internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 1542

Декомунізація у Богодухові

У Богодухівській міській раді утворили робочу групу та затвердили заходи щодо виконання окремих вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території Богодухівської міської ради» (закон про декомунізацію).

Заходами, зокрема, передбачено робочій групі протягом червня поточного року підготувати перелік зображень, пам’ятників, пам’ятних знаків, написів тощо на об’єктах та будівлях на території міської ради, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму або присвячені особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки і культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

Робочій групі також доручено підготувати перелік вулиць, провулків, проїздів, площ, інших об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Ці переліки необхідно оприлюднити в засобах масової інформації для обговорення і внесення змін та доповнень до них.

У липні поточного року ці переліки мають розглянути виконком та міська рада і затвердити їх.

Громадські обговорення щодо перейменування об’єктів міського підпорядкування, визначених міською радою, заплановано провести у липні-серпні 2015 року.

Демонтаж зображень, пам’ятників, пам’ятних знаків, написів тощо на об’єктах та будівлях на території Богодухівської міської ради, що підпадають під вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», покладатиметься на  комунальне підприємство «Богодухівжитло».

Централізована бухгалтерія міської ради має надати пропозиції щодо виділення коштів на заходи, пов’язані з перейменуванням міських об’єктів, що перебувають у власності територіальної громади міста: виготовлення та заміна табличок, вивісок, переоформлення установчих документів тощо.

На сьогодні робоча група відповідно до частини 6 статті 7 вищезазначеного закону готує на розгляд чергової сесії питання про демонтаж пам’ятника В.І.Леніну у Богодухові.

Група також вже підготувала перелік вулиць, провулків, проїздів, площ, що підлягають перейменуванню. Це площі: Бідила, Кірова, Бурлака, Леніна; вулиці: Артема, Воровського, Комсомольська, Котовського, Крупської, Куйбишева, Леніна, Пархоменка, Петровського, Радянська, Свердлова, Урицького, Чапаєва, Щербакова, 17 Партз’їзду, 25 Партз’їзду, Калініна; провулки: Артема, Воровського, Дригала, Кірова, Пархоменка, Радянський, Щорса, 17 Партз’їзду.

Разом з тим члени робочої групи не дійшли єдиної думки щодо доцільності перейменування площі Жовтневої, вулиці Жовтневої та провулку Жовтневого. Поки що не зовсім зрозуміло, на честь якого Руднєва названо вулицю: Миколи Олександровича (1894-1918), російського революціонера, активного учасника громадянської війни, чи Семена Васильовича (1899-1943), Героя Радянського Союзу, одного із керівників партизанського руху на Україні. Хотілось би   мати більш повну інформацію про Матюхіна, Латіна, Глобіна, Шпильку, імена яких   у переліку топонімів міста, а також кому має завдячувати своєю назвою вулиця Кривоносова, звідки походить назва вулиці Ленська. Є й інші проблемні питання.

Тому робоча група звертається до мешканців Богодухова з пропозицією залучитися до тісної співпраці щодо реалізації закону про декомунізацію,  висловити свою думку щодо нових назв об’єктів міського підпорядкування. Ці назви можуть бути пов’язані з увічненням пам’яті видатних діячів. Можливе також повернення історичних чи надання нових назв.

Довідково. За даними інституту національної пам’яті, перейменуванню відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»   підлягають 3% назв міст і сіл (871 із загальної кількості 29733). Зокрема по Харківській області мають бути перейменовані 2 смт, 95 сіл. Символічно, що рішення про позбавлення від тоталітарної спадщини необхідно виконати до 21 листопада – офіційного Дня Свободи та Гідності.

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.