2 вересня – День закінчення Другої світової війни

Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2 вересня 1945-го року. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.

Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами й злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї.

Богодухівський міський голова Микола Голуб, перший заступник голови районної державної адміністрації Валентина Зирянова, голова районної ради Сергій Панов, представники депутатського корпусу міської ради, жителі міста віддали данину пам’яті та вшанували загиблих воїнів квітами.

Війна завдала народам світу величезних людських і матеріальних втрат. Кількість жертв досі точно не встановлено. За приблизними підрахунками, у війні загинуло понад 60 млн осіб, 90 млн стали інвалідами. Найбільших людських жертв зазнали СРСР (до 27 млн), Республіка Китай (до 10 млн), Польща (6 млн), Югославія (1,7 млн). Втрати держав-агресорів становили: Третього Рейху — до 9 млн, Японської імперії — 2,5 млн, Королівства Італія — 500 тис. осіб.

Величезного горя і страждань, неймовірних втрат зазнав у цій війні український народ: з чотирьох років німецько-радянської війни бойові дії тривали на українських землях три роки й чотири місяці. Людські втрати України склали щонайменше 14 млн осіб. Понад 2 млн українців нацисти вивезли до Німеччини з СРСР для роботи на промислових підприємствах і в сільському господарстві.

Пам’ятаємо!

Ніколи знову!