internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 82

ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ В УКРАЇНІ

При народженні дитини в сім’ї істотно зростають матеріальні витрати батьків. Державна підтримка в цьому випадку здійснюється також і шляхом декретних виплат в Україні.

Основний законодавчий документ, який регламентує питання нарахування декретних виплат в Україні — це Закон України № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999р. У цьому Законі зафіксовані основні положення, які визначають порядок здійснення виплат, їх тривалість, а також встановлюють розмір таких виплат.

Головний принцип державної допомоги закріплений в ч.1 ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» — матеріальна допомога призначається в такому обсязі, щоб нівелювати скорочення доходів через відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Декретні виплати в Україні працюючим громадянам

Декретні виплати працюючим громадянам здійснюються відповідно до положень статті 8 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Відповідно до даної норми:

оплачується 70 календарних днів до пологів і 56 днів після пологів (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей оплачується 70 календарних днів після пологів);

громадянам, які усиновили дитину, держава надає відпустку з моменту усиновлення в розмірі 56 календарних днів (70 календарних днів — при усиновленні двох і більше дітей). У разі, якщо дитина усиновлена обома батьками, відпустка по догляду за дитиною може оформити будь-який з батьків;

особи, які належать до 1-4 категорії потерпілих у катастрофі на Чорнобильській АЕС, користуються пільгою: їм надається відпустка по догляду терміном 180 днів.

Жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами вищевказаної тривалістю на підставі медичного висновку. Даний вид відпустки надається виключно жінкам, винятком з цього правила є усиновлення дитини, але в цьому випадку усиновителям надається тільки друга частина відпустки.

Для працюючих громадян кошти для декретних виплат в Україні у зв’язку з вагітністю та пологами нараховуються Фондом соціального страхування. Відбувається це в наступному порядку: фахівці відділу кадрів підприємства на підставі листка непрацездатності фіксують дату виходу працівника в декретну відпустку, і оформляють спеціальний протокол для подачі до Фонду соціального страхування.

Оформлення виплат для непрацюючих громадян України

Законодавчими нормами України передбачені декретні виплати в Україні непрацюючим мамам.   Жінки, які не значаться з яких-небудь причин в системі державного соціального страхування, також не позбавлені можливості отримати матеріальну підтримку від держави у зв’язку з вагітністю та пологами. Стаття дев’ята Закону України від 21.11.1992 № 2811-XII «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачає доступність нарахування декретних в Україні для осіб, які не роблять внески до Фонду соціального страхування (це можуть бути такі категорії громадян, як студенти, приватні підприємці та інші особи).

Необхідні документи для нарахування таких виплат непрацюючим громадянам доведеться надавати до відділу соцзахисту населення за місцем проживання, оскільки законодавством саме цього органу дано право нарахування декретних виплат непрацюючим мамам.

Непрацюючим жінкам і жінкам, зареєстрованим як суб’єкт підприємницької діяльності , відповідно до законодавчих норм оплачується державна допомога — 25 відсотків від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць. Отже, звернемося до конкретних цифр: з 01.01.2017 року прожитковий мінімум в Україні для працездатної особи становить суму 1600 грн., тобто за допомогою простих арифметичних дій отримуємо 25% — 400 грн. в місяць. В день це становить 13,33 грн., За 126 календарних днів оплачуваної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — 1680 грн, якщо ж відпустка 140 днів — сума допомоги становитиме 1866 грн.

Також слід знати, що допомога по вагітності та пологах надається в розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, допомоги по безробіттю тощо) непрацюючої жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць .

Законом передбачено, що для здійснення виплат не можна використовувати одночасно кілька підстав. Тобто, якщо жінка — студентка, то вона повинна вибрати або одержання допомоги по вагітності та пологах в розмірі 100% стипендії, або отримання державної допомоги.

Як нараховуються декретні виплати в Україні

Багатьох цікавить механізм, як нараховуються декретні виплати в Україні. Пояснимо порядок нарахування декретних виплат: розрахунок проводиться шляхом множення середньої заробітної плати в день на кількість днів оплачуваної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Яким чином розраховується середньоденний заробіток? Береться нарахована зарплата за розрахунковий період і ділиться на кількість календарних днів зайнятості (період перебування в трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, здійснення підприємницької діяльності).

В даному контексті розрахунковий період — це період, що становить 12 місяців перебування працівника в трудових відносинах з останнім роботодавцем, тобто 12 місяців до настання страхового випадку. Нерідко може виникнути ситуація, при якій жінка на останньому місці роботи відпрацювала період менше 12 місяців. В цьому випадку розрахунковим періодом є кількість місяців, фактично відпрацьованих на підприємстві, установі, організації.

Для розрахунку декретних виплат використовується наступна формула:

Допомога по вагітності та пологах = Середньоденна заробітна плата х Кількість календарних днів

Кількість календарних днів — у даному випадку це кількість календарних днів, що припадають на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Середньоденна заробітна плата — це нарахована в розрахунковому періоді заробітна плата (з якої сплачувався єдиний страховий внесок), поділена на кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

Декретні виплати відповідно до закону підлягають до виплати одночасно з найближчою заробітною платою. В основному підприємства, установи, організації дотримуються цього правила і перераховують декретні виплати разом з найближчою заробітною платою, згодом отримуючи компенсацію від фонду соціального страхування.

Але в реальному житті є й винятки з правила, коли підприємства чекають перерахування від фонду соціального страхування, і тільки потім виплачують його жінці, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

     За безоплатною правовою допомогоюроз’ясненнями законодавства та правовими консультаціями можна звертатися безпосередньо до Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адреса центру: м. Богодухів, вул. Покровська, 5, тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

     Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.