Дергачівська місцева прокуратура інформує…

Дергачівська місцева прокуратура звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання незаконною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії пов’язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Як розповів заступник керівника місцевої прокуратури Олексій Кушнаренко, упродовж 12 місяців 2019 року в Україні в середньому щодня виникало 262 пожежі, на яких гинуло 5 і отримувало травми 4 людей, вогнем знищувалось або пошкоджувалось 70 будівель і споруд та 13 одиниць транспортних засобів. Щоденні матеріальні втрати від пожеж становили близько 29,1 млн грн. Кожною пожежею державі наносились прямі збитки на суму 23,2 тис. гривень. Чисельні повідомлення у засобах масової інформації про випадки пожеж, у тому числі у дитячих закладах, що призвели до трагічних наслідків — загибелі дітей, свідчать про актуальність проблеми та нагальної необхідності у її вирішенні. Статтею 131-1 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Богодухівським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області на виконання листа Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області надано інформацію щодо проведення планових перевірок в школах району.

Так, встановлено, що у період часу з 12.08.2019 по 13.08.2019 працівниками ДСНС проведено перевірку КЗ Братеницька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Богодухівської районної ради Харківської області. За результатами перевірок директора школи притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.175 КУпАП (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Але, станом на даний час порушення які виявлені в ході перевірки в повному обсязі не усунуті.

Недодержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки формує ризики для нормального функціонування дошкільного навчального закладу та учбового процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства, порушує тим самим інтереси держави у сфері контролю за додержанням вимог зазначеного законодавства, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовною заявою.

З огляду на викладене, Дергачівська місцева прокуратура, реалізуючи надані законом повноваження щодо захисту державних інтересів, звернулась до суду з адміністративним позовом про визнання незаконною бездіяльності органів місцевого самоврядування та зобов’язання вчинити певні дії пов’язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.