День гідності та свободи

Щороку День гідності та свободи богодухівці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та скасувати підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і натомість зміцнити стосунки з Росією.

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Відкрите тримісячне протистояння між владою та активістами призвело до чисельних людських жертв. Небесна Сотня – саме так згодом назвали протестувальників, які віддали свої життя заради кращого майбутнього для України. В результаті трагічних подій у центрі Києва був повалений режим Януковича, після чого почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася анексією Криму та окупацією окремих територій Донецької та Луганської областей.

Богодухівський міський голова Микола Голуб, учасники бойових дій, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ та закладів міста, учнівська молодь та всі небайдужі городяни традиційною урочистою ходою та покладанням квітів до пам’ятного знаку «Воїнам, які віддали життя за Україну» вшанували мужніх патріотів, які незламно стояли на захисті прав наших громадян і національних інтересів нашої країни.