internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access /gshb999.txt on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Переглядiв: 63

ДІЯЛЬНІСТЬ

Роман Насіров: Обмін досвідом у митній сфері дозволить швидше впровадити стандарти ЄС

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у третій зустрічі керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби  України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері». Під час зустрічі учасники обговорили результати проекту, досягнуті у 3-му кварталі цього року, та визначили пріоритети на наступний період.Роман Насіров наголосив, що за звітний період  відбулися значні зрушення у діяльності митниці. 

«З 1 серпня запрацювала автоматизована система «Єдине вікно». Вона  спрямована на пришвидшення та спрощення митних процедур завдяки широкому використанню ІТ-технологій. На даний момент через «Єдине вікно» вже оформлено більше 14,5 тисячі декларацій, в середньому – 460 – 470 декларацій на день», – повідомив очільник служби. Також серед нововведень – створення 20 мобільних груп та Міжрегіональної митниці ДФС, діяльність яких спрямована на боротьбу з контрабандою та корупцією, а також розробка фіскальною службою проекту закону щодо Уповноваженого економічного оператора. 3 червня 2016 року цей законопроект було подано до Верховної Ради, а в серпні 2016 року законопроект було представлено на розгляд бізнес-спільноті.«ДФС розуміє всю важливість цього закону для реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ми готові до співпраці з парламентаріями для прийняття закону якомога швидше», — підкреслив Роман Насіров.Він наголосив, що всі нововведення та плани в митній сфері, що спрямовані на спрощення митних процедур, представляються на розгляд та обговорюються із бізнес-спільнотою – Громадською Радою при ДФС, Європейською Бізнес-асоціацією, Американською промисловою палатою.

Голова ДФС також повідомив, що за дорученням Прем’єр-міністра України ДФС спільно з апаратом Прем’єр-міністра України та зацікавленими міністерствами розробляє всеохоплюючий План заходів з реформування української митниці на основі положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, рекомендацій американських партнерів та експертів МВФ. «Ми націлені продовжувати технічне співробітництво з органами влади держав-членів ЄС у рамках проекту. Обмін досвідом у митній сфері дозволить нам швидше впровадити норми та стандарти ЄС і тим самим виконати зобов’язання у цій сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС», — запевнив Роман Насіров.  

 

Роман Насіров: Підняття у рейтингу Doing Business-2017 – результат реформи ДФС

Ефективна реалізація реформи ДФС матиме значний вплив на розвиток та стабілізацію економіки країни, – зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, виступаючи на засіданні Національної Ради Реформ. «Завдяки успішному реформуванню фіскальної служби Україна піднялася в рейтингу Doing Business-2017 і посіла 80 місце серед 190 країн світу.

За останній рік Україні вдалося покращити показники по декільком напрямам, серед яких першочергове значення має сфера оподаткування. По показнику «Сплата податків» Україна перемістилася з 107-го на 84-е місце. Зміни відбулися завдяки активній роботі по двом головним пунктам – зменшенню часу на заповнення необхідних форм та зниженню ставки Єдиного соціального внеску. ДФС націлена на подальше спрощення процедур адміністрування і сплати податків та створення комфортних умов для легального бізнесу. Це – один із стратегічних напрямів нашої діяльності», — наголосив Роман Насіров.

Серед найбільш успішних ініціатив, які були реалізовані та значно гармонізували податкове законодавства, можна виділити:

- гармонізацію податкового та бухгалтерського обліку;

- електронне адміністрування ПДВ;

- запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;

- спрощення форм податкової звітності;

- вдосконалення заходів податкового контролю;

- спрощення реєстрації платниками податків;

- запровадження нових електронних сервісів для платників податків тощо.

Через фіскальні механізми відбувається найбільш ефективне регулювання та гармонізація  інтересів держави та бізнесу. Протягом останнього часу в Україні триває масштабний процес реформування податкової системи, завданнями якого є зменшення податкового навантаження на бізнес, детінізація та спрощення податкового законодавства. Крім того, податкова реформа є однією з умов продовження співпраці з МВФ, що відіграє важливу роль у забезпеченні макроекономічної та фінансової стабільності в Україні.

 

Роман Насіров відзначив митника, який зупинив спробу незаконного вивезення 1 млн дол. США

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров оголосив подяку старшому державному інспектору відділу митного оформлення №5 митного поста «Аеропорт Київ» (Жуляни) Київської міської митниці ДФС Федчику Ігорю за бездоганну, ефективну державну службу та виявлений професіоналізм під час припинення 23 жовтня 2016 року спроби незаконного переміщення через митний кордон України грошових коштів у розмірі понад 26,5 млн гривень (більше 1 млн доларів США).

Роман Насіров підкреслив, що подібне виконання службових обов’язків має стати прикладом для всіх співробітників митниць ДФС. 

«Мета діяльності митної служби — викривати осіб, які порушують митне законодавство, тим самим забезпечуючи фінансову безпеку держави», — додав очільник відомства.

Нагадаємо, 23.10.2016, близько 15:00 у приміщені ВІП-терміналу аеропорту Жуляни співробітниками митниці ДФС було затримано громадянку Італії, яка намагалась вивезти до Мілану більше 1 млн доларів США.

 

Роман Насіров: Японія готова підтримувати реформи ДФС

У даний час ДФС здійснює ряд важливих реформ у податковій і митній сфері, тому міжнародна технічна допомога має вирішальне значення для нас. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.

Роман Насіров наголосив, що ДФС потребує підтримки з боку передових міжнародних експертів. Зокрема, одним з головних пріоритетів для  ДФС є розвиток ІТ-сфери. Незважаючи на успіхи наших спеціалістів, українські інформаційні системи потребують подальшої модернізації. «Ми готові застосовувати найкращий світовий досвід у цій сфері, в тому числі досвід японських спеціалістів. Наразі потреби ДФС в ІТ-сфері включають в себе апаратне і програмне забезпечення для адміністрування податків, митних зборів та інших платежів до бюджетів усіх рівнів, а також модернізацію локальних мереж».

У митній сфері ДФС також потребує технічної та фінансової допомоги -  для оснащення пунктів пропуску, розвитку їх інфраструктури, а також закупівлі сучасних технічних засобів для ефективного митного контролю.

«Ми зацікавлені у встановленні тісних контактів з нашими колегами з Національного податкового управління і Митної служби Японії для обміну передовим досвідом та проведення тренінгів для українських службовців», — додав Роман Насіров.

У свою чергу Посол Шігекі Сумі відзначив, що японська сторона підтримує кроки у напрямі реформування ДФС та готова розглядати надання технічної допомоги у цьому контексті. 

 

ДФС активізує боротьбу з митними правопорушеннями на кордоні України

У зв’язку із збільшенням випадків корупції та порушення митного законодавства на митних постах Закарпатської митниці ДФС, Головою ДФС України Романом Насіровим прийнято рішення про відсторонення від виконання службових обов’язків на час здійснення дисциплінарного провадження керівника Закарпатської митниці ДФС та керівника митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС.

Раніше під час отримання хабара було затримано двох інспекторів Закарпатської митниці. Крім того, мобільною групою Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань митної справи було виявлено порушення митних правил на митному посту «Ужгород». Зокрема, зупинено та повернуто на переогляд 3 вантажних автомобілі, які вже пройшли митний контроль. Під час переогляду транспортних засобів встановлено повну невідповідність товарів, які знаходились у вантажівках, інформації, заявленій у супровідних документах та у митній декларації.

Наразі призначено службове розслідування, на час якого відсторонено від виконання службових обов’язків вищезазначених посадових осіб.

 

Сергій Тупальський: Київською міською митницею через «єдине вікно» оформлено близько 4 тис. митних декларацій

За 2,5 місяці через «Єдине вікно» оформлено близько 4 тис. митних декларацій. Про це розповів в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський в інтерв’ю інтернет-виданню «КиївVласть”.

«Все, що нове, — непросте, і при нововведеннях відбуваються певні проблеми, як нормативного, так і технічного характеру. Але всі розуміємо, що рішення уряду правильне, і в перспективі — це спрощення і для бізнесу, і для нас», – зазначив Сергій Тупальський.

За його словами, по-перше, це модернізація системи, яка існує ще з радянських часів. По-друге, пришвидшення обміну інформацією між всіма учасниками процесу, мінімізація людського фактору. По-третє, єдиний інтерфейс дозволяє в режимі онлайн обмінюватись з контролюючими органами всією інформацією та бачити в режимі реального часу, як проходить процедура проходження відповідних контролів.  І, врешті, головне – це суттєве прискорення здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

«Єдине вікно» для України – це, перш за все, створення умов для прозорої роботи, ефективний розподіл ресурсів та витрат для бізнесу і зменшення можливості для корупції», – наголосив Сергій Тупальський.

Він також відзначив позитивну динаміку надходжень митних платежів до державного бюджету в Київській міській митниці. Так, середньодобове надходження наприкінці 2014 року – на початку 2015 року складало 110 млн гривень. На сьогодні це  – 145 млн гривень. За 2015 рік – до державного бюджету України було перераховано 29 млрд гривень, за 9 місяців 2016 рік – вже 27 млрд гривень.

За 9 місяців 2016 року через Київську міську митницю ввезено понад 2 млн тон товару. Основна номенклатура імпорту: автомобілі, запчастини, побутова техніка, косметика, продукція хімічної промисловості. На експорт оформлюються продовольча продукція та продукція сільського господарства. При цьому одна з найбільших та бюджетоформуючих – автомобілі.

«Як відомо, з 1 серпня вступив у дію новий закон про “стимулювання розвитку ринку транспортних засобів з пробігом”. За цим законом вживані легкові автомобілі можна буде ввозити в Україну за новими, значно зниженими акцизами. Діятиме він до 31 грудня 2018 року. Так, до 1 серпня в зоні діяльності митниці, оформлялись 20-25 автомобілів щомісяця, а за серпень-вересень оформлені 365 автомобілів. За вказаний період податки сягають в районі 39 млн гривень», – розповів посадовець.

Сергій Тупальський також відзначив ще одну з важливих реформ, що сьогодні втілюються урядом, — запровадження фото- та відео фіксації митних процедур. За його словами, це сприяє прозорості оформлення митного контролю, його якості та засобом безпеки для співробітників митниці. 

«На жаль, митниця має досить багато негативу. Але, коли правоохоронні органи починають розбиратись, виявляється, що ми просто виконували вимоги чинного законодавства. Відеофіксація дозволяє швидше виявляти факти необґрунтованих скарг – з одного боку. З іншого боку – звужує поле прояву корупційних дій», – розповів посадовець.

Сьогодні відеофіксація тестується на чотирьох митницях. Після закінчення тестового режиму буде розроблено програму забезпечення камерами всіх митних постів.

 

За 9 місяців поточного року фахівцями контакт-центру ДФС надано 959,6 тис. відповідей на запитання платників податків

Протягом січня – вересня 2016 року Контакт-центром ДФС надано 959,6 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. З них 933,3 тис. телефоном, 26,1 тис. – електронною поштою і факсом, 0,2 тис. відповідей – із використанням автовідповідача. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

«Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців», – зазначив Іван Романов.

Він також розповів, що для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян.

Так, станом на 1 жовтня поточного року База знань, яка постійно оновлюється та вдосконалюється, налічує 15,7 тис. уніфікованих запитань-відповідей. За вказаний період платникам надано 320 консультацій у письмовій формі з використанням Бази знань.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2016 року скористалося 2 462,5 тис. клієнтів, що на 26 відсотків більше, ніж у січні – вересні 2015 року.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

 

Ліквідовано центр мінімізації митних платежів з обігом понад 1 млрд. грн.

Співробітниками податкової міліції ДФС України та ГУ ДФС у Луганській області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України припинено діяльність злочинного угрупування — центру мінімізації митних платежівта транзитно-конвертаційної групи, які діяли на території Харківської та Луганської областей.Встановлено групу осіб, які організували схему ухилення від сплати митних платежів шляхом імпорту ТМЦ за значно заниженими цінами та подальшим продажем імпортного ПДВ підприємствам, які підконтрольні транзитно-конвертаційній групі.До складу угрупування входило близько 20 учасників, які контролювали діяльність більше 30 СГД-імпортерів, транзитних та фіктивних компаній.Протягом 2015-2016 років обсяг зовнішньоекономічних операцій, проведених зловмисниками, склав понад 1млрд. гривень. Орієнтовний розмір імпортного податкового кредиту з ПДВ, який було продано транзитно-конвертаційним компаніям, становить понад 100 млн. гривень.

Основними вигодонабувачами вказаного угрупування є підприємства реального сектору економіки Харківської, Київської, Луганської, Дніпропетровської та Донецької областей.

В офісах угрупування, за місцями проживання його учасників та в їх автотранспортних засобах проведено 26 обшуків.За результатами обшуків виявлено та вилучено готівку в еквіваленті 4 млн. 64 тис. гривень, 21 банківську платіжну картку, 8 печаток, 14 одиниць комп’ютерної техніки, 22 жорстких диски, 11 мобільних телефонів та бухгалтерські документи, у т.ч. чорнові записи.

Накладено арешт на 13 банківських рахунків підприємств — фігурантів.

Тривають слідчі дії.

 

Роман Насіров: Збільшення мінімальної заробітної плати сприятиме детінізації економіки

Про необхідність підвищення мінімальної заробітної плати повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.За його словами, сьогодні одна з найважливіших ініціатив Державної фіскальної служби одержала підтримку Кабінету Міністрів України. Уряд планує збільшення мінімальної заробітної плати – до 3200 гривень.  Це лише перший крок, наступного року заробітна плата має бути збільшена до 5 000 грн., а потім і до 7500 гривень.«Збільшення мінімальної заробітної плати — ще один важливий крок на шляху до виведення економіки з тіні, повного знищення такого явища як «зарплата у конвертах». А це, в свою чергу, збільшення надходжень до бюджету», — наголосив очільник ДФС.

Він підкреслив, що на сьогодні фіскальна служба перевиконує плани з надходжень до бюджетів всіх рівнів.

«Це означає, що всі передумови для фактичного збільшення мінімальної заробітної плати є. Наш прямий обов’язок – забезпечити стабільність економіки та добробут громадян», — зазначив Роман Насіров. 

 

Податковою міліцією Вінниччини у 2016 році розпочато більше сотні кримінальних проваджень

У податковій міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області підбито підсумки роботи за 9 місяців нинішнього року. За цей період слідчими ГУ ДФС у області розпочато 116 кримінальних проваджень у фінансово-економічній сфері, 23 з яких – за фактами умисного ухилення від сплати податків, в тому числі в особливо великих розмірах.За результатами досудових розслідувань 22 провадження направлено до суду, і це вдвічі більше проти такого ж періоду минулого року.Зокрема, спрямовано до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження відносно організованої групи, яка здійснювала на території області незаконне виготовлення пального з використанням обладнання, що забезпечує його масове виробництво.  

Також направлено до суду провадження відносно організатора «конвертаційного центру». Рішенням суду обвинуваченому призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном 3 роки з іспитовим строком 1 рік і 6 місяців.У нинішньому році співробітниками податкової міліції Вінниччини викрито та припинено діяльність двох «конвертаційних центрів». Загальний обсяг проконвертованих коштів склав 80,5 млн. грн., ймовірні втрати бюджету – 13,9 млн. грн. В ході слідчих дій вилучено 270 тис. грн. готівкових коштів, накладено арешт на рахунки в розмірі 2,7 млн. грн. На даний час тривають перевірки підприємств реального сектору економіки, що скористалися послугами «конвертцентрів» з метою відшкодування державі завданих незаконною діяльністю збитків. Крім того, бюджету повернуто майже 9 млн. грн. за результатами відпрацювання підприємств-вигодонабувачів, викритого в минулому році «конвертцентру».  

Особлива увага приділяється захисту Державного бюджету від розкрадань. За згадані 9 місяців 2016 року оперативними співробітниками викрито 11 кримінальних правопорушень у сфері державних закупівель. Проведено 9 перевірок отримання бюджетних коштів, за результатами яких до бюджету надійшло майже 2 млн. грн.Протягом перших дев’яти місяців цього року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 22,8 млн. грн., в тому числі алкогольного фальсифікату більш ніж на 2 млн. грн., що при вживанні становив би смертельну загрозу життю та здоров’ю споживачів (нещодавні масові смертельні випадки отруєння алкогольним сурогатом це підтверджують). Також припинено діяльність 4 підпільних цехів із виготовлення подібного сурогату. Підбиваючи підсумки дев’яти місяців роботи, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області, який відповідає за роботу податкової міліції, Віктор Сирватка наголосив на посиленні протидії тіньовому сектору економіки і направлення коштів до бюджету держави.  Результат роботи податкової міліції вимірюється ключовими критеріями: формування якісної доказової бази в ході досудового розслідування кримінальних проваджень, направлення проваджень до суду, повне відшкодування завданих державі збитків, — відзначив Віктор Сирватка.

 

Від роботи з підприємствами-боржниками Вінниччини до бюджету надійшло 191,6 млн.грн.

Протягом січня-вересня 2016 року за рахунок заходів, вжитих фіскальною службою регіону, від підприємств-боржників мобілізовано до Зведеного бюджету 191,6 млн.грн. Про це інформує відділ погашення боргу ГУ ДФС у Вінницькій області.Причому, близько 58 відсотків або 110,4 млн.грн. із цієї суми надійшло до місцевих бюджетів, решту 81,2 млн.грн. –  сплачено до держбюджету. У розрізі податкових платежів, надходження податку на додану вартість від боржників склали 11,9 млн.грн., податку на прибуток – 28,9 млн.грн., плати за землю – 8,7 млн.грн., ПДФО – 6,4 млн.грн., акцизного податку – 2,6 млн.грн., інших податків та зборів – 133,1 млн. гривень.За рахунок реалізації рухомого і нерухомого майна чи цілісних майнових комплексів боржників, а також майна банкрутів протягом 9 місяців 2016р. до бюджетів усіх рівнів спрямовано 7,5 млн. гривень. Окрім того, за цей же період на виконання рішень суду, в рахунок погашення податкового боргу стягнуто: з рахунків боржників в обслуговуючих банках – 0,8 млн.грн., за виконавчими документами, через органи ДВС – 0,6 млн. гривень.Додамо, що станом на 01.10.2016 податковий борг господарників Вінниччини до зведеного бюджету, з урахуванням боргу банкрутів, складає 544,4 млн.грн, з якого 394,4 млн.грн. або понад 72 відсотка – це борг з платежів до державного бюджету.

 

Надходження єдиного внеску на Волині перевищили півтора мільярда гривень

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування від волинських страхувальників станом на 27 жовтня 2016 року перевищили 1 мільярд 550 мільйонів гривень, — інформує управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Волинській області.

 «Ми щиро дякуємо тим представникам соціально відповідального бізнесу, які дотримуються гарантій в оплаті праці та спрямовують на  соціальні потреби держави передбачені чинним законодавством кошти. Враховуючи, що ставку єдиного внеску знижено до 22 відсотків, динаміка його сплати на Волині свідчить про розуміння зі сторони бізнесу важливості легальності заробітних плат та максимальної детінізації ринку праці», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як запевнила керівник волинських фіскалів, у взаємодії зі страхувальниками фахівці ДФС використовують лише не конфліктні методи.«Завдяки конструктивному діалогу з більшістю працедавців та застосуванню фіскальних заходів впливу лише в поодиноких випадках — за наявності скарг чи ризиків, територіальні органи ДФС забезпечують індикативні показники з надходження єдиного внеску, адекватні соціально-економічним тенденціям в державі», — наголосила Світлана Савчук.

Довідково: у жовтні, станом на 27.10.2016, волинські страхувальники спрямували на соціальні потреби держави 124,3 мільйона гривень єдиного внеску.    

 

У Дніпропетровській області викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованих ЛГВ, які продавали через мережу Інтернет

Cпівробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропет- ровській області в рамках операції «Акциз — 2016» та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст. 204 КК України припинено діяльність підпільного цеху з незаконного виробництва алкогольної продукції.

Встановлено, що двоє 24-річних жителів Кривого Рогу організували у гаражі, який належить одному з них, підпільних цех з виробництва фальсифіковних алкогольних напоїв, де «виробляли» в т.ч. і підробки дорогих елітних брендів.

Фальсифікат реалізовували через мережу Інтернет. Для маскування протиправної діяльності на сайті, де був виставлений «асортимент продукції», було вказано вигадане ім’я продавця. «Товар» доставляли за допомогою компаній-перевізників.

Під час огляду «виробничого приміщення» виявлено та вилучено фальсифікат, обладнання для його виготовлення, тару для зберігання та розливу, харчові ароматизатори та мобільні телефони.

Всього вилучено ТМЦ на загальну суму близько 300 тис.грн.

 

Донеччина: сплачено майже 3,5 млрд. грн. єдиного внеску

Саме таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплатили платники Донецької області за 9 місяців 2016 року. При цьому у вересні поточного року органи фіскальної служби Донеччини забезпечили надходження єдиного внеску на суму понад 395 млн.  гривень.

Основну частку від надходжень єдиного внеску перерахували підприємства та підприємці м. Маріуполь (873 млн. грн.), Слов’янського району (677 млн. грн.) та Покровського району (543 млн. грн.) Донецької області.

У зв’язку зі змінами у законодавстві, що відбулися з 1 січня поточного року, а саме було зменшено ставку єдиного внеску з 38% до 22%, дещо скоротилися і надходження в порівнянні з відповідним періодом 2015 року. Але разом з цим, зазначені зміни у законодавстві дозволили значно скоротити навантаження на фонд оплати праці для роботодавців, а вивільнені кошти спрямувати на розвиток виробництва та легалізацію найманої праці.

Так, за підсумками проведених заходів з легалізації заробітної плати та трудових відносин працівниками органів фіскальної служби Донеччини було залучено до сплати податків і обов’язкових внесків  15,5 тис. осіб. Додаткові надходження від сплати єдиного внеску склали  8,5 млн. гривень.

Нагадуємо, що з початку року максимальну величину бази нарахування єдиного внеску збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 травня 2016 року ця величина складає 36 тис. 250 гривень. Крім того, відтепер єдиний внесок із заробітної плати (доходу) працівників не утримується.

 

На відновлення довкілля підприємства Донеччини сплатили понад 820 млн. грн. екологічного податку

За три квартали 2016 року підприємства Донецької області до зведеного бюджету перерахували 824 млн. грн. екологічного податку, що у три рази або на 583 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Надходження екологічного податку є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів. Екологічний податок сплачується суб’єктами господарювання за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та скиди безпосередньо у водні об’єкти забруднюючих речовин, а також за розміщення відходів.

На Донеччині платниками екологічного податку зареєстровані понад 1100 підприємств, серед яких понад 40 – це великі підприємства.

Майже 80% від загальної суми надходжень залишились у місцевих бюджах регіону, а саме 659 млн. гривень. Зокрема, до Державного бюджету країни надійшло майже 165 млн. гривень.

Діяльність еко-забруднюючих підприємств дуже негативно впливає на екологічну ситуацію у регіоні та у країні в цілому. Саме тому забезпечення збору екологічного податку є одним з пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби Донеччини. 

 

З початку року 30 громадян Житомирщини звернулись на сервіс «Пульс»

З метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників податкової та митної сфери, про можливі корупційні дії з їхнього боку, вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також упередження контрабанди, діє антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» за єдиним телефонним номером (044) 284-00-07.

Протягом січня–вересня 2016 року на телефонну лінію антикорупційного сервісу «Пульс» надійшло 30 звернень від жителів Житомирщини. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Житомирській області.Аналіз проблем, з якими платники зверталися на антикорупційний сервіс, свідчить, що найбільше питань виникало щодо звітності та реєстрації накладних, режиму і порядку роботи органів ДФС та з приводу системи електронного адміністрування ПДВ.Фахівцями органів ДФС проведено невідкладний та якісний розгляд звернень, які надійшли через сервіс «Пульс» та за результатами їх розгляду проінформовано заявників про вжиті заходи.Слід зазначити, що протягом серпня-вересня поточного року звернення на сервіс «Пульс» не надходили.

  

Працівник Закарпатської митниці ДФС відмовився від неправомірної вигоди

Старший державний інспектор митного посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС відмовився від отримання неправомірної вигоди в сумі 400 гривень.

Громадянка Угорщини пропонувала хабар працівнику митниці за безперешкодне ввезення транспортного засобу за документами, які не давали права здійснити митне оформлення та пропуск автомобіля на територію України.

Про пропозицію неправомірної вигоди інспектор повідомив начальника відділу, керівника та внутрішню безпеку ГУ ДФС у Закарпатській області. На місце події викликано оперативно-слідчу групу Національної поліції для подальшої фіксації факту та встановлення ознак кримінального правопорушення. Крім того на місце події прибули працівники УВБ ГУ ДФС у Закарпатській області для з’ясування обставин правопорушення.

Наразі, слідчим Берегівського ВП ГУ НП у Закарпатській області, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке кваліфіковано за статтею 15 та статтею 369 Кримінального кодексу України.

Звертаємо увагу, що пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі карається штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Закарпатська митниця ДФС: офіційно щодо ситуації на митному посту «Лужанка»

У деяких засобах масової інформації розповсюджене повідомлення про те, що: «вся зміна митників на українсько-угорському кордоні знаходилася обличчям до землі».

Офіційно заявляємо, що до працівників митного посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС 28 жовтня 2016 року працівники військової прокуратури Закарпатської області та представники Служби безпеки України жодних слідчих дій не здійснювали.

Водночас інформуємо, що на митному посту «Лужанка» крім працівників митниці працюють ще й інші суміжні служби.

 

 

Підприємці Закарпаття сплатили понад 204 млн грн єдиного податку

До місцевих бюджетів Закарпатської області від представників малого підприємництва протягом січня-вересня надійшло 204,7 млн грн єдиного податку, що більше від надходжень за відповідний період 2015-го на 65,8 млн грн. Зокрема, цьогоріч за дев’ять місяців фізичні особи – підприємці сплатили понад 155,4 млн грн єдиного податку, а юридичні особи – 49,2 млн грн.

У головному органі фіскальної служби Закарпаття інформують, що на початок жовтня 2016 року 27 773 фізичні особи – підприємці та 3 673 юридичні особи перебували на спрощеній системі оподаткування.

Варто зазначити, що єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво зростають та поповнюють місцеві бюджети.

 

Надходження від плати за землю на Запоріжжі зросли майже на чверть мільярда гривень

З початку року платники спрямували до місцевих бюджетів майже 706 мільйонів гривень плати за землю. Як повідомила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Фоменко, рівень надходжень аналогічного періоду минулого року перевищено на 241 мільйон гривень, прогнозних показників на 9 місяців поточного року – майже на 120 мільйонів.
Як підкреслила Олена Фоменко, зростання сплачених сум пов’язано з підвищенням ставок земельного податку та розмірів орендної плати, які встановлюються органами місцевого самоврядування, застосуванням збільшених коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки землі та введенням нової грошової оцінки ряду населених пунктів регіону. Найбільше плати перерахували запорізькі підприємства, установи та організації – 571 мільйон, від фізичних осіб надійшло 135 мільйонів. При цьому майже 42 відсотки надходжень або 295 мільйонів забезпечили платники м. Запоріжжя, а також м. Енергодара – понад 78 мільйонів, м. Бердянськ і району – 44 мільйони, до місцевого бюджету Якимівського районі спрямовано 35 мільйонів, у м. Мелітополь та району – більш ніж 31 мільйон. На сьогодні на обліку у Запорізькій області знаходяться понад 9,6 тисячі землекористувачів – юридичних осіб. Задекларована ними сума плати за землю на 2016 рік складає 873,5 мільйона, що на 338 мільйонів більше, ніж у 2015 році.

 

Майже 250 мільйонів гривень роздрібного акцизу отримали місцеві бюджети Прикарпаття

Впродовж січня – вересня 2016 року до місцевих бюджетів Івано-Франківщини спрямовано 249 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Таким чином, на потреби територіальних громад області сплачено  на 55 відсотків  роздрібного акцизу більше, як торік. Про це повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, статтею 16 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали, передбачені цим Законом ліцензії, подають до органів ДФС щомісячно до 10 числа звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом. Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49, який набрав чинності 22 квітня п.р., затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядок їх заповнення.

Відповідно до статті 17 зазначеного Закону за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі 17 000 гривень.

Митники Київщини оформили понад 28 тисяч митних декларацій

У вересні 2016 року Київською митницею ДФС оформлено 28271 митну декларацію, з них 92% – в електронному вигляді.Серед загальної кількості декларацій більшість складають імпортні – їх оформлено понад 21 тисячі, експортних – більш ніж 6,5 тисячі, а також 981 транзитна. Загальні обсяги експортно-імпорнтних вантажів у вересні становили 313,8 тис. тонн. В тому числі оформлено транзитних вантажів – 0,9 тис. тонн.Основною групою товарів експортно-імпорнтних оформлених є реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини. Таких оформлень: в режимі імпорт – 19242, в режимі експорт — 1338.Крім того, середній час митного оформлення однієї митної декларації у вересні 2016 року склав 1 годину 57 хвилину.

 

Територіальні громади Київщини отримали понад 3 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб

З початку року до місцевих бюджетів Київської області надійшло на 600 млн. грн. більше податку на доходи фізичних осіб ніж у попередньому році, повідомив в. о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін.  Виконання  індикативного показника склало майже 120%. Темп росту до минулого року становить 153 %.Державний бюджет поповнився на суму понад 1 млрд. грн. отриманих від податку на доходи фізичних осіб, що становить біля 120% виконання індикативного показника. Додатково забезпечені надходження податку до минулого року на  суму 370 млн. гривень

.

Місцеві бюджети Київщини отримали 26,3 млн. грн. плати за алкогольні та тютюнові ліцензії

В Київській області роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюють 2213 суб‘єктів господарювання. Ними отримано 9537 ліцензій на право здійснювати торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них на роздрібну торгівлю алкогольними напоями – 5411, на роздрібну торгівлі тютюновими виробами – 4126. Кількість виданих ліцензій з початку року зросла на 10% в порівнянні з минулим роком. Як зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін, за 9 місяців до територіальних громад, за отримання ліцензій, перераховано на 2,7 млн.грн. більше ніж доведені показники. В той же час, у цьому році за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 423 ліцензій та 691 анульовано, з них 9 у зв‘язку із встановленням факту продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.

 

На Київській митниці ДФС викрили чергову схему ухилення від сплати платежів до бюджету

Управлінням боротьби з митними правопорушеннями Київської митниці ДФС здійснюється постійна робота в напрямку виявлення та протидії схемам, спрямованим на ухилення від сплати митних та інших платежів.

Днями, за результатами проведеного митного огляду товарів встановлено невідповідність маркування і фактичної кількості товарів, наявним в товаросупровідних документах, на підставі яких здійснено переміщення через митний кордон України повітряним судном. У документах зазначено: «продукція хімічної промисловості: DAUNORUBICIN Hydrochloride» у кількості 12 пакунків вагою нетто 30 кг. Згідно з маркуванням, зазначений товар (crude daunorubicin hydrochlloride) є сумішшю хімічної речовини у кількості 13 пакунків вагою нетто 41,69 кг. Тобто документи, на  підставі яких здійснювалося переміщення товару через кордон, містили неправдиві дані щодо кількості та найменування товару. За виявленим фактом, стосовно керівника підприємства-відправника (експортера) складено протокол про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, а безпосередні предмети правопорушення вартістю 2,6 млн. грн. тимчасово вилучені та розміщені на складі митного органу.

 

«Фантом» Луганщини затримав партію дитячого одягу

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» спільно з Луганським прикордонним загоном сьогодні, 28 жовтня 2016 року, на контрольному пункті «Шахта «Родина» виявили товари, які намагалися незаконно перемістити через лінію розмежування з тимчасово окупованої території на територію, підконтрольну Україні.

У ході проведення перевірки встановлено, що громадянин — мешканець хутора Вільний, перевозив з окупованого Первомайську дитячий одяг на суму понад 35 тис. грн, чим порушив наказ першого заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ вiд 12.06.2015 №415.

За даним фактом у відношенні громадянина складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 204-3 КУпАП.

 

Податківці ліквідували центр мінімізації митних платежів

Cпівробітниками податкової міліції ДФС України та Головного управління ДФС у Луганській області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» припинено діяльність центру мінімізації митних платежів та транзитно-конвертаційної групи, які діяли на території Харківської та Луганської областей.

В ході досудового розслідування встановлено, що злочинне угрупування, до складу якого входило близько 20 учасників, організувало схему ухилення від сплати митних платежів. Імпорт товарів оформлювався за заниженими цінами і у подальшому здійснювався продаж імпортного ПДВ підприємствам, які були підконтрольні транзитно-конвертаційній групі.Протягом 2015-2016 років обсяг зовнішньоекономічних операцій, проведених зловмисниками, склав понад 1млрд гривень. Орієнтовний розмір імпортного податкового кредиту з ПДВ, який було продано, більше 100 млн. гривень.У своїй протиправній діяльності учасники групи контролювали понад 30 СГД-імпортерів, транзитних та фіктивних компаній.

Основними вигодонабувачами угрупування були підприємства реального сектору економіки Харківської, Київської, Луганської, Дніпропетровської та Донецької областей.В офісах угрупування, за місцями проживання його учасників та в їх автотранспортних засобах проведено 26 обшуків. В результаті яких виявлено та вилучено 4 млн 64 тис. гривень готівкою в національній та іноземній валютах, 21 банківську платіжну картку, 8 печаток, 14 одиниць комп’ютерної техніки, 22 жорстких диски, 11 мобільних телефонів та бухгалтерські документи, у т.ч. чорнові записи.

Крім того, накладено арешт на 13 банківських рахунків підприємств — фігурантів.

 

Корупції – ні!

За інформацією управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Луганській області, основним завданням якого є запобігання корупції в фіскальних та митних органах регіону, у поточному році проведено 112 службових розслідувань та перевірок.

За результатами проведених заходів у 71 випадку встановлені порушення з боку співробітників ГУ ДФС у Луганській області та Луганської митниці ДФС. За виявленими порушеннями розпочато 15 кримінальних проваджень, 7 співробітникам повідомлено про підозру, 6 обвинувальних актів направлено до суду. Складено 2 протоколи про адміністративне порушення, пов’язане з корупцією.

 

На збереження довкілля Луганщини підприємства сплатили 175 млн грн екологічного податку

З початку 2016 року за забруднення навколишнього середовища підприємства Луганської області до зведеного бюджету країни сплатили 175 млн грн екологічного податку, що у 4,5 рази або на 136,3 млн грн перевищує минулорічні показники.

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали 139,6 млн грн, державний бюджет – 35,4 млн грн.

У Луганській області екологічний податок сплачують понад 1,1 тис. суб’єктів господарювання, з них 17 – великі підприємства, діяльність яких негативно впливає на екологічну ситуацію в регіоні. Саме тому забезпечення збору з екологічного податку є одним з пріоритетних напрямків роботи фіскальної служби.

Нагадаємо, що частина збору екологічного податку є джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

 

Понад півтонни пального затримали «фантомівці» Луганщини

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» вчора, 25 жовтня 2016 року, на перехресті доріг м. Лисичанська у напрямку м. Бахмут зупинили «ГАЗ» білого кольору.

Під час проведення огляду авто виявлено 550 літрів дизельного пального, яке знаходилось в ємності прозорого кольору з механізмом для заправлення техніки. Перевіркою встановлено, що водій, мешканець Донецької області, прямував з Лисичанська до с.Білогорівка Луганської області. У подальшому він планував реалізувати пальне без відповідних супровідних документів та державної реєстрації суб’єктом господарської діяльності.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУПаП.

Дізельне пальне вилучено.

 

Майже 4,4 млн грн донарахували порушникам законодавства аудитори фіскальної служби Луганщини                                                                                                                                                               

За січень-вересень 2016 року аудитори фіскальної служби Луганської області донарахували до сплати в бюджет 4 млн 384 тис. грн підприємцям, які порушили чинне податкове законодавство.

Взагалі, фахівці підрозділів аудиту провели 104 позапланових та 6 планових перевірок, а також 99 зустрічних звірок суб’єктів господарювання.Крім того, за 9 місяців поточного року проведено 27 перевірок в сфері готівкових розрахунків, за результатами яких платникам донараховано 630 тис. грн штрафів і пені. В регіоні на сьогоднішній день зареєстровано 2766 реєстраторів розрахункових операцій. Загальна сума виторгу за січень-вересень поточного року склала 1 млрд 725 млн грн, у т.ч. за вересень – 235 млн грн.

 

Податкові міліціонери Львівської області відпрацювали Інтернет магазин імпортних високоліквідних товарів

В межах цільових операцій «Рубіж — 2016», „Акциз-2016” працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Львівській області 26.10.2016 проведено заходи з метою припинення реалізації через Інтернет-магазин на митній території України високоліквідних товарів, ввезених з-за кордону штучно подрібненими партіями без сплати митних платежів до бюджету держави (схема ввезення відома як „човники”).

В межах досудового слідства у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків та обов’язкових платежів до бюджету в особливо-великих розмірах (частина 3 статті 212 КК України) встановлено, що ввезені у такий спосіб високоліквідні товари іноземного виробництва (продукти харчування, алкогольні напої), накопичувались в складському приміщенні одного з населених пунктів Золочівського району Львівської області та в подальшому надходили в реалізацію через Інтернет-магазин Італійських товарів шляхом приймання замовлень на сайті та відправки товару через відділення поштового оператора.

Під час обшуку виявлено алкогольні напої (вина іноземного виробництва різної ємкості та міцності в кількості 320 ящиків, горілка вітчизняного та іноземного виробництва, коньяк, джин в т.з. бекінбоксах в кількості 24 ящики) та продукти харчування в асортименті (кава, сир, олія, шоколад, томатна паста), загальною вартістю понад 800 тис.грн.

 

На Львівщині понад 3232 млн.гривень грошовими коштами погашено податкових боргів

Як повідомили в управлінні погашення боргу ГУ ДФС у Львівській області з метою забезпечення скорочення податкового боргу податковими органами області за оперативними даними з початку року вжито ряд заходів, в тому числі:

- направлено 200 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів на 161,8 млн. гривень. Судами задоволено 117 позовів на суму 60,9 млн. гривень.

- спрямовано 72 позовів до суду щодо звернення стягнення на активи боржників через органи державної виконавчої служби на суму 2,8 млн.гривень.      

- для надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставного майна надіслано 12 звернень до суду на загальну суму 4 млн.грн., а задоволено судами 5 звернень на суму 3,4 млн.гривень.

В результаті цих та інших заходів протягом січня-вересня 2016 року за оперативними даними погашено податкового боргу грошовими коштами на суму 232,3 млн.гривень.

 

Митники затримали сигарето — бурштинового контрабандиста

Громадянин Республіки Польща намагався приховати від митного контролю майже 12 кг. бурштину та понад 2 тис. пачок сигарет.

Учора ввечері, 24.10.2016, громадянин Республіки Польщі прибув у пункт пропуску «Краковець-Корчова» автомобілем «Grand Voyager» для виїзду з України.

Для перетину кордону він обрав смугу спрощеного митного контролю „зелений коридор”, чим заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню або які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Під час візуального огляду автомобіля у  працівників митниці  виникла підозра щодо наявності у цьому транспортному  засобі товарів, що переміщуються з приховуванням від митного контролю. Автомобіль було виведено із загального потоку та скеровано у бокс поглибленого огляду транспортних засобів. Там у конструктивних порожнинах автомобіля, які попередньо піддавалися розбиранню та демонтажу, зокрема під задніми сидіннями та у порожнині багажного відділення автомобіля, було виявлено 2430 пачок сигарет з марками акцизного збору України. Окрім того митники знайшли необроблене каміння жовто-коричневого кольору, округлої неправильної форми діаметром приблизно від 2 см до 6см загальною вагою 11 кг 800 гр., яке було розфасоване у 2 поліетиленових пакета і герметично запаяні. За попередніми оцінками – це бурштин.

Так громадянин Польщі вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товарів за допомогою засобів і способів, що утруднюють виявлення таких товарів.За цим фактом, за ч.1 ст.483   Митного кодексу України,  складено протокол про порушення митних правил. Сигарети, бурштин та автомобіль вилучено. Їх вартість буде встановлено додатков

 

 Органи ДФС у Миколаївській області мобілізували до бюджету майже 2 млрд. грн. ЄСВ

З початку 2016 року органами ДФС у Миколаївській області до бюджету мобілізовано майже 2 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Від своєчасних надходжень єдиного соціального внеску залежить наповнення фондів соціального страхування, а це означає, що громадяни можуть розраховувати на державні соціальні гарантії при безробітті, нещасних випадках, професійних захворюваннях, при нарахуванні пенсійного забезпечення та інших соціальних виплат.

За несплату або не своєчасну сплату єдиного соціального внеску  до порушників застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум.

 

До бюджету мобілізовано понад 1,6 млн. грн. від реалізації безхазяйного майна

Органами ДФС у Миколаївській області спільно з органами місцевого самоврядування проводиться робота щодо виявлення та передачі у власність держави майна з ознаками безхазяйного.

Безхазяйним вважається майно, що не має власника або власник якого невідомий. Зазначене майно надходить у власність держави, міських, сільських громад за рішенням місцевих органів влади.

Згідно зі ст.19 Податкового кодексу України органами Державної фіскальної служби України здійснюється виявлення, облік, попередня оцінка, зберігання майна, вилученого та конфіскованого за порушення митного і податкового законодавства.

Станом на 25.10.2016 року на обліку в органах ДФС у Миколаївській області перебуває безхазяйного майна майже на 13,4 млн. гривень.

Протягом січня -  жовтня 2016 року, від реалізації безхазяйного майна, до бюджетів усіх рівнів мобілізовано понад 1,6 млн. грн., у т.ч. до державного бюджету — 1,4 млн. грн., до місцевих бюджетів — 253 тис. гривень.

 

Попереджено спробу вивозу двох старовинних реліквій

На митному посту «Катеринівка» Сумської митниці ДФС було попереджено спробу вивозу двох старовинних реліквій.Завдяки вчасному повідомленню Служби безпеки України у Сумській області, працівниками митниці разом із прикордонниками було виявлено дві дерев’яні артефактні ікони, а саме: ікону із зображенням Матері Божої та ікону із написом «Рождество Пресвятых Богородицы». Обидві виконані на дерев’яній основі із явними пошкодженнями верхнього  шару.

Власницею виявилась 27-річна одеситка, що тимчасово не працює. При виїзді з України через митний пост «Катеринівка» вона, разом із супутником, обрала форму проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю («Зелений коридор»). При проведенні поглибленого догляду у багажному відділенні  автомобіля марки ««ВАЗ 21144» серед особистих речей було виявлено предмети культурної цінності, які підлягають обов’язковому декларуванню, та відносно яких при переміщенні через митний кордон України встановлені відповідні обмеження.Отже, своїми діями жінка порушила встановлений порядок проходження митного контролю. За даним фактом головним державним інспектором Сумської митниці ДФС було складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю».

 

«Платниками Рівненщини до зведеного бюджету сплачено понад 177 мільйонів гривень податку на прибуток

Такі цифри озвучила заступник  начальника ГУ ДФС у Рівненській  області Олена Дімітрук.

За словами посадовця, з початку року платники податку на прибуток підприємств, сплатили до державного бюджету 158,3 млн. грн. податку на прибуток, що на 16,8 млн. гривень більше встановленого завдання , до місцевих бюджетів надійшло 18,9 млн. грн. податку.Крім того, до загального фонду зведеного бюджету з початку року забезпечено надходження 16,3 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 10,3 млн грн.Нагадаємо платникам, які звітуються з податку на прибуток щоквартально, що 19.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 №585, яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.

 

На Сумщині до суду передані справи про порушення митних правил на суму близько 14,3 млн гривень

Протягом січня-вересня цього року правоохоронна діяльність Сумської митниці ДФС була зорієнтована на здійснення пошукової роботи. Було заведено більше 500 справ про порушення митних правил на суму 30,8 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області. Також Сумською митницею ДФС розглянуто 188 справ про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму понад 3,2 млн гривень. За аналогічний період 2015 року митницею розглянуто 216 справ, при цьому на порушників митного законодавства накладено штрафів на суму 821 тис. гривень.

На розгляд до суду передано 265 справ про порушення митних правил на суму близько 14,3 млн. гривень. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму майже 4,5 млн гривень. Також накладено штрафів на 4,4 млн. гривень.

Найбільше порушень виявлено на митному посту «Бачівськ» та митному посту «Конотоп», — повідомляє прес-служба ДФС Сумщини.

 

На Сумщині фіскальна служба видала безкоштовні електронні ключі понад 4.7 тисяч особам

Протягом січня-вересня поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС на Сумщині, скористалися 4718 осіб. Про це повідомляє Олексій Мазуренко, в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області.За його словами, клієнтам центру видано 7785 посилених сертифікатів відкритих ключів.

За безкоштовними електронними ключами до центру звернулося майже 3197 фізичних осіб.

Кількість юридичних осіб, які стали власниками електронних ключів — 1521.

– Мати цифровий підпис сьогодні стало майже необхідністю, особливо враховуючи впроваджене електронне декларування доходів. Фіскальна служба, на відміну від комерційних структур, надає цю послугу безкоштовно. Отримати цифровий підпис можна у Центрі обслуговування платників при ДПІ у м. Сумах, за адресою: м. Суми, Покровська площа, 2, – зазначив Олексій Мазуренко.

Керівник ГУ ДФС у Сумській області також нагадав, що посилені сертифікати відкритих ключів, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

Загалом від початку своєї діяльності центр обслуговує майже 56233 електронних ключів. 

 

Провідник потягу віз контрабандні книги та тканину

Співробітниками Сумської митниці ДФС спільно із правоохоронними органами Сумської області було зупинено спробу контрабандного переміщення товару.

Під час здійснення митного огляду потягу сполученням «Москва-Кишинів» на станції «Хутір-Михайлівський» Сумської митниці ДФС було виявлено приховані від митного контролю 28 екземплярів різного жанру книжок та 25 погонних метрів тканини.

Порушником виявився провідник вагону, 32-річний громадянин Молдови. Він власноручно сховав у міжстельовому просторі свого вагону контрабандний товар.

Предмети правопорушення вилучено, вартість багажу встановлюється.

За даним фактом головним державним інспектором Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон Україні з приховуванням вид митного контролю”. На чоловіка чекає штраф у розмірі 100% вартості товару.

 

Від сплати штрафів у справах про порушення митних правил за постановами Тернопільської митниці ДФС до бюджету перераховано 73,2 тис. гривень

У напрямку протидії митним правопорушенням та виявлення вже існуючих працівниками Тернопільської митниці ДФС у вересні 2016 року складено 9 протоколів про порушення митних правил на загальну суму 481,8 тис. грн із вилученням предметів правопорушення на суму 32 тис. гривень.

У звітному періоді за результатами роботи митниці в правоохоронному напрямку від сплати штрафів у справах про порушення митних правил за постановами митниці до бюджету перераховано 73,2 тис. гривень.

Митницею розглянуто 9 справ про порушення митних правил і винесено постанови про притягнення особи до відповідальності із застосуванням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 85 тис. гривень.

Водночас 6 справ на суму 361,9 тис. грн передано до суду.

Окрім цього, за матеріалами, отриманими від митних органів іноземних держав, складено чотири протоколи про порушення митних правил за ознаками ст. 483 Митного кодексу України на суму 449,8 тис. гривень.

З метою перевірки на автентичність документів поданих до митного контролю та митного оформлення, до уповноважених митних органів іноземних держав направлено один запит.

 

На Тернопільщині понад 5,3 тис. працівників запрацювали офіційно

З початку року працівники Головного управління ДФС області з метою забезпечення контролю за суб’єктами господарювання, вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення під час проведених камеральних перевірок і індивідуальних співбесід з 3542 суб’єктами господарської діяльності виявили 6428 не облікованих найманих працівників, яким виплатили понад 25 млн 466,1 тис. грн доходів. В результаті проведених заходів бюджету отримав 3 млн 680,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 5 млн 603,8 тис. грн єдиного соціального внеску.

Роботодавці з 5364 громадянами оформили трудові договори, а це означатиме, що працівники матимуть офіційну роботу і соціальні гарантії, а бюджет отримає додаткові надходження.

 

Роботодавці Тернопільщини спрямували до соцфондів понад 1,2 млрд грн ЄСВ

За дев’ять місяців платники Тернопільщини перерахували до бюджету 1 млрд 206,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 75,2 млн грн більше за очікувані показники. Виконання бюджетного призначення становить майже 107%.

Зокрема, за підсумками вересня поточного року на соціальні гарантії направлено 139 млн грн ЄСВ, додатково надійшло 12,9 млн гривень.

Варто нагадати, що з 1 січня 2016 року із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII суттєво зменшено навантаження на фонд заробітної плати. Зокрема, для всіх роботодавців встановлена єдина ставка єдиного соціального внеску – 22% до бази нарахування (раніше вона складала від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику); максимальна величина бази нарахування ЄСВ становить 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, скасовано утримання ЄСВ із заробітної плати (доходу) робітників, яке складало 3,6%.

 

В Харкові продавали горілку під вивіскою «Чебуречна»

Громадськість, фахівці фіскальної служби, податкові міліціонери та журналісти провели черговий спільний виїзд з виявлення «наливайок», цього разу, біля автовокзалу на метро «Індустріальна».

Побачивши відеокамери та групу людей, деякі спритники встигли позачиняти свої алкогольні крамниці. Однак в «Чебуречній» діяльність вирішили не припиняти і продовжували реалізовувати громадянам окрім пиріжків ще й оковиту. Комплект 2 по 50 та стакан соку продавали по 22 грн. В той же час, ніяких дозвільних документів та ліцензій в наявності на «точці» не було. У закладі спостерігалася звична картина – невелике приміщення без касового апарату.

Як пояснила продавчиня, вона вирішила пожаліти покупця й налила йому з пляшки, яку придбала для свого племінника.  Жіночка стверджувала, що вона знаходиться на робочому місці перший день  і хазяїна «точки» навіть в очі не бачила тільки розмовляла по телефону.

В ході обстеження приміщення в морозильній камері, яка за словами реалізатора «не працює та не використовується», було знайдено пляшки з пивом та 10 пляшок горілки. Весь товар конфісковано та відправлено на експертизу, а на продавчиню складено протокол про адмінправопорушення.

Слід зазначити, що співробітниками фіскальної служби області активізовано роботу в напрямку протидії незаконній реалізації підакцизних товарів.

З жовтня для відпрацювання роздрібної мережі Харкова та області створено 10 спільних груп з числа співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області та працівників податкової міліції ДФС України. Лише за 3 дні спільними групами проведено 257 заходів з відпрацювання роздрібної мережі з реалізації ЛГВ, з незаконного обігу вилучено 302,5 літрів лікеро-горілчаних виробів.

 

Податківці припинили незаконний продаж елітної горілки через інтернет

Працівники податкової міліції Харківщини в рамках розслідування факту масового отруєння фальсифікатом алкогольних напоїв виявили черговий факт незаконної реалізації лікеро-горілчаних виробів.

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

24-річний харків’янин організував продаж горілки відомих виробників, використовуючи мережу Інтернет та власний автомобіль. Однак, свій бізнес чоловік організував як без ліцензії на право здійснення торгівлі лікеро-горілчаних виробів так і без державної реєстрації як суб’єкту господарської діяльності.

«В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115, ч.1 ст. 199 та ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС у Харківській області вилучили у зазначеного громадянина 198 літрів лікеро-горілчаних виробів на загальну суму у 25 тис. грн., — розповідає Андрій Бєжанов, — крім цього вилучено автомобіль вартістю у 505 тис. грн., який «горе-підприємець» використовував у своїй незаконній діяльності».

Наразі зразки відібраної продукції направлено для проведення експертизи. Проводяться заходи щодо встановлення каналів надходження зазначених алкогольних напоїв.

Слідство за даним фактом триває.

Нагадаємо, що напередодні, працівники податкової міліції Харківщини ліквідували незаконне виробництво лікеро-горілчаних виробів, продукцією якого отруїлися більше півсотні громадян у декількох областях України.

Співробітниками слідчо-оперативних підрозділів встановлено канали постачання метанолу, який використовувався при виробництві сурогату, місця його зберігання, адреси підпільного виробництва та збуту сурогатних лікеро-горілчаних виробів, затримано осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, а також вилучено понад 4000 літрів метанолу, який зловмисниками планувалось використати для виробництва та реалізації горілчаного сурогату, чим попереджено настання тяжких наслідків для життя та здоров’я населення. На сьогодні, вказані особи затримані, 5 особам – обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, 3 особам – домашній арешт,  1 особі – запобіжний захід у вигляді застави.

 

Херсонські автовласники сплатили 2,3 мільйона гривень транспортного податку

За 9 місяців п.р. херсонські автовласники сплатили до бюджетів місцевих громад нашої області 1,5 млн. грн. транспортного податку. Платники транспортного податку – фізичні особи перерахували понад 65 відс. або 1,5 млн. грн. від загальної суми надходжень. Юридичні особи — власники елітних авто самостійно обчислили та сплатили 0,8 млн. гривень.

Більша половина суми надходжень транспортного податку від платників області 51,2 відс. або 1,2 млн. грн. надійшла до бюджетів місцевих громад  м.Херсона, які стали додатковим фінансовим ресурсом для вирішення соціально-економічних питань херсонців.

Довідково: З 1 січня 2016 року Законом України від 24.12.2015 року №909-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі — Закон №909) внесено низку змін до ст. 267 Податкового кодексу України «Транспортний податок» (далі — Кодекс).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування згідно з підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу.

 

Як херсонський бізнесмен «ховався» від сплати податків

Нещодавно, Одеський апеляційний адміністративний суд підтримав позицію фіскального органу області та підтвердив херсонському підприємцю грошове зобов’язання у сумі 168 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

А виглядало все так…

Для проведення перевірки податківці направили платнику запит щодо надання первинних документів для підтвердження реальності його господарських операцій. Підприємець проігнорував запит та не надав документи для проведення перевірки. Тепер фіскали мали всі правові підстави для проведення позапланової невиїзної документальної перевірки фінансово — господарської діяльності суб’єкта господарювання.

Перед початком перевірки податкові аудитори надіслали поштою підприємцю повідомлення про початок проведення перевірки та копію наказу установи. Але бізнесмен спробував «сховатися» та знехтував податковими нормами… А поштове відправлення повернулося на адресу ОДПІ з відміткою про відмову адресата від одержання.Отже, суд повністю погодився із доводами фіскалів – апелянтів щодо правомірності проведення документальної невиїзної перевірки та підтвердив суму нарахованого грошового зобов’язання, а позовні вимоги ФОП -необґрунтованими.

 

У Хмельницьку викрито підприємство, яке ухилилося від сплати понад 1,6 млн. грн. ПДВ

Податковою міліцією ГУ ДФС у Хмельницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.212 КК України стосовно службових осіб одного з підприємств м. Хмельницький.
Встановлено, що вказані особи провели безтоварні фінансово-господарські операції із СПД, які мають ознаки фіктивності. Ці операції не мали реального товарного характеру, а були лише задокументовані та відображені в бухгалтерському та податковому обліку.Такі дії призвели до ухилення від сплати понад 1,6 млн. грн. податку на додану вартість.На підставі ухвали суду проведено обшук в сховищі одного з комерційних банків, яке використовувалося правопорушниками для зберігання готівки, отриманої в результаті незаконної діяльності підприємства, спрямованої на ухилення від сплати податків.За результатами обшуку виявлено та вилучено 650 тис.грн., 8,9 тис. доларів США, 2,2 тис. євро. Тривають слідчі дії.

 

На Хмельниччині за порушення правил обігу алкоголю і тютюну несумлінні підприємці заплатять понад півтора мільйона гривень

Протягом січня – вересня поточного року Державною фіскальною службою Хмельницької області  проведено 145 фактичних перевірок з питань додержання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Як наслідок, виявлено 167 порушень законодавства, за результатами яких несумлінним підприємцям донараховано понад 1,6 мільйона гривень фінансових санкцій.
За громадським резонансом та кількістю виявлених фактів утримують «першість» викриті факти реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Таких випадків зафіксовано більше 70, сума штрафів за скоєні правопорушення сягає майже півмільйона гривень. Крім того суб‘єктам-учасникам реалізації підакцизних товарів неповнолітнім анульовано ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами.
Також найчастіше грають поза правовим полем суб‘єкти господарювання, які здійснюють безліцензійну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, застосовують для  реалізації товарів підакцизної групи касові апарати, не внесені до ліцензії, чи порушують встановлений державою порядок мінімальних та максимальних цін.
Як наголошують податківці, проведення контрольно-перевірочних заходів, у тому числі і у сільській місцевості, ґрунтується на аналізі інформації, отриманої з наявних електронних масивів, від підвідомчих податкових інспекції та органів місцевого самоврядування і передбачає наведення порядку на ринку обігу алкогольних та тютюнових товарів.

 

На Хмельниччині виявлено більше сотні порушень митних правил на 2,6 мільйона гривень

 

З початку 2016 року працівниками  Хмельницької митниці ДФС заведено 113 справ про порушення митних правил на загальну  суму 2,6 мільйона гривень.Переважно порушники вчиняли неправомірні дії щодо правил переміщення через митний кордон України транспортних засобів, килимових виробів, алкогольної та тютюнової продукції.Водночас завдяки отриманій інформації від митних органів іноземних держав вдалося припинити та попередити ряд резонансних правопорушень та мобілізувати до бюджету понад 2 мільйони гривень.Загалом протягом січня-вересня поточного року до зарубіжних представництв митних органів направлено 26 запитів, отримано 10 відповідей. За інформацією, що надійшла з митних органів іноземних країн заведено 22 протоколи про порушення митних правил, що складає 19 відсотків від загальної кількості справ. Що стосується країн походження товарів, то це як далеке, так і близьке зарубіжжя.

 

Підприємства Хмельниччини сплатили до бюджету понад 150 мільйонів гривень податку прибуток

З початку року підприємства Хмельницької області перерахували до бюджетів усіх рівнів 151 мільйон гривень податку на прибуток. При цьому темп надходжень податку на прибуток до доведеного державного завдання становить 127 відсотків, що в абсолютній сумі становить 29 мільйонів гривень.
Загалом адекватність нарахувань з податку на прибуток по області має стійку тенденцію до системного росту. Так, середньомісячні надходження з податку на прибуток  у поточному році становлять 16 мільйонів гривень, торік шкала сплати досягла рівня 12 мільйонів гривень.
Згідно з бюджетним розподілом до державної скарбниці надійшло 136 мільйонів гривень, з яких додаткові надходження склали 37 мільйонів. Бюджети місцевих громад на місцях отримали 15 мільйонів гривень, показники відповідного періоду минулого року перевищено на 10 мільйона.Нагадаємо, податок на прибуток підприємств, базова ставка якого становить 18 відсотків, зараховується до державного бюджету у розмірі 90 відсотків, 10 відсотків залишається у розпорядженні місцевих громад. Крім того, до місцевих бюджетів надходить 100 відсотків податку на прибуток комунальних підприємств.

 

На Буковині за порушення правил обігу алкоголю і тютюну нечесні торгівці заплатять понад 12 млн.грн.

В Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області зазначають що попри те, що в регіоні впродовж січня-вересня 2016 року збільшилася кількість ліцензіатів на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами, порушників в даній галузі не меншає. Підтвердженням цього є підсумки перевірок.

Загалом за січень-вересень 2016 року ревізори фіскальної служби області здійснили 461 перевірку суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів через оптову та роздрібну мережу.

За результатами цих перевірок порушники правил торгівлі підакцизними товарами оштрафовані на 10,7 млн. грн., на них складено 813 адміністративних протоколи на суму 1,6 млн. грн.

Штрафували несумлінних бізнесменів переважно за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін — 158 випадків; за порушення вимог ст. 15 3 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку – 13 випадків; за роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном без наявності ліцензій — 37 випадків; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібних цін – 5 випадків; зберігання, транспортування, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 7 випадків.

Крім того за дев’ять місяців поточного року зареєстровано 35 кримінальних проваджень з них 6 за ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів)  та 29 за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів)Кримінального кодексу України.Також, вилучено підакцизних товарів на суму 19,0 млн. грн., а саме: спирту – на 6,2 млн. грн., алкогольних напоїв – на 0,2 млн. грн., тютюнових виробів – на 11,9 млн. грн. та нафтопродуктів – на 0,7 млн. гривень.

 

Сигарети у броньованих дверях й культурні цінності у посилках виявили чернівецькі митники

Сьогодні близько 2 години ночі у пункті пропуску «Порубне» Чернівецької митниці ДФС співробітниками митниці спільно із працівниками Управління Служби безпеки України у Чернівецькій області під час поглибленого огляду транспортного засобу «Мерседес» під керуванням громадянина Румунії, що слідував до Бельгії у приватних справах, виявлено предмети, переміщення через митний кордон яких обмежено або заборонено законом. Зокрема, у ящиках (за словами водія посилки для українців, що проживають за кордоном) виявлено гранулеподібну речовину чорного кольору невідомого походження вагою 80 гр, верхів‘я списів з металу у кількості 88 штук, металевий наконечник стріли лука, 3 фрагменти сокири з металу. Крім того, знайдено 395 предметів побутового та релігійного призначення – прикраси, монети, хрести, та 22 знаряддя праці.За даним фактом до СВ УСБУ України в Чернівецькій області направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого статтями 201, 305 Кримінального кодексу України.

Приблизно о тій же порі у транспортному засобу мешканця Сторожинеччини виявлено незаконно переміщувані тютюнові вироби, приховані у нових броньованих дверях в упаковці. За протоколом про порушення митних правил, складених за ч. 1 ст. 483  Митного кодексу України, вилучено 1460 пачок сигарет «Rothmans» на суму 24820 грн. та двері вхідні вартістю 5000 грн. та 8000 грн.

 

Бізнесу Чернівеччини відшкодували майже 73 млн. грн. ПДВ

Як відзначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос підприємствами області цього року задекларовано понад 64,3 млн. грн. бюджетного відшкодування ПДВ, що на 0,4 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.

Загалом, на початок жовтня, з врахуванням залишку невідшкодованого ПДВ, платникам податків в регіоні вже відшкодовано ПДВ майже 72,8 млн.грн.,а це перевищує минулорічні показники на 12,9 млн.грн.

«Відшкодування податку на додану вартість завжди було болючою проблемою для бізнес — спільноти краю. Сьогодні зовсім інше становище — завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ бюджетне відшкодування здійснюється оперативно, в хронологічному порядку відповідно до черговості. Це фактор звичайно дисциплінує платників і відповідно надходження зростають» — наголошує Іван Матіос.

За словами посадовця від платників Буковини до бюджету від початку року надійшло 305,3 млн. грн. ПДВ та понад 1,2 млн. грн. цього ж податку сплачено на митниці.

Разом з тим – акцентує увагу громадськості очільник фіскального відомства в регіоні — ще зарано говорити про відсутність податкових ризиків при адмініструванні ПДВ, оскільки від початку року зменшено залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на понад 7,8 млн. грн. та упереджено майже 1,2 млн. грн. повернення безпідставно заявлених до відшкодування ПДВ .

 

Завдяки змінам в ДФС діяльність українських митних органів наближається до європейських стандартів

Про важливість проекту міжнародної технічної допомоги Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби  України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері» розповів керівник проекту Райнер Бойсель (Федеральне Міністерство фінансів Німеччини).

За його словами, мета проекту — обмін досвідом між країнами-членами ЄС та Україною. «Ми намагаємося запропонувати Україні найкращі європейські практики з метою підвищення ефективності митниць, особливо — їх роботи на кордоні», — зазначив посадовець.

Він наголосив, що зміни в ДФС є вкрай актуальними для створення сучасного митного адміністрування та паспортного контролю. Завдяки подібним реформам, діяльність українських митників наближається до європейських стандартів, які в більшості держав світу розглядаються як найкращі.

«Разом ми рухаємося одним шляхом. Це шлях, яким ми створюємо Європу», — підкреслив Райнер Бойсель.

 

На Чернігівщині підприємцями-спрощенцями до місцевих бюджетів сплачено понад 145 мільйонів гривень

У відділі адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків повідомили, що на обліку в органах ДФС області станом на 1 жовтня поточного року перебуває 24107 фізичних осіб – підприємців, які застосовують  спрощену систему оподаткування. Це складає 63,6 відсотка  від загальної  кількості  фізичних осіб – підприємців. Першу групу обрали – 5250 підприємців, другу – 12523, третю – 6334.

Фізичні особи-спрощенці у своїй господарській діяльності   використовують працю 8747 найманих працівників.

Продовж січня-вересня 2016 року надходження єдиного податку до місцевих бюджетів Чернігівщини  склали 145,7 млн.грн., що на 28,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Темп росту надходжень до минулого року становить 146 відсотків.

 

Туристи залишили на Херсонщині 1,2 мільйона гривень

Цьогорічний курортний сезон на Херсонщині приніс до місцевих бюджетів регіону 1209 тис. грн. туристичного збору. Це на 556,4 тис.грн. перевищує торішній показник.

Найбільш привабливою для гостей регіону була курортна зона Арабатської стрілки, яка стала перлиною курортного сезону Херсонщини, та зібрала 498,2 тис.грн. туристичного збору. Другим по популярності став курорт на берегу Чорного моря у с.Залізнй порт, туристи сплатили — 373 тис.гривень. Відпочивальники м.Скадовська та с.Лазурного, які провели свої відпустки на узбережжі Херсонщини, залишили місцевим бюджетам 181 тис.грн. туристичного збору.

Гості нашого краю сплачуть туристичний збір під час поселення у пансіонатах, готелях, базах відпочинку, приватних апартаментах та сприяють  подальшому розвитку туристичної галузі на Херсонщині.

 

Місцеві громади Херсонщини розділять 232 мільйона гривень роздрібного акцизу

Протягом січня – вересня 2016 року до місцевих бюджетів Херсонщини надійшло 232,5 млн.грн. податку з реалізації підакцизних товарів через роздрібну мережу. Це перевищує минулорічний показник на 86 млн. гривень. На потреби територіальних громад нашої області надійшло в півтора рази більше роздрібного акцизу, ніж торік.

На позитивну динаміку впливають дієві заходи спеціалістів фіскального відомства області в напрямку легалізації ринку підакцизної продукції, а також активна позиція органів місцевого самоврядування Херсонської області по залученню до сплати всіх суб’єктів господарювання на територіях громад. Найбільш вагомі надходження акцизного податку поповнили бюджети м. Херсона — на 84,2 млн.грн. та м.Н.Каховка — 25,6 млн.гривень.

Нагадаємо: платниками акцизного податку є суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Порядок сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів визначено ст. 212 Податкового кодексу України.

 

Через Херсонську митницю відправлено понад 2,3 млн. тон вантажів

За дев’ять місяців поточного року Херсонською митницею ДФС оформлено понад 2,3 млн. тон експортних вантажів загальною фактурною вартістю понад 15,4 млрд. грн. або 606,8 млн. дол. США.

Найбільшими покупцями української продукції залишаються Туреччина, Франція, Ізраїль, Італія, Іспанія, Ліван, Грузія, Болгарія, Нідерланди, Білорусь та Єгипет.

У ваговому відношенні 84% вантажів оформлювалося суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності з: м. Києва, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Київської, Одеської, Харківської, Донецької областей.

 

Завдяки міжнародній торгівлі бізнесу Хмельниччини бюджет отримав 1,7 мільярда гривень митних платежів

За 9 місяців 2016 року суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності Хмельницької області перерахували до державного бюджету 1 мільярд 718 мільйонів гривень митних платежів. Виконання індикативного показника виконано на 117 відсотків, тобто отримано додаткових бюджетних надходжень у сумі 245 мільйонів гривень.
У порівнянні з аналогічним періодом  2015 року митні платежі зросли на 334 мільйонів гривень. Примітно, що цього року на Хмельницькій митниці ДФС середньоденні нарахування становлять 9,4 мільйона гривень, торік вони становили 7,6 мільйона гривень.
За звітний період оформлено майже 22 тисячі митних декларацій, що на 3 тисячі декларацій більше, ніж у 2015 році. Кількість експортних митних декларацій зросла до 9729 одиниць, по імпорту складено 8698 декларацій.
Як зазначають митники, на сьогодні в області функціонує ефективна система електронних митних сервісів, яка забезпечує оптимальні затрати часу на оформлення експортно-імпортних операцій. До того ж впроваджується автоматизована система «Єдине вікно», яка поєднує здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за допомогою IT системи митниць і працює на якість і безпеку перетину кордону.

 

На Хмельниччині у несумлінних підприємців виявлено порушень готівкового обігу на 1,7 мільйона гривень

Протягом січня-вересня 2016 року Державною фіскальною службою Хмельниччини проведено 156 фактичних перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання законодавства в сфері готівкового обігу. За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів несумлінним підприємцям донараховано понад 1,7 мільйона гривень, з яких до бюджету надійшло 1,3 мільйона гривень.
Найбільш резонансними стали 8 фактичних перевірок автозаправних станцій, за результатами яких встановлено реалізацію дизпалива та бензину за безготівковою формою на загальну суму майже 8 мільйонів гривень без включення до загальної бази оподаткування акцизним податком, що призвело до заниження його сплати у сумі 400 тисяч гривень.
Загалом найчастіше у ході фактичних перевірок встановлюються такі порушення як продаж товарів без відображення в обліку товарних запасів за місцем продажу, відсутність ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями, а також реалізація алкогольної продукції за цінами, нижчими від мінімальних роздрібних.

 

Хмельниччина увійшла до топ-десятки областей України за впровадженням сучасної митної системи «Єдине вікно»

За підсумками зовнішньоекономічної діяльності протягом останнього місяця Хмельниччина увійшла в число 10 областей України, де за принципом «Єдиного вікна» подано 2 і більше відсотків митних декларацій, — повідомили у Хмельницькій митниці ДФС.
Як зазначають провідні фахівці митного відомства, позитивних результатів проходження експортно-імпортних операцій за алгоритмом автоматизованої системи «Єдине вікно» досягнуто тому, що кількість суб’єктів господарювання, які виявили бажання застосовувати електронний варіант роботи з державними контролюючими органами області, має системну тенденцію до збільшення.
Водночас митники сподіваються, що найближчим часом кількість бажаючих долучитись до електронного формату співпраці значно зросте, а подальше впровадження реформ дозволить митницям України досягнути якості послуг рівня високорозвинених країн світу.
З огляду на це нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 №364 було затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «Єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.
Загалом використання зазначеної митної новації дозволяє здійснювати декларування товарів митниці та проходження державних видів контролю без потреби прибуття до місця розташування підрозділу митного оформлення і, відповідно, контрольних служб. Згідно даного Порядку, поодинокі виключення будуть складати лише випадки, коли необхідним буде пред’явити товар для проведення того чи іншого виду контролю. У кінцевому підсумку запровадження принципу «Єдиного вікна» повною мірою дозволить декларантам, не виходячи з власного офісу, пройти всі необхідні види державного контролю та митні процедури.

 

З початку року бюджети місцевих громад Хмельниччини збагатилися на 2,4 мільярда гривень

За підсумками дев‘яти місяців 2016 року до місцевих бюджетів Хмельниччини спрямовано 2 мільярди 437 мільйонів гривень податкових платежів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року це більше на 830 мільйонів гривень, або на 52 відсотки. 

Завдання місцевих рад краю виконано на 113 відсотків, додатково у розпорядження територіальних громад надійшло 286 мільйонів гривень податків та зборів.

Примітно, що забезпечено виконання усіх бюджетоформуючих платежів до місцевих скарбниць. Найбільшою за питомою вагою стали бюджетні надходження від податку на доходи фізичних осіб, якого отримано у сумі 1 мільярд 393 мільйони гривень.

Наступним сегментом у наповненні місцевих бюджетів став податок на майно, його сумарні надходження склали 411 мільйонів гривень.

Малий бізнес Хмельниччини, який працює на спрощеній системі оподаткування у першій-третій групі та сільськогосподарські товаровиробники, які входять до четвертої групи, сплатили до місцевих бюджетів 297 мільйонів гривень єдиного податку.

Що стосується одного із новітніх платежів, який також суттєво доповнює фінансові можливості місцевих бюджетів, — акцизного податку з роздрібного продажу, то його надходження забезпечено на рівні 250 мільйонів гривень. «Фінансова децентралізація в першу чергу позитивно вплинула на стан надходжень до місцевих бюджетів, адже в результаті системної бюджетної політики, яка ґрунтується на співпраці влади і громади, поліпшенні якості  адміністрування та прозорості сплати податків маємо додаткові надходження для забезпечення соціальних потреб подолян. У такий спосіб територіальні громади стають справжніми господарями на своїй землі, оскільки спроможні  впливати на надходження для забезпечення своєї самодостатності», — зауважив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Замість глушника – сховище для сигарет

Громадянка Румунії у власному авто обладнала чималий тайник, аби незаконно вивозити з України сигарети. Металевою пластиною, що була приварена до днища автомобіля, було закрито жолоб, в якому мав би знаходитися глушник. У результаті – утворено порожнину довжиною понад1 метр, у якій переміщувалися тютюнові вироби.Сьогодні вранці під час проходження митного контролю у згаданому транспортному засобі співробітниками Чернівецької митниці ДФС було виявлено 220 пачок сигарет «Rothmans» вартістю 3740 грн.

Протокол про порушення митних правил складено за ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Транспортний засіб «VW Passat», 1996 р.в., вилучено та оцінено у 50 тис.грн.

 

Майже 400 мільйонів гривень податків та зборів сплатили платники Чернігівщини у вересні

У вересні 2016 року до бюджетів усіх рівнів платники Чернігівщини сплатили 399,8 млн. грн. і у порівнянні з вереснем минулого року забезпечили приріст надходжень на 23 млн. грн. або на 6,1 відсотка.

Державний бюджет поповнився на 156 млн. гривень. Майже половину його доходів сформовано від сплати податку на додану вартість (75,8 млн. грн.), 46 відс. сплачених сум складають податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (72,5 млн. грн.), вклад решти податків незначний – 5 відс. або 7,8 млн. гривень.

До місцевих бюджетів у вересні сплачено 243,6 млн. гривень. У порівнянні до вересня минулого року спостерігається приріст надходжень на 44 відс. або на 74 млн. гривень. Як і по доходах державного бюджету, значний вклад у наповненні бюджетів територіальних громад саме від громадян – підприємців та найманих працівників, адже 63 відс. надходжень до місцевих бюджетів сформовано за рахунок податку на доходи фізичних осіб (153,2 млн. грн.). Земельного податку надійшло 43,4 млн. грн. (17,8 відс. у загальній сумі), єдиного податку на підприємницьку діяльність – 19,4 млн. грн. (8 відс.), акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів, палива – 22,5 млн. грн. (9,2 відс.).

Єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області за вересень сплачено майже 194 млн. грн., що на 14 млн. грн. або на 7,8 відс. більше попереднього місяця.

 

З початку року до зведеного бюджету надійшло 470,2 млрд. гривень

За оперативними даними протягом січня-вересня 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 470,2 млрд. грн. Про це повідомив директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

За його словами, надходження на 102,9 млрд. грн., або на 28,0 відс., перевищили показники відповідного періоду 2015 року.

«З початку року до державного бюджету забезпечено 365,9 млрд. грн., Місцеві бюджети на розвиток своїх регіонів отримали 104,3 млрд. гривень», — розповів Микола Чмерук.

Збір коштів до зведеного бюджету у січні-вересні 2016 року склав 534,0 млрд. грн., що на 121,1 млрд. грн., або +29,3 відс., більше аналогічного періоду 2015 року., у т. ч. до державного бюджету – 429,6 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету в січні-вересні 2016 року склали 365,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,8 відс., додатково забезпечено 6,5 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,8 відс. (+3,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 108,3 відс. (+3,2 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 105,3 відс. (+2,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств  – 115,2 відс. (+4,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,6 відс. (+4,2 млрд. грн.), ввізного мита – 102,1 відс. (+0,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 142,5 відс. (+2,2 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-вересні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 29,9 відс. (+29,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+10,1 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 30,2 відс. (+9,3 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 43,3 відс. (+12,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – на 29,1 відс. (+8,1 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 32,5 відс. (+6,4 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 46,5 відс. (+8,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+4,5 млрд. грн.), екологічного податку – на 34,9 відс. (+0,3 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 63,7 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 94,5 млрд. гривень.

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.