internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access /gshb999.txt on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Переглядiв: 12

Акциз

 

 

Про подання звітності про обіг марок акцизного податку в електронній формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2016 № 683 (далі – Постанова №683) внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У зв’язку з переходом на електронний документообіг Кабінет Міністрів України схвалив подання звітності про обіг марок акцизного податку в електронній формі, що забезпечить скорочення паперового документообігу підприємствами-виробниками, імпортерами підакцизної продукції та органами ДФС.Постанова № 683 набрала чинності 11 жовтня 2016 року. Її опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 11.10.2016 N 191.

Хто є платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – комітент чи комісіонер, якщо продаж підакцизних товарів, які належать комітенту, за договором комісії здійснює комісіонер через власні пункти продажу товарів?

Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів.
     Відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.
Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в тому числі через власні пункти продажу). 
Виникнення обов’язку із нарахування та/або сплати акцизного податку у інших осіб (у тому числі власника товару) ПКУ не передбачено.

Як оподатковуються виноматеріали, вироблені на давальницьких умовах, якщо замовник отримує ці виноматеріали для подальшої реалізації іншим особам, у т.ч. підприємствам вторинного виробництва?

Платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію), у тому числі з давальницької сировини. При цьому, замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, при отриманні від виробника готової продукції, зобов’язані перерахувати на поточний рахунок виробника, відповідну суму акцизного податку, яка потім сплачується виробником до бюджету.
     Виноматеріали, реалізовані підприємствам вторинного виноробства, які використовують ці виноматеріали для виробництва готової продукції, акцизним податком не оподатковуються. В інших випадках реалізація виноматеріалів оподатковується за ставками податку на виноробну продукцію, встановленими ПКУ.

До якого органу ДФС (митниці чи податкової інспекції) може звернутись особа — власник ввезених на митну територію України транспортних засобів, що переобладнуються у автомобілі, з яких справляється акцизний податок, з метою визначення коду УКТ ЗЕД, ставки і розміру акцизного податку?

У разі складності платнику податку самостійно визначити код згідно з УКТ ЗЕД переобладнаного вантажного транспортного засобу та суми акцизного податку, що підлягає сплаті до здійснення реєстрації такого транспортного засобу, платник акцизного податку може звернутися до контролюючого органу (ДПІ) за місцем своєї реєстрації і крім заяви довільної форми надати документи про переобладнання транспортного засобу, зокрема, документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.
При цьому платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.

 

Які товари належать до підакцизних товарів?

 Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до підакцизних товарів належать: 
     спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; 
     тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; 
     пальне;
     автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; 
     електрична енергія.

 

 

На яку дату розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти при обчисленні платником суми акцизного податку при реалізації виробленого або імпортованого пального?

Акцизний податок з пального сплачується у національній валюті, який розраховується для: 
     - реалізації виробленого на митній території — за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України (далі – НБУ), що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація такого пального. і залишається незмінним протягом кварталу;
     - ввезення на митну територію — за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що дії на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, — дня визначення податкових зобов’язань; 
     - з роздрібного продажу пального (незалежно від його походження) – за офіційним курсом гривні до іноземної, валюти, встановленим НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції). і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

 

Що є базою оподаткування та які встановлено ставки акцизного податку для операцій з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Відповідно до п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ.
     Згідноізп. 214.4 ст. 214 ПКУуразіобчисленняподаткуіззастосуваннямспецифічнихставокзпідакцизнихтоварів (продукції) базоюоподаткуванняєїхвеличина, визначенаводиницяхвиміруваги, обєму, кількостітовару (продукції), обємуциліндрівдвигунаавтомобіляабовіншихнатуральнихпоказниках.
Підпунктом 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ визначено, що для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 5 відсотків. Для товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.
Згідно з п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 

Які ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої (в т.ч. слабоалкогольні напої та пиво) діють з 01.01.2016?

Ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої та пиво встановлені п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), застосовуються з 01.01.2016 року, крім ставок акцизного податку на алкогольні напої, які підлягають маркуванню марками акцизного податку, та ставок на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00).
Ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, визначені Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909) набирають чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності Законом № 909, тобто з 1 березня 2016 року.
Згідно з п.1 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00), застосовуються такі ставки акцизного податку:
63,50 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту — з 1 січня до 31 березня 2016 року;
89,94 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту — з 1 квітня 2016 року;
ставка, визначена п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ — з 1 січня 2017 року.

 

Чи вважається заниженням грошового зобов’язання та чи нараховуються штрафні санкції та пеня, якщо СГ роздрібної торгівлі не заповнено або заповнено з помилкою рядки коду операції Ґ2 розділу Ґ декларації акцизного податку, а також чи подається у такому випадку Додаток 8?

У разі подання декларації акцизного податку (далі – Декларація) із зазначенням податкового зобов’язання без розподілу за кодами КОАТУУ у розділі Ґ (за кодом операції Ґ2), вона не може вважатися податковою декларацією. 
     Платник має право подати звітну нову або звітну Декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання або оскаржити рішення контролюючого органу про відмову у прийнятті Декларації у передбаченому законодавством порядку. 
При цьому не передбачено подання Додатку 8 у складі звітної Декларації.
У разі виявлення помилки при визначенні податкових зобов’язань за певним КОАТУУ (у Додатку 6 до розділу Ґ та за кодом операції Ґ2 розділу Ґ) платнику слід уточнені показники зазначити у складі податкової Декларації за будь-який наступний податковий період або подати уточнюючу Декларацію з двома Додатками 8 до розділу Ґ (для помилкового та виправленого КОАТУУ). 
На суму заниження податкового зобов’язання нараховуються передбачені ПКУ штрафні санкції та пеня, які повинні бути сплачені на розрахунковий рахунок відповідного КОАТУУ.

 

За яких умов у платника акцизного податку припиняється обов’язок з подачі декларацій?

Якщо платник не є особою, яка реалізує пальне або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

Чи підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв ТТН, якщо відвантаження такої продукції здійснюється не з акцизного складу?

Реєстрація товарно-транспортних накладних на переміщення спирту та алкогольних напоїв в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв є обов’язковою для усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва та обігу спирту і алкогольних напоїв, якщо відвантаження такої продукції здійснюється з акцизного складу.
     До введення в дію Реєстру підприємство може використовувати власну нумерацію товарно-транспортних накладних.

Які алкогольні напої та тютюнові вироби вважаються немаркованими, та яка передбачена відповідальність до СГ за зберігання, транспортування, продаж таких товарів?

Згідно з п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі — ПКУ) вважаються такими, що немарковані:
     алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;
     алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 зі змінами, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;     алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.
     Відповідальністьзанедодержанняпорядкумаркування, продажуалкогольнихнапоївітютюновихвиробів, несплатучинесвоєчаснусплатуподаткунесутьвиробники (замовники), імпортери, продавцітакихтоварівтаїхпосадовіособивідповіднодозакону (п. 228.9 ст. 228 ПКУ).
Відповіднодост. 156 КодексуУкраїнипроадміністративніправопорушеннявід 07 грудня 1984 року № 8073-X зізмінамиідоповненнями (даліКУпАП) роздрібнаабооптова, включаючиімпортабоекспорт, торгівляспиртометиловим, коньячнимабоплодовимабороздрібнаторгівляалкогольниминапоямичитютюновимивиробамибезнаявностіліцензіїабобезмарокакцизногозборучизпідробленимимаркамицьогозборутягнезасобоюнакладенняштрафувідпятдесятидодвохсотнеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадянзконфіскацієюпредметівторгівлітавиручки, одержаноївідпродажупредметівторгівлі.
Зберіганняаботранспортуванняалкогольнихнапоївчитютюновихвиробів, наякихнемаєналежнимчиномрозміщенихмарокакцизногозбору, абозпідробленимичифальсифікованимимаркамиакцизногозборупосадовимиособамипідприємств-виробників, імпортерівіпродавцівцихтоварівтягнезасобоюнакладенняштрафувідпятдесятидодвохсотнеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадянзконфіскацієютакихалкогольнихнапоїваботютюновихвиробів (ст. 164 прим. 5 КУпАП).
Відповіднодост. 17 ЗаконуУкраїнивід 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Продержавнерегулюваннявиробництваіобігуспиртуетилового, коньячногоіплодового, алкогольнихнапоївтатютюновихвиробів» зізмінамитадоповненнямидосубєктівгосподарюваннязастосовуютьсяфінансовісанкціїувиглядіштрафівуразі, зокрема, виробництва, зберігання, транспортування, реалізаціїфальсифікованихалкогольнихнапоївчитютюновихвиробів; алкогольнихнапоївчитютюновихвиробівбезмарокакцизногоподаткувстановленогозразкаабозпідробленимимаркамиакцизногоподатку — 200 відсотківвартостітовару, аленеменше 17000 гривень.

Який механізм накладення штрафів за несвоєчасну реєстрацію (нереєстрацію) акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних?

Нарахування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється контролюючими органами на підставі акту камеральної перевірки та прийнятого за його наслідками податкового повідомлення – рішення.

Чи повинен суб’єкт господарювання реєструватись до 01.03.2016 платником акцизного податку, що реалізує пальне, у тому числі у разі його реєстрації платником акцизного податку з інших підстав (виробник або імпортер підакцизних товарів, суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі тощо)?

Норми щодо запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 01.03.2016.
     Платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в системі електронного адміністрування пального мають бути зареєстровані в контролюючих органах не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

Яка особа – отримувач пального вважається такою, що отримує пальне безперервно, та якими документами можна підтвердити таке отримання?

Особа – отримувач пального вважається такою, що отримує пальне безперервно, якщо їй надано можливість отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день місяця від особи, яка реалізує пальне, що підтверджується умовами укладеного між ними договору.

Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування реалізації пального?

При перерахуванні коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок в системі електронного адміністрування реалізації пального поля платіжного доручення заповнюються відповідно до повідомлення про реквізити електронного рахунка, надісланого ДФС.
Роз’яснювальна інформація реквізиту «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником у довільній формі так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Які встановлені терміни складання акцизних накладних, їх реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) та чи застосовується до платників відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄРАН, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016?

Відповідно до п. 2 розд. І Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535, акцизна накладна складається особами, які здійснюють реалізацію пального та які відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначені платниками акцизного податку.
     Пунктом 231.1 ст. 231 ПКУ визначено, що платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
Згідно з п. 231.3 ст. 231 ПКУ акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). 
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.
Пунктом 231.6 ст. 231 ПКУ встановлено, що реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у ЄРАН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Крім того за порушення платниками акцизного податку порядку реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН до платників застосовується відповідальність визначена ст. 120 прим. 2 ПКУ.
Водночас п. 11 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ встановлено, що норми ст. 120 прим. 2 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄРАН, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016
.

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.