосппідприємств в схемах ухилення від оподаткування зловмисники нанесли державі збитків більше, ніж на мільярд гривень

У аграрному секторі зберігається негативна тенденція використання сільськогосподарських підприємств в схемах ухилення від оподаткування, штучного формування податкового кредиту та негативного значення податку на додану вартість. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

За його словами, на цьому секторі, де десятиліттями діє система корупції і хабарництва на усіх рівнях, було зосереджено особливу увагу податкової міліції в поточному році.

«Впродовж 2016 року розпочато 84 досудові розслідування, пов’язані із неправомірним використанням сільськогосподарськими підприємствами пільг під час нарахування ПДВ, сума встановлених збитків за вказаною категорією кримінальних проваджень складає більше мільярда гривень», — зауважив Сергій Білан.

Він наголосив, що штучно сформований податковий кредит з ПДВ надалі використовується експортерами або реалізується в адресу транзитно-конвертаційних груп шляхом оформлення безтоварних операцій, що створює передумови для зменшення прибуткової частини бюджету і завдає значних економічних збитків державі.

Сергій Білан зазначив, що у Львові було викрито діяльність посадовців одного з підприємств, які з метою мінімізації податкових зобов’язань впродовж 2016 року здійснювали нетипові експортні поставки соняшникової олії і зернових, незаконно сформувавши при цьому більше 22 мільйонів гривень податкового кредиту з ПДВ. За результатами проведених заходів виявлено і вилучено більше 18 тонн соняшникової олії орієнтовною вартістю 400 мільйонів гривень. Наразі на вилучений товар накладено арешт.

 

Вінницькі митники стоять на заваді вивезення лісоматеріалів із порушенням митних правил

Тільки упродовж листопада за результатами роботи, проведеної працівниками Вінницької митниці ДФС, виявлено та припинено 4 факти порушення митних правил під час здійснення експорту лісо- та пиломатеріалів. Про це у ході зустрічі з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності повідомив її очільник Валентин Калашніков. Вартість вилучених предметів правопорушень становить близько 200 тис. грн. За виявленими фактами на даний час триває провадження у справах.

Посадовець наголошує, що Вінницькою митницею ДФС на постійній основі, в межах визначеної компетенції, вживаються заходи, спрямовані на виявлення, протидію та попередження фактів незаконного експорту лісо- та пиломатеріалів за межі митної території України.

Загалом, з початку року Вінницькою митницею ДФС за результатами виявлених порушень під час вивезення лісо- та пиломатеріалів направлено 2 повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, які внесені прокуратурою м. Вінниці до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, митницею складено 10 протоколів про порушенням митних правил – недекларування або приховування від митного декларування, за ст.ст. 472, 483 МК України. Загальна вартість предметів правопорушень складає 1,6 млн. грн.

Зауважимо, за результатами розгляду 6 справ про порушення митних правил судом вже винесено рішення про накладення штрафу у розмірі 1,4 млн. грн. та конфіскації предметів порушень.

 

Платники податків Вінниччини перерахували до зведеного бюджету – близько 7,6 мільярдів гривень

За одинадцять місяців 2016 року платники податків Вінницької області перерахували до зведеного бюджету близько 7 млрд. 593,1 млн. грн. За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського – це більш ніж на 2 млрд. 110,7 млн.грн. перевищує минулорічні показники січня-листопада.

Із загальної суми до держбюджету було сплачено понад 3 млрд. 330,5 млн.грн податкових платежів. Місцеві скарбниці отримали майже 4 млрд. 262,6 млн.грн. Порівняно з минулорічним – це відповідно майже на 615 млн.грн. та 1 млрд. 495,7 млн.грн. більше. Рівень виконання дохідної частини бюджету зафіксовано за всіма бюджетоформуючими платежами. Зокрема, податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком та платою за землю.

Як наголошує очільник фіскальної служби області Руслан Осмоловський, виконання прогнозованих показників – це результат сумлінної сплати податків бізнесом Вінниччини, руйнування тіньових схем ухилення від сплати податків, контролю за декларуванням податкових зобов’язань тощо.

 

На Вінницькій митниці створюють комфортні умови ведення зовнішньоекономічної діяльності

Днями, керівництво Вінницької митниці ДФС, а саме її очільник  Валентин Калашніков та його перший заступник Ігор Путишин, провели робочу зустріч на підприємстві ПАТ „ВОЛОДАРКА” з її директором Михайлом Касьяненком з проблемних питань здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, та шляхів їх вирішення.

Чому саме тут відбувалось спілкування пояснив Валентин Калашніков: „Наразі підприємство, є серед лідерів зовнішньоекономічної діяльності регіону. Воно займається виробництвом та реалізацією верхнього чоловічого одягу: костюмів, курток, пальто, брюк тощо. Надає робочі місця 862 вінничанам. Тільки протягом 2016 року підприємство оформило 393 митні декларації ІМ-51(ЕА) загальною сумою близько 10 мільйонів євро на ввезення сировини для переробки і виготовлення своєї продукції”.

Посадовець додав, що підприємство має торгівельні представництва в таких містах як Київ, Тернопіль, Одеса, Суми. Натомість закордонними партнерами ПАТ „ВОЛОДАРКА” є фірми з Німеччини – „Хуго Босс”, „Баслер” та „Аубі”, з Румунії – „Форменс”, з Польщі – „Бош”.

Під час зустрічі були оглянуті потужності та технології виробництва підприємства. У ході спілкування Михайло Касьяненко зауважив, що всі митні оформлення вантажів підприємства на Вінницькій митниці здійснюються за попередніми деклараціями типу «ЕА», без пред’явлення їх підрозділам ДФС. Це  дозволяє суттєво скоротити час доставки вантажу на підприємство, тобто безпосередньо до виробництва.

У свою чергу Ігор Путишин зазначив, що у зв’язку із збільшенням потужностей підприємтва, зростанням кількості замовлень, керівництво митниці, у разі звернення за попередньою заявою підприємства, буде сприяти у проведенні митного оформлення товарів як позаробочим часом, так і у вихідні та святкові дні.

Підсумовуючи спілкування, очільник митниці Валентин Калашніков відзначив, що у службі готові до  змін та новацій і такі конструктивні зустрічі сприяють цьому, дають можливість почути пропозиції підприємств імпортерів та експортерів, які митниця готова реалізовувати задля створення більш комфортних умов ведення зовнішньоекономічної діяльності.

 

Іваничівські підприємці сплатять майже 50 тисяч гривень штрафу за безліцензійний підакциз

Горілчані вироби місткістю 10 літрів, розлиті в «beg in box», виявили в ході спільних перевірок підприємців на території Іваничівського району  працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Волинській області,  податкової міліції та управління захисту економіки НП.

Окрім того, що така тара для алкогольної продукції заборонена Законом України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», іваничівські бізнесмени не мали жодних підтверджуючих документів на підакцизну продукцію.

Водночас, як з’ясували фіскали в ході перевірок, на упаковці пропонованої споживачам горілки не було ніяких даних про виробника, продукція не була маркована марками акцизного податку.

В управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Волинській області вкотре наголошують:  алкогольні напої повинні розливатися лише в скляну тару, бляшанки або кераміку. Жодне інше фасування не допускається, оскільки алкоголь в упаковці  «beg in box»  може спричинити шкоду здоров’ю.

Наразі горілчана продукція, що реалізовувалася з порушеннями вимог чинного законодавства, вилучена з обігу, а недобросовісні підприємці будуть притягнуті до відповідальності. Крім адміністративної відповідальності, вони  сплатять штраф в сумі майже 50 тис. гривень.

 

За порушення митних правил в зоні діяльності Волинської митниці ДФС вилучено товарів на понад 37 мільйонів гривень

За підсумками одинадцяти місяців 2016 року фахівці Волинської митниці ДФС запровадили  2807 справ про порушення митних правил. У 1065 справах вилучено товари та продукції, що стала предметом порушення, на понад 37,1 мільйона гривень.

Аналітика свідчить, що типовим правопорушенням є переміщення з приховуванням від митного контролю тютюнових виробів.

Зокрема, працівники митниці з початку цього року припинили 543 факти незаконного переміщення цигарок, з незаконного обігу вилучено 243 734 пачок тютюнової контрабанди  вартістю більше 3 мільйонів гривень.

Окрім цього, зусиллями волинських митників припинено  54 факти незаконного переміщення  валюти на суму понад 3 мільйона гривень, 55 фактів незаконного переміщення речовин наркотичної чи психотропної дії та викрито 10 фактів незаконного переміщення зброї. Також волинські митники попередили 8 фактів незаконного переміщення культурних цінностей.

До слова, у 53 випадках, коли мали місце факти протиправного перевезення речовин,   повідомлення про вчинені порушення спрямовано до органів досудового розслідування. А загалом з початку року Волинська митниця ДФС направила  139 повідомлень про правопорушення, що містять ознаки злочину, до органів досудового розслідування.

 

Майже 4,5 мільярда гривень митних платежів спрямувала Волинська митниця ДФС до державного бюджету

За підсумками 11 місяців 2016 року Волинська митниця ДФС спрямувала до держбюджету 4 мільярди 482 мільйони митних платежів. Таким чином, волинські митники забезпечили перевиконання індикативних показників на 105,6 відсотка.

Серед факторів, що цього року впливають на динаміку фактичних надходжень, у Волинській митниці ДФС відзначають збільшення обсягів товарів по вазі, що розмитнюються на Волині, та ріст сплати митних платежів від оформлення бюджетоутворюючих товарів.

«Звичайно, що ріст ваги майже на 20 відсотків товарів, що проходять митні процедури саме на Волині, – досить позитивний сигнал, який безпосередньо впливає на сплату податків. Разом з тим,  лише  завдяки належному контролю з боку фахівців митної справи, зокрема в частині достовірності визначення митної вартості, маємо загальний ріст декларування митної вартості товарів майже на 24 відсотки і, відповідно, додаткові надходження в бюджет», —  зазначає в.о. начальника Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький.

Як наголосив керівник волинських митників, працівники митниці мають досить ефективний інструмент для об’єктивного визначення митної вартості завдяки Автоматизованій системі  аналізу та управління ризиками.

«Вже перші кроки суб’єктів ЗЕД, котрі мають намір здійснити митне оформлення товарів, автоматично опрацьовуються АСАУР на предмет потенційних порушень. Тому додаткове опрацювання інформації щодо вантажів, які відповідно до профілів ризику, потрапили в категорію ризикових, відбувається максимально швидко та, як правило, є результативним», — наголосив Віктор Кривіцький.

З початку року завдяки опрацюванню інформації АСАУР та вжитим заходам працівників Волинської митниці ДФС до бюджету додатково залучено 272,5 мільйона гривень від коригування митної вартості, майже 3,7 мільйона гривень завдяки класифікаційним рішенням і 1,1 мільйона гривень в результаті контролю за правильністю визначення країни походження товару. З усіх трьох позицій у 2016 році фіксується значний ріст сплати до аналогічних показників 2015 року.

«У жодному разі ми не применшуємо роль відповідального бізнесу, що здійснює свою зовнішньоекономічну діяльність винятково в межах правового поля. Важливо, що маючи програмне забезпечення, що покращується нашу роботу, ми забезпечуємо більш якісний контроль за достовірністю декларування тих СГД, котрі мають намір мінімізувати митні платежі», — підкреслив Віктор Кривіцький.

Нагадаємо, що вдосконалення системи АСАУР відбувається в рамках реформування української митниці, яке передбачає впровадження найкращого світового досвіду.

 

Місцеві бюджети на Волині отримали майже 2,2 мільярда гривень податкових платежів

Надходження місцевих бюджетів Волині протягом 11 місяців 2016 року склали 2 мільярди 187,5 мільйона гривень податкових платежів. Таким чином, територіальні громади в області отримали у своє розпорядження майже в півтора рази більше коштів, аніж у січні-листопаді 2015 року.

«Майже 711 мільйонів гривень, що надійшли в місцеві бюджети цього року додатково до показників аналогічного періоду торік – це наслідок скоординованих зусиль фахівців ДФС та органів влади у напрямку детінізації економіки, в першу чергу – легалізації заробітної плати. Завдяки повному взаєморозумінню між контролюючими органами та керівниками виконавчої гілки влади, сумлінню представників бізнесу місцеві громади отримали на 48 відсотків податкових платежів більше», — зазначив перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Як підкреслив перший заступник начальника Головного управління ДФС в області, нинішні показники виконання місцевих бюджетів додають оптимізму на наступний фінансовий рік.

«Маючи чіткий і зрозумілий напрацьований механізм взаємодії, можемо сподіватися на успішне завершення цього бюджетного року та стабільність і прогнозованість надходжень до бюджетів територіальних громад у новому році», – запевнив Віталій Чуй.

 

Громади Волині отримали в розпорядження на 68,2 відсотка більше плати за землю

Протягом січня-листопада 2016 року на Волині сплачено 245,6 мільйона гривень плати за землю. Це на 68,2 відсотка більше проти аналогічних показників минулого року.

Тенденція зростання характерна як для сплати цього платежу юридичними особами, так і фізичними особами.

«Саме підприємства, фірми та організації  цього року збільшили сплату орендної плати за землю на 71,2 відсотка. Тобто, 202,2 мільйона гривень плати за землю в місцевих бюджетах – це внесок юридичних осіб, які у своїй господарській діяльності використовують землю. Цей фінансовий результат став можливим завдяки комплексу заходів, що ініціювало ГУ ДФС в області та підтримали керівники виконавчої влади області і місцевого самоврядування, насамперед щодо переукладення договорів оренди землі відповідно до вимог чинного законодавства»,  – зазначила начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як свідчить аналітика, фізичні особи поповнили місцеві бюджети Волині на  43,3 мільйона гривень плати за землю, що на 55,6 відсотка більше проти минулорічних показників.

«Отож, громади Волині мають всі підстави для впевненого прогнозу щодо отримання  вагомих коштів від плати за землю в свої бюджети не лише за підсумками нинішнього фінансового року, а й на перспективу. Керівникам місцевого самоврядування варто пам’ятати, що саме плата за землю – один з бюджетоутворюючих платежів»,- підсумувала Світлана Савчук.

 

З початку року на Дніпропетровщині 305 мільйонерів задекларували свої доходи

Загальна сума задекларованого ними доходу складає майже 1 млрд. 421 млн. грн. Сума податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб становить 17,6 млн. грн., військового збору – майже 2 млн. грн. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.

Загалом, станом на 01.12.2016 декларацію про майновий стан і доходи надали понад 50 тисяч громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу за 2015 рік складає 3 млрд. 570 млн. грн. Податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 80,6 млн. грн., що на 7,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати — 13,7 млн. грн.

Повернення ж з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 8619 громадян на загальну суму 10,1 млн. грн.

У Дніпрі ліквідовано центр мінімізації митних платежів з обігом 100 млн. грн.

У м. Дніпро ліквідовано центр мінімізації митних платежів та викрито його організаторів.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та оперативного супроводження кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України ліквідовано діяльність центру мінімізації митних платежів.

Встановлено організатора, який разом із 5 спільниками з метою мінімізації митних платежів, використовуючи реквізити і розрахункові рахунки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах Великої Британії та Словаччини, здійснював придбання квітів та рослин у підприємств Нідерландів та імпортував їх на митну територію України за заниженою вартістю, а потім реалізовував через склади-магазини за готівку.

В подальшому, з метою ухилення від сплати податків та безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, здійснювлося документальне оформлення операцій з придбання рослинної продукції із використанням реквізитів та розрахункових рахунків підприємств, що мають ознаки транзитності.

Загальний обсяг проведених операцій у 2015-2016 роках склав близько 100 млн. гривень.

На підставі ухвал суду проведено 10 обшуків в офісному приміщенні, за адресами розташування магазинів та за місцями проживання фігурантів центру, де вилучено грошові кошти в еквіваленті майже 500 тис. гривень, 14 печаток, в тому числі 4 печатки підприємств-нерезидентів, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію.

Окрім того, накладено арешт на 630 тис. грн. на розрахункових рахунках «компанії» в одному з комерційних банків.

Тривають слідчі дії.

 

На Дніпропетровщині плата за землю поповнила місцеві бюджети більш як на три мільярда гривень

Впродовж одинадцяти місяців 2016 року власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетров- ської області поповнили місцеві бюджети на 3 млрд. 092 млн. гривень. Це на 1 млрд. 025 млн. гривень, або майже на 50% більше, ніж за січень – листопад 2015 року.

При цьому 2 млрд. 813 млн. гривень сплачено юридичними особами і 279 млн. гривень – фізичними особами. Фактичні показники місяців минулого року перевищено юридичними особами на 920,2 млн. гривень, фізичними особами – на 104,7 млн. гривень.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

 

Підприємці-спрощенці Донеччини збагатили місцеві скарбниці на понад 430 мільйонів гривень

За одинадцять місяців поточного року від малого та середнього бізнесу Донецької області місцеві бюджети отримали 432 мільйона гривень, що на     100 мільйонів гривень перевищує минулорічні надходження.

Понад 50% від загальної суми надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи – підприємці, сплативши понад 221 млн грн. Порівняно з відповідним періодом 2015 року сплата податку фізичними особами зросла на 25,5 млн гривень.

Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області, за підсумками одинадцяти місяців надійшло понад 137 млн грн, що на 60 млн грн більше показників відповідного періоду минулого року.

Натомість підприємства – спрощенці Донеччини сплатили 72,5 млн грн єдиного податку, що на 15 млн грн перевищує показники одинадцяти місяців 2015 року.

Слід зазначити, що єдиний податок належить до трійці лідерів в формуванні місцевого бюджету регіону, тому діяльність фіскальної служби Донеччини направлена на створення максимально сприятливих умов для роботи малого і середнього бізнесу, відтак і зростання податкових надходжень.

Додатково повідомляємо, якщо суб’єкт господарювання з 1 січня 2017 року має намір змінити систему оподаткування, необхідно подати заяву до фіскальних органів. Ознайомитись із пам’яткою щодо граничного строку подання заяви можна за посиланнямhttp://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/277105.html

 

Донеччина: за листопад вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів майже на

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.  Дії співробітників в рамках операції «Акциз-2016» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

У листопаді поточного року  в рамках операції вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 687,6 тис. грн, у тому числі алкогольних напоїв — на 513,5 тис. грн, спирту – на 7 тис.грн, тютюнових виробів — на 167,1 тис.грн. Також викрито незаконну діяльність 2-х підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв, за якими до ЄРДР внесено 2 кримінальних провадження за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та вилучено підакцизних товарів на суму                              220,4 тис. гривень.

 

Донеччина: надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 43%

За одинадцять місяців 2016 року приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб у порівнянні з відповідним періодом минулого року до зведеного бюджету країни склав 43%. З початку року мешканці Донеччини сплатили понад 6,2 млрд грн зазначеного податку, що на 1,8 млрд грн більше ніж торік.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме понад 2,2 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що удвічі перевищує надходження 2015 року.

Решту коштів, а саме  4 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів регіону для фінансування заходів держави у соціальній сфері. Цьогорічні надходження до місцевих скарбниць на 750 млн більше надходжень 2015 року. Податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить 60%.

Значне підвищенні рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів всіх рівнів, насамперед, зумовлено проведенням комплексу заходів фіскальної служби Донеччини, направлених на легалізацію трудових відносин.

У зв’язку з підвищення 1 грудня 2016 року рівня мінімальної заробітної плати до 1600 грн, очікується і подальший приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб.

 

Компенсація донецьких підприємств за забруднення довкілля перевищує 1,1 мільярда гривень

З початку 2016 року підприємства Донецької області на оздоровлення навколишнього середовища перерахували 1 мільярд 154 мільйона гривень, що у 3,7 рази перевищує показники відповідного періоду минулого року. Для Донецького регіону екологічний податок  по праву можна вважати оздоровчим податком. Адже через функціонування великої кількості заводів, шахт та фабрик рівень забруднення займає одну з лідируючих позицій серед областей України, тому кошти на оздоровлення довкілля завжди доречні. У Донецькій області екологічний податок сплачує понад 1700 суб’єктів господарювання.

Середньомісячний показник надходжень екологічного податку за десять місяців поточного року по Донецькій області становить близько 90 млн гривень, зокрема у листопаді надходження майже втричі перевищили зазначений показник та склали 252 млн гривень.

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали понад 923 млн грн від сплати екологічного податку, що є вагомим джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів. Натомість державний бюджет отримав – 230 млн гривень.

 

Платники податків Житомирщини спрямували до бюджетів 5,3 млрд. грн.

З початку року органами ДФС у Житомирській області до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходжень 5,3 млрд.грн. податків та зборів. Загальна сума надходжень на 1,7 млрд. грн. більша, ніж за аналогічний період 2015 року.

Надходження до державного бюджету склали 2,2 та до місцевих бюджетів спрямовано 3,1 млрд.грн.

У розрізі основних платежів за 10 місяців ц.р. до державного бюджету надійшло 834,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше на 252,0 млн. грн. ніж у 2015 році, податку на прибуток 286,7 млн.грн., що на 104,6 млн.грн. більше, або на 57,5 відсотка проти відповідного періоду минулого року.

Також платниками Житомирщини забезпечено приріст надходжень до відповідного періоду минулого року рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, якої надійшло 59,7 млн. грн., що майже на 13,1 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоді 2015 року. Надходження податку на додану вартість в склали 852,6 млн. грн. та рентної плати за користування надрами 78,6 млн.грн.

На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 14,7 млн. грн. екологічного податку, в т.ч. до місцевої казни 11,3 млн. грн. податку.

З початку року до місцевого бюджету надійшло 333,9 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що майже на 125,4 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.

Також до місцевого бюджету сплачено 378,9 млн. грн. єдиного податку суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 123,7 млн. грн.

З початку року на підтримку Української армії сплачено 202,5 млн. грн. військового збору. Надходження єдиного соціального внеску за січень-листопад  склали майже 2472,0 млн. гривень

 

Закарпатські «спрощенці» перерахували до місцевого бюджету понад 276 мільйонів гривень

З початку 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Закарпатської області понад 276 мільйонів гривень єдиного податку. З них більше 45 мільйонів гривень сплачено в листопаді.

Так, фізичні особи – підприємці протягом січня-листопада 2016 року спрямували до бюджету понад 211 мільйонів гривень податку. Зокрема, в листопаді сплачено майже 34 мільйони гривень, що перевищує минулорічний показник на 13 мільйонів гривень.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку 2016 року спрямували до місцевих бюджетів більше 65 мільйонів гривень єдиного податку, з яких 11 мільйонів гривень сплачено в листопаді.

 

ГУ ДФС у Закарпатській області: надійшло 103 запити на інформацію

Протягом січня-листопада 2016 року до територіальних органів ГУ ДФС у Закарпатській області надійшло 103 запити на доступ до публічної інформації, зокрема, з них 8 – від представників засобів масової інформації, 38 – від громадян.

Більшість запитів на інформацію надійшли із Закарпатської області, є також запити з м. Києва та м. Дніпра.

До ГУ ДФС у Закарпатській області надійшло 30 запитів; Ужгородської ОДПІ – 34 запити; Виноградівської ОДПІ – 10 запитів; Хустської ОДПІ – 14 запитів; Мукачівської ОДПІ – 11 запитів; ДПІ у Рахівському районі – 1 запит; ДПІ у Тячівському районі – 3 запити.

За результатами розгляду запитів задоволено надання відповідей на 61 запит, 21 запит надіслано належним розпорядникам інформації.

Аналіз запитуваної інформації свідчить, що зверталися із запитами щодо інформації про третіх осіб, ставок земельного податку, сплати суб’єктами господарювання збору за спеціальне використання води, про суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про суму заборгованості по податках, про надання інформації щодо перевірки передбаченої ЗУ «Про очищення влади», кількості офіційно працюючих (платників єдиного соціального внеску), про надання переліку Закарпатських підприємств-найбільших платників податків державної та недержавної форми власності, про кримінальне провадження щодо посадових осіб підприємтва, про надання копій документів щодо нерухомого майна, яке знаходиться в оперативному управлінні ДПІ, копій договору на фізичну охорону приміщення ОДПІ, бухгалтерських документів що підтверджують видатки ДПІ на фізичну охорону, про кількість мобілізованих військових серед СГ м.Ужгород та Закарпатської області, надання інформації стосовно переліку благодійних фондів (організацій), кількість виявлених нелегальних АЗС та ПММ, про проведення перевірок авто з іноземною реєсстрації,про сплату збору за рекламу, щодо надання копій плану – графіку проведення виїзних документальних перевірок та наказів про проведення планових документальних перевірок за 2016 р, про надання копій податкових декларацій.

Всі відповіді на запити надано у строки, передбачені статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

В Закарпатті сплачено понад 1,8 млрд грн ЄСВ

З початку року, протягом 11 місяців, надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування у Закарпатській області становить 1 млрд 888 млн грн. Водночас, у листопаді поточного року надходження ЄСВ склало понад 185 млн грн.

Варто зазначити, що серед трійки лідерів-регіонів області, де найбільше сплачено ЄСВ, є м. Ужгород, Мукачівський та Тячівський райони. Зокрема, протягом січня-листопада 2016 року в обласному центрі Закарпаття сплачено понад 487,5 млн грн ЄСВ, у Мукачівському районі –  понад 389,2 млн грн та у Тячівському районі – більше 143,1 млн грн.

В Головному управлінні ДФС у Закарпатській області нагадують, що 18 жовтня набрав чинності Наказ Мінфіну від 7 вересня 2016 року №813, яким внесено зміни до звіту з ЄСВ (додаток 4), Порядку його складання та Інструкції про нарахування ЄСВ. Таким чином звіт з ЄСВ за оновленою формою слід подавати, починаючи з 1 грудня 2016 року, тобто зі звітності за листопад (граничний термін подання – 20 грудня 2016 року).

 

Закарпатська митниця ДФС: до бюджету спрямовано 2,8 млрд грн

Протягом 11 місяців 2016 року Закарпатською митницею ДФС перераховано до Держбюджету 2,8 млрд грн, що на 302 млн грн, або на 12,2% більше, ніж в аналогічному періоді 2015 року.

Основними бюджетоформуючими товарами, які дозволили митниці ефективно та в значних розмірах наповнювати Державну скарбницю, з початку року, стали: автомобілі легкові (митне оформлення яких забезпечило надходження 348,3 млн грн); машини АОІ (304,9 млн грн); кузови (151,6 млн грн);   частини та пристрої до моторних ТЗ (80,7 млн грн); трактори (58,1 млн грн);  обладнання друкарське (55 млн грн); двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (54,2 млн грн), вироби з пластмаси (52,4 млн грн) та інші.

Варто зазначити, що позитивна динаміка у надходженнях протягом 2016 року забезпечена, зокрема, за рахунок додаткових надходжень від коригування митної вартості на 43,7 млн грн; донарахувань за напрямом класифікації товарів – 2,2 млн грн; контролю за правильністю декларування країни походження товару – 0,9 млн грн.

Фахівці Закарпатської митниці зазначають, що досягнути стабільності надходжень вдається, перш за все, завдяки діловій активності бізнесу Закарпаття, а також належному рівню взаємодії і партнерських відносин між експортерам-імпортерами та митницею. Адже прозорість та прогнозованість у роботі митного органу дають можливість підприємцям активніше здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, що, в результаті, сприяє ефективному наповненню Держбюджету.

 

Податки та збори збагатили місцеві бюджети Закарпаття на 2,4 млрд грн

Доходи місцевих бюджетів Закарпатської області за січень-листопад 2016 року склали понад 2 млрд 417 млн грн податкових платежів. Це майже на 846 млн грн більше за відповідний період минулого року. Зокрема, у листопаді доходи місцевих бюджетів Закарпаття склали понад 258,4 млн грн. Порівняно з минулорічним листопадом забезпечено приріст надходжень на 84,4 млн грн.

Як зазначають в Головному управлінні ДФС у Закарпатській області, левову частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, від сплати якого місцеві скарбниці отримали понад 1 млрд 332 млн грн. Також суб’єкти малого підприємництва сплатили більше 443,3 млн грн акцизного податку з реалізації підакцизних товарів; понад 276,3 млн грн єдиного податку, 203,7 млн грн податку на землю тощо.

Загалом слід зазначити, що у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, що контролюються органами ДФС області, найбільше надходжень забезпечено Мукачівською ОДПІ – понад 510,5 млн грн; на другому місці відділення у м. Ужгороді Ужгородської ОДПІ – майже 500 млн грн; третє місце – Ужгородська ОДПІ – понад 250 млн грн.

 

Співробітники фіскальної служби легалізували працю понад 4 тисяч запоріжців

Завдяки роботі фахівців органів ДФС ринок офіційної праці поповнився з початку року 4243 робітниками.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, роботу такої кількості громадян працедавці використовували без належного оформлення. У результаті заходів з легалізації праці їх офіційно працевлаштовано та виплачено близько 4,7 мільйона гривень доходів. Додаткові надходження до бюджетів склали 2,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Вона також зауважила, що неоформлена праця та «конвертні» розрахунки завдають удару не тільки по надходженнях до бюджетів, але й несуть загрозу соціальним наслідкам для громадян.

– Ні для кого не є секретом, що отримуючи «сіру» або «конвертну» зарплату, людина позбавляє себе соціального захисту. Такі обмеження негативно впливають на розмір пенсії, отримання лікарняних, декретних відпусток, інших соцвиплат, зокрема, пов’язаних із втратою працездатності тощо. Крім того, на тіньові доходи жодна фінансова установа не видасть позику. Радимо працюючим громадянам не наражати себе на небезпеку, – зазначила Юліана Козаченко.

Керівник фіскальної служби області наголосила, що органи ДФС проводять ретельний контроль фінансово-господарської діяльності підприємств і підприємців з питань дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадянам.

Так, у результаті проведених у 2016 році 258 перевірок встановлені порушення щодо оплати праці, внаслідок чого нараховано 21,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та 5,3 мільйона гривень ЄСВ. На даний момент надходження до бюджету склали майже 5,4 мільйона гривень.

 

Запорізькі співробітники податкової міліції викрили нелегальний міні-нафтопереробний завод

Під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Так, під час розслідування даного кримінального провадження та в рамках операції «Акциз 2016″ співробітники прокуратури Запорізької області спільно з оперативними та слідчими підрозділами ГУ ДФС у Запорізькій області на території м. Кривий Ріг припинили незаконну діяльність з виготовлення паливно-мастильних матеріалів з використанням обладнання для їх масового виробництва.

Встановлено, що організували нелегальне виробництво посадові особи одного з місцевих підприємств. Зокрема, дизельне пальне виготовлялося шляхом переробки мазуту з подальшим використанням у хімічному процесі сірчаної кислоти, поводження з якою вимагає особливих заходів безпеки.

При цьому посадові особи не надали жодного документа дозвільного характеру на виготовлення і використання небезпечних хімічних речовин, а також документів з питань екологічної безпеки виробничого комплексу.

Незаконно виготовлене пальне реалізовувалось за готівку на території Дніпропетровської та Запорізької областей без відображення в податковій звітності підприємства.

В результаті проведеного обшуку було виявлено та вилучено 50 тисяч літрів дизельного пального, 90 тисяч літрів мазуту, 5 тисяч літрів бензину, 10 тисяч літрів сірчаної кислоти, а також обладнання міні-нафтопереробного заводу, яке використовувалось у незаконній діяльності. Загальна вартість вилученого становить понад 7,2 мільйона гривень.

Розслідування кримінального провадження триває

 

 

На Запоріжжі у листопаді митні надходження склали майже 570 мільйонів

У листопаді 2016 року до бюджету перераховано майже 570 мільйонів гривень митних платежів. Як зазначив в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Сергій Черкунов, індикативний показник податків та зборів виконано на 100,1%. Порівняно з попереднім місяцем надходження до бюджету зросли на 238 мільйонів.

Майже 80% від загальної суми митних платежів забезпечили десять найбільших платників податків – підприємств-виробників промислових галузей регіону.

У розрізі товарних угрупувань половина надходжень припадає на такі товари, як машини, устаткування та транспорт, метали та вироби з них – 11%, паливно-енергетичні товари – 11%, мінеральні продукти – 8%, продукція хімічної промисловості – 6%. вироби із каміння, скла та кераміки – 6%, а також 5% – продовольчі товари та продукція сільського господарства.

 

Запоріжці допомогли армії майже на 306 мільйонів гривень

За січень-листопад 2016 року платники Запорізького регіону забезпечили до держбюджету 305,7 мільйона гривень військового збору. Це на 69 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року та майже на 37 мільйонів перевищує очікувану суму на 11 місяців поточного року.

Як зазначила в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, порівняно з минулорічними показниками середньомісячний рівень сплати значно зріс – щонайменше на 6 мільйонів.

– Якщо в 2015 році запорізькі платники перераховували на підтримку Збройних Сил України у середньому, 21,5 мільйона гривень військового збору, то в 2016 – вже майже 28 мільйонів. Оскільки цей платіж відраховується з трудових доходів громадян, зростання бюджетних надходжень можна тлумачити як налаштованість роботодавців на сумлінну сплату податків. Крім того, саме військовий збір дозволяє збільшити ресурси для фінансування української армії, – наголосила Юліана Козаченко.

З початку року найбільші суми збору сплатили підприємства і підприємці Вознесенівського району м. Запоріжжя – 43,8 мільйона, Шевченківського району – 33,6 мільйона, м. Енергодар – 32 мільйони, Олександрівського району обласного центру – 22,8 мільйона, Дніпровського району – понад 20 мільйонів. Платники міст Мелітополь і Бердянськ спрямували, відповідно 19 та 16 мільйонів, Комунарського району – 14,4 мільйона, Заводського району – 14,2 мільйона та Василівського району – більш ніж 10 мільйонів.

 

На Івано-Франківщині сплачено майже 2,2 мільярди гривень єдиного внеску

За  січень — листопад 2016 року  від платників Прикарпаття надійшло 2191,9 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 128 млн. грн. більше за очікувані показники.  Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

За словами податківців, суб’єкти господарювання з зарплати найманих працівників сплатили 1945,9 млн.грн., з виплат грошового забезпечення військовослужбовців надійшло 130,5 млн.грн.,  відрахування від підприємців – фізичних осіб склали 111,5 млн.грн.

Нагадаємо, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованого доходу найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

 

До місцевих бюджетів Івано-Франківщини надійшло майже 3 мільярди гривень податкових платежів

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, до місцевих бюджетів Прикарпаття  у січні — листопаді  2016 року надійшло 2901,2 млн. грн. податкових платежів, що на 980,9  млн. грн. більше  ніж у відповідному періоді 2015 року.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага в загальних надходженнях становить 52 відсотки. Загалом за 11 місяців п.р. цього податку до місцевого бюджету надійшло 1482 млн. грн., що більше на 508,7 млн. грн. ніж за аналогічний період 2015 року.

Наступними за рівнем надходжень стали: земельний податок — 382,4 млн. грн. що на 137,3 млн. грн. більше, акцизний податок з роздрібного продажу суб’єктами господарювання підакцизних товарів — 309,3 млн. грн., що на 106,3 млн. грн.  більше, єдиний податок — 309,1 млн. грн. що на 103,9 млн. грн.  більше, екологічний податок — 265,6 млн. грн,  що на 102,5 млн. грн.  більше,  ніж у відповідному періоді минулого року.

За користування лісом, надрами й водою суб’єкти господарювання  Прикарпаття заплатили до бюджету майже 53,5 млн. грн. Зокрема, частка рентної плати за використання лісових ресурсів найбільша — 38,8 млн. грн. За використання надр місцеві бюджети отримали 6,9 млн. грн. та за спеціальне використання води 7,8 млн. грн.

Крім того, надходження податку на прибуток складають 40,6 млн. грн., що більше майже на 16,7 млн. грн. у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

 

На Івано-Франківщині до зведеного бюджету надійшло більше 6 мільярдів гривень

За січень-листопад 2016 року до зведеного бюджету Прикарпаття надійшло 6102,2 млн. грн. податків і зборів, що на 1627,5 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. З них до державного бюджету поступило 3201 млн.грн., до місцевих бюджетів – 2901,2 млн. грн. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Надходження до державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 645,5 млн. грн., місцеві бюджети отримали більше на 980,9 млн. грн.

У розрізі основних платежів за 11 місяців 2016 року до зведеного бюджету надійшло 2006,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше на 684,9 млн. грн. ніж у 2015 році. Із зазначеної суми до місцевої казни сплачено 1482 млн. грн. податку.

Також, надходження з податку на додану вартість в січні-листопаді п.р. склали 1010,9 млн. грн., що на 344,9 млн. гривень більше ніж в 2015 році, рентної плати за користування надрами  надійшло 1002,4 млн. грн.

З початку року до зведеного бюджету надійшло 379,6 млн. грн. акцизного податку. З них 309,3 млн. грн. – акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, який зараховується до місцевого бюджету.

У порівнянні з минулим роком зросла сплата податку на прибуток підприємств на 148,3 млн. грн. та склала 338,9 млн. грн. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло  40,6 млн. грн. податку. На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 331,9 млн. грн. екологічного податку, в т.ч. до місцевої казни надійшло 265,6 млн. грн. податку.

Також до місцевого бюджету сплачено 309,1 млн. грн. єдиного податку суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року  надходження зросли на 103,9 млн. грн.

 

У листопаді державний бюджет додатково отримав майже 69 млн. грн. митних податків

Київська митниця ДФС забезпечила додаткові надходження митних податків за рахунок коригування митної вартості товарів –  майже на  67 млн. грн., за результатами класифікаційної роботи – на суму понад 1,5 млн. грн. та за рахунок контролю правильності визначення країни походження товарів – на 600 тис. гривень.

 

Завдяки співпраці Київської митниці ДФС з митними органами інших держав вилучені предмети правопорушень на суму понад 141 млн. гривень

У листопаді через Департамент отримано 2 відповіді від митних органів іноземних держав на запити Київської митниці.

За результатами опрацювання отриманих відповідей від митних органів іноземних держав, складено 8 протоколів про порушення митних правил на 143, 7 млн. грн., з них – 6 протоколів складені за результатами опрацювання листів Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України.

У листопаді, за результатами опрацювання відповідей митних органів іноземних держав, направлено 5 матеріалів по підприємствам, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність у зоні діяльності Київській митниці ДФС до ГУ ДФС у Київській області, з метою проведення всебічної перевірки дотримання законодавства України під час ввезення товарів на митну територію України. Також у листопаді Київською митницею до Департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС України направлено запит для митних органів Польщі.

 

З початку року на Київщині до бюджету сплачено акцизного податку з вироблених підакцизних товарів на 3 млн. гривень

В органах ГУ ДФС у Київської області перебувають на обліку 6 виробників підакцизної продукції, а саме: 3 виробники пива, 1 виробник палива, 1 виробник  моторних транспортних засобів та 1 виробник тютюнових виробів.

Протягом січня-листопада надходження до бюджету акцизного податку від виробництва пива склали понад 2 млн.грн., пального – 678,4 тис.грн.,  транспортних засобів – 353,2 тис.грн., тютюнових виробів – 11,4 тис.грн., інших підакцизних товарів – 2,6 тис.гривень.

 

З початку року державний бюджет додатково отримав 729 млн.грн. митних податків

Київська митниця ДФС забезпечила додаткові надходження митних податків за рахунок коригування митної вартості товарів –  майже 703 млн. грн.; за результатами класифікаційної роботи – понад 17 млн. грн. та за рахунок контролю правильності визначення країни походження товарів  –  9 млн. гривень.

 

На Київській митниці ДФС у листопаді заведено 78 справ про порушення митних правил

За попередньою оцінкою, вартість предметів порушення митних правил складає 151,5 млн. гривень. Реально вилучені предмети у 40 справах на 5,8 млн. гривень. У 9 справах вартість предметів правопорушення буде встановлено після проведення товарознавчої експертизи.

Типовими предметами правопорушення у листопаді в основному були валютні цінності та різноманітні промислові товари.

В листопаді істотно підвищилась ефективність роботи з виявлення правопорушень пов’язаних з ввезенням на територію Україну транспортних засобів особистого користування. Митницею розглянуто 7 таких справ та накладено штрафів на  148,6 тис. грн.

Всього до суду направлено 38 справ на 8 млн. гривень. Розглянуто судом 52 справи, у яких застосована конфіскація на 1,7млн. грн. та накладені штрафи на 400 тис. гривень.

У листопаді перераховано до державного бюджету близько 500 тис. грн. від стягнення штрафів та реалізації конфіскованого майна (в тому числі валюти) та виконання мирових угод.

Київською митницею протягом листопада підготовлено та направлено до Управління СБУ в Київській області та органів внутрішніх справ 7 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки кримінального правопорушення.

 

Протидія корупції в органах ДФС Київщини

Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області з початку року проведено 225 службових розслідувань та перевірок, з них 89 – за зверненнями фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. У 95 випадках інформація підтвердилася.

Як наслідок, внесено 65 подань керівникам про вжиття заходів реагування, за результатами розгляду яких 5 посадових осіб – звільнено із займаних посад, 18 – притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Крім цього, до органів прокуратури та слідчих підрозділів інших правоохоронних органів для прийняття рішення про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформації про вчинені кримінальні правопорушення направлено 43 матеріали, по 39 з яких прийнято рішення про реєстрацію кримінальних проваджень. Зокрема, 34 кримінальних провадження – за виявленими злочинами у сфері службової діяльності, 5 – інші злочини (ухилення від сплати податків, пособництво, погрози фізичною розправою).

За результатами оперативного супроводження досудового розслідування кримінальних проваджень, оголошено 13 підозр у вчиненні злочинів, 4 кримінальних провадження направлено до суду з обвинувальним актом.

Триває робота в напрямку запобігання корупції. Для цього перевірено 170 кандидатів на працевлаштування до органів фіскальної служби, 9-ти з яких – відмовлено у погодженні призначення на посаду. Загалом з початку року проведено 1028 профілактичних заходи щодо попередження корупційних проявів в органах фіскальної служби Київщини.

 

Кіровоградщина: З початку року в рамках операції „Акциз” вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів майже на 17 мільйонів гривень

Співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградської області в рамках операції «Акциз-2016», направлених на протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, у січні-листопаді 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 18 кримінальних проваджень за ст.204 КК України (незаконний виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), з яких 12 за ч. 3 ст. 204 КК України, що відносяться до категорії тяжких, припинено діяльність чотирьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 16 914,5 тис.гривень, у тому числі:

- спирт етиловий – 7 290,3 дал. на суму 10 935,5 тис.грн.,

- лікеро-горілчані напої – 826,0 дал. на суму 887,9 тис. грн.,

- паливно-мастильні матеріали 221,9 тон на суму 4 837,6 тис.грн.,

- 16 212 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку на суму 243,4 тис. гривень.

Направлено до суду 14 кримінальних проваджень, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 204 КК України у тому числі одне відносно організованої злочинної групи осіб.

 

З початку року на підтримку української армії платники Кіровоградщини направили майже 170 млн. гривень військового збору

У січні-листопаді 2016 року до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 169,5млн.грн. військового збору. Виконання прогнозного показника становить 104,5 відсотків.

Перерахована сума військового збору зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року на 30,1млн.грн. або 21,6 відсотків. Зокрема, за листопад цього року надходження військового збору склали 17,8 млн. грн., що на 2,4млн. грн. або 15,5відс. більше надходжень листопада 2015 року.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

 

Майже 8 млн грн донарахували порушникам законодавства аудитори фіскальної служби Луганщини

За січень-листопад 2016 року аудитори фіскальної служби Луганської області донарахували до сплати в бюджет 7 млн 880 тис. грн підприємцям, які порушили чинне податкове законодавство.

Взагалі, фахівці підрозділів аудиту провели 125 позапланових та 7 планових перевірок, а також 134 зустрічні звірки суб’єктів господарювання.

Крім того, за 11 місяців поточного року проведено 37 перевірок в сфері готівкових розрахунків, за результатами яких платникам донараховано 815 тис. грн штрафів і пені. В регіоні на сьогоднішній день зареєстровано 2768 реєстраторів розрахункових операцій. Загальна сума виторгу за січень-листопад поточного року склала 2 млрд 419 млн грн, у т.ч. за листопад – 381 млн грн.

Майже 1,2 млрд грн перерахувала до держбюджету Луганська митниця ДФС за 11 місяців поточного року

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Луганській області. Це на 73,9 млн грн, або 7% більше індикативного показника та на 272,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найвагомішими товарними позиціями, що характеризують надходження митних платежів по імпорту протягом січня-листопада 2016 року, є: вугілля коксівне – 583,7 млн грн (50,4% від загальних обсягів надходжень податків з імпорту); концентрати залізні – 236,4 млн грн (20,4%); вугілля бітумінозне – 67,8 млн грн (5,8%); вугілля антрацит – 70,8 млн грн (6,1%); вироби з каменю – 14,6 млн грн (1,3%); скло термічно поліроване – 14,5 млн. грн (1,3%).

Значною мірою надходженням до Державного бюджету України протягом цього періоду сприяли показники зовнішньоекономічних операцій основних підприємств-імпортерів Луганської області, зокрема: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Зоря», ТОВ «ДТЕК Східенерго», ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», ТОВ «НВО «Сєвєродонецький Склопластик», ТДВ «Лисичанський желатиновий завод».

За результатами оформлених цими підприємствами у митному відношенні товарів, до Державного бюджету України спрямовано 1 млрд 52 млн грн митних платежів, що становить майже 90,4% від усіх перерахувань митниці.

 

На Луганщині вилучено понад 300 літрів алкогольного сурогату

Співробітники оперативного управління Головного управління ДФС у Луганській області разом зі спільною мобільною групою Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи та оперативною групою Об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення АТО у межах операцій «Акциз – 2016» та «Рубіж –2016» під час проведення заходів з оперативного супроводження кримінального провадження за фактом отруєння фальсифікованими алкогольними напоями, виготовленими з недоброякісної сировини, провели обшуки у приватному будинку та в одному з торгівельних кіосків у Новопсковському районі.

Під час обшуків у приміщеннях виявлено 61 п’ятилітрову пластикову пляшку з спиртовмісною рідиною. Перевіркою встановлено, що ця «продукція» незаконно, поза митним контролем, потрапила на територію України.

За результатами проведених заходів вилучено понад 300 літрів спиртовмісної рідини орієнтовною вартістю 61 тис. грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Луганській області.

 

6,5 млн. грн. транспортного податку з фізичних осіб отримали місцеві бюджети на Львівщині впродовж 11 місяців цього року

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб протягом січня-листопада 2016 р. надходження транспортного податку з фізичних осіб до місцевих бюджетів області склали 6,5 млн.гривень. Зокрема, у листопаді надійшло 0,310 млн.гривень.

У загальних надходженнях транспортного податку з фізичних осіб по Україні Львівська область посідає третє місце.

Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,033 млн.гривень).

 

Миколаївська митниця ДФС поповнила державний бюджет на 3,6 млрд. гривень

Діяльність Миколаївської митниці ДФС спрямована на вирішення двох основних завдань — охорона національних економічних інтересів та контроль за рухом товарів через митний кордон. Адже, від того наскільки ефективно митниця виконує покладені на неї завдання залежить збільшення надходжень до бюджету та прискорення міжнародної торгівлі.

У січні-листопаді 2016 року Миколаївською митницею ДФС до державного бюджету мобілізовано 3,6 млрд. грн., що на 535 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, у листопаді Миколаївська митниця ДФС перерахувала до державної казни 403,1 млн. грн., що на 171 млн. грн. більше, ніж у листопаді 2015 року.

 

 

Обшуки фіскальною службою автозаправних станцій мережі АЗС «БРСМ Нафта» в Одесі проводяться в рамках діючого законодавства

Обшуки проводяться на підставі дозволу слідчого судді в межах кримінального провадження, розпочатого слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області за фактом реалізації мережею АЗС недоброякісного пального за ознаками частини 1 статті 204 Кримінального кодексу України.

Слідчі дії розпочато 28 листопада 2016 року.

Враховуючи відсутність технічної можливості одночасного вилучення та вивезення пального, проведення обшуків призупинено та поновлюється лише на тих АЗС, на яких фактично здійснюється вилучення.

Слідчі дії проводяться у відповідності з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України, в ході яких конституційні права громадян не порушуються.

Однак, під час проведення обшуків, особи, які представляються  працівниками мережі АЗС «БРСМ Нафта», постійно чинять опір та перешкоджають роботі правоохоронних органів, а саме, перекривають рух транспортних засобів, погрожують самопідпалом, здійснюючи, тим самим, тиск на органи державної фіскальної служби.

 

З початку року платники податків Одещини направили до бюджетів всіх рівнів 12,7 млрд.грн.

Це на 4,9 млрд.грн. або на 62 % більше, ніж за січень-листопад 2016 року.

З них, до загального фонду Державного бюджету України надійшло понад 5,3 млрд.грн., що на 2,2 млрд.грн. або на 68 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У розрізі основних податків до загального фонду Державного бюджету надійшло 2,5 млрд.грн. податку на додану вартість, 1,3 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб, 747 млн.грн. податку на прибуток, 422 млн.грн. військового збору та майже 204 млн.грн. акцизного податку.

 

Рівненські митники викрили контрабанду старовинних грошей

Незаконному ввезенню на митну територію України старовинних банкнот днями завадили працівники Рівненської митниці ДФС на митному посту «Городище». Житель Білорусії прихопив з собою до України старовинні паперові гроші, які обережно сховав у бардачку автомобіля, сподіваючись, що митники туди не зазиратимуть. Однак до України гроші не доїхали. Обачні працівники все ж виявили схованку , а відносно контрабандиста склали протокол про порушення митних правил.

За словами заступника начальника Управління протидії митним правопорушенням В’ячеслава Михалюка, громадянин Білорусії для перетину кордону обрав смугу спрощеного руху, тим самим заявивши, що декларувати йому нічого. Під час перевірки транспортного засобу, за кермом якого перебував 45-річний громадянин Р., працівники митниці вирішили більш ретельно оглянути автомобіль. Таємна схованка знайшлася між аркушів інструкції до автомобіля, що лежала у бардачку: старовинні паперові гроші Радянського Союзу та Польщі білорус намагався непомітно сховати між аркушів книги.

Працівники митниці предмети правопорушення конфіскували, експертиза має встановити їх цінність. Після отримання висновку експерта справу передадуть до суду. Відносно порушника складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, а до УСБ України в Рівненській області направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого статтею 201 Кримінального кодексу України.

.

До зведеного бюджету від платників Рівненщини надійшло понад 1,9 мільярда гривень ПДФО

За одинадцять місяців мешканцями Рівненщини сплачено 1 мільярд 910 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого ПДФО перевищує аналогічні показники минулого року на 147 відсотків, або 611 мільйонів гривень.

При цьому до державного бюджету надійшло 500 мільйонів гривень ПДФО,  що на 156 млн. грн. перевищує минулорічні показники. Відповідно бюджети місцевих громад отримали 1 мільярд 410 мільйонів гривень цього податку, що на 455 мільйонів більше ніж  за аналогічний період минулого року.

Такий суттєвий ріст у надходженнях ПДФО пояснюється не стільки зростанням ставки оподаткування доходів фізичних осіб з 15 до 18 відсотків, як ефективними кроками органів місцевої влади та фахівців ГУ ДФС у Рівненській області в напрямку детінізації економіки, зокрема ринку праці.

 

Землекористувачі та власники землі Рівненщини сплатили майже 290 мільйонів гривень

На Рівненщині суб‘єкти господарювання сплатили протягом січня — листопада 2016 року 289,7 млн. грн. плати за землю, у тому числі юридичні особи перерахували 244,9 млн.грн., фізичні особи — 44,8 млн.грн. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів регіону.

Якщо порівнювати надходження цього платежу з аналогічним періодом минулого року, то коштів у поточному році перераховано на 64 %, або на 113,7 млн. грн. більше.

Фахівці Головного управління ДФС у Рівненській області, інформують, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

 

Рівненські митники забезпечили надходження до бюджету 389 млн. грн.

У листопаді 2016 року Рівненська митниця перевиконала встановлений фіскальною службою цільовий показник на 21%. Про це сьогодні повідомив начальник Рівненської митниці ДФС Андрій Чаборай.

-  Загалом у звітному місяці українські підприємці, що здійснюють зовнішньо економічну діяльність, сплатили до бюджету 389 млн. гривень митних платежів. Найбільше надходжень одержали від оформлення таких товарів як твели, легкові та вантажні автомобілі, обладнання та міндобрива, — прокоментував Чаборай.

Варто зауважити, що перерахована у листопаді 2016 року до бюджету сума, на 80,9 млн.грн. (на 26,3%) більша, ніж в аналогічному періоді 2015 року.

 

На Сумщині податкова міліція виявила підпільний цех з незаконного виготовлення горілки

Працівниками оперативних та слідчих підрозділів фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області спільно з працівниками СБУ у Сумській області, а також з допомогою Сумських прикордонників виявили у Шостці підпільних цех з незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів.

Фахівці ГУ ДФС у Сумській області в рамках кримінального провадження здійснили обшук у м. Шостка у у приміщенні одного з гуртожитків. За отриманою інформацією саме тут розливали алкоголь.

Під час обшуку виявлено алкоголь елітних марок «Jim Beam», «Red Leabel», «White horse», «Finlandia», «Elzin» та інших у скляній тарі та тетрапаках, марковані акцизними марками Російської Федерації. Також вилучено незаконно виготовлені алкогольні напої та спирт, крім того, знаряддя для незаконного виготовлення ЛГВ: колби, мірні електронні ложки, лійки, спиртометри, шланги, порожня скляна та ПЕТ тара, пробки, есенція, барвники, харчові ароматизатори.

Всього вилучено близько 1000 літрів незаконно виготовлених ЛГВ та 70 літрів спирту на суму 161 тисяч гривен.

Триває розслідування кримінального провадження.

 

Сумщина забезпечила надходження понад 7,3 мільярди гривень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів

У січні-листопаді цього року до зведеного бюджету платники Сумської області перечислили 7,3 млрд грн податкових платежів. Як зазначає очільник фіскальної служби Сумщини Олексій Мазуренко, надходження перевищили минулорічний показник 11 місяців на 1,7 млрд гривень.

– Зокрема, показники надходжень до державного бюджету становлять 4,2 млрд гривень. А місцеві бюджети отримали 3,1 млрд гривень. Приріст надходжень відповідно до очікуваного показника становить 482 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року до місцевих бюджетів надійшло на 1,1 млрд грн або 52 відсотків більше коштів, – наголосив Олексій Мазуренко.

У розрізі основних бюджетоутворюючих платежів надійшло більш ніж 815 млн грн податку на додану вартість, 552 млн грн податку на прибуток, 538 млн грн податку на майно, 393 млн грн єдиного податку та майже 2 млрд грн рентної плати.

 

Тернопільська митниця ДФС: забезпечено майже 822 млн грн бюджетних надходжень

У січні-листопаді Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 821,9 млн грн митних платежів, що на 103 млн грн або понад 14% більше за аналогічний період минулого року. Зокрема, у листопаді до державної скарбниці надійшло 91,9 млн грн митних платежів (+16,4 млн грн або 22% до минулого року).

Як зазначила в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, у розрізі видів податків найбільше надійшло від сплати податку на додану вартість – 741,3 млн грн, що на 223,2 млн грн або 43,1% більше, ніж торік. Також сплачено 68,8 млн грн мита; 10 млн грн акцизного податку; 1,8 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших платежів.

 

Платникам Тернопільщини повернули 230 млн грн заявленого до відшкодування ПДВ

З початку цього року 74 представники бізнесу Тернопільщини заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 320 млн гривень. Торік ця сума становила 159 млн гривень.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, питання забезпечення своєчасного відшкодування податку на додану вартість перебуває на постійному контролі ДФС. За його словами, цього року зберігається позитивна тенденція збільшення відшкодованих сум ПДВ, що сприяє погашенню заявлених до відшкодування сум ПДВ у попередніх періодах. Так, якщо станом на початок грудня платникам податків області вже відшкодовано з держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок 230 млн грн ПДВ, то у 2015 році за відповідний період держава повернула платникам ПДВ 138 млн гривень. Відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості, насамперед сум, задекларованих платниками цьогоріч.

За результатами проведених перевірок з початку року упереджено 13 млн грн заявленого до відшкодування податку на додану вартість.

Загальний залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ становить 115 млн гривень, з них 103 млн грн перебувають в стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів та 12 млн грн – в стадії судового та адміністративного розгляду.

 

На Тернопільщині на соціальні гарантії спрямовано майже 1,5 млрд гривень ЄСВ

З початку року платники Тернопільщини перерахували до бюджету 1 млрд 496,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 110 млн грн більше за очікувані показники. Виконання бюджетного призначення становить майже 108%.

Зокрема, за підсумками листопада поточного року на соціальні гарантії направлено 145,2 млн грн ЄСВ, додатково надійшло 19,6 млн гривень.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, серед пріоритетів роботи фіскальної служби й надалі залишається вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Понад 9,2 мільярдів гривень до бюджету від Харківської митниці ДФС

З початку року до Державного бюджету перераховано 9 мільярдів 295 мільйонів гривень, що на 1,2 мільярди гривень більше від встановлених для митниці цільових показників. Лише у листопаді 2016 року митницею було забезпечено виконання планових показників з надходження митних платежів у сумі 952 мільйони гривень, що майже на 66 мільйонів гривень більше від встановлених митниці вказаних показників.

Одним з показників, що вплинув на збільшення надходжень упродовж листопада 2016 року у зоні діяльності Харківської митниці ДФС,  є збільшення обсягів зовнішньоторговельних операцій суб`єктів господарської діяльності на суму понад 263 мільйони доларів США. З цієї кількості імпортовано товарів на суму близько  161 мільйон доларів США,  експортовано – на суму понад 102 мільйони доларів США, що складає відповідно 61% (імпорт) та 39% (експорт) загального обсягу зовнішнього товарообігу. Порівняно з жовтнем 2016 року цей обсяг збільшився на 10%, при цьому, об’єми імпорту збільшились на 4%, а експорту на 21%.

Ще одним з пріоритетних напрямків роботи митниці з наповнення бюджету є стягнення штрафів у справах про порушення митних правил. Так, за 11 місяців було стягнуто на користь держави понад 2 мільйони гривень, що на 771 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Також слід відмітити роз’яснювальну роботу Харківської митниці з питань застосування митного законодавства. Так, у листопаді 2016 року фахівці митниці під час інтерв’ю розповіли телеглядачам про правила ввозу легкових автомобілів, а саме про ставки акцизного збору на вживані та нові автомобілі, про порядок ввозу автівок на територію нашої держави, та штрафні санкції для тих, хто порушує правила ввозу та реєстрації.

 

Землі Херсонщини принесли місцевим громадам понад 400 мільйонів гривень

Власники та орендарі земельних ділянок херсонського регіону за одинадцять місяців 2016 року поповнили місцеві скарбниці на 403,4 млн.грн. плати за землю. Це на 135,5 млн.грн. або 50,6 відс. перевищує торішні показники.

Значний внесок або майже 70 відс. загальних надходжень до місцевої казни області направили юридичні особи. Це 276,5 млн.грн. плати за землю. Решту — 126,9 млн.грн. сплатили фізичні особи – підприємці до бюджетів таврійського краю.

Зазначимо: плата за землю складає 16,1 відс. в загальних надходженнях до місцевих бюджетів регіону та посідає другу сходинку серед податків та зборів. Своєчасною сплатою херсонські власники землі та землекористувачі підтримують соціально-економічний розвиток рідного краю.

 

 

Бюджети місцевих громад Хмельниччини отримали понад 3 мільярди гривень податкових надходжень

За підсумками одинадцяти місяців 2016 року платники податків Хмельниччини спрямували до місцевих бюджетів краю 3 мільярди  155 мільйонів гривень податків та зборів. Обсяги податкових надходжень стосовно аналогічного періоду  минулого року  зросли на 153 відсотки, що в абсолютній величині становить більше 1 мільярда гривень.
Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 116 відсотків, таким чином місцеві бюджети отримали додаткове фінансування у розмірі 440 мільйонів гривень.
Традиційно основним фінансовим сегментом доходів місцевих скарбниць Хмельниччини є сплата податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 1,7 мільярда гривень. Наступною складовою наповнення бюджетів територіальних громад став податок на майно, платежі від якого у сумарному підсумку досягли майже півмільярда гривень. Передусім це плата за землю, яка становить 462 мільйони гривень, податок на нерухоме майно, — 33 мільйони гривень і транспортний податок – 3,1 мільйона гривень.
У свою чергу платники єдиного податку, до категорії яких входять представники малого та середнього бізнесу, додали до місцевих бюджетів 462 мільйони гривень.
Також суттєво вплинула на забезпечення фінансової стабільності місцевих громад сплата акцизного податку з роздрібного продажу, який зупинився на позначці у 312 мільйонів гривень.
«Активні заходи фіскальної служби щодо створення легального ринку зайнятості допомагають отримати додаткові бюджетні резерви, а головне — і соціальні гарантії для людей праці. Водночас громадськість та легальний бізнес став вкрай негативно оцінюють такі суспільні рудименти як зарплата у конвертах, підпільне виробництво фальсифікату чи не пробиття фіскальних чеків у випадках, коли це передбачено законом. Тому разом ми робимо наш край кращим», — прокоментував ситуацію керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Туристи та автомобілісти принесли до місцевих скарбниць Хмельниччини 623 тисячі гривень

З початку 2016 року на Хмельниччині сплачено 448,3 тисячі гривень туристичного збору та збору за паркування транспортних засобів у сумі 174,7 тисячі гривень.
Примітно, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень від туризму зріс у півтора рази.
Активними платниками туристичного збору в області є майже сотня суб‘єктів господарювання. А лідерами по наповненню місцевої казни за рахунок туристів стали міста Кам‘янець-Подільський та Хмельницький. Останнім часом спостерігається приріст мандрівників у Летичівському та Славутському районах.
Нагадаємо, що ставка туристичного збору складає 1 відсоток вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість), до вартості не включаються харчування та інші послуги. Варто зазначити, що обидва платежі наповнюють безпосередньо бюджети територіальних громад. Водночас самі ж органи місцевого самоврядування приймають рішення про перелік місць справляння зборів та їх ставки. Передусім це стосується справляння туристичного збору.
Адже за умови розвитку належної інфраструктури на Хмельниччині місцеві бюджети можуть отримувати від туризму значно більші додаткові надходження. Зокрема, прогресивні тенденції розвитку туризму мають місце у древньому Кам‘янці-Подільському, де застосовують сучасні інформаційно-сервісні технології для пропаганди природних та архітектурних визначних місць нашого краю.

 

Подоляни спрямували на зміцнення оборони України понад 200 мільйонів гривень військового збору

За 11 місяців поточного року платниками податків Хмельницької області з отриманих доходів сплачено до бюджету 209 мільйонів гривень, — повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб фіскальної служби області.
Темп росту надходжень, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склав 126 відсотків, що в абсолютній величині означає збільшення сплати на 43 мільйони гривень.
Важливо, що протягом січня-листопада поточного року виконання індикативного завдання забезпечено на рівні 106 відсотків, додатково до держбюджету надійшло 12 мільйонів гривень військового збору.
«Платники податків нашої області сумлінно сплачують військовий збір, розуміючи важливість цих коштів для української армії. Очікуване  збільшення у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати, яка передбачає її детінізацію, має позитивно вплинути на ріст надходжень військового збору, оскільки це будуть очікувані відрахування  з реальних заробітків громадян, — зазначив керівник регіонального відомства ДФС Анатолій Марценюк.
Нагадаємо, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, фізичні особи-резиденти, які отримують іноземні доходи, а також податкові агенти.  Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

 

Землекористувачі забезпечили до територіальних бюджетів буковини понад 230,8 млн. грн.

Ця сума плати за землю надійшла до місцевих скарбничок регіону від землекористувачів та власників землі впродовж січня — листопада цього року, що на 81,0 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року. Наразі, земельний податок посідає третє місце в наповненні місцевих бюджетів (виконання плану становить 124,7 відсотків). Про це інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

У фіскальному відомстві відзначають, такі показники надходжень до бюджету досягнуті завдяки застосуванню   ефективних методів адміністрування податкових платежів, впровадженню цивілізованих механізмів роботи нашої служби, покращенню сервісного обслуговування представників бізнесу та сумлінному виконаню платниками своїх обов’язків перед державою.

Звичайно, власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі з числа юридичних осіб сплатили більш вагому частку податку — 166,1 млн. грн. Платники плати за землю – фізичні особи з початку цього року, виявились не менш активними і сумлінними та спрямували до місцевих скарбниць 64,7 млн. грн. .

Податківці нагадують, порядок обчислення плати за землю та строк її сплати регулюється статтями 286-287 розділу ХІІІ Податкового кодексу України.

 

Буковинські бізнесмени відшкодували довкіллю 4 млн. грн.

За одинадцять місяців поточного року саме такою сумою наповнили казну платники екологічного податку Чернівеччини, що на 0,9 млн. грн. перевищує минулорічний показник надходжень цього податку – інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Сьогодні в регіоні обліковується понад 2,8 тис. платників, з них 1,6 тис. юридичних осіб та 1,2 тис. фізичних осіб-підприємців, котрі сплачують екологічний податок.

Також у фіскальній службі наголошують, екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

Платникам слід пам’ятати, об’єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (пп. 242.1.1 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).

Під стаціонарним джерелом забруднення розуміється підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні фрази об’єкти (пп. 14.1.230 ПКУ).

Також, до стаціонарних джерел забруднення, можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єднання об’єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

Відтак, у разі використання джерел забруднення платники екологічного податку складають податкові декларації з екологічного податку окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком), починаючи з календарного кварталу, у якому здійснено викиди (скиди) забруднюючих речовин.

 

Місцеві громади Буковини додатково отримали майже 266 мільйонів гривень

За підсумками січня-листопада 2016 року платниками податків до місцевих бюджетів Чернівецької області спрямовано 1573,5 млн.грн. Обсяги податкових надходжень зросли до аналогічного періоду  минулого року  на 148,3 відсотки, що становить 512,8 млн.грн. більше проти торішнього показника. Виконання планових показників цього року забезпечено на рівні 120,3 відсотків, таким чином місцеві бюджети отримали додаткове фінансування у розмірі 265,8 млн.грн. Про це повідомив в.о.начальника  ГУ ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Основною фінансовою частиною доходів місцевих скарбниць краю, а це 51,1 відсоток, є податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 804 млн.грн.

Наступною складовою наповнення бюджетів територіальних громад став акцизний податок з роздрібного продажу, який досяг позначки у 249 млн.грн. Також, вагомим внеском в місцеві бюджети Чернівеччини є податок на майно, платежі від якого склали 243,2 млн.грн. Передусім це плата за землю — 230,8 млн.грн., податок на нерухоме майно — 11,0 млн.грн. і транспортний податок — 1,4 млн.грн.

Ще одним значним елементом забезпечення фінансової стабільності місцевих громад є платники єдиного податку, до яких входять представники малого та середнього бізнесу, які додали до місцевого бюджету 204 млн.грн.

Крім того місцеві бюджети від бізнесменів Буковини отримали за користування лісом, надрами й водою – 29,8 млн. гривень., податку на прибуток – 21,0 млн. грн., за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 12,6 млн.грн.

Як наголошує керівник фіскальної служби області : «Бюджет — це головний інструмент проведення соціально-економічної політики, і є ще чимало резервів для зростання надходжень місцевих бюджетів. Серед них залучення до оподаткування тих, хто  виплачує зарплату у „конвертах”, облік усіх земель та водних об’єктів, що використовуються у господарській діяльності, легалізація ринку торгівлі підакцизними товарами тощо. Фіскальна служба, зацікавлена у зміцненні конструктивного діалогу з сумлінним бізнесом, який розвиває економіку, створює робочі місця, дбає про інвестиції і таким чином формує основну питому вагу податкових надходжень до бюджету».

 

Протягом 11 місяців платниками Чернігівщини сплачено більше 5 мільярдів гривень податків та зборів

За період з січня по листопад поточного року платники Чернігівської області сплатили до бюджетів понад 5 млрд.грн. податків і зборів. Це перевищує минулорічний показник на 36 відсотків або майже на 1,4 млрд.гривень.

До державного бюджету зібрано 2,3 млрд. грн. і перевищено надходження 11 місяців 2015 року на 22 відс. або на 419 млн.гривень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено майже 2,8 млрд.гривень. Як і у попередніх місяцях, спостерігається тенденція росту надходжень, порівняно з минулорічними показниками у півтора рази. Додатково надійшло 948 млн.гривень. Прийняті місцевими радами бюджетні призначення у частині податків і зборів виконані на 115,3 відсотки, зібрано більше на 371 млн.гривень.

Найбільш вагомий внесок у наповнення бюджетів територіальних громад у поточному році забезпечує сфера державного управління, культури, освіти та охорони здоров’я – 22,3 відс. (622 млн.грн.).

Сільськогосподарськими підприємствами сплачено 560 млн.грн. податків (20 відс. доходів місцевих бюджетів), лісогосподарськими – 127 млн.грн.  (4,5 відс.).

Доля підприємств торгівлі та громадського харчування у наповненні бюджетів територіальних громад складає 11,8 відс. (328 млн.грн.), добувної, обробної промисловості та постачання енергоносіїв – 15,5 відс. (431 млн.грн.).

Пересічні громадяни (підприємці, самозайняті особи та платники податку на майно) сплатили до місцевих бюджетів 342 млн.гривень (12,3 відс. надходжень).

У порівнянні з минулим роком практично по всіх галузях народного господарства Чернігівщини спостерігається приріст сплати податків до місцевих бюджетів.

 

Фіскальна служба області за 11 місяців надала послуг більш як 632 тисячам платників податків

 

За січень – листопад поточного року до органів ДФС Чернігівської області звернулось понад 632 тис. платників для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.

Із загальної кількості адміністративних послуг – 66 відсотів (420,6 тис.) надано через Центри обслуговування платників. За статистичними даними, найбільш популярною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 40,5 тис. осіб. На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 7,9 тис. послуг.

Також  значну кількість було надано послуг: витягу з реєстру платника єдиного податку – 5,8 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 4,6 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2,9 тис., реєстрація платника єдиного податку – 2,4 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби – 2,2 тис.,  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  по 2,1 тисячі.

 

В області з метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері проведено 82 службових розслідування та перевірки

В органах ДФС області ведеться боротьба з проявами корупції. З цією метою   використовуються різні форми та методи, а також залучається громадськість. Для оперативного отримання інформації про можливі зловживання працівників податкової та митної служби у відділі внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області працює телефон «Довіри». Його номер: (0462) 668-522.

Телефонувати можна не лише у випадках порушення законності, а й надавати свої зауваження та пропозиції щодо діяльності служби. Крім того з інформацією та пропозиціями можна звернутися безпосередньо до відділу внутрішньої безпеки  за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 11, каб.208. За кожним фактом проводиться службова перевірка та вживаються відповідні заходи. Фахівці відділу внутрішньої безпеки будуть вдячні за об’єктивну інформацію.

Як повідомив начальник відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області Олексій Мисенко, з початку року на телефон «Довіри» надійшло більше 30 повідомлень. Проте в жодному з них не вказувалося на хабарництво чи зловживання з боку податківців та митників. Всі вони стосувалися порушень норм податкового законодавства з боку суб’єктів господарювання. Інформація передана до органів ДФС області для перевірки викладених фактів.

Загалом, з метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері працівниками відділу внутрішньої безпеки протягом 11 місяців поточного року проведено 82 службових розслідування та перевірки. За їх результатами 14 матеріалів спрямовано до правоохоронних органів для прийняття рішень.

За матеріалами відділу органами прокуратури відкрито 7 кримінальних проваджень стосовно працівників фіскальної та митної служби області за фактами скоєння службових злочинів. А саме: 2 — за фактом вимагання та отримання працівниками керівної ланки органів ДФС області неправомірної вигоди, 1 — за фактом вимагання неправомірної вигоди, 2 — за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами, 2 — за фактом неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами митниці.

На адресу керівництва Чернігівської митниці ДФС та територіальних органів ДФС у Чернігівській області направлено 46 подань, вжиті заходи реагування стосовно 42 посадових осіб, 6 працівників звільнено з органів ДФС, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 28 посадовців, 18 – винесено офіційне застереження.

 

Українця на «зеленому коридорі» столичні митники вилучили незадекларованої фототехніки на 700 тис грн

Співробітники Київської міської митниці ДФС виявили черговий факт порушення громадянами правил проходження митного контролю «зеленим коридором». Цього разу, вартість виявлених у валізі пасажира предметів, перевищувала допустиму норму майже в 25 разів.

Так, фотоапарати відомого німецького виробника фотоапаратів «Leica» та об‘єктиви цього ж виробника громадянин України, що прибув до аеропорту «Київ» (Жуляни) авіарейсом з Дортмунда, намагався ввезти в Україну у власному багажі, скориставшись спрощеною системою проходження митного контролю «зелений коридор». Всього чоловік мав 3 фотоапарати та 3 об‘єктиви торгової марки «Leica». Всі вони знаходились у заводських фірмових коробках та чохлах.

За попередньою оцінкою, загальна вартість виявленої техніки складає 700 тис грн., при цьому, вартість найдорожчого фотоапарату становить 165 тис грн, а об‘єктиву – 85 тис грн.

Зі слів 38-річного пасажира, всі фотоапарати йому подаровано, а про вимогу законодавства декларувати товари вартістю понад 1 тис євро, просто не знав.

Обравши для проходження митного контролю «зелений коридор», пасажир порушив встановлений Митним кодексом України порядок його проходження, оскільки намагався перемістити товари на суму, що перевищує неоподатковану 1 тис євро на пасажира.

За порушення митних правил при проходженні «зеленим коридором» відносно вказаного громадянина складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ст. 471 Митного кодексу України. Товар вилучено до рішення суду.

«Обрання пасажиром для проходження митного контролю «червоного коридору» та декларування товарів у повному обсязі зі сплатою податків, дозволило б уникнути складання протоколу про порушення митних правил, – зазначив в.о. керівника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський. –  Адже ст. 471 Митного кодексу передбачає покарання у вигляді конфіскації товару та штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

 

Платники податків Києва сплатили понад 48 мільярдів гривень

За оперативними даними Головного управління ДФС у м. Києві, столичними платниками за 11 місяців 2016 року до бюджетів усіх рівнів було перераховано 48 мільярдів 265 мільйонів гривень податків зборів та платежів, з яких лише у листопаді – 5,4 мільярди гривень.

Впродовж січня-листопада поточного року до Державного бюджету надійшло 32 мільярди 937 мільйонів гривень. У листопаді до Загального фонду Державного бюджету надійшло 3 мільярди 747 мільйонів гривень. Збільшення цих надходжень відбулося за такими основними податками: на 159 мільйонів гривень (20 %) зросли надходження з податку на доходи фізичних осіб та склали 968 мільйонів гривень; на 526 мільйонів гривень (у 2,6 рази) підвищився рівень сплати податку на прибуток та склав 848 мільйонів гривень, а також, на 31 мільйон гривень (2 %) додали надходження податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 1 мільярд 639 мільйонів гривень.

До бюджету Києва за цей період платники податків перерахували 15 мільярдів 328 мільйонів гривень, що на 39 % більше ніж за відповідний період 2015 року. Столична казна додатково поповнилась на 4,3 мільярди гривень. Зокрема, у листопаді було сплачено близько 1,7 мільярдів гривень, що на 44 % або на 517 мільйонів гривень більше ніж роком раніше.

У порівнянні з показниками 2015 року відбулось збільшення надходжень до бюджету міста за всіма основними податками: на 121 мільйон гривень (24 %) підвищилась сплата податку на доходи фізичних осіб та склала 623 мільйони гривень; надходження по єдиному податку зросли на 160 мільйонів гривень (у 1,6 рази) та склали 447 мільйонів гривень; земельний податок та орендна плата за землю додали у динаміці надходжень на 132 мільйони гривень

Окрім того, необхідно зазначити, що з початку 2016 року у столиці сплачено 17 мільярдів 175 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, з яких у листопаді – 1 мільярд 712 мільйонів гривень.

 

 

У Києві оперативники фіскальної служби розкрили схему з незаконного імпорту і реалізації твердопаливних котлів.

Про це нещодавно повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у м.Києві, полковник податкової міліції Ігор Скороход.

За його словами, в  ході операції «Рубіж-2016» і розслідування кримінального провадження, відкритого за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, було встановлено, що посадові особи одного з підприємств організували імпорт твердопаливних котлів з Європи за заниженими цінами, а також власне виробництво котлів.

Імпортована і вироблена продукція продавалася за готівку без відображення в податковій та бухгалтерській звітності через працівників підприємства, зареєстрованих як фізичні-особи підприємці, а податковий кредит використовувався в схемах по ухиленню від сплати податків.

В результаті проведених в Києві та Київській області двох обшуків було виявлено та вилучено 192 твердопаливних котла орієнтовною вартістю п’ять мільйонів гривень, бухгалтерські документи, чорнові записи, комп’ютерну техніку та печатки підприємств.

Слідчі дії тривають.

 

Україна та Фінляндія активізують співробітництво у сфері запобігання митним правопорушенням

Представники Митної адміністрації Фінляндії ознайомлять українських колег з досвідом співпраці між митниками і прикордонниками. Про це заявив Генеральний директор Митної адміністрації Фінляндії Анті Хартікайнен у рамках робочого візиту до Державної фіскальної служби України.

«Наш підрозділ з попередження злочинності відвідає Україну і в ході цього візиту ми спробуємо активізувати співробітництво між нашими країнами у сфері запобігання злочинності. У Фінляндії діє дуже розвинута модель співпраці між митниками і прикордонниками, і ми хотіли б представити її більш докладно для українських колег», – підкреслив Анті Хартікайнен.

За його словами, Митна адміністрація Фінляндії має специфічну практику на норвезькому кордоні, де працюють фінські митники. Модель співпраці полягає в тому, що фінські митники представляють інтереси Норвегії і навпаки – норвезькі здійснюють митну діяльність в інтересах фінської митниці.

«Звичайно, Україна не може скопіювати нашу систему, але може дізнатися про те, що ми робимо дуже добре, а що ні і скористатися цим у практиці діяльності своїх митних органів», – зазначив Анті Хартікайнен.

Він також відзначив позитив у роботі української системи аналізу ризиків і програмного забезпечення. «Те, що я бачив 10 років тому і що є зараз – мені цікаво, як ви змогли створити таку хорошу систему? Мені дуже цікаво побачити цю систему на практиці», – сказав посадовець.

Незважаючи на досягнутий прогрес, Анті Хартікайнен закликав представників ДФС продовжувати роботу у цьому напрямі, оскільки час змінюється і потрібно відповідати його вимогам як українській державі, так і кожній з держав-членів ЄС.

 

У листопаді митні надходження на Вінниччині склали 149,4 мільйонів

До Державного бюджету України впродовж листопада 2016 року перераховано 149,4 млн. грн митних платежів. Про це інформує начальник Вінницької митниці ДФС Валентин Калашніков.

Посадовець додає, що найбільше за цей час було сплачено податку на додану вартість –  128,2 млн. грн. Наступними за розміром є мито – 18,1 млн. грн. та акцизний податок – 2,2 млн. грн.

Протягом листопада 2016 року Вінницькою митницею здійснено митне оформлення 147 тис. тонн вантажів, пропущено через митний кордон України 37 тисяч транспортних засобів та 228 тисяч громадян. Наразі, за результатами митних оформлень сальдо зовнішньої торгівлі товарами є позитивним і становить 25 млн.$.

Серед найбільших платників податків, Вінницької митниці протягом листопада 2016  року є 4 суб’єкти господарської діяльності, які, зокрема, проводили митне оформлення сировини для власного виробництва побутової хімії, деревини, лаків та фарб, автозапчастин і сільськогосподарської техніки.

У Дніпрі ліквідовано конвертаційний центр з обігом більше 270 млн. грн.

У м. Дніпрі ліквідовано конвер- таційний центр, який обслуговував підприємства реального сектору економіки, державної та комунальної власності, та протягом 2015-2016 рр. про конвертував понад 270 млн. грн.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 212, ч. 4 ст. 191 КК України ліквідували конвертаційний центр, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки, підприємствам державної та комунальної форм власності Дніпропетровської, Харківської областей та м. Києва щодо формування штучного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку. Окрім того, встановлено групу із 7 осіб, які організували та забезпечували діяльність вказаного конвертцентру.

Для надання незаконних послуг зловмисники використовували підконтрольні транзитні і фіктивні компанії, на рахунки яких надходили безготівкові грошові кошти за нібито придбані товари і послуги. Надалі ці гроші через рахунки підконтрольних СГД та карткові банківські рахунки знімалися готівкою у банках і банкоматах, розташованих в Дніпрі та Києві. Готівка поверталася замовникам таких послуг за винятком 10-12% винагороди.

Незаконне формування податкового кредиту відбувалося за рахунок оформлення безтоварних операцій з компаніями, які займаються оптовою торгівлею. Загальний обсяг проконвертованих коштів протягом 2015-2016 років склав більше 270 мільйонів гривень, ймовірні втрати бюджету складають 45,2 млн.грн.

На підставі ухвал суду у м. Дніпро проведено 15 обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів центру та в їх автомобілях, де виявлено та вилучено 8 печаток, 4 ноутбуки, 11 системних блоків, 25 мобільних телефонів, 2 флеш карти, жорсткий диск та документацію, яка свідчить про протиправну діяльність.

На розрахункових рахунках СГД заблоковано грошові кошти у сумі 324 тис. гривень.

Тривають слідчі дії.

Донеччина: з початку року вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на 28,2 млн гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.  Дії співробітників в рамках операції «Акциз-2016» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

В рамках операції за 11 місяців поточного року  вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму порядку 28,2 млн грн, у тому числі алкогольних напоїв на суму 3 млн грн, спирту —  на 1,8 млн  грн, тютюнових виробів — на 17,5 млн грн, пально-мастильних матеріалів — на 5,9 млн грн. Також  викрито незаконну діяльність 7 підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв, по яким до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесено 7 кримінальних проваджень за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та вилучено підакцизних товарів на суму 5,9 млн гривень.

В рамках проведення операції «Акциз-2016» за 11 місяців поточного року до ЄРДР внесено 20 кримінальних проваджень за ст. 204 КК України, з них 12 за ч.3 ст. 204 КК України.

Більше 6 мільярдів гривень ЄСВ надійшло на соціальні потреби від мешканців Харківщини

Впродовж одинадцяти місяців цього року  платники Харківської області сплатили 6,4 млрд. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 324,0 млн. грн. більше за очікувані показники. Виконання бюджетного призначення за даний період становить 105,3%. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області.

При цьому, майже 30% від загальних надходжень ЄСВ (близько      1796,3 млн. гривень) забезпечили бюджетні організації регіону. Водночас, відрахування від підприємців – фізичних осіб склали більше 300 мільйонів гривень. Решта коштів  надійшла від юридичних осіб.

Також у фіскальному відомстві повідомили, що зокрема, за підсумками листопада  поточного року на соціальні гарантії направлено 613,3 млн. грн. ЄСВ, додатково надійшло 27,8 млн. гривень.

Варто нагадати, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. А із заробітної плати (доходу) працівників ЄСВ не утримується.

Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Протягом 2016 року ця величина поступово зростала: з 1 січня вона складала 34 тис.450 грн, з 1 травня — 36 тис. 250 грн., а з 1 грудня – 40тис.грн.

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.