Про виконання виконавчими комітетом повноважень

Переглядiв: 114

УКРАЇНА
БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ІVСЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

02.03.2016                                        Богодухів                                      98-VІІ

 

Про виконання виконавчими комітетом повноважень щодо управління комунальною власністю :про роботу КП «Богодухівжитло

 

Заслухавши інформацію заступника міського голови Ворвуля В.В. про виконання виконавчими комітетом повноважень управління комунальною власністю та аналіз роботи начальника КП «Богодухівжитло» Дубинки С.М.,    керуючись статтями 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію   заступника міського голови Ворвуля В.В. про виконання виконавчими комітетом повноважень управління комунальною власністю та аналіз роботи начальника КП «Богодухівжитло» Дубинки С.М.,взяти до відома.

2. Виконавчому комітету міської ради:

1) сприяти  організації створення  бригади кваліфікованих працівників по укладанню асфальту, поточного та ямкового ремонту доріг.

2) посилити контроль за виконанням вимог законодавства про  похоронну справута сприяти зменшенню плати для населення за ритуальні послуги.  

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, комунальної власності, будівництвата житлово-комунального господарства (голова Аліксейчик М.В.).

 

 

 

Міський голова                                      М. ГОЛУБ

 

Аналіз

  діяльності КП “Богодухівжитло”

та плани на 2016 рік

Основним видом діяльності підприємства є надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та збирання, вивезення та захоронення ТПВ, оренда приміщень.

Станом на 01.01.2016 року:

        послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надавались 1430 абонентам, проти 1420 на відповідний період минулого року. 

        Послуги зі збирання, вивезення та утилізації ТПВ по приватному секторі становили 3021 абоненти, проти 2688 (+333)на відповідний період минулого року. Організаціям, установам та підприємствам 185 проти 194(-9) за минулий рік.

           Витрати підприємства протягом року збільшились на 307,5 тис.грн. або 20,1% і склали 1839,3 тис. грн. (за рахунок підвищення цін на запасні частини, матеріали і електроенергію, комунальні послуги(опалення),  проведення індексації заробітної плати.

 Послуги з міських пасажироперевезень  надали збитки 18,8 тис. грн.. Протягом року тариф на пасажироперевезення було переглянуто з 3,50 грн до 4,00 грн. з 19.03.2015 року згідно з рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради №49, він є незбитковим, але враховуючи технічний знос автотранспорту та неякісний стан доріг за затвердженими маршрутами підприємство несе додаткові витрати на ремонт даної техніки, що призводить до збитковості даного виду послуги.  

Тарифи на ритуальні послуги, які передбачені необхідним мінімальним переліком та надаються КП «Богодухівжитло» затверджені  Рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради від 09.04.2014року  № 74. і складають:

 Від ритуальних послуг отримано 32,5 тис.грн. доходу, в тому числі 19,0 тис.грн. від роботи катафалки.(для збільшення надходжень за дану послугу необхідно реалізувати   автобуси ПАЗ та КАВЗ та придбати ГАЗель і переобладнати її під катафалку)

Ще один із шляхів надходжень це так звані родинні поховання. Тобто за певну оплату резервування місць для захоронення родичів. На сьогодні такої оплати немає і зробити це законним шляхом не можливо через відсутність державного акту на землю та скасування рішення виконавчого комітету Богодухівської міськради від 30.11.2011 року № 424, яким така плата була передбачена. Хоча на сьогодні самозахват таких місць є проблемою.

Плани на 2016 рік:

встановити огорожу  з додатковими воротами для вивезення сміття.

ліквідувати стихійні звалища на території кладовища

придбати додатково 2 контейнери для збору сміття

санітарна підрізка та видалення аварійних дерев

рекультивація території після прокладення водогону (водоканал)

На благоустрій міста з міського бюджету в 2015 році  виділено 4355,4 тис. грн. загального та спеціального фондів, проти 2267,0 тис. грн за 2014 рік.   

В сфері благоустрою та санітарного очищення міста виконано паспортизацію та інвентирізацію ТПВ, отримано дозволи на їх розміщення.

     Тарифна політика на підприємстві здійснюється відповідно до чинного законодавства та рішень виконавчого комітету міської ради.

У зв’язку  зі значним зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, енергетичні ресурси та збільшення мінімальної заробітної плати відповідно до чинного законодавства України в березні  2015 року підприємством здійснено коригування тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.      

На сьогодні нарахування плати з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  здійснюється на підставі тарифів, затверджених рішенням  виконавчого комітету Богодухівської міської ради від 19.03.2015 р. № 43 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій» для кожного будинку окремо .

Тарифи на послуги зі збирання та  вивезення твердих побутових відходів також скориговані на окремі індивідуальні складовіта затверджені рішенням виконавчого комітету «Про встановлення  тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів» від 19.03.2015 р. № 42, в розмірі за 1 м3 для населення 62,41 грн, для бюджетних установ 70,95 грн, для інших споживачів 91,48 грн.                              

 В зимовий період проводилась активна робота по розчищенню вулиць від снігу та посипанні їх ПСС. Протягом  січня 2016 року на цих роботах. 

Для прочищення вулиць були задіяна техніка фермерів та підприємців міста і району.   За виконані роботи заплатили  40,7 тис.грн

Плани на 2016 рік:

 Створити  бригаду кваліфікованих працівників по укладанню асфальту, поточного та ямкового ремонту доріг.

 Підсипку та грейдерування вулиць. 

       Придбати засоби малої механізації для виконання ямкового ремонту доріг

                    В галузі зовнішнього освітлення продовжувалась робота з розширення мережі освітлення вулиць. Відповідно до плану освітленно район колишнього СТОВ «Перемога» : вул..Оксенича, Центральна(Леніна), Червоний Яр, провулки Ударний, Червоний Яр, Колгоспний, Каразіна. Встановлено 40 енергозберігаючих  . Не освітленими залишаються близько 7% території  с. Семенів Яр    вул.. Садовий Яр, вул..Костянтинівка, частина вулиць Дімітрова, міста Богодухова: 8 Березня, Веселкова (Котовського), Привокзальна Слобідка,  Катукова,  Лозівська,   Гагаріна (біля 3 школи)

 Для покращення якості освітлення вулиць та економії електроенергії потрібно провести заміну ліхтарів з лампами розжарювання на натрієві світильники.Заміна світильників з лампою розжарювання на натрієві дасть можливість зменшити   витрати на електроенергію на 30-35%. Також значно зменшуються витрати на обслуговування світильників.

Ще одним важливим фактором являється те, що буде налагоджений контроль за несанкціонованими установками  світильників жителями міста, а також потужністю ламп застосованих у них(район ПМК — перевантаження), а також зменшить крадіжки економламп.

 З метою контролю за станом благоустрою міста здійснювались рейди та перевірки стану виконання правил благоустрою.

  Два рази  на рік весною та до 7 серпня (день міста) були рознесені пропозиції до жителів вулиць Харківська, Пушкіна, Шевченка, щодо виконання правил благоустрою та санітарної очистки прилеглої до домоволодінь території.

 Роз’яснювальна та попереджувальна робота з питань благоустрою буде продовжена і значно посилена і в цьому році  Обов’язково буде проведена робота по виявленню осіб, які викидають сміття у невстановлених місцях та організоване прибирання вже існуючих несанкціонованих звалищ.

              Основними проблемами у роботі підприємства є наступне:

        83% техніки, задіяної при наданні послуг має значний термін експлуатації.

        значна заборгованість населення за надані послуги (станом на 1.02.2016 року вона становила 174.484 грн);

        невідповідність тарифу за захоронення ТПВ

        катастрофічний  стан автодоріг по яким здійснюється перевезення пасажирів та низький рівень відшкодувань державою за перевезення пільгового контингенту;

 Для покращення у 2016 році фінансового стану підприємства необхідно:

-продовжити роботу з оптимізації витрат, повязаних з наданням житлово-комунальних послуг;

-  збільшити кількість споживачів послуги з вивезення ТПВ на 350 абонентів;

  -забезпечити нарощування обсягів з надання житлово-комунальних та інших платних послуг (автопослуги, послуги АГП-22, послуги МДК,  зкошування трави, послуги електромонтера, ямковий ремонт тощо);

- списати та реалізувати автотранспорт, який виробив моторесурс та придбати ГАЗель для ритуальних послуг, автотранспорт для вивезення негабаритних відходів з території міської ради, трактор Т-156 б/у, та трактор МТЗ-82 (новий);

        активізувати роботу щодо примусового стягнення боргів за надані послуги.

        модернізувати мережу вуличного освітлення та  освітлення будівель, з метою зменшення витрат на оплату за електроенергію, здійснювати  вуличне освітлення в економному режимі в літній період. Виконати технічні заходи по зменшенню втрат електроенергії у житлових будинках по вул Катукова та Космічна.

 

Начальник КП ”Богодухівжитло”                             С.М.Дубинка