internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access /gshb999.txt on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Переглядiв: 20

Акциз

Акциз

 

Виробник алкогольних напоїв (тютюнових виробів) для експорту власної продукції повинен отримати ліцензії на експорт та оптову торгівлю

Оптова торгівля алкогольними напоями (тютюновими виробами) та експорт (вивезення за межі митної території України) зазначеної продукції є окремими видами діяльності, які потребують наявності окремих ліцензій на провадження діяльності.

Здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) на території України потребує наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), а вивезення зазначеної продукції за межі митної території України – ліцензії на експорт алкогольних напоїв (тютюнових виробів).

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 ліцензія (спеціальний дозвіл) – це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Оптова торгівля алкогольними напоями (тютюновими виробами) та експорт (вивезення за межі митної території України) зазначеної продукції є окремими видами діяльності, які потребують наявності окремих ліцензій на провадження діяльності.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –  довідковий ресурс ( категорія 115.02).

 

Про подання звітності про обіг марок акцизного податку в електронній формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2016 № 683 (далі – Постанова №683) внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У зв’язку з переходом на електронний документообіг Кабінет Міністрів України схвалив подання звітності про обіг марок акцизного податку в електронній формі, що забезпечить скорочення паперового документообігу підприємствами-виробниками, імпортерами підакцизної продукції та органами ДФС.Постанова № 683 набрала чинності 11 жовтня 2016 року. Її опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 11.10.2016 N 191.

 

Хто є платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – комітент чи комісіонер, якщо продаж підакцизних товарів, які належать комітенту, за договором комісії здійснює комісіонер через власні пункти продажу товарів?

Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.
Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в тому числі через власні пункти продажу).
Виникнення обов’язку із нарахування та/або сплати акцизного податку у інших осіб (у тому числі власника товару) ПКУ не передбачено.

 

Як оподатковуються виноматеріали, вироблені на давальницьких умовах, якщо замовник отримує ці виноматеріали для подальшої реалізації іншим особам, у т.ч. підприємствам вторинного виробництва?

Платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію), у тому числі з давальницької сировини. При цьому, замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, при отриманні від виробника готової продукції, зобов’язані перерахувати на поточний рахунок виробника, відповідну суму акцизного податку, яка потім сплачується виробником до бюджету.
Виноматеріали, реалізовані підприємствам вторинного виноробства, які використовують ці виноматеріали для виробництва готової продукції, акцизним податком не оподатковуються. В інших випадках реалізація виноматеріалів оподатковується за ставками податку на виноробну продукцію, встановленими ПКУ.

На яку дату розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти при обчисленні платником суми акцизного податку при реалізації виробленого або імпортованого пального?

Акцизний податок з пального сплачується у національній валюті, який розраховується для:
- реалізації виробленого на митній території — за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України (далі – НБУ), що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація такого пального. і залишається незмінним протягом кварталу;
- ввезення на митну територію — за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що дії на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, — дня визначення податкових зобов’язань;
- з роздрібного продажу пального (незалежно від його походження) – за офіційним курсом гривні до іноземної, валюти, встановленим НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції). і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

 

Що є базою оподаткування та які встановлено ставки акцизного податку для операцій з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Відповідно до п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ.
Згідно із п. 214.4 ст. 214 ПКУ у разі обчислення податку із застосуванням специфічних ставок з підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об’єму, кількості товару (продукції), об’єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках.
Підпунктом 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ визначено, що для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 5 відсотків. Для товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.
Згідно з п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 

Які ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої (в т.ч. слабоалкогольні напої та пиво) діють з 01.01.2016?

Ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої та пиво встановлені п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), застосовуються з 01.01.2016 року, крім ставок акцизного податку на алкогольні напої, які підлягають маркуванню марками акцизного податку, та ставок на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00).
Ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, визначені Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909) набирають чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності Законом № 909, тобто з 1 березня 2016 року.
Згідно з п.1 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00), застосовуються такі ставки акцизного податку:
63,50 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту — з 1 січня до 31 березня 2016 року;
89,94 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту — з 1 квітня 2016 року;
ставка, визначена п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ — з 1 січня 2017 року.

Чи підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв ТТН, якщо відвантаження такої продукції здійснюється не з акцизного складу?

Реєстрація товарно-транспортних накладних на переміщення спирту та алкогольних напоїв в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв є обов’язковою для усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва та обігу спирту і алкогольних напоїв, якщо відвантаження такої продукції здійснюється з акцизного складу.
До введення в дію Реєстру підприємство може використовувати власну нумерацію товарно-транспортних накладних.

Які алкогольні напої та тютюнові вироби вважаються немаркованими, та яка передбачена відповідальність до СГ за зберігання, транспортування, продаж таких товарів?

Згідно з п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі — ПКУ) вважаються такими, що немарковані:
алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;
алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 зі змінами, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;     алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.
Відповідальність за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи відповідно до закону (п. 228.9 ст. 228 ПКУ).
Відповідно до ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X зі змінами і доповненнями (далі — КУпАП) роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору — тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів — тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 164 прим. 5 КУпАП).
Відповідно до ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку — 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування реалізації пального?

При перерахуванні коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок в системі електронного адміністрування реалізації пального поля платіжного доручення заповнюються відповідно до повідомлення про реквізити електронного рахунка, надісланого ДФС.
Роз’яснювальна інформація реквізиту «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником у довільній формі так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Які встановлені терміни складання акцизних накладних, їх реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) та чи застосовується до платників відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄРАН, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016?

Відповідно до п. 2 розд. І Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535, акцизна накладна складається особами, які здійснюють реалізацію пального та які відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначені платниками акцизного податку.
Пунктом 231.1 ст. 231 ПКУ визначено, що платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
Згідно з п. 231.3 ст. 231 ПКУ акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне).
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.
Пунктом 231.6 ст. 231 ПКУ встановлено, що реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у ЄРАН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Крім того за порушення платниками акцизного податку порядку реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН до платників застосовується відповідальність визначена ст. 120 прим. 2 ПКУ.
Водночас п. 11 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ встановлено, що норми ст. 120 прим. 2 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄРАН, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016.

Чи має право платник акцизного податку — отримувач пального подати до контролюючого органу скаргу при порушенні особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних?

У разі порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувач пального має право протягом 60 календарних днів, що настають за днем реалізації пального, подати до контролюючого органу заяву із скаргою на таку особу, яка реалізує пальне.

ГФС рассказала об акцизном налоге с реализации горючего через АЗС

Государственная фискальная служба в письме от 14 сентября 2016 года № 19947/6/99-99-12-03-03-15 предоставила налоговую консультацию относительно обложения акцизным налогом с реализации горючего при осуществлении его физического отпуска через АЗС, сообщает ЮРЛИГА.

Абзацем третьим подпункта 14.1.212 пункта 14.1 статьи 14 Налогового кодекса дано определение реализации субъектами хозяйствования розничной торговли горючего как физического отпуска с автозаправочной станции и/или автомобильной газозаправочной станции товаров, указанных в подпункте 215.3.4 пункта 215.3 статьи 215 Кодекса, независимо от формы расчетов.Плательщиком акцизного налога является, в частности, лицо — субъект хозяйствования розничной торговли, осуществляющий реализацию подакцизных товаров (подпункт 212.1.11 пункта 212.1 статьи 212 Кодекса), а объектом налогообложения акцизным налогом — операции по реализации субъектами хозяйствования розничной торговли подакцизных товаров (подпункт 213.1.9 пункта 213.1 статьи 213 Кодекса). Учитывая изложенное, плательщиком акцизного налога при розничной реализации горючего выступает лицо, осуществляющее его физический отпуск с автозаправочной станции и/или автомобильной газозаправочной станции,независимо от того, является ли такое горючее собственностью указанного лица.Датой возникновения налоговых обязательств по реализации субъектами хозяйствования розничной торговли подакцизных товаров является дата осуществления расчетной операции в соответствии с Законом «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг», для безналичных расчетов — дата оформления расчетного документа на сумму проведенной операции, подтверждающего факт продажи, отгрузки, физического отпуска товара, а в случае реализации товаров физическими лицами — предпринимателями, которые платят единый налог, — дата поступления оплаты за проданный товар (пункт 216.9 статьи 216 Кодекса).

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.